Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Od 15 kwietnia startuje ID HD. Niestety nie zapowiada się, aby był od początku dostępny w Multimedii. Ale można śmiało przypuszczać, że niedługo i u nas się pojawi - akurat kanały tego nadawcy, Multimedia ma wszystkie w swojej ofercie. TLC HD startował też w okolicach kwietnia 2013r. Więc pewnie ID HD dostaniemy w okolicach sierpnia br. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzwonili z BOKu. Mówią, że kończy mi się umowa. Od lipca 2012 r. na 2 lata, a oni mówią, że już w maju koniec. Zagięli czasoprzestrzeń?

Wesoła Pani chciała coś zaproponować, ale ubiegłem ją i powiedziałem co mnie interesuje. MaxBox PVR + Internet 12 lub 30 (bez znaczenia dla mnie).

Przedstawiała, opowiadała itd. W końcu doszła do ceny. Ok. 113 zł. Powiedziałem, że interesuje mnie cena ok. 90 zł. Powiedziała, że zadzwoni jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zaobserwowałem to, że okresy umowy liczone są co najmniej dziwnie. W czerwcu 2013 podpisałem na rok pakiet internet + dtv. Internet kończy mi się ponoć w maju a telewizja w lipcu. Umowa zawierana przez telefon. Złożyłem wypowiedzenie wszystkich usług i teraz czekam. Ktoś tam od nich już do mnie dzwonił, natomiast problem polega na paczce canal+. Ilekroć bym nie podpisał z nimi umowy na c+ to po 2-3 miesiącach wyłączają paczkę całą lub częściowo i żądają aneksu. Do dziś nie wiem na jakiej zasadzie. Zastrzegłem więc, że jeśli nie dostanę c+ na pełny okres umowy to odwiozę sprzęt do biura po wygaśnięciu umowy. Chcieli więc mi wcisnąć pakiet maxbox wraz z c+. Zauważyłem, że w pisemku od nich podane jest, że od 1 kwietnia zmiana w paczkach c+, więc spytałem którą paczkę dostane. Oczywiście Pan stwierdził, że pełną. Kiedy przyszło do określenia ceny za pakiet okazało się, że nie można udostępnić mi c+, bo od 1 kwietnia są zmiany... Ot cała Multimedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres jest liczony tak, że np. jeśli zawarliśmy umowę 6 kwietnia (na TV), to obowiązuje ona do końca tego miesiąca, a następnie od maja przez 12 lub 24 kolejnych miesięcy (najczęstsze długości). Dodatkowo 3 miesiące przed końcem umowy, można negocjować kolejną. Co w praktyce oznacza, że nie musimy czekać do końca 12 czy 24 miesięcy, jeśli chcemy przedłużenie. Czytajcie umowy i regulaminy zawartych promocji. :P

 

@_Kaczy:

Zatem wszystko się zgadza. Masz umowę na 24 miechy, ale 3 miesiące przed końcem można negocjować kolejną. Dlatego zadzwonili, i zaproponowali przedłużenie (liczyli pewnie, że podpiszesz nową na większą sumę). Oczywiście, że Pani z BOK'u wyraziła się nieprecyzyjnie. Co jest nie fair, bo wprowadziła cię w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie od 1 kwietnia jest zmiana w pakietyzacji Canal+ o czym była już mowa w tym wątku nieco wcześniej. Stąd Canal+ na starych zasadach nie jest już sprzedawany co jest zrozumiałe.

Co do negocjacji przed końcem umowy to w Multimedii bywa z tym różnie Przytoczę tu słynną sprawę migracji z DTV do NDTV. 90 % konsultantów "kazało" czekać aż do końca umowy DTV (czasami o zgrozo kilkanaście miesięcy :D ) i dopiero zmigrować. :lol2: Jak ktoś miał szczęście i trafi na infolinii na kogoś normalnego to można było zmigrować praktycznie "od ręki" bez względu na długość starej umowy na DTV : ) I już z nowymi pakietemi NDTV jechać na nowej umowie,gdyż stara uległa autorozwiązaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym ta zmiana paczki Canal+ ma konkretnie polegać? Mam nadzieję, że nic specjalnego się nie zmieni, dla tych co niedawno podpisywali umowy na Canal+ Platinum. I nie stracę nagle 1 kwietnia dostępu do któregoś C+ w HD. To byłby kiepski żart. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 kwietnia wchodzą oficjalnie 3 pakiety Canal+ czyli Canal+ Platinum (pełny), Premium Sport+ (Canal+ Sport HD,Canal+ Family HD,Canal+ Family 2 HD) oraz Premium Film+(Canal+ HD,Canal+ Film HD,Canal+ Film 2 HD)

