Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.11.2019 o 23:19, Pawel napisał:

Musiałbyś pewnie dociągnąć sygnał z innego pokoju w którym masz gniazdo z sygnałem sat. Niestety te gotowe instalacje sat w blokach nie przewidują korzystania z dekoderów z wieloma tunerami.

 

Co do braku sygnału na niektórych kanałach to wygląda albo na źle ustawioną antenę albo na uwalony jakiś multiswitch, bo pewnie na nich oparto sieć.

Deweloper doprowadził sygnał tylko do salonu, nie mam go w innych pokojach, aby dociągnąć sygnał.

 

Modem LTE w mieszkaniu odłączony, ale sygnał nie wskoczył.

 

15 godzin temu, kfm877 napisał:

Skoro tylko te 2 kanały nie działają to jak może być źle ustawiona antena? A jak inne kanały z tych częstotliwości jak np Discovery, nsport+, Fox, AXN, History HD?

 

Na żadnym z wymienionych kanałów nie mam też sygnału (wcześniej tego nie zauważyłem). Jest komunikat: "Obecnie program nie jest nadawany. Spróbuj ponownie później".  Paski sygnałowe na tvp1/tvp2:  Poziom 58%, Jakość 100% (chwilami spada do 96).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dekoder Ultrabox podłączony do konwertera unicable i od jakiegoś czasu mam problemy z tv4. Dekoder mam już rok i wszystko było ok. Teraz od jakiegoś czasu na tv4 dosłownie na sekundę pojawiają się takie jakby piksele ( na chwilę lekko zniekształcony obraz) i potem jest ok, za jakiś czas znów to samo. Są to odstępy może 20-30min i trwa to jak wspomniałem sekundę, trochę to jest uciążliwe.  Nie wiem czy to jest wina po stronie nadawcy czy coś u mnie. Na innych kanałach jest ok np. tvn hd czy canal+4k nic takiego się nie dzieje. Nigdy z takim czymś się nie spotkałem, nie wydaje mi się by to była wina po stronie anteny, pogoda nie ma też żadnego znaczenia. To nie wygląda jak jakiś zanik sygnału, a raczej jakiś błąd w przekazie... nie wiem. Czy ktoś się z tym spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

Czytam tutaj, że jakiś czas temu ludzie pisali o problemach podczas nagrywania na Pace Pvr 500 - obraz i dźwięk się zacina zarówno na kanale oglądanym jak i nagrywanym. Wcześniej tego nie czytałem, myślałem że to problem z moim dekoderem i po kilku miesiącach wnerwiania się zaniosłem wczoraj do serwisu.

Został zdiagnozowany (uszkodzenie dysku) i wymieniony na inny egzemplarz tego samego modelu. 

Podłączyłem w domu i... jest to samo, znów zacina przy nagrywaniu ?

Stąd pytanie:

czy ktoś PORADZIŁ SOBIE z tym problemem (zacinanie podczas nagrywania i oglądania innego kanału) lub wie gdzie szukać rozwiązania? 

Oczywiście istnieje możliwość, że ten drugi, wymieniony dekoder też może mieć uszkodzony  dysk , ale jak to sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ma ktoś nową antenę satelitarną od CANAL+, jaki ma rozmiar? Pytam się bo ten talerz od NC+ (80 cm) jest u mnie wrażliwy na warunki atmosferyczne, jak pada deszcz lub wieje lekki wiatr to mi przerywa lub zacina się obraz. Strasznie mnie to denerwuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od tygodnia mam problem z dekoderem PEACE PVR. Mam go długo, ale problem pojawia się przy nagrywaniu.

Otóż nagrany materiał skacze, pikseluje się co jakiś czas. 

 

Przy normalnym oglądaniu problem nie istnieje, tylko nagrany materiał.

 

Nigdy takiego problemu nie miałem.

Dysk zapełniony w okolicach 80%.

Sygnał wyświetla na zielono jakieś 3,5 w skali 5.

 

Bardzo Was proszę o pomoc.

Dziękuję ślicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy o to chodzi, ale operator bodajże zablokował na cameleonach dekodowanie więcej niż jednego serwisu w czasie rzeczywistym. Dlatego gdy oglądasz i zapisujesz w jednym czasie to na zapisie masz przerwy w dekodowaniu czyli błędy obrazu. Niech mnie ktoś poprawi jeśli źle pisze.
Spróbuj zaplanować krótkie nagranie i niech się nagra bez włączonego dekodera do oglądania np w nocy i wtedy sprawdź zapis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...