Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

@zerojedynkaX pisałem w piątek do nich w tej sprawie e-maila, dostałem odpowiedz ze sprawa została skierowana do administratora sieci, wczoraj ponownie wysłałem e-maila w tej sprawie. Przy okazji napisałem im, że 12 sierpnia RBL.TV zmienia nazwę na Mjuzik.tv ażeby zawczasu 12 sierpnia już zmienili. Może w poniedziałek w końcu zmienią nazwę Polsat News+ na nową nazwę Polsat News 2. Poza tym EPG na MTV Hits, MTV Dance, MTV Rocks w dalszym ciągu jest nieprawidłowe, co innego leci, co innego napisane i nic jak grochem o ścianę. Taka to Multimedia, im wszystko trzeba palcem pokazywać, mówić co i jak jak małemu dziecku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX pisałem w piątek do nich w tej sprawie e-maila, dostałem odpowiedz ze sprawa została skierowana do administratora sieci, wczoraj ponownie wysłałem e-maila w tej sprawie. Przy okazji napisałem im, że 12 sierpnia RBL.TV zmienia nazwę na Mjuzik.tv ażeby zawczasu 12 sierpnia już zmienili. Może w poniedziałek w końcu zmienią nazwę Polsat News+ na nową nazwę Polsat News 2. Poza tym EPG na MTV Hits, MTV Dance, MTV Rocks w dalszym ciągu jest nieprawidłowe, co innego leci, co innego napisane i nic jak grochem o ścianę. Taka to Multimedia, im wszystko trzeba palcem pokazywać, mówić co i jak jak małemu dziecku.

 

Lol ja nawet nie zwróciłem na to uwagi, jakoś mało mnie interesuje to, że jest + zamiast 2 :D. Pokazujesz palcem i co, nadal nie zmienili, RBL.TV też nie zmienią od razu :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaelis A mnie to interesuje bo to świadczy tylko o tym jak oni interesują się na bieżąco tym co dzieje się nowego w telewizji, z drugiej strony świadczy to o braku profesjonalizmu z ich strony. Skoro są firmą oferującą pogramy TV w ich interesie powinno być to ażeby ze wszystkim być na bieżąco. Żałosne jest to, że klient musi dbać o takie szczegóły. Biorą pieniądze od klientów to niech się starają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radek:

Nie. Wyraźnie "mrzonkami" nazwałem ideał socjalizmu, w tym wypadku równego i bezpłatnego (bądź nie) dostępu do MŚ w siatkówce m. dla wszystkich. Otóż tak nie powinno być - pomijając Polsat, FIVB to nie jest organizacja dobroczynna. Państwo nie powinno się w te sprawy mieszać. Dla mnie to jest bez sensu. To tak, jakby firmie budowlanej nakazać, część partii np. dachówek przeznaczyć na budowę budynków użuteczności publicznej (szkoły, etc.). Uzasadniając, że np. powstały z polskiej ziemi i powinny wszystkim służyć. To mój komentarz, do tej śmiesznej ustawy nakazującej otwarte transmisje spotkań polaków.

 

Nie zrozumieliśmy się... Darmowe mistrzostwa ok. - ale tylko w przypadku znalezienia sponsorów i reklamodawców, a nie przez nakazy rządowe i widzi mi się socjalistów. Tak wygląda wolny rynek, czyli wolność gospodarcza. Gdzie tu widzisz chodzenie z podkulonym ogonem? Płacę za co chcę, i bynajmniej mnie twoje docinki nie zdenerwowały. Nie zgadzam się tylko z opinią, że moje funkcjonowanie w ramach wolnego rynku, jest jakąś formą służalczości wobec CP. Jak kupuję film, a nie kradnę go z sieci, to jestem poddanym dystrybutora? :roll:

 

