Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zauważyć,że z programem Planete+ się mylisz. NC+ ma go w najtańszym pakiecie/39pln/m-c/ i to w wersji HD.Ale to tak na marginesie.

Nie zgadzam się z Twoimi tłumaczeniami postępowania sieci MM.Nie chce mi się wierzyć,aby TVP miała jakieś "ale",gdyby MM wywaliła wersje SD TVP1 i TVP2.

Zwłaszcza ,że zrobiła to w DVB T a i to wszyscy Jedynkę i Dwójkę oglądają.Podobnie TVP Sport.Istnieje w MM tylko jako HD i też nikt nie umarł.To co Ty mówisz,jakieś umowy,zobowiązania, mają to do siebie ,że zawsze można negocjować,dodać aneks,zerwać lub napisać nowe.

I jeszcze jedno.Programy nadawane nieodpłatnie w DVB T powinny być w najtańszych pakietach MM.Tymczasem nawet dziecięcy TVP ABC jest nadawany w dodatkowo płatnym pakiecie.Za to zagraniczne Nickelodeony,Cartoony czy Teletoony+ są już w najtańszym START-boxie i prezentują treści nie zawsze dobre dla dziecka.Co szkodziło TVP ABC umieścić w START-boxie a zagraniczne "wywalić" do pakietu DZIECI ?

Proszę nie pisać że DVB T jest w kablu MM.Przełączanie telewizora DVB T - HDMI to dla moich rodziców i dziadków jest kosmos.

To samo STOPKLATKA.Dlaczego nie w MINI-boxie ? Za to zagraniczny CBS Europa to MINI-box. Nie widzę logiki.

Najbardziej mnie irytuje Polsat News,MTV Polska i Viva Polska. Są w tańszym START-Boxie a nie ma ich w droższym MINI-Boxie.To już chyba jest praktyka z którą w innych kablówkach nie mamy do czynienia. I tyle na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bundesliga (którą sobie bardzo cienię) jest tak rozjechana na tym Eurosporcie 2 że aż żal mówić. Tu aż się prosi o wersje HD.Gorszą jakość ma już tylko Sportklub. Liga Belgijska jest tu w jakości "ala youtube". Ale zanim Sportklub uruchomi wersję HD i zaaaaaaaaaaaaaaanim Multimedia dołączy go do pakietu...to Draco zdąży wrócić :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX:

Sam się mylisz. :P Najtańszy pakiet NC+ jest na doładowania. Poza tym, ta ich oferta na stronie www, jest tylko dla nowych klientów. Moi znajomi, w najniższym pakiecie abonamentowym Planete+ nie posiadają. :P W Vetrze czy CP "Planete+" nawet nie mają. A w UPC w pakietach tańszych, też nie ma tego kanału. Jest dopiero od tego za 78zł. Narzekasz dla zasady?

 

Dlaczego TVP miała by mieć jakieś ale? To raczej KRRiT mogłaby się czepiać. Bo to oni dbają o zasadę must-carry. Ale pomijając to, Multimedia ma aktualną długoletnią umowę na TVP1 SD i TVP2 SD. Nie mam pojęcia kiedy się kończy. TVP niekoniecznie musi chcieć podpisywać aneks i renegocjować warunki. Zapewne dopiero po jej wygaśnięciu, spróbują coś z tym zrobić. DVB-T swoje, a satelita i kablówki swoje. Mieszasz dwie różne sprawy. Nikt nie mówił, że kanały TVP1 SD i TVP2 SD znikają w ogóle. Moim zdaniem, te kanały będą jednymi z ostatnich SD w Polsce - czyli jeszcze będą z nami długo. ;) TVP Sport to zupełnie inna sprawa. To nawet nie jest kanał ogólnodostępny.

