Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystałem z tego dekodera, miałem aktualne oprogramowanie i nic się złego nie działo. Albo masz baaardzo wielkiego pecha, albo coś się dzieje z instalacją u Ciebie. Biorąc to na logikę przyczyna problemów pozostała dekoder nie pozostał czyli przyczyną nie jest dekoder.

Edytowane przez przemmoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzis rano wypisałem dekoder i pod wieczór po podłączeniu mam brak sygnału na obu LNB.

Możliwe ze uszkodziły sie w jakiś sposób głowice?

Nie mam możliwości sprawdzenia anteny (zbiorcza na bloku).

Wszędzie sygnał zerowy.

 

Resetowałem, powrót do ustawień domyślnych i nic.

Dekoder Mediabox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Ten dekoder został zaprojektowany do odbioru kanałów  z satelity Astra 19,2 E w sposób opisany w nFAQ: https://forum.ncplus.pl/forum/showthread.php?t=4483.

 

Pozdrawiam

STB&OTT

czy da się to odbierać na jednym konwenterze ? W nbox jest jeszcze możliwość toneburst . Jak to ustawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W celu odbioru kanałów nadawanych z satelitów Hot Bird i Astra 19,2 E można zamiast standardowego zastosować konwerter monoblok. Antena oferowana przez  nc+ (80 cm) dobrze współpracuje z typowymi konwerterami monoblok (z odstępem między oświetlaczami 6 cm).

 

Ustawienie Tone Burst (w konfiguracji anteny w dekoderach ADB) przeznaczone jest do sterowania przełącznikami konwerterów starszych typów (aktualnie oferowane działają według DISEqC).

 

Pozdrawiam

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko - H E L P !!!

 

Czy ktoś jeszcze na własnym sprzęcie nie ma kanałów z transpondera: 12,265 V (serwis niedostępny), 12,188 V (brak sygnału)?

 

Ręczne ustawianie (korygowanie ustawień) nic nie daje. Ponowne wyszukiwanie nie ma sensu (możliwości), ponieważ Manta nie łapie sygnału.

 

Co jest grane !?! Aha, reszta transponderów jest bez zmian - działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam posiadam pakiet Pakiet Ekstra+ z Canal +z własnym sprzętem Ferguson Ariva 253 Combo. Dekoder nie wyszukuje mi Kanału 38(transponder 11 258 MHz ) , resztę kanałów z tego transpondera wyszykuje bez problemu, może wiecie co może być przyczyną?

 

 

Witam.

 

Kanał nie jest nadawany przez wymieniony transponder. Uruchom skanowanie tanspondera 10796V. Kanał nr 38 występuje po nazwą: . (tylko kropka).

 

Pozdrawiam

STB&OTT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ma ktoś może problemy z EPG w dekoderze PACE? Od soboty na dwóch niezależnych dekoderach PACE przy dwóch niezależnych instalacjach nie wyświetla programu żadnej stacji na piątek sobotę i niedzielę. Próbowałem odświeżyć ale to nic nie dało. Problem zaczął się od soboty i trwa do dzisiaj.

 

Aktualizacja. 3 dni problemu ale już jest ok.

Edytowane przez referee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie nagrywania programów. Kiedyś była możliwość włączenia nagrywania na odległość, przez neta ( oczywiście na dekoder podłączony do sieci ) klikając nagraj w programie TV NC+ i podając nr abonenta. Teraz tego nie widzę :-(  Ktoś wie czy jest jeszcze taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem od godzin popołudniowych problemy z odbiorem TVN 24HD i innych kanałów z tp. 11.508 V. Widoczne jest chwilowe zacinanie obrazu i dźwięku oraz duża pikseloza. Paski siły i jakości sygnału są w porządku, nawet lepsze niż zwykle a mimo to problemy nadal występują. Nie zaobserwowałem problemów na innych częstotliwościach. Czym to może być spowodowane?

 

Po restarcie dekodera wszystko wróciło do normy, więc ewidentnie była to wina dekodera. Jak to możliwe, żeby dekoder zawiesił się w taki sposób, żeby zacinały się tylko kanały z jednego transpondera?

Edytowane przez jupiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mój monitor ma obsługę PIP I obsługuje HDMI 2.0 jako że Komputer mam podłączony do DisplayPort 1.2 złączę HDMI 2.0 Mam wolne czy mogę w związku z tym jak podłączę dekoder do HDMI aby uzyskać taki efekt? Chodzi mi właśnie o to aby taki mały ekran to było TV a ja mógł bym np przeglądać internet czy potrzebuje do tego tunera tv? Czytałem na kilku forach i ludzie mówili że jest to możliwe a sprzedawca platformy NC Plus mówi że jest to nie możliwe ponieważ Dekodery NC Plus Wifi nie posiadają PIP. Jak to w końcu jest? jeśli komputer mam podłączony do DP 1.2 a dekoder będzie na HDMI 2.0 to mogę dostać taki efekt jak na obrazu czy to nie możliwe? Przypominam Monitor który posiadam ma obsługę PIP i PBP. I monitor posiada odświeżanie 60Hz.

