Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Jakby mieli jedną stację czołową i z niej dosył kontentu tv do wszystkich miejscowości nie było by tego całego cyrku ze zróżnicowaniem oferty w zależności od miejsca zamieszkania.

 

Stacja czołowa jest jedna - w Gdyni (nie wiem jak to tam jest na Południu, bo tam kupili Stream, może oni mają swoją). Mówię oczywiście o cyfrowej ofercie (analog to już muzeum i nawet nie ma o tym co wspominać). Właśnie to dosył jest problemem, do każdego miasta trzeba doprowadzić światełko, w sporej części MM zapewne dzierżawi łącza. Pisali ostatnio, że MM jest podpięta do PLIX-a - leci do nich po światełku coraz więcej kanałów (dlatego w kablówce TVP1 HD i TVP 2 HD mają lepszą jakość, bitrate z PLIX-a jest wyższy niż z MUX-a) ale nie do każdego miasta MM jest w stanie puścić full ofertę. Gdyby wszędzie mieli swoje światłowody to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ,że coraz więcej programów muzycznych jest wciskane do MM i nie tylko.Co się dzieje ? Nawet dvb t , mimo że nie ma tam za dużo miejsca,ma 2 programy tego typu.Poza tym mam mux3L/lokalny/,gdzie oprócz programu regionalnego są aż 4 stacje muzyczne(!).

Mam zasadę,że do słuchania muzyki mam zestaw Hi-Fi/radio,CD,winyl/. Telewizja ma grać obrazem,a nie dżwiękiem.A może chodzi o to,że wystarczy puścić teledyski i jest telewizja,jest kasa?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo zdanie na ten temat jak Ty zerojedynkaX. A czytałem, że Polsat planuje wprowadzić 3 kanał muzyczny typu Muzo.TV. Ja jak chce sobie posłuchać muzyki włączam radio albo serwis typu wrzuta.

 

Zauważyłem, że w EBOK dodali w końcu formularz kontaktowy. W końcu nie trzeba będzie szukać i wklepywać numeru abonamentu... Jeszcze przydałby się opcje typu zamawiania usług lub dezaktywacje. Co roku przy podpisywaniu umowy wciskają to [beep]o o nazwie multiSAVER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej była rozmowa na temat zdublowanych kanałów SD typu TVP1 SD i TVP2 SP itd. i że tych kanałów Multimedia nie może usunąć. A u konkurencji - Netia nie ma żadnych[!] kanałów SD, które są również dostępne w HD.

Nawet paczka Canal+ i HBO jest dostępne tylko w HD. MM powinna brać z nich przykład. Podział na 19 pakietów też jest interesującym rozwiązaniem, kupuję to co chcę oglądać.

Kolejna fajna sprawa to dekoder z budowanymi aplikacjami internetowymi typu Ipla. Przydatne dla osób, które nie posiadają Smart TV.

Z kolei w Inea jest dostępna aplikacja na telefon dzięki której m.in. można zdalnie ustawić nagrywanie programów. Świetna rozwiązanie dla zapominalskich. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MM jest więcej dekoderów SD niż HD, z wielkiej kablarskiej trójki MM jest daleko z tyłu w porównaniu z Vectrą i UPC.

Pod względem abonentów są na drugim miejscu w Polsce:P Nieważne że nie wszędzie jest pełna oferta programowa.Najważniejsze żeby kasa się zgadzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem łącznej liczby abo oczywiście tak. Ale jest właśnie ale... podam na swoim przykładzie, jesteśmy w MM tylko w HD. Duża liczba abo tylko z dekoderem SD + lokalizacje gdzie do dziś nas nie włączono = pomimo tego, że MM jest drugą pod względem wielkości kablówką w Polsce my mamy tu OGROMNIE mniej abonentów niż w trzeciej kablówce czyli w Vectra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ludzie. Bo Netia od początku wydawała tylko dekodery HD a w Multimedii jest pewnie mnóstwo klientów z dekami SD. Podejrzewam, że MM wycofa deki SD jako ostatnia patrząc na to, że ma problemy z upchnięciem nowych kanałów we wszystkich miejscach.
W MM jest więcej dekoderów SD niż HD, z wielkiej kablarskiej trójki MM jest daleko z tyłu w porównaniu z Vectrą i UPC.

skąd macie takie informacje, MM tak was kituje?

