Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Najpewniej mądrzy w Inei liczą na to, że dzięki blokadzie tych podstawowych kanałów ludzie ruszą po dekodery. Mnie akurat przy Inei to trzymało. Net i przy okazji te 'darmowe' kanały cyfrowo. Ta blokada pchnie mnie w ramiona konkurencji (niepowiązanej kapitałowo z Ineą). Podobna cena za ciut wolniejszy net, ale z kanałami TV w wersji cyfrowej w szerszym zakresie. I właściwie muszę Inei podziękować, że w końcu zrobię coś o czymś od miesięcy już myślałem. Wizerunkowo tracą non stop, ale widać nikogo tam to nie obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziś chyba zaczęło ich trochę obchodzić. :lol2:

Jak zauważyłem ok. 19:00 kanały się odkodowały i brak tylko TVP1 i 2 w wersji HD. Może jakieś szanse na powrót mini multiroomu są. Ciekawe czemu zawdzięczać można tą sytuację. Może zainteresowanie przerosło ich magazynowe zasoby i chwilowo w ten sposób rozładowują natłok zadowolonych abonentów po sprzęt z logo najlepszego operatora.

 

Szykują się chyba jakieś większe zmiany, niektórzy już dawno mówili, że analog ma policzone dni.

Blisko końca roku, więc może testują możliwości wyłączenia starej technologi i szacują dodatkowe wpływy z pełnej cyfryzacji.

Albo mamy w Inea najlepszych negocjatorów i ... wzrosły koszty podstawowych programów.

Z drugiej strony widać, że tam człowiek nie zarządza. Powinni z wyprzedzeniem poinformować, bo jakby nie patrzeć nie każdemu potrzebny jest pełen multiroom, a konkurencja z DVB-T w tym przypadku działa trochę na ich niekorzyść.

Mnie tam już nie obchodzi co w końcu zrobią, stracili już wiele na wizerunku bo coraz trudniej zrozumieć ich działania.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby DVB-T mieli 'odwzorowywać' to TVP1 i 2 powinno być w HD ;) Brak Lech TV i TV Wlkp HD (w stosunku do tego co było przed 4.09) jakoś przeboleję :P Oby tak już zostało. Zdecydowanie powinni zrewidować koszt lub/i zawartość pakietu Oszczędnego. Marchewką, Ineo! Nie kijem... Przed kijem ucieka się do innego Pana.

 

Analog jeśli wyłączą (lub bardziej ograniczą) to raczej bliżej kolejnego lata. Wtedy ludzie to łagodniej łykną. Seniorzy wrócą na działki i jakoś mniej to będzie doskwierać. Ja przynajmniej tego typu akcje robiłbym najwcześniej w maju.

p.s.)@_v Co to jest/było mini multiroom? (Zdanie z magazynowymi zasobami... Respect!) edit: aha, już wiem, chodziło o jakiś pakiet TV w wersji MINI. Multiroom mnie zmylił. W Netii takowy (z podstawowymi w HD) jest wyceniany na 15 zł. Trzeba wziąć jednak za min. 35,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

od tygodnia mam usługi od Inei i już się w wkurzam. Mam modem optyczny Alcatel i wyłączam go zawsze wieczorem i załączam po powrocie z pracy. Niestety po załączeniu modemu, niby się uruchamia, diody migają, a po jakiś dwóch minutach diody przestają pulsować, gaśnie dioda WAN oraz RF Video, modem się zawiesza i nie mam ani neta, ani telewizji. Musze go kilkukrotnie resetować i za n-tym razem uruchamia się poprawnie. Dzwoniłem już z tym na infolinię, oczywiście u nich modem zalogowany poprawnie do sieci, podczas gdy ja nie mam dostępu do usług, bo modem wisi. Zrobili jak to nazwali retorovisioning i problem miał zostać rozwiązany, niestety jak to bywa w Inei nadal wystepuje.

 

Miał ktoś podobną sytuację? Jakby co, to mam filmik nagrany z tym jak przebiega proces uruchamiania się, a później zawieszenia modemu, tylko muszę go wrzucić na jakaś chmurę i wrzucę linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to w ogóle za pytanie? Skoro padło głupie pytanie, to proszę bardzo z mojej strony głupia odpowiedź...po to żeby misie polarne nie utopiły się w wodach roztopionej Arktyki i żebym co miesiąc mógł sobie kupić dwa piwa więcej.

 

W warunkach umowy, nie jest napisane, że nie można wyłączać modemu i jeśli ten ich badziewny modem ma problem żeby uruchamiać się raz dziennie i Inea nie rozwiąże tego problemu, to będę składał wniosek o rozwiązanie umowy z winy Inei. Infolinia również powiedziała mi, że tak nie może być, miał niby pomóc ten cały retrovisioning cokolwiek to jest, ale nie pomógł. Teraz zapewne następnym krokiem będzie wizyta konserwatora.