 

Odnośnie kanałów z DVB-T. Coś sobie ubzdurałeś. Żaden operator telewizji kablowej czy satelitarnej, nie ma obowiązku umieszczać wszystkich kanałów z DVB-T w swojej ofercie. Kwestia pakietyzacji zależy od indywidualnych negocjacji z nadawcami. Pretensje kieruj do TVP, która zgodziła się na takie warunki Multimedii. Najwyraźniej nie obchodzą ich kwestie dostępności, bo i tak wygrywają tym kanałem dziecięcym, dzięki zasięgowi DVB-T. Nickowi, CN czy Teletoonowi najwyraźniej zależy na zasięgu i ich nadawcy nie olali sprawy jak TVP. Z tymi "treściami niedobrymi dla dziecka" bym polemizował, ale to nie miejsce i czas. Multimedia ma być winna, bo chce zarobić? No daruj. :roll:

 

"Stopklatką TV" zarządzają SPI i Agora. Z tego co wiem, warunkiem zaistnienia tego kanału w Multimedii, była zgoda na wyższy pakiet. Zatem jeśli Agora i SPI nie zgodziłyby się na ten warunek, w ogóle by ich kanał nie znalazł się w ofercie Multimedii. A im zależało na zasięgu żeby tylko mocno zaistnieć, dlatego przyjęli warunek bez oporów. Amerykanom zależało na zasięgu kanałów CBS i zaoferowali niezłą cenę, dlatego pojawiły się tak nagle. Polsat i Viacom zapłaciły za lepszą pozycję swoich kanałów. Najwyraźniej umowa nie obejmowała MiniBoxa.

 

Nie znasz się na ofertach innych kablówek. UPC w swoich najtańszych pakietach Start i Start HD oferuje same odpady. Na pewno nie mają tak przemyślanej oferty, jak multimedia w StarBox i MiniBox - wystarczy porównać ich zawartość, żeby się o tym przekonać. Vectra nie ma wielu cennych kanałów, bo często musi wyłączać je z oferty. Bo zgadza się z miejsca na oferty nowych nadawców i gdy tylko jakiś nowy kanał się pojawi. Mój brat ma Vectrę i nie poleca. Szczególnie po tym, jak wywalili mu paczkę MTV. :>

 

nie słuchajcie potłuczonego, który ględzi że umowy są podpisane na kilka lat i już nic nie można zrobić tylko nękajcie ich na fejsie co chwila pytaniami o ES2HD;

pisanie o tym tutaj nic nie da

Na fejsie to sobie możecie gadać do woli. Multimedia przyjmuje do wiadomości tylko skargi via e-mail (albo telefoniczne). Imiennie podpisane z nr abonenckimi. :P

 

Umowy oczywiście można negocjować, ale nadawcom się nie chce. Szczególnie Eurosportowi 2 HD. Multimedii też chyba jakoś nie zależy na tym kanale. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i nie widzę tam chęci wy[beep]a podstawowych kanałów SD. Na pewno nie tych must-carry, o których mowa we wcześniejszych postach. Więc? :P

 

Skoro już mowa o SatFilmie, polecam przejrzeć nowy plan kanałów, który ma zostać wdrożony na jesieni (http://www.konsultacje.satfilm.pl/), z którego wynika, że zdecydowana większość dubli SD zostanie wyłączona (z 2 wyjątkami z tego co wyliczyłem), w dodatku kanały SD, które są rozprowadzane na zasadzie must-carry (np. TVN, TVN7) zostaną wyłączone, natomiast ich odpowiedniki w HD zostają w ofercie. Nie sposób się nie zgodzić z opinią, że SatFilm jest tutaj wzorem do naśladowania dla innych kablówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danielpes5:

Ale kanały TVP1/TVP2 w SD są objęte zasadą must-carry i Multimedia nie może ich wyłączyć, nawet jeśli by chciała. I nie mają znaczenia identyczne ramówki wersji HD. W świetle prawa to zupełnie inne kanały. :P Znasz w ogóle kogoś, kto wersje SD wyłączył? Ja nie.

 