Wszelkie otwarte okna zostanę definitywnie wyłączone. Abonenci którzy jeszcze nie zmigrowali do nowych pakietów a jadą na starych umowach/promocjach po 1 kwietnia będą mieli dostęp tylko do "starej paczki" Canal+ czyli Canal+SD,Canal+Film SD,Canal+Sport SD,Canal+Family 2 SD oraz "starej paczki" 2x HD czyli Canal+ Film HD i Canal+ Sport HD.

Abonenci którzy mają umowy już na Canal+ Platinum pozostaną na tych samych zasadach,czyli będą mieli fulla. Abonenci niższych pakietów (Gold i Silver) bedą musieli wybrać sobie pakiet Premium Sport+ lub Premium Film+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ustawieniem nagrywania, a nawet przypomnienia, w nocy z soboty na niedzielę. Co więcej, chciałem nagrać kolejny odcinek "Kosmosu" o 00:00 na NGC HD następnego dnia, a też nie mogę. Oczywiście jest to związane ze mianą czasu, ale mogliby coś poprawić. W zeszłym roku też były problemy.

 

@danielpes5:

To mnie uspokoiłeś, bo te zmiany dotyczą tylko starych umów, a nie mojej (niedawno zmieniałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązań jest kilka,każdy następny punkt zastosować dopiero gdy poprzednie działania nic nie pomogły a więc:

1. Zresetować dekoder (wyłączyć pilotem,następnie wyjąć wtyczkę z gniazdka,odczekać z 30 sekund i podłączyć. Następnie poczekać na inicjację)

2. Usunąć kilka zbędnych nagrań z dysku (możliwe że masz przepełniony,dysk do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje przynajmniej 5 % wolnego miejsca )

3.Przywrócić ustawienia fabryczne Uwaga ! Stracisz własne ustawienia i swoją listę programów

4 Sformatować dysk ( tylko w ostateczności,gdyż zostaną skasowane wszystkie poprzednie nagrania )

5.Jeśli poprzednie 4 punkty nie przyniosły żadnych efektów pozostaje Ci jedynie wymiana dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że tego nie próbowałem? To jest wina ich systemu EPG, a nie dekodera. Zresztą, oba dekodery w zeszłym roku wymieniałem (PVR i ten zwykły ADB "czarny") - i na obu w EPG jest ten sam błąd. :P Podejrzewam, że dopiero jutro to poprawią, jak co roku zresztą. :roll:

 

Edit:

Okej, już poprawili nagrywanie. Właśnie sprawdzałem. Ale nadal np. nie można ustawić sobie przypomnienia np. w niedzielę o 22:00 na NGC HD. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ustawieniem nagrywania, a nawet przypomnienia, w nocy z soboty na niedzielę. Co więcej, chciałem nagrać kolejny odcinek "Kosmosu" o 00:00 na NGC HD następnego dnia, a też nie mogę. Oczywiście jest to związane ze mianą czasu, ale mogliby coś poprawić. W zeszłym roku też były problemy.

 

@danielpes5:

To mnie uspokoiłeś, bo te zmiany dotyczą tylko starych umów, a nie mojej (niedawno zmieniałem).

Problemy z nagrywaniem w czasie zmian czasu wystepuja co roku, ale tylko na nastepny dzień. Dzień później już wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonenci którzy jeszcze nie zmigrowali do nowych pakietów a jadą na starych umowach/promocjach po 1 kwietnia będą mieli dostęp tylko do "starej paczki" Canal+ czyli Canal+SD,Canal+Film SD,Canal+Sport SD,Canal+Family 2 SD oraz "starej paczki" 2x HD czyli Canal+ Film HD i Canal+ Sport HD.

