Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

@bogdan425:

Bo nie ma na niego miejsca? Z tego co wiem, uważają, że liczba kanałów filmowych jest wystarczająca i niechętnie dołączają nowe. Ten sam problem ma choćby Power TV. Generalnie, niech Multimedia dokończy rozbudowę sieci, a później zacznie zajmować się rozbudową oferty kanałów. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@uicawk:

Fizycznie pewnie jakieś miejsca są. Ale są one ograniczone dla priorytetów - czyli dla nadawców, z którymi już mają umowy. Czyli właśnie dla np. Canal+, TVP, Polsatu czy AXN'ów. Na nowych nadawców nie ma miejsca. Oczywiście nie dotyczy to całej sieci. Bo są miejsca gdzie jeszcze sporo kanałów można dodawać, ale też takie, gdzie liczba kanałów HD jest ograniczona (mój przykład). Są nawet miejscowości, gdzie oferta cyfrowa Multimedii nie ma nawet 100 kanałów. Funkcjonowanie takiej sieci to nie prosta sprawa. Trzeba dbać o rentowność, a dodawanie bez przerwy kanałów oznacza wzrost cen pakietów. A to na pewno nie przyniesie nowych klientów - o których obecnie trudno. Multimedia stara się tego uniknąć, w końcu i tak w ciągu ostatniego roku dodała sporo kanałów. Moim zdaniem, mogli by w końcu zrezygnować z telewizji analogowej, co by pomogło rozwiązać większość problemów z miejscem w kablu, a także sprzyjałoby szybszemu rozwojowi cyfrowej DTV. Wydaje się też, że obecni właściciele mają dość chyba tego biznesu - próbowali firmę sprzedać, a że nie znalazł się chętny, to wracają na giełdę. Chcą pewnie zdobyć kapitał do rozwoju usług. Jednak domyślam się, że ich priorytetem nie jest DTV, tylko usługi dodatkowe - ich multiplikacja, bo to pozwala zatrzymać klienta przy sobie.

 

Stopklatka TV kiedyś zapewne się pojawi w MMP, bo w końcu zdają sobie sprawę, że kanały filmowe przyciągają klientów. A przecież do tej pory wszystkie kanały z DVB-T stopniowo się pojawiały w ofercie. Trudniejsza sprawa może być jednak z Power TV. Kanałów muzycznych jest na tyle dużo, że nie zdziwię się, że nic nowego do końca tego roku nie dadzą. TVP ABC ma podobny problem, ale tutaj chyba decyduje kwestia priorytetów - Multimedii podobno bardziej zależy na Disney'u. Są zajęci negocjacjami z Disney Polska, które należą do dość trudnych - nadawca ciężko schodzi z ceny, w dodatku stara się jednocześnie wiele swoich materiałów udostępnić za darmo na Youtube. TV Republika ma chyba największy problem - nadawca za dużo chce. Zgoda Multimedii na ich 5zł oznaczałaby albo podwyżkę cen abonamentów - jeśli miałby wchodzić w skład pakietów, albo stworzenie kolejnego dodatkowego pakietu. Jednak te się słabo sprzedają, jak pokazuje ostatnia promocja na FilmBOX'y. Dlatego woleli porzucić negocjacje z nadawcą, niż pakować się w niepewny interes. Zarzuty Wildsteina, że chodzi o Politykę, są po prostu śmieszne - to jest biznes. :P Dlatego w przypadku Multimedii nie wystarczy, że pojawi się nowy kanał z wielkim hukiem, będzie darmowy i atrakcyjny w treści - musi być nim duże zainteresowanie oraz nie mieć specjalnie konkurencji w ofercie. Zatem, jak wam czegoś brakuje, ślijcie e-mail'e nieustannie z prośbami oraz namawiajcie do tego znajomych. Lubię wierzyć, że w ten sposób zdobyłem AXN Spin. Teraz czas na taką akcję z Dragon Cinema (już namawiam znajomych na regularny zasyp mailami). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wydaje się też, że obecni właściciele mają dość chyba tego biznesu - próbowali firmę sprzedać, a że nie znalazł się chętny, to wracają na giełdę. Chcą pewnie zdobyć kapitał do rozwoju usług. ....

nie będzie żadnej dodatkowej kasy na inwestycje;

nie będzie oferty nowych akcji dlatego też ani złotówka z emisji giełdowej nie trafi do spółki;

właściciele chcą wrócić na giełdę aby sprzedać własne akcje;

jeśli ktoś sprzedaje firmę to po to, by wyciągnąć kasę a nie by ją wydawać;

jeśli ktoś usilnie na różne sposoby próbuje się pozbyć interesu i temu działaniu przez ostatnie lata poświęca najwięcej uwagi to czy w tym momencie martwi się o zaspakajanie potrzeb klientów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@masloww:

