Skocz do zawartości

MUX testowy DVB-T2 BCAST


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest oficjalna moc nadawania testu Polsatu ze SkyTower ?? Podobno miało być 3 kW??? A nie wiecie ile ma MUX L4?? Bo wszędzie  pisze że 2 kW a mam mocniejszy sygnał. I to znacznie mocniejszy. Ktoś tu oszukuje z mocami nadawania.

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś zmiany były bo pojawił mi się dźwięk na jednym tunerze gdzie go nie było, na Tv Republika już głos jest równo z obrazem. Ale dalej są zaniki co kilka minut- komunikat dostrojenie nie powiodło się. Przy sygnale 30-31 dB nie powinno tak się robić. Poza tym przy zmianie stacji przez sekundę mam zielony obraz, potem druga sekundę piksele i dopiero wraca do normy. Nigdy na żadnej stacji takiego czegoś nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie przewidujemy wielkiego wzrostu liczby kanałów telewizji naziemnej. Będą do rozdysponowania jeszcze dwa multipleksy telewizyjny, czyli piąty i szósty. To kilkanaście kanałów telewizji naziemnej. Zaplanowaliśmy, że w ofercie bezpłatnej będzie dostępny jeden z tych multipleksów. Będzie wykorzystywany przez nadawcę publicznego, żeby całą swoją ofertę w bezpłatnej telewizji naziemnej oferować - stwierdził Kołodziejski.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp-platforma-cyfrowa-naziemna-telewizja-jak-odbierac-jacek-kurski

Czyli już wiadomo po co te testy. Solorz dostanie szósty MUX, utrzyma czwarty i wprowadzi tam kanały kodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że nadawcy nie chcą robić kanałów z myślą o naziemnej. Jak już jakieś są, to [beep] powtórkowy.

Jedynym nadawcą, który na poważnie idzie w naziemną, jest TVP, z wiadomych względów.

Jeżeli chodzi o drugi MUX kodowany.... Skoro jeden ma Polsat, a TVN ma kosę z KRRIT... To może niech ten drugi MUX dostanie CANAL+? Będzie równowaga, i obaj operatorzy będą mogli stworzyć wersję "mini" swojej platformy satelitarnej.

A i niektóre TVNy może byłyby przy okazji w stanie wejść na ten MUX za pośrednictwem Canal+?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejdzie, zobacz kto jest udziałowcem Canal+ i poszperaj dokładniej w tych spółkach....usa :) Polsat przejmie całość :) 

Duzi nadawcy nie chcą bo mają swoje sprawdzone schematy czyli papka powtórkowa ta sama i swoje biura reklamy, klienci pakietowi, itd, więc jak to działa im i spina się to zawartość programowa i widz jest na końcu. Dlatego tak jak pisałem ważni są NOWI, mali, lokalni gracze, którzy muszą coś nowego wprowadzać np. programy lokalne a nie papkę powtórkową z USA, aby konkurować ofertą z dużymi.

Powinny być konsultacje społeczne za niekodowanymi muxami, kodowanie dla kilku tysięcy Klientów jest błędem - mocnym ograniczeniem dla widzów, zasięgu oraz rozwoju telewizji naziemnej.

Edytowane przez pietrek1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pietrek1 napisał:

kodowanie dla kilku tysięcy Klientów jest błędem - mocnym ograniczeniem dla widzów, zasięgu oraz rozwoju telewizji naziemnej.

A czyż nie o to chodzi właśnie dużym?

Ograniczyć konkurencję i mieć monopol na rynku.

Za chwilę będziemy mieć wyłącznie dwóch dużych graczy na rynku jeśli jakimś cudem przejdzie ustawa LEX TVN.

Kwestią czasu jest kiedy drugą prywatną dużą telewizję wykupi przypadkiem państwowa spółka, pod wpływem zmienionej jakiejś tam ustawy :)

W małych nadawców bym wiary nie pokładał. Telewizja wymaga ogromnych nakładów finansowych. Ramówka takich kanałów byłaby biedaramówką.

Nawet TVP3 nie daje rady i ośrodki regionalne nadal mają wspólny czas antenowy przez 3/4 dnia. Sądzisz ze więcej lokalnych graczy z lokalnymi programami by wypaliło? Jestem przeciwnego zdania. Nikt nie utrzymały się na rynku bez dotacji dużych firm.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadają dla W-wy obecnie DVB-T2.  MUX ?, kanał 23, 490 MHz : Polsat HD HEVC, TV Republika HEVC i TV Okazje HEVC.  MUX 5+3 test, kanał 31, 554 MHz: TVP Polonia, TVP Dokument, TVP Rozrywka, TVP Kobieta i TVP 4K sport kodowany głos bez obrazu. Test TVN MUX? 666 MHZ, kanał 45: TVN HD HEVC, TVN7 HD HEVC, TTV HD HEVC i METRO TV HD HEVC     i Player plansza. Jeszcze MUX 4, 578 MHZ, kanał 34 Polsat News HD nie wiem w jakim standardzie.

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nadajnik testowy we Wrocławiu nadal słabo działa.

Synchro audio vs video już nieco lepiej, ale nadal stabilność słaba tzn. sprawdzałem na kilku lokalizacjach i bardzo często są piksele oraz zaniki sygnału na 0%, jest jakość i moc  100% czyli antena idealnie ustawiona, a tu nagle 0% i tak losowo na różnych odbiornikach, różnych lokalizacjach we Wrocławiu i okolicach czyli mega lipa niestety dalej. To wygląda tak, jakby ktoś nie wpisał poprawnie parametrów w tablice i odbiorniki źle dekodują strumień.

