Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z odbiorem HBO HD i 3 innych kanałów z tej częstotliwości .

 

Najgorsze ,że dekoder NC+ w biurze u nich działa a w miejscu instalacji nie.

Lista kanałów była aktualizowana.

 

Witam.

 

Sprawdź odbiór kanałów z innego transpondera (12475H):

  • 118        BBC Brit HD
  • 220        iTV

Brak ich odbioru potwierdza hipotezę o usterce konwertera. Dla weryfikacji należy zmienić konwerter.

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pewnien problem...a mainowicie

Mam nc + i po włączeniu dekodera(sagemcom dsi87 jako multiroom) ciągle na ekranie telewizora wyskakuje mi TV Rachunek i kiedy klikam żeby go wyłączyć to znowu się pojawia i tak w kółko. Może wie ktoś co zrobić żeby ciągle nie wyskakiwał TV Rachunek ?Uprzedzam pytanie rachunki płacone na bieżąco, nawet ten grudniowy mimo iż termin przypada na 18:)

Jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Problem dotyczy dekodera Pace HD PVR. Od jakiegoś czasu po uruchomieniu dekodera pojawia się informacja że nie można nagrywać bo na wejściu antenowym nr 2 brak sygnału. Dwa pierwsze razy poprawiłem wtyczkę i było ok. Ale problem znowu się pojawiał. Poza tym po tym jak pojawi się komunikat i uruchomię znowu dekoder to wszystko wraca do normy i oba wejścia działają normalnie.

 

Czy ktoś miał podobny problem z dekoderem i czy może to być coś innego np. popsuty konwerter?

Edytowane przez referee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dekoder Sagem DSIW74. Od początku sprawia problemy, ale ostatni jest szczególnie irytujący. Mianowice dekoder wyłącza się samoczynnie mimo, że funkcja automatycznego wyłączania jest ustawiona na "nieaktywne". Wyłączanie nie następuje po takim samym czasie. Raz może to być kilkanaście godzin, innym razem godzina. Przed wyłączeniem wyskakuje komunikat, że "z powodu braku aktywności dekoder wkrótce zostanie wyłączony". Maskara. Jeśli czegoś nie mogę obejrzeć to ustawiam nagrywarkę i nagrywam, ale co z tego skoro dekoder wyłączy się kiedy będzie chciał...

Inne mankamenty to:

- regulacja głośności działa tylko nie nie których kanałach.

- poziom głośności na kanałach na których działa regulacja jest bardzo niski. Natomiast na kanałach na których nie działa regulacja, poziom głośności jest bardzo wysoki. Efekt jest taki, że jeśli przełączę kanał to bolą mnie uszy i budzę innych domowników albo nic nie słyszę i muszę sięgnąć po pilota od telewizora...masakra...

 

Miał ktoś takie problemy z tym albo innymi dekoderami nc+?

Edytowane przez wydra75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ja mam problem z wyłączaniem się tego dekodera. Po aktualizacji oprogramowania ludzie narzekają, że dekodery same im się wyłączają w nocy koło 3,4.

Niezłe jaja. Pełna profeska ze strony nc+. Nie mogłem do końca obejrzeć nagranego filmu, bo komunikat o rychłym wyłączeniu się dekodera, skutecznie zasłonił mi obraz. Dziękuje nc+!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Od dziś zauważyłem straszny spadek jakości odbioru, średnio 20% wg wskazań dekodera sagemcom dsi 87. Wczoraj w nocy nie było w moich okolicy ani ulewy ani silnego wiatru. Na razie nie odbija się to na rzeczywistym odbiorze w TV. Czy ktoś zauważył może dzisiaj jakiś znaczący spadek parametrów? Miesiąc temu znajomy ustawiał mi antenę... :/

 

EDIT: Może jakieś testy na transponderach nc+? Pytam, bo widzę, że takie kanały jak CNN, CNBC, BBC WORLD, ZDF między 90 a 100%, a TVN SD czy też HD bez znaczenia, lekko powyżej 60%, C+ niecałe 70% sd/hd. Coś jest chyba nie tak.

Edytowane przez Jawor86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość z nc+ odpisał, że

"około 3-4 w nocy dekoder się samoczynnie uruchamia, aby sprawdzić m.in. dostępność nowego oprogramowania. Następnie przechodzi w tryb czuwania. Jest to poprawne działanie sprzętu."

 

 

Odpisałem:

"Poprawne? He he Może dlatego sprzętu poprawne, ale obiektywnie jest to nienormalne i bardzo uciążliwe dla kogoś kto nie może czegoś obejrzeć i nagrywa. Oznacza to tyle, że Wasz sprzęt nie spełnia jednego z podstawowych zadań, bo uniemożliwia pełny dostęp do tego za co płacę. Jest to bardzo duże ograniczenie. Źle to świadczy o producencie tego sprzętu. Dekodery wyłączają się, żeby sprawdzić czy jest nowe oprogramowanie? Następne rozwiązanie, które przyprawia o ból głowy. To powinno zależeć od użytkownika. Jeśli bym chciał to bym sprawdził i ewentualnie ściągnął. Jeśli nie chciałbym to nie zrobiłbym tego.

Czyli będę musiał schować do szafy to coś, co ktoś miał śmiałość nazwać dekoderem i wydać 400-500 zł na coś co naprawdę będzie dekoderem. Bardzo dziękuję.
Jednak rację mają Ci, którzy mówią, że szkoda nerwów na te pudełeczka.

Pozdrawiam"

 

 

 

 

Od tamtej pory już nie mogę zalogować się na forum nc+. Może to czysty przypadek tylko....:P

Jakbym wiedział na 100%, że niezależny dekoder będzie czytał ich karty to olałbym temat. A tak...Pewnie zrezygnuję z ich usług. Człowiek ma się relaksować przy oglądaniu telewizji, a nie stresować, że czegoś nie będzie mógł obejrzeć, Bo wyłączy się dekoder i nagram czarny obraz, a nie np. mecz NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...