Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie taka sprawa, sprzątałem w domu i przez pomyłkę podpiąłem zasilacz od TV do dekodera Sagemcom. Poszło trochę dymu i już wiedziałem, że jest lipton. Nie mam teraz telewizji zarówno na tym Sagemcomie, jak w drugim pokoju na Pace'ie. Na Sagemcomie wyświetla mi się, że brak sygnału, a na Pace'ie kiedy wchodzę w siłę sygnału, to pasek jest normalnie na zielono pomiędzy 4 a 5, ale nie działa żaden kanał.

 

Pytanie teraz co spaliłem? Czy dobrze myślę, że może to być konwerter? Z drugiej strony pokazuje tą siłę sygnału, tak jak zawsze i to mnie trochę dziwi. Help!

 

 

Edit,

 

Posprawdzałem trochę i działają mi 3 z 4 kabli antenowych. O dziwo działa ten, do którego był podpięty Sagemcom, a przestał działać 1 z 3 w drugim pokoju. Pace też działa, pod warunkiem że nie jest podpięty pod ten kabel antenowy, który nie daje obrazu. Czy jest możliwość, że zostało popsute/przepalone jedno wejście antenowe w konwerterze (quad) a pozostałe 3 działają normalnie?

 

Edytowane przez awakeman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.08.2019 o 16:30, SZNYCEL napisał:

Witam. Mam taką sytuację włączyłem NC+ GO TV i nie wyskakują mi loga tj. Film, Dzieci, Sport

 

Jak to rozwiązać? 

Mi po dłużej przerwie po włączeniu nc+Go TV loga opisy filmów się wyświetlały ale po włączeniu   filmu ciemność.Pomógł 20 sec. reset wtyczkowy.

Edytowane przez Marek
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od 2 dni dekoder Ultrabox - z czerwoną pluskiem, czyli zakładam że to nowa wersja.
Zauważyłem dziwną rzecz - mianowicie na każdym kanale obraz co jakiś czas zmienia jasność, tak jakby kontrast dynamiczny w telewizorze był włączony (oczywiście nie jest).

Myślałem, że jest to wina tv ,bo mam oleda a one są znane, że mają ABL, czyli limit jasności.
Tak jednak nie jest, gdyż podmieniłem dekoder na Evoboxa PVR z Polsatu i te fluktuacje nie występują.

Czy jest to kwestia uszkodzonego dekodera, czy może jakaś aktualizacja to poprawi?

Proszę o pomoc co mogę tutaj zrobić.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
17 godzin temu, roberttosat napisał:

Już kilka osób o tym pisało, ze z OLEDami pojawiają się takie skoki jasności. Jak na razie nikt z innym typem TV się nie chwalił taką usterką.

Ja mam plazme Panasonica a jeśli przeczytałeś to w punkcie gdzie to udowodniĺem był jakiś LCD Samsunga więc to nie TV tylko ten szmelc. Poza tym ludzie mają różną tolerancję na drobne wady techniczne ale akurat ja pracuję z obrazem między innymi emisyjnym i to mnie strasznie wpienia. Pańcia w punkcie nawet tego nie widziała a jak jej pokazałem to zrobiła oczy jak spodki i od ręki wymieniła dekoder. Niestety tego nowego nie sprawdziliśmy w punkcie bo kolejka ale jak nowy to na pewno będzie dobry no i niestety d...a

Edytowane przez Walkul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, nevellan napisał:

To nie jest ABL. Gdy uruchamiam podgląd sygnału z HDMI w małym oknie fluktuacja jasności ma miejsce tylko w obszarze okna podglądu
 

Brawo ! też tak sprawdziłem i mam identycznie doskonale to widać na np nc+ GO TV/NC+ 4K/BBC EARTH i coś z tych materiałów. Czyli nie ABL !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem się do nowego mieszkania z certyfikatem satelitarnym. Kabel podłaczony pierwotnie do dekodera Pace, działało wszystko poza tvp1 i tvp2, brak sygnału. Akurat zmieniony został dekoder na 4K i jest ta sama sytuacja, mimo, iż w punkcie nc+ działał. Czy coś trzeba w nim przestawić czy deweloper coś źle ustawił na dachu?

 

Drugie pytanie. Mogę na tym dekoderze teoretycznie nagrywać 3 kanały a czwarty oglądać. Jak to zrobić skoro tylko 1 kabel idzie od puszki. Wątpię, aby dali unicable u góry... Czy coś mogę zamontować od strony mieszkania, żeby korzystać z pełnych funkcjonalności dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, magserwis napisał:

Wprowadziłem się do nowego mieszkania z certyfikatem satelitarnym. Kabel podłaczony pierwotnie do dekodera Pace, działało wszystko poza tvp1 i tvp2, brak sygnału. Akurat zmieniony został dekoder na 4K i jest ta sama sytuacja, mimo, iż w punkcie nc+ działał. Czy coś trzeba w nim przestawić czy deweloper coś źle ustawił na dachu?

 

Drugie pytanie. Mogę na tym dekoderze teoretycznie nagrywać 3 kanały a czwarty oglądać. Jak to zrobić skoro tylko 1 kabel idzie od puszki. Wątpię, aby dali unicable u góry... Czy coś mogę zamontować od strony mieszkania, żeby korzystać z pełnych funkcjonalności dekodera?

Musiałbyś pewnie dociągnąć sygnał z innego pokoju w którym masz gniazdo z sygnałem sat. Niestety te gotowe instalacje sat w blokach nie przewidują korzystania z dekoderów z wieloma tunerami.

 

Co do braku sygnału na niektórych kanałach to wygląda albo na źle ustawioną antenę albo na uwalony jakiś multiswitch, bo pewnie na nich oparto sieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ADUSIEK XPS 5 napisał:

@madridista555

 

Włącz dekoder na 118 kanał i włącz miernik sygnału wtedy ustaw anteną :) jak najlepiej ten kanał BBC Brit HD nadaje na jednym ze słabszych transponderów Eutelsat.

To chyba jedyny sensowny Twój wpis, który dzisiaj tu widzę. Popieram. Ustawiać przy dobrej pogodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kfm877 napisał:

Chodzi tylko o te 2 kanały? Używasz modemu z internetem LTE? Sprawdź paski sygnałowe w menu dekodera na tych 2 kanałach.

 

 

Tylko te dwa kanały nie działają właśnie. Używam LTE Orange, schowane w puszcze z kablami w innym pomieszczeniu. OK sprawdzę to co napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...