Wiem, wiem. Ale jeśli spółka będzie na giełdzie, to łatwiej będzie jej zdobyć np. kredyt. Wiem, że właściciele chcą się po prostu pozbyć firmy - ale to nie oznacza, że firma przestanie istnieć. Ci co zostaną, na pewno będą się starali biznes rozwijać. Nie demonizowałbym tak, bo sam jestem biznesmenem. A wszystkie firmy dożą do zysków i pieniędzy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca w sieci jest jeszcze bardzo dużo.Wystarczy pousuwać duble TVP Seriale,MTV Polska i Viva Polska i już znajdzie się miejsce na trzy nowe kanały.Do tego dochodzą duble SD innych kanałów które są w HD (TVP 1,TVP 2,Polsat,TVN,Polsat Sport,Polsat Sport Extra,Eurosport,HBO,HBO 2,HBO Comedy,Discovery Channel,National Geographic,Nat Geo Wild,Fox,TVS,TLC,Ale Kino+,Planete+,Novela TV) I tym sposobem miejsca zrobi się od groma i jeszcze więcej . :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą sobie od tak usuwać dubli SD. Mają na nie ważne umowy i nadawcy im płacą za to lepsze spamowanie. Na kanały SD z odpowiednikami HD też są ważne umowy. Trzeba czekać do ich wygaśnięcia, bo pewnie obie strony nie są chętne renegocjacjom, skoro już raz się dogadały. Trzeba każdą z osobna renegocjować - a w dodatku część z właścicieli stacji może się nie zgodzić - bierzesz wszystko, albo nic (znam to z doświadczenia pracy z I-C). :P Krótko: to nie takie proste jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkał się ktoś z Was z taką irytującą sytuacją, że po podpisaniu nowej umowy (w moim przypadku pakiet Maxbox) włączono niższy pakiet ( na to wygląda że Superbox) a ludzie na infolinii od 2-óch dni palą głupa, przepraszają i obiecują że postarają się to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@draco_san to dziwne co piszesz. Oni są tak "leniwi" (niepoważni) - że nie chce się im dołączyć nawet kanału lokalnego na terenie, którego działają i nadają swoją kablówkę. To dziwna i raczej niespotykana praktyka. A opowieści o rzekomym braku miejsca na własnej kablówce trzeba między bajki włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od rana coś się dzieję z dekoderem. Po włączeniu wyskakuje błąd E01 - błąd aplikacji.

Dopiero restart coś pomaga i wszystko wraca do porządku.

Ktoś z Was miał już podobny problem. Nie wiem czy wina leży po stornie sieci czy dekodera

Widzę kolego, że podobnie jak ja jesteś ze Szczecina. U mnie też były dwie przerwy około godziny 10. Pojawił się błąd braku sygnału. Możliwe, że nie pobrałeś aktualizacji oprogramowania, która ostatnio się pojawiła do srebrnych dekoderów bez nagrywarki. Najnowsza wersja to 60. Jeśli nie chce jej pobrać trzeba przed restartem powrócić do ustawień fabrycznych. Wtedy dekoder sam się skonfiguruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MM średnio co 2 tygodnie wrzuca ulotki z ofertami do skrzynek pocztowych. Dzisiejsza oferta to pakiet Minibox (w tym VOD)+Internet 30Mb+Telefon za 57 zł. Dla niewymagającego widza oferta bardzo dobra. Zauważyłem, że w tych ulotkach bardzo rzadko proponują MaxBox w pakietach, przeważnie jest SuperBox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@draco_san to dziwne co piszesz. Oni są tak "leniwi" (niepoważni) - że nie chce się im dołączyć nawet kanału lokalnego na terenie, którego działają i nadają swoją kablówkę. To dziwna i raczej niespotykana praktyka. A opowieści o rzekomym braku miejsca na własnej kablówce trzeba między bajki włożyć.

To są moje przypuszczenia poparte plotkami. Pewnie jest tak, że nowych kanałów nie chcą dołączać z powodu oglądalności. Np. na Stopklatkę TV pewnie znajdzie się miejsce, bo ta właśnie mocno zyskała widzów na starcie. Poza tym, źle zrozumiałeś - nie ma nowych kanałów, nie dlatego że fizycznie brakuje miejsca - ale dlatego, że nie ma na nie miejsca z powodu innych priorytetów. Po co mają włączać wszystko jak leci, skoro to nie opłacalne i prowadzi donikąd? Nie wystarczy, że nadawca poda im kanał na tacy - najwyraźniej Multimedia nie widzi w tym korzyści. Dla mnie sprawa jest prosta, o ofercie decydują pieniądze i opłacalność przedsięwzięcia - jeśli nie widzą korzyści z jakiegoś kanału, to go nie ma i basta. Ot, wielka mi filozofia. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polityka programowa w MM od wielu lat jest ciągle taka sama, nie ma co liczyć że to się zmieni i zaczną nagle dodawać nowe programy;

co jak co ale żydki potrafią liczyć; dodają tyle programów by wystarczyło aby abonenci nie uciekali; a skoro ich nie ubywa to po co mają zwiększać koszta i uszczuplać swoje zyski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wybierają ich usługi, to nie mają powodów do szukania sposobów na pozyskanie klienteli. Cały czas uważam, że wymagających widzów jest naprawdę niewielu. Ludzie biorą telewizję dla podstawowych kanałów i nie zastanawiają się czy coś jest w HD, czy kanał prezentuje taką treść czy inną. Poza tym sporo jest miejsc, gdzie jest tylko MM i ludzie nie mają za bardzo wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są moje przypuszczenia poparte plotkami...

@draco_san nic bardziej mylnego. Czy myślisz, że kablówka ot tak sobie wchodzi do miasta a później do wszelakich zasobów mieszkaniowych i nie licząc się ze zdaniem ich zarządców, ryje i ciągnie sobie całe okablowanie? Stwierdzając jednocześnie, na przykład, że nie umieszczą w tej kablówce telewizji lokalnej lub osiedlowej? Z powodu, jak to ująłeś, innych priorytetów?! Bo nie ma dla nich miejsca?!

Dobrze, że to są tylko Twoje przypuszczenia poparte plotkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...