Chodzi mi o taki efekt jak na zdjęciu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Picture-in-picture#/media/File:PiP_TV_monitor.jpg

Edytowane przez Mr. Orbita
Zbędny nowy wątek, łączę z ogólnym z pytaniami o dekodery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o to specyfikacja monitora
Przekątna ekranu 39.5"; 100.3cm Panel MVA Maks. powierzchnia robocza (wys. x szer.) 485.35 x 878.11 mm; 19.1" x 34.6" Czas reakcji 3 ms Kontrast 5 000 : 1 typowy Kontrast 12 000 000 : 1 ACR Jasność 350 cd/m² typowa Kąt widzenia CR>10 poziomo/pionowo: 178°/ 178°; prawo/lewo: 89°/ 89°; góra/dół: 89°/ 89° Wyświetlane kolory 1.07G (10-bit) mln Wielkość plamki (pion. x poz.) 0.229 x 0.225 mm Rozdzielczość fizyczna 4K 3840 x 2160 ( 8.3 megapiksela) Rozdzielczości VGA (max. 2048 x 1152 @60Hz), HDMI1 (max. 3840 x 2160 @60Hz), HDMI2 (max. 3840 x 2160 @30Hz, 1920 x 2160 @60Hz, 1920 x 2160 @60Hz), HDMI2/MHL (max. 1920 x 1080 @60Hz), HDMI3 (max. 3840 x 2160 @30Hz, 2560 x 1440 @60Hz, 1920 x 2160 @60Hz) Częstotliwość pozioma 30 - 135 KHz Częstotliwość pionowa 24 - 75 Hz Synchronizacja Separate Sync Format obrazu 16 : 9 Maksymalna rozdzielczość VGA: 2048 x 1152 @60Hz, HDMI: 3840 x 2160 @60Hz, DisplayPort 3840 x 2160 @60Hz ( 8.3 megapiksela) Funkcja PIP (Picture in Picture) PiP, PbP Maksymalny czas pracy bez przerwy
12 godzin/dobę
Analogowe wejście sygnału VGA Cyfrowe wejście sygnału 2xHDMI, 1xHDMI/MHL, DisplayPort HDCP tak; 1.4 Wyjście słuchawkowe tak Wyjścia wyjście słuchawkowe Złącza RS232C Koncentrator USB
UP 1 x USB 3.0 / DOWN 2 x USB 3.0
Kompatybilność z Apple Wszystkie monitory iiyama są kompatybilne z komputerami Apple Macintosh. Plug & Play VESA DDC2B™ Regulacja parametrów przy pomocy On-Screen-Display w 9 językach (EN, FR, DE, NL, PL, RU, JP, Chiński (tradycyjny i uproszczony)) i 5 przycisków (Power, Wybierz/ Wejście sygnału, W górę/ Głośność, W dól/ i-Style Colour, Menu) Parametry regulowane wejście, obrazu (format obrazu, jasność, kontrast, ostrość, OD, ACR, ECO, technologia X-Res), PiP/PbP (tryb PiP/PbP, wejście SubWin, rozmiar PiP, położenie PiP, zamień), audio (głośność, wycisz, źródło audio), ustawienia kolorów (i-style Color, redukcja niebieskiego światła), język, ustawienia OSD (położenie poziome/pionowe, tło menu OSD, czas wygaszania menu OSD), regulacje (geometria, wersja DP, Wersja HDMI1, logo startowe, LED, autowyłącznik, przywróć, informacje) Głośniki 2 x 6 W (Stereo) Zabezpieczenie przed kradzieżą kompatybilny z Kensington-lock™ Certyfikaty CE, TÜV-Bauart, VCCI-B, CU, PSE Standard VESA 200 x 200 mm Kolor czarny Sterowanie zewnętrzne pilot
 
Według tego co tutaj pisze obsługuje HDCP tylko że wersja 1.4 ma to jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 maja zmienić powinna mi się oferta na tą z przedłużenia umowy, czyli standardowo mniej za więcej. Na dekoderze dedykowanym już nie działają niektore kanały a na drugim prywatnym (mam MR na Camelach) jest tak jak było do tej pory. Aktualizacja uprawnień przez ICA nic nie daje, czy to oznacza, że jeszcze jakiś czas będę miał dostęp do szerszej oferty na tej jednej karcie? Ile to może trwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...