Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Mirolop, u siebie dzisiaj też zauważyłem problemy z fonią na Da Vinci Learing. Chodź nie mam STB tylko moduł CAM. A co do tego co mówią, że u nich u nich wszystko okej to tydzień temu przez całą sobotę walczyłem po poprawienie EPG na kilku kanałach. Mi też wmawiano, że to u mnie z TV jest nie tak i ustawieniami EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luki85 Wczoraj widziałem reset tego kanału - był ciemny ekran ale nic to nie dało, dziś na facebooku ponownie do nich napisałem i napisałem, że problem występuje nie tylko u mnie ale że i u sąsiada w sąsiednim bloku, jak też u innych osób. Zobaczymy jaki to skutek odniesie. Może być też taka możliwość, że problem wystepuje nie u nich a po stronie nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam nadzieję że będziecie w stanie doradzić.

Na koniec lutego kończy mi się umowa z nc plus, zastanawiam się nad promocją z prądem w multimedii i mam pytanie odnośnie jakości kanałów hd w multimedia, zwlaszcza paczki canal plus.

Pytanie 2. : najbardziej jakiego kanału wam brakuje w multimedia?

Z góry dziękuję

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość kanałów HD w Multimedii jest dobra. Zależy też od nadawcy-najlepsza jakość jest na Luxe TV HD,Animal Planet HD, Discovery HD,Viasat Nature/History HD.

Jakość TVP1HD i TVP2HD jest lepsza niż tych samych programów odbieranych przez DVB T. Natomiast Tele5 HD i TVS HD to jakość jak SD ze znaczkiem HD. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec lutego kończy mi się umowa z nc plus, zastanawiam się nad promocją z prądem w multimedii

Zastanów się i dobrze przelicz czy ten prąd faktycznie Ci się opłaca. Ja bym na Twoim miejscu walczył z NC+ o maksymalnie obniżenie stawek na to co Cię interesuje. Z tego co wiem to akurat oni są bardzo skorzy do negocjacji. Tylko trzeba być cierpliwym i wytrwałym. Obniżka w abonamencie sprawi, że zostanie Ci na prąd ;)

 

Pytanie 2. : najbardziej jakiego kanału wam brakuje w multimedia?

Mi akurat nie brakuje samych programów bo to co mnie interesuje jest ale stanowczo bym wolał by np: ale kino+ w wersji HD było w pakiecie max box a nie tylko paczce premium. Chociaż akurat wyrzucanie z ofert operatorów kanałów SD na rzecz HD to mam nadzieje najbliższa przyszłość (ten rok). Wolałbym też by kanały z tej samej grupy czyli Kuchnia+ i Domo+ też były w pakietach ogólnych w HD. Z innej grupy chciałbym polsat film w wersji HD w ogólnych pakietach.

 

Jak dla mnie dużym minusem nc+ jest brak polsatów: sport i sport extra. A minusem UPC brak nsport+ HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, jaki specjalista ustawiał format Disney Junior - niby 16:9 ale w boxie, jak rozciągnę to z poziomu dekodera to jest za duży zoom, z poziomu telewizora to samo. W UPC i CP z tego co pamiętam jest prawidłowe 16:9, bez żadnych dodatkowych rozciaganek.

Disney Junior jest nadawany w 4:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam nadzieję że będziecie w stanie doradzić.

Na koniec lutego kończy mi się umowa z nc plus, zastanawiam się nad promocją z prądem w multimedii i mam pytanie odnośnie jakości kanałów hd w multimedia, zwlaszcza paczki canal plus.

 

 

Pawel

Proponuję Tobie, żebyś dobrze sprawdził, jakie kanały są dostępne w Twojej lokalizacji, bo z tym też jest różnie. U mnie np. mam tylko 13 kanałów w HD i wielu innych w SD brakuje. Nie sugeruj się ulotkami i informacjami ze strony internetowej MM tylko sprawdź w lokalnym BOK, lub u znajomych, którzy mają TV z MM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem moduł CAM wyjęty z mojego TV i wsadzony do TV w innej lokalizacji/innej dzielnicy miasta/gdzie jest MM.Nie działa niestety.Wszystko zakodowane. Co ciekawe, działa u sąsiada w tej samej klatce schodowej/??/. :wink:

 

Pytanie brzmi, czy sąsiad z klatki i ten ktoś z innej dzielnicy mają podobnie tak jak Ty moduły CAM,

czy może tylko sąsiad ma CAM, a ten ktoś z innej dzielnicy posiada dekoder?

Było pisane tu na forum, że nie można jednocześnie mieć CAMa i dekodera np. jako multiroom

tylko albo dekodery albo CAMy, a to by oznaczało, że sygnał nie jest kodowany w simulcrypcie.

Nie wiem do końca jak to wszystko jest zorganizowane, ale prawdopodobnie do konkretnego lokalu jest dostarczany

sygnał zakodowany systemem zależnym od rodzaju odbiornika. Nie znam się na tym za bardzo, ale nie widzę innego

powodu, dla którego nie można u jednego abonenta mieszać różnych rodzajów odbiorników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@strzala W MMP jak w innych kablówkach nie ma możliwości dzielenia systemów kodowania na poszczególnych abonentów. Jeśli jest simulcrypt to napewno jest on dostępny na terenie całego miasta czyli w kazdym lokalu można zainstalować dekoder lub CAM. Nie można ich mieszać ale tylko w systemach MMP. Ja mam dekoder, ale był u mnie kolega z CAMem i spokojnie bez problemu po włożeniu do TV miałem wszystko odkodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe,sąsiad z klatki ma dekoder i mój moduł CAM u niego działa,a kolega z innej dzielnicy ma moduł CAM i mój moduł u niego nie działa.

Skomplikowane są te sprawy kodowania w MM. Na szczęście zrobiłem to w celach doświadczalnych i ani kolega ani sąsiad nie mają zamiaru korzystać z mojego modułu i ja nie mam zamiaru im to umożliwić.Taka zabawa po prostu. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...