Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Są abonenci , tacy jak ja, którzy nie dostali żadnych informacji o podwyżce inflacyjnej , są też tacy którzy już dostali podwyżki.

Jak to jest ? Jedni będą płacić więcej inni nie ?  Póki co rachunek za marzec dostałem taki sam. Umowa 2-letnia podpisana 1 września 2022 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zerojedynkaX napisał(a):

Są abonenci , tacy jak ja, którzy nie dostali żadnych informacji o podwyżce inflacyjnej , są też tacy którzy już dostali podwyżki.

Jak to jest ? Jedni będą płacić więcej inni nie ?  Póki co rachunek za marzec dostałem taki sam. Umowa 2-letnia podpisana 1 września 2022 roku.

Info o podwyżce rozsyłają zwykłymi listami, więc różnie z tym może być. Ja mam teoretycznie podwyżkę od kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zerojedynkaX napisał(a):

Są abonenci , tacy jak ja, którzy nie dostali żadnych informacji o podwyżce inflacyjnej , są też tacy którzy już dostali podwyżki.

Jak to jest ? Jedni będą płacić więcej inni nie ?  Póki co rachunek za marzec dostałem taki sam. Umowa 2-letnia podpisana 1 września 2022 roku.

Również nic nie dostałem. Umowa z sierpnia 2021 na dwa lata.

Też mnie to ciekawi jak to jest, że jedni dostają te podwyżki, a inni nie.

Jaką zasadą kieruje się MM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, strzala napisał(a):

Taką zasadą, że u Ciebie w umowie ta klauzula pojawi się od września 2023r., jeśli oczywiście przedłużysz umowę.

Normlanie dopisywali to w umowach zawieranych od połowy 2022r., a może nawet trochę później.

Mam umowę do grudnia 2023,podpisaną w grudniu 2021. Dostałem email o klauzuli dopisanej do mojej umowy(promocyjnej oczywiście na czas określony) w listopadzie 2022(ale to tak między nami,bo jak coś to nie dostałem 🤫),podwyżki na razie brak. Więc tu nie ma żadnej logiki chyba w działaniu MM w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2023 o 00:46, aquarius napisał(a):

Po kilku dniach odpowiedź pozytywna, że przesłuchali rozmowę i odstępują od naliczenia podwyżki.

Dzięki za trop, nawet mi to nie przyszło do głowy. Zrobiłem to samo i też mi uznali reklamację. Argumentowałem, że po pierwsze chore jest podwyższenie teraz ceny w umowie zawartej od grudnia 22, a po drugie konsultantka wypowiadała się o klauzuli niemal lekceważąco twierdząc, że kompletnie nie ma się czym przejmować i przecież 2% od 100 zł to żadne pieniądze.

W dniu 10.03.2023 o 04:18, aquarius napisał(a):

Wróciłem do UOKiK, gdzie nie da się zgłosić inaczej sprawy niż elektronicznie.

Wysłałem zawiadomienie epuapem i mi odpisali, że toczy się już postępowanie (o czym wiedziałem) oraz, że moje zgłoszenie może zostać wykorzystane w tym postępowaniu lub nie.

Edytowane przez Seth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że będą się musieli wycofać z tej nienależnej podwyżki.

Nienależną uważam za okres, w którym się nie było abonentem w aktualnej umowie.

Przykładowo, jeśli podpisujemy umowę od 1.01.2023, a inflacja 12 miesięczna za 01.2023-12.2023 wyszła np. 14%, to uważam, że zasadnie jest podniesienie opłat o 14%, ale od 1.01.2024 (lub 1-2 miesiące później), czyli za czas jaki byliśmy abonentem, a nie jakiś dowolny inny z wymyślonej przeszłości.

Edytowane przez aquarius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w tym momencie zamierzam reklamować jakiekolwiek podwyżki inflacyjne w ramach obecnej umowy. Wprawdzie mój pierwszy argument później straci sens, ale drugi pozostaje w mocy, a rozciąga się na całą umowę, w sensie cały okres. Przede wszystkim rodzi się pytanie, czy oni nas oznaczyli jako "nie podwyższać inflacyjnie" przez cały okres umowy, czy tylko w ramach obecnej tury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są tacy mądrzy to niech wprowadzą umowy 6 miesięczne i przy ewentualnym przedłużeniu umowy mogą proponować wyższe ceny. Albo niech w ogóle odstąpią od umów i wprowadzą pre-paid. Oni chcą mieć full klientów i wszystkim ładować podwyżki abonamentu w trakcie umowy. To nie Biedronka, żeby się ceny zmieniały co tydzień..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w ofercie zastój.  Inni dają TVP Seriale,Rozrywkę i Historię w HD. U nas cisza. Kiedy History, History2, NG Wild ?

W ramach "rekompensaty" za te podwyżki mogliby zrobić promocje internetu "300 Mb w cenie 150" albo 600Mb w cenie 300".

Cicho i głucho ostatnio....🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zerojedynkaX napisał(a):

W ramach "rekompensaty" za te podwyżki mogliby zrobić promocje internetu "300 Mb w cenie 150" albo 600Mb w cenie 300".

Oni wolą podkręcać predkości nowym. W Multimedii i Vectrze najniższa opcja opcja internetu (dla nowych klientów) to teraz 450 Mb/s.

 

https://www.multimedia.pl/internet-stacjonarny

 

https://www.vectra.pl/internet

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/najtanszy-internet-swiatlowod-internet-mobilny-internet-swiatlowodowy-stale-lacze-predkosc-limit-danych-vectra-upc-play-plus-netia-t-mobile-orange-inea-starlink-oferta-zasieg-4g-lte-5g-promocja   I jeszcze troche propagandy sukcesu. 

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Z końcem kwietnia kończy mi się dwuletnia umowa na TV, Internet i telefon. Byłem w BOK-u. Oczywiście nowa umowa opiewała z znacznie wyższą kwotę...złożone zostało wypowiedzenie...osoba która je przyjmowała powiedziała, że DUK już nie istnieje...przez półtorej tygodnia nie ma żadnego kontaktu ze strony operatora...w poprzednich latach dzwonili prawie od razu proponując lepsze warunki niż stacjonarny BOK....

 

pozdrawiam Marek z Gdyni

 

Edytowane przez Marek_Gdynia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...