Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.05.2022 o 23:21, kondzik23 napisał:

Witam

 

Złoyzłem wypowiedzenie telefonicznie, dostałem pierwszą propozycję obecnie, to co mam Maxbox+HD+Eleveny,C+,HBO,Cinemax+internet 150mb/s za 130 zł Zastanwiam się nad migracją do Vectry warto? 

Max 3 tyg. temu przedłużałem umowę na 24msc. Maxbox + eleveny + canal + prestige + multiscreen + 300 mb/s za 70 PLN. Dodatkowo pół roku HBO. Dzwoń do DUK urwiesz coś lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2022 o 13:20, marciniozo napisał:

ZerojedynkaX, bo niestety wielu bardziej ceni ilość a nie jakość. Ważne żeby mieć 200 kanałów. To nic, że połowa to delikatnie mówiąc mało interesujące zapchaj dziury...

A i z tych pozostałych oglądanych jest kilkanaście. 

Ludzie chcą mieć dużo i tanio. Niestety to oznacza kiepską jakość.

 

 

Do tych wielu należy właśnie m.in. zerojedynkaX. Ile już tu widziałem jego wpisów, że Multimedia/Vectra się nie rozwija, bo nie dodaje nowych kanałów... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2022 o 20:54, kondzik23 napisał:

"zjazd" z ceny za Maxbox+HD+Eleveny,C+,HBO,Cinemax+internet 150mb/s proponują 111 zł powiedziałem,że się zastanowię do jutra,ale chcę coś jeszcze ugrać np. USB PVR w cenie.

Negocjuj neta mocniejszego. Jaki masz dekoder? Ja miałem ten mały stary (od 4 lat) jakiś, poinformowałem podczas rozmowy z DUK zgodnie z faktami, że zawiesza się i jedyna opcja resetu to wyjęcie wtyczki z gniazdka. Technik przyjechał i zamontował dekoder z nagrywarką, mimo, że w sumie o to nawet nie wnioskowałem. Więc idzie ugrać tylko trzeba pogadać dobrze lub trafić na konsultanta, któremu mniej zależy na premii 😛

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPS 3000 wczoraj miałem rozmowę, chciałem do tego co mam nagrywanie na usb i neta 300 mb/s za 100 zł konsultat się nie zgodził i proponował mi za 124 zł grzecznie odmówiłem.Pan się przyznał,że czytają forum :) 

 

 

P.s Panie konsultancie tak jak mówiłem u konukrencji mam za 110 zł(rabat) razem z HBO Max Pan twierdził,że się nie da :) 

Edytowane przez kondzik23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam nastepujacy pakiet :

SuperBOX, Pakiet HD, Seriale

Internet 120mb ( Arris 820 )

dodatkowa karta multiroom

Umowa 24 miesiace 40zl zlozone wypowiedzenie 

Obecnie DUK proponuje Internet 300mb + wymiana modemu na router wifi i dodatkow multimedia GO lanie 44zl na 24miesiace

Da sie cos z tego jeszcze urwac? 

Jaki router daja ( dokladny model ) ?

Pozdrawiam

Edytowane przez lukash877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przebuduj sobie ten pakiet, bo dopłacasz za pakiet typu seriale oraz HD i cena wychodzi jaka wychodzi. Jeśli nie interesuje cię oferta sportu to zmień superbox na MaxBox, wtedy w pakiecie głównym masz dużo kanałów a do tego dorzucone programy pakietu filmy & seriale, bajka, pakiet sport. Wtedy da się zrezygnować z pakietu HD i film i seriale (to już masz kupując Max). Pakiet HD kupić można chyba tylko dla stacji TVP HD, reszta jest praktycznie w pakiecie max, odłączają kanał np. TBN Polska gdy nie masz HD więc uważam, że te kanały z HD to nieopłacalne. Jeśli lubisz filmy spytaj co z pakietem Cinemax, Filmbox lub najlepiej to HBO, jednak by to się wiązało już z wyższymi kosztami. Ichne WIFI nie jest opłacalne (wymiana modemu). Lepiej sam modem + własny router.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chodzi o pakiet HD to wyłącznie w nim są: TVP HD, TBN Polska HD, Outdoor TV HD (teraz polski kanał MWE), Adventure HD, Bollywood HD i Nuta TV HD.

 

Na kanale 118 w ramach otwartego okna odkodowany jest BBC CBeebies którego oficjalnie w MM nie ma.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zerojedynkaX napisał:

Wyłączyli mi DVB T w kablu Multimedii.  Czy ktoś wie czy to wróci czy wyłączyli na stałe ?  Czy ktoś z innej lokalizacji ma naziemną w MM ?

Wiem że są niekodowane w DVB C i można to wykorzystać , ale to jednak nie to samo.  😒

W Kaliszu tez wyłączyli. Raczej na stałe. Też jestem niepocieszony, bo mam monitor komputerowy z wbudowanym tunerem ale tylko DVB-T, więc odkodowanie kanałów w paśmie DVB-C mnie nie urządza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2022 o 19:17, zerojedynkaX napisał:

Wyłączyli mi DVB T w kablu Multimedii.  Czy ktoś wie czy to wróci czy wyłączyli na stałe ?  Czy ktoś z innej lokalizacji ma naziemną w MM ?