Myślę, że chyba nie do końca tak jest bo inaczej do dziś mielibyśmy także TVP1 i TVP2 w SD w DVB-T zamiast ich odpowiedników HD. Raczej jest tak, że TVP 1 i TVP2 musi być oferowane przez każdego operatora w myśl zasady must carry ale technologia w jakiej są one oferowane jest dowolna (analog/DVB-T/C/S/S2/IPTV) oraz jakość też (SD/HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że sprawa dubli SD wynika z jeszcze innych przyczyn niż umowy. W wielu miejscowościach w Polsce, w tym w mojej nadal niedostępna jest pełna oferta MM. Na 186? dostępnych w pełnej ofercie programów (w tym C+, HBO i Cinemax i inne) u nas dostępnych jest 121. C+, HBO i Cinemax dostępne są tylko w jakości SD, TVP1 i 2 od ponad miesiąca są dostępne jako HD, ale pisze TVP1 HD - test (cokolwiek to oznacza i na jak długo). Polsat jest w SD. W mojej lokalizacji dostępna jest oszałamiająca ilość 12 programów w wersji HD! Sygnału DVB-T w sieci nie uświadczysz. Wielokrotne pytania i monity zbywane są sloganami typu "MM cały czas pracuje nad wprowadzeniem jednolitej oferty w całym kraju". Nie ma u nas innej kablówki (chyba że Orange po linii telefonicznej), ale ludzie mają już dość traktowania ich jak obywateli drugiej kategorii i przechodzą na satelitki. Jeszcze kilkanaście miesięcy takiej polityki i wiele małych miejscowości zniknie z mapy MM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj. Modernizacja sieci w wielu miejscach jednocześnie, to droga sprawa. A Multimedii skończyły się pieniądze na to przeznaczone. Problemu pieniędzy nie przeskoczą. Więc, gdzie tu niby traktowanie części abonentów gorzej? Celowa polityka? Taa, jasne - Multimedia z ochotą chce żeby klienci na nią narzekali. :roll: Tym bardziej, że infrastruktura odziedziczona pewnie po przejęciu. Nie rzucą wszystkich dostępnych środków na rozbudowę na jakimś za*upiu, bo inwestycja może im się nie zwrócić i pójdą z torbami. Sorry, to jest biznes. Muszą liczyć się z zyskami, a nie tylko dogadzaniu wszystkim marudnym.. A Multimedia nie zmusza do podpisywania umów. :P

 

Ale możemy coś wskórać. Proponuję napisać e-mail do lokalnego UOKiK i nakreślić problem. Niedługo powinni odpisać. Prześlą ci dokumenty do wypełnienia i wyjaśnią jak dalej postępować, żeby przyjęli w pełni skargę na Multimedię. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie odpady ? Właśnie przejrzałem oferty START w UPC.Pełna oferta DVB T + dodatkowo w HD Polsat,TVN,TVN7. Telewizję ABC mają w najtańszym pakiecie+ stopklatka+fokus. I co najważniejsze:pakiet możliwy do odbioru bez dekodera,wystarczy telewizor z DVB C.I kosztuje to tylko 19,90 lub 29,90zł.

Odwiedziłem w pobliskim hipermarkecie salon NC+.Uprzejma Pani wyjaśniła mi że programy firmowe NC+ takie jak:MINI MINI+,Kuchnia+,Domo+,Planete+,Ale Kino+/z wyjątkiem canal+/zawsze są w najtańszym pakiecie za 39,90/miesięcznie.Dodatkowo przez 3 miesiące można oglądać gratis Canal+Family 1 i 2.

Telewizja na kartę HD to zupełnie inna para kaloszy.

Tak że nie co się podniecać , że TV Multimedia jest najtańsza,najlepsza,ma "przemyślane" pakiety, itp.itd.Fakty są inne.W pakiecie START BOX to dopiero są "odpady" : ITV,RBL TV,Disco TV i inne darmowe z satelity.

I jeszcze jedno.Wiele platform oferuje moduł HD za 0 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj. Modernizacja sieci w wielu miejscach jednocześnie, to droga sprawa. A Multimedii skończyły się pieniądze na to przeznaczone. Problemu pieniędzy nie przeskoczą. Więc, gdzie tu niby traktowanie części abonentów gorzej? Celowa polityka? Taa, jasne - Multimedia z ochotą chce żeby klienci na nią narzekali. :roll: Tym bardziej, że infrastruktura odziedziczona pewnie po przejęciu. Nie rzucą wszystkich dostępnych środków na rozbudowę na jakimś za*upiu, bo inwestycja może im się nie zwrócić i pójdą z torbami. Sorry, to jest biznes. Muszą liczyć się z zyskami, a nie tylko dogadzaniu wszystkim marudnym.. A Multimedia nie zmusza do podpisywania umów.