 

Nie przeczytałeś do końca informacji :), Ci którzy mają stary pakiet Canal+ od 1.04 będą mieli w swoim pakiecie:

Canal+ Family

Canal+ Family 2

Canal+ Film

Canal+ Film 2

jeżeli ktoś do tego miał jeszcze pakiet Canal+ HD to od 1.04 będzie miał dostęp do:

Canal+ Family HD (nie pamiętam dokładnie, być może Family 2 HD)

Canal+ Film HD (nie pamiętam dokładnie, być może Film 2 HD)

 

Jeśli ktoś ma stary pakiet Canal+ to od 1.04 straci dostęp do kanałów Canal+ oraz Canal+ Sport. Można bez problemu przejść na nowe pakiety: Platyna, Premium Sport+, Premium Film+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okno otwarte skończyło się z końcem lutego i teraz mam dostęp tylko do Canal+, Canal+ Film, Canal+ Family 2 i Canal+ Sport. Dodatkowo cena wynosi od tego miesiąca 39 zł :!: Dlatego, że wchodzi jakiś nowy cennik na starą paczkę. Zostałem przez Multimedię oszukany, a właściwie przez panią w BOK, która powiedziała mi że nie muszę wypowiadać umowy na Canal+ bo po prostu po 6 miesiącach mi wyłączą i będzie finito. A jednak nie... Oczywiście nie doczytałem też umowy, więc trochę moja wina, ale przecież jej płacą za to aby tłumaczyła wszystko... Dopiero wczoraj wypowiedziałem na C+ umowę i muszę do końca czerwca płacić 39 zł za 4 kanały. :smile::smile::smile::smile: Pewnie spytacie czemu nie przeszedłem na Platynę, a nie przeszedłem bo nie wiem czy mam zamiar zostać dalej z Multimedią a umowa kończy mi się w sierpniu. Chyba przejdę do innego operatora bo wątpię, że zaoferują mi jakieś dobre warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to ze sasiadka z tej samej klatki u mnie w bloku, 20 marca przedluzyla telefonicznie umowę na Internet i 28 marca dostala już pocztą pisemne potwierdzenie zawarcia nowej umowy, natomiast ja przedluzylem umowę na Internet 3 marca i do chwili obecnej nie otrzymalem od Multimedia pisemnego potwierdzenia umowy. Czy ktoś może mi wytlumaczyc o co tutaj chodzi? Zawiodła Poczta Polska, czy tez może w ogole jeszcze "szacowna" Multimedia nie wysłała do mnie dokumentów? Czy też może otrzymam "papiery" dopiero po 1 kwietnia kiedy to wejdzie w życie nowa umowa? Dla mnie jest to dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka firma niestety w moim przypadku finalizacja nowej umowy miała odbyć się następnego dnia poprzez oddzwonienie konsultanta minęło 7 dni zadzwoniłem okazało się że w systemie nikt nawet niczego nie przygotował ani rozmowa telefoniczna nie była zaplanowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam takie pytanie. Posiadam Dekoder ADB-3831CD i ma na pilocie znak nagrywania , mam pendrive , podpiąłem go do dekodera , wciskam , a tu w ogóle nic nie reaguje , to samo z VOD , które w ogóle nie działa. Co może być przyczyną? (Co do VOD , to mniejsza z tym , ale zależy mi bardzo na Nagrywaniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StasiuZIrkucka:

Nie można. A nawet jeśli komuś by się udało, to łatwo się zorientują i wyślą ponownie swój soft - a w najgorszym razie całkowicie ci zablokują dekoder. To skuteczny system zapobiegający piractwu, którego na razie nie można obejść. Dlatego szybko z niego raczej nie zrezygnują. Radziłbym poczekać, aż wprowadzą zapowiadane moduły z kartą. Wtedy najprawdopodobniej będzie można nagrywać na pendrive'y, a nawet dyski. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StasiuZIrkucka:

Podpiąć pendrive'a do dekodera na pewno nie będzie można. Nie zrezygnują z tego, nawet jak wprowadzą zapowiadane karty z modułem. Nagrywanie będzie możliwe, tylko jeśli zamiast dekodera, wybierzesz sobie wspomniany moduł CI z kartą i włożysz go do gniazda CAM telewizora. Było ich wypytać jak miałeś okazję, kiedy konkretnie te moduły będą? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się konkurs Filmbox Extra http://www.multimedia.pl/konkurs

Druga sprawa to otwarte okna FilmBox Extra (151) i FilmBox HD (152) Do 13 kwietnia pakiet "FilmBox Extra" za darmo, po tym okresie pakiet będzie dostępny w cenie 5,99 PLN. http://www.multimedia.pl/ "kwadracik 2" i Wam się wyświetli ta wiadomość. Pewnie słabo coś im ten pakiet schodzi, normalna cena to 15 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...