Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Komunikat sprawdź podłączenie anteny. Jak mam wybrany np tvn hd to nie ma nic ani siły ani jakości. Sprowadzone miernikiem ws6933hd i sygnał jest ok , a problem występuje na dwóch deklderach. Sprawdzałem na częstotliwość np 11508 na miernku sygnał jest a dekodery nie działają. Na jakiej częstotliwości najlepiej jest ustawić antenę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli źle ustawiona antena (czyt. kąty czaszy, skręt konwertera). Podejrzewam, że w pionie jest coś nie tak, skoro spada siła do zera - najczęściej ludzie zbyt mocno zadzierają czaszę do góry i potem jakbyś nie kręcił to "słabszych" transpoderów nie znajdzie. Jaki dekoder i co pokazuje np. na TVP Seriale a co na TVP1HD - w sensie % siła i jakość?

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery z nc+ jeden to sagecom na nim jedynie widać siłę i jakość drugiego teraz nazwy nie pamiętam ale w nim jest tylko jeden wykres i pokazuje 4.5 z 5. Generalnie wszystkie kanały jakie sprawdzałem to mają średnio po 70%jakości. Jedno mnie dziwi że na całkiem nowym talerzu z nowym konwerterem nie działa a jakość na mierniku pokazuje ponad 12.5 db. Chyba trzeba będzie poprosić technika może coś wskura. A na jakim TP ustawić najpewniej? Dzięki za zainteresowanie, jak będę miał chwilę po pracy to zrobię jeszcze jedno podejście jak nic nie da to wezwę technika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej przyczyny rozwiązanie umów?

Koncesja i regulaminy generalnie zabraniają korzystania z usług poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Oczywiście jest ciche przyzwolenie od operatorów, bo sygnału z satelity nikt nie ograniczy, wpłaty przyjmują z zagranicznych kont, ale oficjalnie nie wolno. Nikt nie zabije kury znoszącej złote jajka. Znam nawet przypadki, że zagranicą podpiszesz umowę na abonament. Ale operatorzy aby być fair wobec prawa stosują różne sztuczki - np. blokady IP dlatego nie możesz korzystać z usług online, VOD za granicą. W przypadku Pre-paid nie zaktywujesz karty SMS-em z zagranicznego numeru, a do BOK-u nie dodzwonisz się, jeśli nie ukryjesz numeru. Trochę to chora sytuacja, bo po to jest telewizja satelitarna, żeby docierała do jak największej ilości osób szczególnie w miejsca trudno dostępne. Na dodatek jesteśmy w UE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony to jest bardzo dobry sposób, aby spławić wścibskich konsultantów próbujących wcisnąć Ci abonament. Po półgodzinnym namawianiu i zaprezentowaniu całej oferty i dopytywaniu się o szczegóły powiedz, że mieszkasz za granicą. Zapewne mina konsultanta bezcenna... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Wam tez nie działa nc+ go tv na sagemcomach ?

 

 

Mi niestety nie, jest jakiś problem.

 

ja po tej wymianie sagemcoma, problemow ciag dalszy, w dzien chodzi dobrze, ale rano po raz drugi powtarza sie scenariusz, ze zamiast pokazywac godzine dekoder pokazuje tylko: "-- : -- . ", i migajacy ten dwukropek po srodku..pomaga tylko wyjecie kabla i karty i powtorne wlaczenie "pierwsza instalacja"

reset do ustawien fabrycznych nie pomaga, a ten nowy wadliwy soft do ktorego wczoraj aktualizowalem od razu po wymianie juz go chyba nie ma bo dekoder twierdzi brak dostepnych aktualizacji

 

co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...