To nie są raczej problemy z mocą, a problemy z jakością strumienia czyli ustawienia tablic, itp.

Musiałbym zgrać ten sygnał i skorygować, pewnie da się to poprawić, myślałem że już będzie stabilnie i technicy jednak poprawią, a tu nadal mega lipa..

Szkoda, że nadal nie ma stabilności i tylko 4 kanały.

W dniu 13.07.2021 o 18:10, Ramirez napisał:

Jakieś zmiany były bo pojawił mi się dźwięk na jednym tunerze gdzie go nie było, na Tv Republika już głos jest równo z obrazem. Ale dalej są zaniki co kilka minut- komunikat dostrojenie nie powiodło się. Przy sygnale 30-31 dB nie powinno tak się robić. Poza tym przy zmianie stacji przez sekundę mam zielony obraz, potem druga sekundę piksele i dopiero wraca do normy. Nigdy na żadnej stacji takiego czegoś nie widziałem.

Myślałem, że już poprawili bo też mi chwilę działało stabilnie kilka minut, ale później znów 0% sygnału i freeze lub czarny ekran czy piksele i znów działa poprawnie chwilę i znów lipa, tak naprzemiennie, lipa straszna, że tyle czasu mija i oni nie potrafią tego naprawić. Moc wygląda na bardzo dobrą, to mi wygląda na złe ustawienia tablic i błędy w strumieniu związane ze złymi ustawieniami, może nikt tym testem się już nie interesuje w Polsacie, włączyli raz i tak leci, a parametrów połowa na empty i sprzęty szaleją bo brak stabilności.

Edytowane przez pietrek1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ten mux to atrapa, teraz sprawdzałem w Długołęce i Psie Pole, zasięg 0 albo skacze tak że gubi, tablice nie powpisywane, nic nie ustawione, działa przez chwilę na wariackich papierach, szkoda czasu na testy, a już myślałem że coś się poprawiło. Wszystkie inne muxy łącznie z lokalnym Winnickiego mają 100% a ten ma 0% i stabilności zero więc co testować , jak nie ma co.

Wrocławski nadajnik to mega lipa...

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dobel100 napisał:

U mnie  40km od Warszawy mux ten działa stabilnie choć jest najsłabszy.

Piszę o nadajniku Wrocław, a nie Warszawa.

Warszawa działa OK, problem jest tylko z nadajnikiem we Wrocławiu.

4 godziny temu, Michał99 napisał:

U mnie ten MUX działa jedynie lepiej od MUX 8. Sygnał jest bardzo słaby. TV Mobilna Polsatu lepiej działa, odkąd zwiększyła zasięg (na równi z MUX 1 i 2, niewiele lepiej niż MUX TVN-T2, nieco gorzej niż MUX 3)

Mobilna jak zwiększyła moc we Wrocławiu to działa super, ale to inny mux i nie ten temat. Nadajnik lokalny z testowym mux bcast H265 we Wrocławiu to mega lipa i nic z tym nie robią.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pietrek1 napisał:

Piszę o nadajniku Wrocław, a nie Warszawa.

Warszawa działa OK, problem jest tylko z nadajnikiem we Wrocławiu.

Mobilna jak zwiększyła moc we Wrocławiu to działa super, ale to inny mux i nie ten temat. Nadajnik lokalny z testowym mux bcast H265 we Wrocławiu to mega lipa i nic z tym nie robią.

Ja odbieram z Warszawy i ten MUX BCAST też jest lipa. Tak samo z MUX DABCAST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie także obserwuję coś, co można określić mianem "braku stabilności sygnału".

 

U mnie te wahania nie prowadzą do utraty odbioru, ale podejrzewam, że jeśli ktoś ma sygnał słabszy, to takie skoki/spadki mogą do tego prowadzić. Ponieważ to się dzieje bardzo szybko, to nie zawsze na TV na paskach sygnału ta różnica może wychodzić, ale już na karcie DVB w PC to widać.

 

GIF z pasków sygnału AltDVB, najpierw MUX5 DVB-T2 (skoki jakości 76-77%), w pewnym momencie przełączam na MUX testowy BCAST (skoki jakości 60-72%, chwilowy brak jakości to moment przełączenia, to jest OK)

93310.gif

 

Wideo z CrazyScan - najpierw MUX5, gdzie wahania C/N są między 37,75 do 38,5 (0,75 dB), później MUX BCAST, gdzie widoczne wahania C/N są od 31,5 dB do 35,75 dB (4,25 dB).

Wideo z CrazyScan

 

Na żadnym innym MUX nie obserwuję takiego rozstrzału wahań sygnału, na TVN jest także stabilnie, mimo że jest u mnie znacznie słabszy. Moim zdaniem to coś związanego z warstwą fizyczną, może niektóre urządzenia radzą sobie gorzej z DVB-T2 V1.3.1 (pozostałe MUX deklarują się jako V1.1.1), a może to kombinacja FEC i okresu ochronnego daje taki efekt? Nie wiem, specem od T2 nie jestem. Nadawca musiałby się przyjrzeć i pokombinować. Ja tylko mogę potwierdzić niektóre pojawiające się w sieci głosy - też widzę coś dziwnego u siebie.

 

BTW: Poza tym TV Republika - MPEG4 w tym MUX wbrew nazwie nie jest w MPEG-4, tylko w HEVC. TV Republika jest tam nadawana dwa razy, obydwa w HEVC, ale jedna emisja (ta opisana jako MPEG4) jest z (pseudo)przeplotem, a ta opisana jako HEVC - bez przeplotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...