Jestem klientem MM i mam prawo oczekiwać takiego samego traktowania i takiej samej oferty jak inni jej klienci. Nie interesują mnie ich problemy finansowe, tak jak MM nie interesują moje. Ja muszę co miesiąc opłacić fakturę i koniec, a oni powinni udostępnić mi taką samą ofertę jaką oferują na swojej stronie internetowej. Kilkanaście lat MM w moim mieście to chyba dość czasu, żeby zmodernizować sieć. Jestem niezadowolony z oferty MM w moim mieście, mam prawo i podstawy do tego by narzekać i będę to robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czytając Wasza posty czy MM przebudowuje sieć do 1 GHZ żeby móc dostarczać wszystkie usługi w każdym mieście czy pracuje jak większość sieci do 860 MHz? Jeśli do 1 GHz to faktycznie jest co przebudowywać i kosztuje to majątek, jeśli do 860 MHz to do każdego węzła wystarczy przecież dosłać po włóknie ten sam kontent i po problemie (potrzeba jedynie pociągnąć lub prościej wydzierżawić kable światłowodowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj. Modernizacja sieci w wielu miejscach jednocześnie, to droga sprawa. A Multimedii skończyły się pieniądze na to przeznaczone. Problemu pieniędzy nie przeskoczą. Więc, gdzie tu niby traktowanie części abonentów gorzej? Celowa polityka? Taa, jasne - Multimedia z ochotą chce żeby klienci na nią narzekali. :roll: Tym bardziej, że infrastruktura odziedziczona pewnie po przejęciu. Nie rzucą wszystkich dostępnych środków na rozbudowę na jakimś za*upiu, bo inwestycja może im się nie zwrócić i pójdą z torbami. Sorry, to jest biznes. Muszą liczyć się z zyskami, a nie tylko dogadzaniu wszystkim marudnym.. A Multimedia nie zmusza do podpisywania umów.

Jestem klientem MM i mam prawo oczekiwać takiego samego traktowania i takiej samej oferty jak inni jej klienci. Nie interesują mnie ich problemy finansowe, tak jak MM nie interesują moje. Ja muszę co miesiąc opłacić fakturę i koniec, a oni powinni udostępnić mi taką samą ofertę jaką oferują na swojej stronie internetowej. Kilkanaście lat MM w moim mieście to chyba dość czasu, żeby zmodernizować sieć. Jestem niezadowolony z oferty MM w moim mieście, mam prawo i podstawy do tego by narzekać i będę to robił.

Jakoś Vectra i UPC we wszystkich miejscowościach w których świadczą usługi,mają pełną ofertę ze strony internetowej bez żadnych niedomówień . Bo przecież nie może być inaczej.Tylko Multimedia wiecznie tłumaczy się brakiem tego czy brakiem tamtego. Skoro oferta jest niepełna to powinna jasna i klarowna informacja na ten temat a nie ukrywanie tego faktu. No i cennik powinien być zróżnicowany. Bo abonenci posiadający niepełne usługi mimo wszystko płacą pełny abonament.A powinni płacić mniej. Skoro Multimedii "nie opłaca " się modernizować sieci -no to gratuluje pomysłu. Takimi działaniami na pewno nie zyskają nowych abonentów.

I zgadzam sie z tym że Multimedia nie traktuje wszystkich klientów jednakowo. Są tu wielkie rozbieżności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspólczuję tym, którzy mieszkają w regionach gdzie nie ma wszystkich programów HD i niektórych SD.Płacenie pełnego abonamentu przy niepełnej ofercie jest delikatnie mówiąc nadużyciem i skandalem.Dziwię się że nic z tym nie robicie.U mnie /Częstochowa/ jest na szczęście pełna oferta i nie narzekam na jakość techniczną,mam tylko zastrzeżenia do programowej,ale to już inny temat.Zastanówcie się gdzie to zgłosić,a już na pewno/moim zdaniem/,można wywalczyć niższy abonament.Po "modenizacji" można wrócić do normalnego abonamentu. :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby być sprawiedliwym, to można utargować niewielką zniżkę na abonamencie, ale mi nie o to chodzi. Gdyby chodziło tylko o pieniądze, to wystawiłbym antenę i oglądał za darmo NTC. Ja chcę mieć pełną ofertę i płacić zgodnie z cennikiem. Tylko i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę,że "aż tyle" nie będzie możliwe i tego się nie przeskoczy.Jeśli nie jest możliwe korzystanie z innej kablówki to pozostaje SAT.Z dwóch istniejących platform polecam NC+. W porównaniu do CP zdecydowanie lepsza jakość techniczna.Chyba że....poczekać ?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...