I mylisz się, co do charakteru tej imprezy. To jak najbardziej wydarzenie komercyjne, a FIVB nie jest organizacją non-profit (mimo, że chce być tak postrzegana). Jej zarząd czerpie niezłe zyski ze sprzedaży praw do transmisji - tylko część pieniędzy jest dalej inwestowana w sport (podobnie robi FIFA, UEFA itp.). Polsat nie przeinwestował. Przypominam, że prawa są sprzedawane na zasadach licytacji - trudno zaoferować niską kwotę, tak żeby nie wygrała konkurencja. Tak samo mylisz się, że te mistrzostwa nie są ich imprezą. Otóż są, bo oni zgodzili się ją zorganizować. Mogą sprzedawać prawa do transmisji komu chcą - oraz kodować, pokazywać otwarcie dla wszystkich, czy PPV i inne opłaty, w swoich mediach. Sugerujesz, że jak korzystają ze swoich praw, to robią coś złego. Z ciekawostek: ofercie TVP wcale nie odmówiono tylko z powodu kosztów. Sublicencja dla telewizji publicznej oznaczała ogromne straty dla nich. Nie mogliby wszystkiego kodować, po podczas meczów pojaków ich główny kanał tracił by oglądalność. A co gorsza, pewnie i najlepszych reklamodawców.

 

Ja pakiet sportowy wykupywałem ze świadomością, że nadawcy kanałów sportowych nie mają obowiązku, udostępniąć mi wszystkich posiadanych praw w ramach tej usługi. To też socjalistyczna mrzonka - płacę raz i dostaję wszystko jak leci. Zresztą tu nie możma mówić o podwójnej opłacie. To jest usługa niezależna - w końcu dali spotkania na innych kanałach. A CP nie ma statusu nadawcy publicznego i musi liczyć się ze stratami, czy to tobie się podoba, czy nie. Jak coś się nie kalkuluje, to według ciebie co mają robić? Skupiać się tylko na robieniu ludziom dobrze?

 

Nie musisz przed nikim klękać. Oglądanie meczy nie jest obowiązkowe. Ale jeśli chcesz oglądać, to wykup odpowiednią usługę i nie marudź, że nie mieli prawa rządać kasy i to nieuczciwe - bo nie masz racji. :P Jeśli już musisz złorzeczyć, to kieruj swoje narzekania we właściwą stronę. Czyli ludzi niepłacących abonamentu RTV. Bo to przez nich TVP nie była w stanie przebić oferty CP i zaoferować wszystkim transmisji niekodowanej. Nie rozumiem, dlaczego biznes ma być winny temu, że chce zarobić? Takie głupoty słyszę tylko w Polsce (i niedemokratycznych krajach).

 

I co mają Polsat, prywatną firmę, obchodzić społeczne podziały kibiców, socjalisto? Przecieź nikt nim nie broni wykupić sobie usługi i oglądać. Bieda to nie jest problem Cyfrowego Polsatu. :P Nie rozumiesz elementarnych spraw, a wyskakujesz z oburzeniem. :roll: Polsat nie ma pretensji do społeczeństwa i niczym go nie obarcza. Uwagi z konferencji Polsatu były skierowane do polityków rządu. Ci nie mieli problemów z wydaniem miliardów zł na promocję i wsparcie komercyjnej imprezy FIFA. A tutaj Polsat potrzebował tylko niewielkiej kwoty i wsparcia promocyjnego, bo z resztą sobie już poradzili sami. W zamian oczywiście była otwarta transmisja dla wszystkich. Myślę, że gdyby tylko Solorz-Żak wspierał liberałów z Rządu, to nawet dostałby poważnego sponsora w postaci spółki rządowej. ;) Polsat zarobi, owszem, ale na pewno nie na biednych - ci obejrzą raczej nielegalny streaming (biedni a stać ich na internet?;)) albo wcale..Raczej na nas, na klasie średniej. Ale czy to źle? :P

 

Polemizowałbym też ze słowami, że reprezentacja siatkówki "jest dobrem narodowym" - cokolwiek ten frazes znaczy. Tak naprawdę, na drużynę ani na PZPS rząd nie ma wpływu. Trudno ich też nazwać organizacją społeczną. Rozumiem potrzebę kibicowania reprezentantom, ale biletów na mecz w hali jakoś za darmo nie ma.

 

Wracając jeszcze do pakietów sportowych w Multimedii... Tak naprawdę nie jesteśmy klientami CP, posiadając wykupione kanały PS i PSE, więc nie mamy prawa żądać przywilejów ich klientów. Jesteśmy klientami MMP, ktorej Polsat odsprzedaje swoje usługi. Nie ma tu więc mowy o żadnej nieuczciwości - takie prawa rynku. Nie, żeby mi się to podobało, ale takie są fakty.

