Skocz do zawartości

MUX testowy DVB-T2 BCAST


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Warszawie na kanale 23 ruszył dzisiaj w godzinach przedwieczornych zapowiadany multipleks testowy DVB-T2 od BCAST. Aktualnie nadaje 2 stacje: Polsat HD i TV Republika HD. Na ten moment nie posiada nadanej nazwy sieci, brak EPG, modulacja 256 QAM 3/4, odstęp ochronny 19/128, tryb FFT 32K. Odbiór stabilny.  

Edytowane przez matt525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem ze Świdnicy.. ok 45km do SkyTower.. muszę przestawić antenę i obadam czy odbiorę.. Natomiast odnośnie kodowania kanałów? Odkodowany Polsat NEWS na muxie mobilnej się zakodował. TV żąda karty CI+. Natomiast pojawił się dosłownie 20min kanał Polsat NEWS HD HEVC na tym muxie i jest odkodowany ;) odbieram go z dwóch kanałów 42 i 47.. Poprzedni News był na 101 programie, ten się ulokował na 109. TV Samsung 2016rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie Wasze telewizory nie radzą sobie z nietypową rozdzielczością. Ktoś pisał że rozdzielczość w MUX testowych Polsatu, jest taka sama jak o dziś Posat News HD Hevc 1920x540 w MUX IV.

Podobne problemy użytkownicy zgłaszają.

Na swoim Sony problemów nie mam. Zatem co marka inaczej sobie z tym radzi.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
Godzinę temu, SatExpert napisał:

U mnie sygnał nie jest stabilny... 😒

Potwierdzam niestety, że wieczne zanikanie sygnału. Miernik nawet poszedł w ruch. Średnio co 3 min. widać mocny spadek jakości i mocy sygnału o nawet 20dB. To kończy się info brak sygnału.

 

Co więcej za Chiny Ludowe tego muxa nie łapie Vu+ Duo 4K SE. Mimo iż instalacja ta sama co w przypadku dwóch TV QLED Samsunga i one działają pięknie, o ile jest sygnał.

 

Co do Polsat News HD HEVC z kanalu 42 - (642) to Vu+ go znajduje jednak mimo iż kanał jest FTA mam sam dźwięk - brak obsługi rozdzielczości 1920x540 pewnie tutaj daje o sobie znać.

 

Z kolei znów oba TV Samsung grają bardzo ładnie z tym kanałem. Ale dźwięk z obrazem ma taki rozjazd, że reporterzy sobie, a w głośnikach co innego :D

 

Edytowane przez PawelU1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, PawelU1981 napisał:

Z kolei znów oba TV Samsung grają bardzo ładnie z tym kanałem. Ale dźwięk z obrazem ma taki rozjazd, że reporterzy sobie, a w głośnikach co innego :D

Chyba większość odbiorników ma ten rozjazd. Najwyraźniej Sony to koryguje w swoim oprogramowaniu, bo obraz i dźwięk są zgrane.

W Sony jest opcja do synchronizacji dźwięku z obrazem. Mam ją włączoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ogólnie Polsat znów pokazał jak można skopać prostą sprawę. Najpierw mając 2,5 km do ich nadajnika dla MUX4 nie mogłem go poprawnie odebrać, chociaż cała Ślęża około 37 km ode mnie idzie na full jakości. Teraz znów takie fikołki, że rozjazdy, trudności ze stabilnością sygnału itd. Chociaż za czasów MUX L4 pod pieczą BCASTu też były wieczne problemy ze stabilnością sygnału. Cóż. Na szczęście mam dostęp do ofert CP i C+ i wszystkie te kanały idą mi z satelity pięknie.

 

DVB-T mam w razie gdyby jakaś niespodziewana awaria satelity się trafiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, PawelU1981 napisał:

 

Z kolei znów oba TV Samsung grają bardzo ładnie z tym kanałem. Ale dźwięk z obrazem ma taki rozjazd, że reporterzy sobie, a w głośnikach co innego :D

 

Na moim Samsungu 2017 dokjładni to samo z dwiękiem.. mega opóźnienie.. Zresztą tak samo mam na TVP 4K... 

 

Bez sensu jest takie kombinowanie z FHD uciętym w pionie na pół do 540px.... 

 

Moj Samsung nie pdaje takiego info, tylko 1080p..

 

Natomiast odbieram dwa MUXy Czeskie... Tam jest jak wół napisane 720p lub 1080p  HEVC 1.2.0 . i jakość obrazu naprawdę bardzo dobra.. (mam tv 70")

 

Na Polskim DVB-T2 muxie TVP z TVP Kobieta i TVP 4K nie ma żadnego info, że to HEVC. tylko rozdzielczość pokazuje ze UHD 2160p.

Polsat News HD HEVC też info ze HD 1920p i koniec...

8 minut temu, dvbtowiec napisał:

Chyba większość odbiorników ma ten rozjazd. Najwyraźniej Sony to koryguje w swoim oprogramowaniu, bo obraz i dźwięk są zgrane.