przecież w MM od samego początku rozdaje dekodery tylko HD; nigdy dekoderów SD nie oferowała;

pomimo tego od samego początku były duble; tłumaczyli się że nie wszędzie HD może dotrzeć;

dekodery SD w MM są tylko pozostałością po kupionym Streamie, które są sukcesywnie wymieniane po podpisywaniu nowych umów;

a to, że jest mniej mniej abonentów cyfrówki niż Vectrze wynika ze stopnia penetracji telewizji cyfrowej, która dopiero niedawno przekroczyła 50% wszystkich abonentów; tu jeszcze analog rządzi, dlatego nikt tego badziewia nie chce kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@masloww, ok masz rację, rozpędziłem się :) Dane które dostałem od MM przy podpisywaniu umowy na obecność STARS.TV dotyczyły nie dekoderów HD/SD tylko abonentów analogowych i cyfrowych. I to tu jest problem, abonentów cyfrowych jest dramatycznie mało. Więc wniosek z mojego poprzedniego wywodu pozostaje aktualny, mamy mało abo w MM :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata walczyłem o pełną ofertę w Darłowie ... dla mnie już za późno ale może inni skorzystają hehe

 

"Szanowni Państwo, Abonenci Usługi Radia i Telewizji Kablowej Multimedia Polska S.A.

Z przyjemnością informujemy, że dostosowaliśmy sieć w Darłowie do standardów obowiązujących w Multimedia Polska. Dzięki nakładom inwestycyjnym, w październiku br. otrzymają Państwo dostęp do standardowej, ogólnopolskiej oferty telewizji cyfrowej operatora. Nowoczesna sieć umożliwia udostępnienie nowych programów telewizyjnych oraz wprowadzenie kolejnych kanałów w jakości HD.

Jak to będzie wyglądało w praktyce? Przyjrzyjmy się najpopularniejszemu pakietowi SuperBox:*

Liczba kanałów cyfrowych: teraz – 93; będzie – 120

Liczba kanałów w jakości HD: teraz – 5; będzie – 20

W najwyższym pakiecie MaxBox:*

Liczba kanałów cyfrowych: teraz – 108; będzie – 140

Liczba kanałów w jakości HD: teraz – 9; będzie – 29

I rzecz najważniejsza ! Zmiany te nie powodują wzrostu cen posiadanych pakietów.**

Wprowadzone zmiany wpłyną na układ programów w posiadanych przez Państwa pakietach cyfrowych. Odbędą się one automatycznie, ale na wszelki wypadek informujemy, że gdyby wystąpił jakiś problem, to należy zrestartować dekoder, a więc wyłączyć i ponownie go uruchomić.

I jeszcze jedna korzystna zmiana! Poszerzona również zostanie liczba pakietów tematycznych. Tym samym będzie można zamówić np. Fun Club (programy sportowe i erotyczne), FilmBox Extra oraz programy z grup: HBO i Canal+ w jakości HD.

W sprawnym poruszaniu się po tak licznej grupie programów pomoże przewodnik kanałowy (EPG). Dzięki niemu, oprócz przeglądania informacji o programie, mogą Państwo tworzyć własne listy ulubionych kanałów czy też oznaczać programy, które będą chcieli Państwo nagrywać (w opcji z cyfrową nagrywarką PVR). Cyfrowa telewizja w Multimedia Polska S.A. daje także możliwość interakcji z widzami oraz korzystania z rozbudowanych zasobów VoD (domowej wypożyczalni filmów).

Zwracamy uwagę, że zmianie ulegnie również układ programów telewizji analogowej, co wiąże się z koniecznością przestrojenia Państwa odbiorników. Szczegółowe informacje o częstotliwościach, na których dostępne będą poszczególne programy analogowe, znajdą Państwo w naszym programie informacyjno -planszowym.

Więcej informacji na temat naszej oferty telewizyjnej uzyskają Państwo w Biurze Obsługi Klienta w Darłowie przy ul. Królowej Jadwigi 5, czynnym w poniedziałek: 11.00 - 14.00, środę: 15.00 - 18.00, piątek: 11.00 - 14.00 lub dzwoniąc na numer infolinii 345 345 345.

Z poważaniem

Piotr Wiśniewski

Dyrektor Regionu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca roku mam umowy na TV + NET + TEL (szczegóły w stopce), rachunek nieco ponad 176,00 PLN.

Ciekawe czy MM może zaproponować jakiś rabat lub pakiet gratis ?

Wypowiedzenie najlepiej wysłać mailem, czy wizyta osobista w punkcie ?

Ja poszedłem do BOKu i na miejscu napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...