Skocz do zawartości

MUX testowy DVB-T2 BCAST


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Twój telewizor jest DVB-T2 ale z kodekiem MPEG-4.

Dlatego nie masz obrazu na kanałach z kodekiem HEVC, a tylko dźwięk.

Jeśli miałeś wcześniej obraz na tym konkretnym kanale, to by świadczyło że kanał nie był zakodowany w HEVC, a w MPEG4.

Polsat stosował takie mix'y we wcześniejszych testach z nadajników dużych mocy, gdzie Polsat News HD był w DVB-T MPEG4, a Polsat Film HD był w DVB-T HEVC.

Ale tego osobiście nie mogę potwierdzić bo jestem poza zasięgiem tego MUX'a

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wyszukuje mi MUXu testowego TVP. Nic nie odnajduje. Nie daje się nawet ręcznie wyszukać MUXu, aby sprawdzić siłę sygnału. 

A tu MUX BCAST mam - bez obrazu. Wcześniej miałem tylko EWTN HD i brak pozostałych kanałów. Teraz mam wszystkie, ale tylko z fonią. Nie wiem w jakim systemie nadaje ten MUX obecnie, ale podejrzewam hybrydę DVB-T/DVB-T2 analogiczną do Wydarzeń 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sygnał z testowego MUX Polsatu jest w DVB-T HEVC?

O tym czy jest to T, czy T2 możesz przeczytać w informacjach o sygnale.

Jeśli to SONY z 2014 powinien mieć przycisk Info, a w menu jakąś opcję informującą o jakości sygnału. Tam powinna być informacja o rodzaju sygnału i użytego kodeka.

Ewentualnie pod przyciskiem Options te informacje mogą się znajdować. Nie wiem jakiego masz pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wejściu w szczegóły na Nowa TV HEVC mam:

 

Identyfik.systemu T2 - 0x3e8

 

Przy próbie ręcznego wyszukania testowego MUX TVP HEVC mam siłę sygnału na 100%. Ilość wyszukanych usług - 0. W tle leci audio z TVP Polonia. Nie da się nic zapisać na liście. Telewizor ignoruje ten MUX całkowicie.

 

Model telewizora KDL-32W655A. 

 

Chyba rzeczywiście ma tuner DVB-T2, ale nie wspiera Hevc. Nie mam dostępu także do kanału "Sprawdzam TV".

 

Szkoda, że muszę dokupić chińską przystawkę nie wspierającą HbbTV. Dodatkowy zżeracz prądu i kolejny eletrośmieć do utylizacji po paru latach. Telewizor do małego pokoju mi pasuje. W sam raz do oglądania podstawowych kanałów. Telewizor gra prawidłowo i nie widzę sensu wymieniać na nowszy, a tym bardziej większy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swordfishaJa bym kupił jednak nowy 32" telewizor, cena ~1000pln:

Nowy, to nowy. Jeden pilot (dla mnie najważniejsze). Na chwilę obecną nie widzę przystawki godnej uwagi. Brak Hbbtv w "przystawce". Dodatkowe kable (dla mnie istotne). Bez dodatkowego pochłaniacza energii... Ja swojego Samsunga z 2012 roku sprzedałem za 250 zł (32"). Może się uda sprzedać. Jak doliczysz do tego przystawkę za ~ 100pln, to robi się *1/3 (wiem, wiem, trochę to pokrętne liczenie)  ceny NOWEGO, działającego, ze wszystkim, telewizora 🙂W

Edytowane przez HansKlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowy problem z dekoderami zewnętrznymi to brak 4K, posiadają go wyłącznie tunery combo z głowicami satelitarnymi także.

To duży kłopot, bo od jesieni tego roku ma być kanał 4K w przekazie naziemnym.

Co do tego MUX Polsatu, nie mam pojęcia jak to jest nadawane.

Brak wyszukiwania MUX testowego TVP jeśli jesteś w zasięgu, świadczy że jednak masz tuner DVB-T, brak T2.

Tak właśnie się zachowują tunery bez T2, nie widzą w ogóle sygnału z nadajników DVB-T2.

 

Mniejsza z tym, na pewno nie ma HEVC, więc za kilka miesięcy niczego nie obejrzysz.