 

Postaram się w poniedziałek dowiedzieć się, czegoś więcej na temat tych kanałów Volleyball 1-4 w Multimedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaelis A mnie to interesuje bo to świadczy tylko o tym jak oni interesują się na bieżąco tym co dzieje się nowego w telewizji, z drugiej strony świadczy to o braku profesjonalizmu z ich strony. Skoro są firmą oferującą pogramy TV w ich interesie powinno być to ażeby ze wszystkim być na bieżąco. Żałosne jest to, że klient musi dbać o takie szczegóły. Biorą pieniądze od klientów to niech się starają.

 

Sęk w tym że się nie starają, jeden klient zgłosi że zamiast plusa powinna być 2, więc po co mają się starać skoro mało kogo to obchodzi? :D Ileś tam lat nie obchodziło ich to, że mają wybrakowaną paczkę C+, można było pisać i nic, jak grochem o ścianę, więc takie drobnostki jak 2 zamiast plusika w nazwie kanału pewnie są na samym dole ich priorytetów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kanałów Polsat Volleyball. Multimedia rozważa trzy opcje:

1. Dostęp płatny dla wszystkich chętnych (posiadających pakiet TV cyfrowej), do 5 kanałów za ok. 100zł, lub nieco ponad.

2. Dostęp płatny dla klientów najwyższych pakietów, do 5 kanałów, za mniejszą kwotę. Czyli chcą CP zapłacić te 15 mln zł - ale to tylko pod warunkiem, gdy jakaś inna duża kablówka zaproponuje podobne rozwiązanie.

3. Odrzucenie oferty CP.

Zmiany przegłosuje zarząd, ale raczej nie będą się z tym spieszyć. Moim zdaniem, dwie ostatnie opcje są mało prawdopodobne i wygra ta 1. Ja byłbym zadowolony, gdyż wykupienie najniższego abonamentu CP na 15 m-cy jest sporo droższe. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co da to odrzucenie przez wszystkie kablówki? Tylko CP na tym by zyskał, bo część kibiców na pewno wykupiłaby podstawowy pakiet u nich (lub Ipli). Ale już wiadomo, że tak się nie stanie - np. Vectra i TK Chopin jako pierwsze zaakceptowały ofertę a la carte. Multimedia czeka, aż trochę sytuacja się rozwinie - ale też raczej weźmie ofertę pierwszą. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te 75zł netto od abonenta to są właśnie minimalne warunki oferty dla abonentów, czy tak trudno to załapać?

A tobie tak trudno załapać, że za tyle na pewno pakiet nie będzie dostępny? To jest cenna netto dla CP. Dla nas pewnie będzie z ponad 100zł brutto. :P

 

Na moje to w dodatkowo płatnym systemie PPV wszystkie cztery kanały powinny być w HD i 5.1 a nie tylko jeden kanał i zapewne stereo bo na więcej Polsat nie stać. Śmiech na sali. Za taką jakość na pewno nie będę dodatkowo płacił.

Ale Polsatu nie stać na wynajem dodatkowego transpondera na satelicie. I tak już musieli usunąć kilka swoich kanałów pseudo VoD. Liczą się z kasą, więc tak nie sza[beep]ą pieniędzmi. Ich i tak już będzie kosztowało to potężne pieniądze. Oczywiści nie podoba mi się to, bo wolałbym wszystko HD, ale takie są fakty. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są [beep]ami, tylko liczą się z pieniędzmi. Wynajęcie takiego dodatkowego transpondera na miesiąc kosztowało by z 500 tys. dolarów. Kto ma im tą kwotę zwrócić? Właśni abonenci mają przecież transmisje za friko. A kablowi muszą zwrócić już zainwestowane pieniądze w imprezę. Łatwo się mówi z waszej perspektywy. :P

 

Nie dosc ze w tym kraju za ogladanie sportu trzeba paculic niemale pieniadze to potem sie wszyscy dziwia ze wynikow nie mamy ...

W każdym kraju za oglądanie sportu płaci się pieniądze. Pokaż mi takie miejsca gdzie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...