W Sony jest opcja do synchronizacji dźwięku z obrazem. Mam ją włączoną.

Też mam ocję korekcji opóźnienia dzwięku 0 do 200mili sekund , ale to kompletnie nie działa... i jest jakny jedno ustawienie ogólne.

Dziłąlao mi to chy ba w sygnałąch po HDMI, ze widać było różnicę, ale wszystkie kanały DVB-T chodzą OK, a Polsat w Hevcu i TVP 4K rozjechane..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Do oferty MUXu dołączone zostały po 2 kopie POLSAT HD DVB-T2 i TV Republika DVB-T2 (4 kanały) oraz TV Regionalna w ID jako TVP Regionalna DVB-T2.

 

Oczywiście nadal nie mogę wyszukać tych kanałów na Vu+ Duo 4K SE, chociaż wszystkie inne MUXy są dostępne bez utrudnień.

Edytowane przez PawelU1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Też byłem rozbawiony :D

 

Trochę z innej beczki zrobili porządek z obrazem Polsat News HD HEVC z MUX-4. Vu+ Duo 4K SE pojawił się i jest on zsynchronizowany z dźwiękiem. Może też coś poprawią z wyszukiwaniem kanałów z MUX BCAST na tym tunerze.

08eea6220f7ff.png

 

Zauważyłem ciekawą rzecz. Podłączając miernik lub TV Samsung na kanał 41 - 634 sygnał jest 0 mimo iż cały pasek sygnału jest na maxa i w pełni zielony. Dopiero po 5-10 sek. cyfra zmienia się na 100% i może to jest ten problem, że Vu+ nie daje rady wyszukać kanałów.

Edytowane przez PawelU1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2021 o 14:35, PawelU1981 napisał:

Ogólnie Polsat znów pokazał jak można skopać prostą sprawę. Najpierw mając 2,5 km do ich nadajnika dla MUX4 nie mogłem go poprawnie odebrać, chociaż cała Ślęża około 37 km ode mnie idzie na full jakości. Teraz znów takie fikołki, że rozjazdy, trudności ze stabilnością sygnału itd. Chociaż za czasów MUX L4 pod pieczą BCASTu też były wieczne problemy ze stabilnością sygnału. Cóż. Na szczęście mam dostęp do ofert CP i C+ i wszystkie te kanały idą mi z satelity pięknie.

To są testy więc różne rzeczy mogą się dziać, ale faktycznie BCAST słaby jest bo Emitel jak robi testy to są dużo bardziej stabilniejsze. Kanałów mało i stabilność słaba, więc co tu testować :) Dublowanie kanałów w naziemnej, gdzie jest bardzo mało miejsca jest bezsensu. Rozumiem, że inna jakość, itd. ale dubel to dubel, mogli dać dużo więcej kanałów do testów i nie takich które są już na innych muxach.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeskanowałem i mam 3 stacje (Wrocław) Sygnał ok 32 dBm

 

Polsat HD, brak EPG, przy zmianie stacji na program chwilowe zacięcie z pikselami  na 2 sekundy, na jednym odbiorniku ok, na drugim brak dźwięku, jakość obrazu dobra.

 

TV Republika, brak EPG, chwilowe zacięcie z pikselami  na 2 sekundy, na jednym odbiorniku brak dźwięku, na innym jest dźwięk ale rozjechany na kilka sekund z obrazem, okazyjne zaniki sygnału, obraz jak z VHSa - tak ta stacja normalnie nadaje?

 

TV Regionalna, brak EPG, po zmianie na program, przez jakiś czas  komunikat dostrojenie nie powiodło się, głos zanika, albo się rozjeżdża z obrazem. Po minucie się normuje, chociaż raz na kilka minut wyskakuje dostrojenie nie powidło się, obraz jakość VHS

 

Ogólnie prawdziwy test, bieda. Można gdzieś to zgłosić aby ktoś to na serio tym się zainteresował?

 

 

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając posty i samemu doświadczając tego co robi Polsat, można odnieść wrażenie, że za wszelką cenę chcą znaleźć jak najmniejsze grono odbiorców. Może to jest celem testów?

Tam naprawdę nie ma chłopa z ja..., co by to wszystko ogarnął?

Edytowane przez HansKlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław więcej nie ma sygnału jak jest, stabilność i moc bliska zeru w praktyce , ilość kanałów porażka, synchronizacja audio video porażka, ogólna stabilność i zasięg porażka, test ten jest porażką. Nie znacie się to trzeba było kupić usługę od Emitela, bardzo zniechęcajcie odbiorców do siebie. To nawet nie bieda, to tragikomedia. Ogarnijcie się tam. Po co nadajecie dubel Polsat HD we Wrocławiu jak wynajmujecie miejsce na mux regionalnym i tam nadają wasz kanał w lepszej jakości i stabilnie z epg. Lepiej nadawać coś nowego czego nie ma w muxach a nie duble. Szkoda nawet testować ten mux, porażka na całej linii....

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...