Musisz coś dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam Play Now Box TV. Bardzo fajne urządzenie, jeśli chodzi o obsługę aplikacji z Android TV. Wygodny pilocik. Świetnie działa wyszukiwanie głosowe na YouTube. Ma też tuner DVB-T2 i odbierał TVP 4K podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Jednak jest problem z obsługą kanałów naziemnych. Play narzuca sztucznie swoją listę kanałów, dlatego na liście głównej brakuje kanałów z MUXów testowych, lokalnych i zagranicznych. Nawet blokują Metro, które jest w MUX-8.

MUX BCAST także nie jest dodawany do listy głównej. Nie idzie nic ustawić.

Wszystkie MUXy są odbierane i jest dostęp do kanałów poprzez aplikację HDTV.  Ta jednak jest schowana w ustawieniach systemowych i trzeba za każdym razem wchodzić głębiej (więcej klikania). W HDTV brak możliwości korzystania z napisów i z dodatkowych ścieżek audio. Dla czeskich kanałów się przydaje, bo tamtejszy nadawca publiczny nadaje filmy w oryginale. Aplikacja Live Channels nie chce mi zapisać kanałów z HDTV. W Live Channels można bawić się ścieżkami i napisami. Być może problem, że wynajduje mi ponad 200 kanałów naziemnych (wszystkie duble z odległych nadajników, kanały radiowe i kanały tv hybrydowej). Obciążenie pamięci sprawia, że ilość kanałów przerasta mózg operacyjny Live Channels.

Chyba nie pozostaje nic innego jak zainwestować w nowy telewizor, aby móc korzystać w pełni z nowych technologii i móc zaprogramować listę kanałów naziemnych jak mi się podoba, usuwając zbędne śmieci typu TV Okazje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Live Channels już kilka razy instalowałem i odinstalowywałem. Szuka kanałów za pośrednictwem HDTV, wynajduje wszystkie łącznie z radiem, próbuje zapisać i wyskakuje później brak programów i usług. Podejrzewam problem z pamięcią wewnętrzną. Za dużo kanałów do zapisania. Chyba, że w sklepie Google'a jest jeszcze inna aplikacja do obsługi tunera DVB-T2, którą polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelU1981 napisał:

Niesamowite. Wreszcie Vu+ Duo 4K SE odbiera ten mux.

 

271598795_132336492576332_54796227802342

 

271595896_132336139243034_58851221269511

 

 

U mnie też z nadajnika z Warszawy na k23 tak samo wreszcie od tygodnia ten MUX odbiera bez problemów. Odbiór 100%/70% (siła/jakość). :-) Moc nadajnika 5 kW czyli większa niż miał MUX5 Test TVP z PKiN w początkowej bazie testów a nie mogłem wcześniej odbierać tego MUX-a a MUX5 Test TVP wcześniejszym okresie z niższą mocą odbierał bez problemów. Jak operator nadajnika nadaje MUX z parametrami w kosmosu to takie cyrki. Po zmianie paramterów tydzień temu teraz wszystko ok. Ciekawe czy coś jeszcze wrzucą do tego MUX-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mr. Orbita napisał:

 

Wygląda, że nie wróci: https://www.press.pl/tresc/68843,kanal-kino-polska-nie-bedzie-nadawany-w-bezplatnym-multipleksie-bcast

Także ciekawy, bardzo krótki test...

Niektórzy są zbyt zachłanni na kasę.

Edytowane przez Marek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam WIWA  H.265 Max. U mnie głos i obraz na tym MUX jest. Chodzi o MUX 5? Może masz w opcjach ustawienia audio źle ustawione? Tam są opcje (''PCM'', ''wył'' ''RAW HDMI wł''. i ''RAW HDMI wył''.) Na opcji RAV Wył.  i RAW Wł. na tym MUX nie ma głosu. Musi byś na Wył. lub PCM.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, remekkkkk napisał:

Dzięki za rady.

Ustawiłem jak radzisz i nic to nie dało. Dopiero ponowne skanowanie kanałów pomogło.

Dodali kanał Stars tv.

Wszystko się zgadza. Nie zrozumieliśmy się o jaki MUX chodzi.  Ja myślałem że o ten na którym jest min. TV Polonia i inne. Natomiast jeśli chodzi o MUX BCAST gdzie jest min. Polsat HD to owszem nie było fonii i trzeba było przeskanować ten kanał od nowa. To przywróciło glos i dodali kanał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...