Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Niejeden już wróżył koniec płatnej telewizji... Tymczasem ona istnieje i nie ma specjalne wielkich odpływów klientów. Na rynku globalnym nawet prognozuje się dalsze wzrosty. ;) Myślę, że i u nas pojawią się wzrosty, jak zwiększy się liczba kanałów HD i zaczną pojawiać się pierwsze UHD. Oraz przeminie czar nowości DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ten boom jest powtarzalny i przychodzi falami. Raz jest lepiej, raz gorzej - teraz jest i może dołek. Ale trend się odwróci wraz z nadejściem ery HD. Silniejsza konkurencja naziemna, może też wymusić poprawę zawartości programowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, czy ktoś tu mówi o końcu płatnej telewizji :roll:

Co najwyżej, że boom już przeminął.

Zabiegi kosmetyczne, czy też nowalijki nie porwą tak, jak to już dawniej bywało. Dziś trzeba się nauczyć klienta szanować.

Dobitnym przykładem jest tu 3D. Nie porwało to już tak bardzo. A transmisje telewizyjne w 3D w Polsce należą do rzadkości(tylko na TVP HD i Canal+) i można to traktować już tylko jako ciekawostkę.

A co do szanowania klientów to szczególnie Multimedia ma w tej materii dużo do nadrobienia. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ten boom jest powtarzalny i przychodzi falami. Raz jest lepiej, raz gorzej - teraz jest i może dołek. Ale trend się odwróci wraz z nadejściem ery HD. Silniejsza konkurencja naziemna, może też wymusić poprawę zawartości programowej.

 

Era HD już dawno nadeszła, tylko jak zwykle Polska jest w czarnej d.upie z nadążaniem za Europą. Szkoda tylko, że nie dzieje się tak jeśli chodzi o ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Era HD w Polsce? Więcej jak 50% obecnie nadających kanałów nie ma wersji HD. Ba, nadawcy z wielkiej czwórki, tacy jak Puls i Polsat, wciąż nie mają wersji HD swoich głównych kanałów (tylko Polsat ma simulcast HD, a TV4, TV6 czy PSN - nie). Nawet na świecie, sytuacja gdzie większość kanałów przeszła na HD, jest głównie w USA. Ale nawet tam SD wciąż nadają. Jeśli chodzi o ceny płatnej TV, to nie uważam, żeby w Europie było taniej. Jest drożej, szczególnie dla ludzi lubiących full ofertę.

 

W Multimedii mamy tylko 44 kanały HD, a przecież jest ok. 140 (nie liczę dubli simulcast) w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym jakość kanałów HD w Polsce (po za nielicznymi wyjątkami takimi jak TVP HD i Viasat Nature/History HD) jest poniżej poziomu żenady. Do nadawców niemieckich, których stawiam sobie za wzór brakuje polskim nadawcom jeszcze bardzo dużo. Tak więc "era HD" w Polsce to jest nadal jedna wielka fikcja.

Byle jakość to domena made in poland. Dotyczy to także kanałów telewizyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tą jakością. TVP Sport HD czy kanały Canal+ też są bardzo dobre. TVP1 HD i TVP2 HD również mają nie najgorszy bitrate, ale słabo u nich ze sprzętem i produkcją materiałów native HD. Generalnie HD to rozdzielczość (piksele w pionie i poziomie), a nie wysokość bitrate'u. U nas nie będzie nigdy z tym dobrze, bo nadawców przeważnie nie stać albo nie opłaca im się wykupywać dodatkowego miejsca na satelicie. Kablówek ten problem słabo dotyczy, ale przecież te są u nas w mniejszości - przegrywają z naziemną i satelitą. :P Nie porównuj nas do Niemców, bo oni mają na to kasę. Naszych nadawców, nawet telewizji publicznej, nie stać na zakup sprzętu i kamer do obsługi HD. Praktycznie tylko ITI i Canal+ Cyfrowy mają taki w wystarczającej (powiedzmy ;)) liczbie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się,że jakość programów HD w większości przypadków jest b.dobra.Ale skoro TVP nie stać na sprzęt HD to po co otwierała jedynkę i dwójkę w HD ? Nieliczne materiały nagrane w natywnym HD można było puszczać w TVP HD,który to program też powinnien być w NTC.Nie dziwię się sąsiadom którzy oglądają "Jaka to melodia" itp. i pytają mnie gdzie ty tu widzisz HD.I mają rację.Gdy przełączę na TVP HD lub Animal Planet HD to zupełnie inny obraz.Niestety. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX:

Czyli, żeby uruchomić kanał HD, trzeba nadawać sam materiał native HD? Od kiedy? Nawet na świecie, tak nadających kanałów jest mało. :P Ale to nie miejsce i temat. Jeśli chodzi o naszą sieć, to mamy sporo dobrych kanałów HD (np. MTV Live HD). ;)

 

@adrian1981:

Nie przycinają, sprawdziłem. Ma nawet lepszą niż na satelicie, przykład: TVP1 HD, TVP2 HD czy TVP Sport HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StasiuZIrkucka:

Nie można. Trzeba bawić się w podłączenie dekodera do kompa, z odpowiednim tunerem i zaopatrzyć się oprogramowanie . :P Mogę ci ułatwić sprawę, w tej chwili na TVP1 HD jest średnio 10,31 Mbps, a na TVP2 HD 10,03 Mbps. TVP Sport HD z kolei miało przed chwilą 8,22 Mbps - ale to pewnie przez brak dobrego wyjściowego materiału. Czasem potrafi dochodzić do 12,10 Mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dreamslon

@draco_san

Nie wiem skąd taki bitrate...będąc w tym tygodniu w TM i patrząc co serwuje MM mogę śmiało stwierdzić ze wola to o pomstę do nieba...takiej pikselozy dawno nie widziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również u siebie zrobiłem dziś skanowanie DVB-C w telewizorze i znalazło 180 pozycji, układ programowy ten sam co na dekoderze. Odkodowane TVP1 SD, TVP2 SD, aMazing, Mango 24 i plansze Twoje DTV, reszta zakodowana. Tak więc moduły CAM CI na pewno w tym roku już się pojawią. Pewnie jeszcze trwają jakieś testy. Na pewno poinformują o tym jak już owe moduły wprowadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe dekodery nie od ADB maja nie miec kanalu zwrotnego, czyli bez dostepu do VOD. Ostatnio wprowadzili najnowszy dekoder od ADB 3831 ten ma VOD ale USB jest zablokowane.

Moze oni chca isc w takim kierunku:

- klient nie chce VOD ale chce dekoder - dostanie ten nowy co ma dopiero wejsc

- klient nie chce VOD, nie chce dekodera - dostanie modul CAM

- klient chce VOD - dostaje ktorys z dekoderow, ktore sa obecnie w obiegu

Wczoraj mialem przyjemnosc zobaczyc jak dziala ten modul CAM u znajomego w konkurencyjnej sieci. Ogolnie ok ale kilka wad tez jest i na to trzeba sie przygotowac - TV roznie reaguja na modul CAM. Czasami cos sie w EPG rozjedzie (w drugim pokoju ma dekoder i tam jest ok), od czasu do czasu pojawia mu sie jakis komunikat brak dostepu ale po chwili znika - operator nic mu na to nie poradzil, TV roznie wspolpracuja z modulami. Wielki plus to mozliwosc podlaczenia hdd do TV ale jest tez minus, TV ma jedna glowice, wiec nagrywac mozna tylko to co aktualnie ogladamy - nie mozna przelaczyc na inny kanal. Kanaly na jego Samsungu przelaczaja sie troche wolniej niz na dekoderze (tez ma ADB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...