Wiem że są niekodowane w DVB C i można to wykorzystać , ale to jednak nie to samo.  😒

Przeczytaj moją odpowiedź z dnia 24 maja.🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przekazali pasmo na internet, u mnie pozmieniały się częstotliwości części kanałów i musiałem przestroić tv.

Na pozycji 140 pojawił się serwis "Lokalna News" z ID: " Program lokalny"  niestety w SD.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyliście w ostatnim czasie spadek przepustowości łącza internetowego ? W mojej lokalizacji nawet po podłączeniu bezpośrednio pod modem kabla rj-45 prędkość przy łączu 600+ nie przekracza 570 mbit/s. Po podłłączeniu routera zaś maks to jest jakieś 380 mbit/s. Wcześniej tak nie było. Konsultowałem problem zarówno z czatem jak i pisałem maile do supportu. Prosiłem o tak prozaiczną rzecz jak zrestartowanie modemu od strony serwerowni. Do mojej prośby nikt się nie przychylił i dodatkowo stwierdzili, że to problem po mojej stronie. W normalnych warunkach po wpięciu się w modem było bezproblemowo 630 mbit/s i to spełniało warunki 600+. W tej chwili jest tak, że nawet na połączeniu modem -> router -> urządzenia końcowe przy przeprowadzaniu testu na speedtest.net download szybuje np. na 610 po czym idzie po równi pochyłej i na końcu dostajemy wynik np. 370 czy 380. Jakieś 2 czy 3 tygodnie temu w normalnych warunkach może nie zyskiwałem 630 używając routera, ale prędkości wahały się w granicach 550 - 580. W jednej z odpowiedzi od supportu twierdzą, że ponoć jest zapis w regulaminie, iż poza obszar swojej sieci dostarczają minimum 50% prędkości umownej. Podejrzewam, że kable dostarczające sygnał do mojego mieszkania są stare i nie wyrabiają na prędkości 600. Kabel to koncentryk położony przez montera bodaj w 2011 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX  na pewno zmieniły częstotliwość Polsat Sport News i VOD że 109 innych już nie wymienię ponieważ włączyłem pełne skanowanie na tv. 

Po tym jak napisałeś o wyłączeniu DVB-T z ciekawości włączyłem wspomniane pełne skanowanie i ze zdziwieniem zauważyłem że wróciło u mnie w analogu 9 programów. W jakim celu nie wiem skoro już analog był wyłączony, DVB-T u mnie nigdy nie było więc nie zdziwił mnie teraz jego brak. Trochę nadzieję to ponowne uruchomienie analogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej lokalizacji nic się nie zmieniło oprócz likwidacji DVB T.  Analog też zawsze miałem tyle tylko że to było 20 programów a teraz zostało tylko 8. Oczywiście nie używam i nie wiem czy ktokolwiek ogląda te 8 programów. Jak kto ma bardzo stary telewizor tylko z tunerem analogowym np. kineskopowy albo LCD z 2006 roku to może ma na czym przetestować odbiór i działanie TV. Tyle dobra z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2022 o 19:42, zerojedynkaX napisał:

Podczas skanowania mojego telewizora zauważyłem że Multimedia/Vectra nadaje jeszcze osiem programów analogowych.

Zastanawia mnie czy są jeszcze odbiorcy tych ośmiu archaicznych programów. Na moim 65 calowcu wielka kolorowa plama bez kontrastu i biegające piksele. Po jakiego to jeszcze nadają ? Analogową TV wyłączyli w Polsce 11 lat temu....😉

Dopóki kablówki będą liczyły monetę z klientów analogowej TV, dopóty oferta analogowej TV w kablówkach będzie istniała.

Info z 8 czerwca, że w Vectra oraz w UPC od lat następuje tzw. "stopniowe wygaszanie dostępności oferty analogowej".  https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/koniec-telewizja-analogowa-vectra-upc-jak-odbierac-telewizja-cyfrowa-operator-kablowy-siec-kablowa-lista-kanalow

Ale ostatecznego końca jeszcze nie widać. 

To i nie dziwota, że Multimedia też jeszcze oferuje szczątkową analogową TV.

Każdy klient za choćby kilka PLN jest lepszy dla operatora niż klient za "0" PLN, który odejdzie do naziemnej DVB-T2.

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kleofas11  jak wspomniałem wyżej zaskoczyła mnie obecność analogu, u mnie już dawno analogu nie było, może teraz przywrócili że kogoś złapią (zatrzymają)  przy zamieszaniu z refarmingiem i migracja do DVB-T2 w naziemnej 🤔 

Znam osobę która kupiła tuner DVB-T aby odbierać sygnał DVB-C z Vectry bo w telewizji powiedzieli że trzeba kupić to kupiła i potem dopiero pytała o co chodzi że nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...