 

Napisałem na forum z ciekawości, bo być może ktoś przerabiał podobny problem i ma rozwiązanie i od razu mówię, że nie interesuje mnie rozwiązanie typu nie odłączaj modemu od prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączanie modemu codziennie to jakaś paranoja daj sobie siana i zadzwoń do bociana. Nikt normalny tego nie robi to urządzenie się nagrzewa a ty pozwalasz mu ostygnąć i nie dziw się że zaczął się zawieszać od tego. Od czasu do czasu można go wyłączyć jak się jedzie na wakacje czy gdzieś dalej ale codziennie to przesada. Tymi ciągłymi pstrykaniami rozwaliłes modem a teraz na co liczysz że sam się naprawi? Idź do inea i powiedz ze codziennie pstrykasz przyciskiem na modemie bo taki masz kaprys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny merytoryczny wpis...

 

Oświeć mnie i napisz mi czym się różni wyłączanie modemu od wyłączenia telewizora czy komputera? Te urządzenia też się nagrzewają i wyłączając je pozwalamy im ostygnąć, a jakoś przy ponownym uruchomieniu się nie zawieszają.

 

Jeśli wyłączenie modemu o godzinie 23 i jego ponowne włączenie o 17 nazywasz ciągłym pstrykaniem, to po prostu brak słów. Za normalne uważam wyłączanie urządzenia z którego nie będę korzystał przez kolejne 18 godzin, ale patrząc na formę Twojego wpisu to "normalność" ma dla Ciebie zupełnie inny wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wygląda na to,że twój modem jest uszkodzony a operator nie robi żadnej łaski i musi ci go wymienić...

Oj, można się zdziwić.

Zanim wymieni, o ile wymieni, upłynie wiele wody w Warcie, a na koniec banda z inei stwierdzi, że modem był uszkodzony z winy użytkownika i grzecznie poprosi o uiszczenie stosownej, ujętej w Regulaminie, który abonent zaakceptował, opłaty za wymianę sprzętu.

Ot tak napisałem, po kilkunastoletniej przygodzie ze wszystkimi mutacjami tej badziewnej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s.)@_v Co to jest/było mini multiroom? (Zdanie z magazynowymi zasobami... Respect!) edit: aha, już wiem, chodziło o jakiś pakiet TV w wersji MINI. Multiroom mnie zmylił. W Netii takowy (z podstawowymi w HD) jest wyceniany na 15 zł. Trzeba wziąć jednak za min. 35,-

Trochę zamieszałem, poprawnie może byłoby pseudomultiroom. Pisząc przez myśl przeleciało mi "mini" jako odróżnienie od oferowanego przez Inea multiroomu, który oferuje to samo na kilku TV (bez nagrywania jeśli kolejny dekoder Inea).

Mini jako:

- minimum formalności, podpisując umowę na DVB-C nie myśląc czy będzie drugi TV lub co będzie odbierał;

- minimum które powinien dostawca sygnału zapewnić, o czym poniżej jak to widzę.

- minimum które powinno skłaniać do spokojnej wymiany drugiego starego analogowego TV. Co z czasem może wyjść na korzyść Inei, gdy abonent będzie chciał to samo na obu (kilku TV). Kanały analogowe puki działają przedłużają trochę żywot np. 21 calowcom - dekoder DVB-C za rozsądną cenę do staruszka się nie dokupi, a multirom Inei też tu mało opłacalny.

Na dobrą sprawę jak spojrzeć w historię Azart i startu kablówek to wtedy chodziło o doprowadzenie sygnału do mieszkań i aby nikt nie bawił się antenami. Dziś co? Zmonopolizowany rynek nie do końca oddający współczesną technologie do oczekiwań abonentów. Moim zdaniem żale TVP i mediów finansowanych z publicznej kasy wynikają też z opłat na rzecz kablówek. Chyba każdy spotkał się z tematem "płacę za kablówkę i jeszcze mam bulić abonament RTV? Podwójnie za to samo?". W DVB-T nie ma mowy o ilości odbiorników w mieszkaniu, w DVB-C już tak. W czasach analogu była swoboda i jakoś kablówki się rozwijały, a dziś czytamy tu i ówdzie, że oferta coraz gorsza, poziom usługi kuleje, a doją nas cyfrą^2 od każdego TV (niektórzy mają np. 14 cali w kuchni, może też w kibelku :mrgreen: ).

Inea i nie tylko moim zdaniem wykorzystuje sytuację różnic DVB-T i DVB-C co w analogu nie stwarzało większego problemu. Kablówki powinny zweryfikować poziom swej usługi i dostosować do swych potrzeb (zyski) i tego, co zapewnia alternatywne DVB-T odbiorcą i stanowi dla nich punkt minimalnych oczekiwań od kablówki. To co zrobili abonentom to arogancja, do której się nijako przyznali, przywracając programy (oczywiście złośliwie bez TVP1&2 HD). Wciskanie drugiego dekodera gdy nawet zaawansowanym użytkownikom tego forum przysparzają problemy, wpychanie modułu CAM do drugiego telewizora, które równie dobrze mogą odebrać sygnał DVB-T, nie powinno mieć miejsca. Takim działaniem szkodzą nie tylko sobie, ale mogą wpłynąć na nastawienie płacących abonament RTV. Tracimy wszyscy. TV staje się luksusem, a nie najtańszą rozrywką w wolnej chwili. WTK (SD) hehe źródło informacji :> Wiadomości w HD, Teleekspres w HD itp. z notką "finansowane z abonamentu RTV" w pakiecie HD Inea :twisted:

 

Co do wyłączenia analogowych kanałów to mogą to zrobić już w najbliższym czasie i mogliby zrobić to praktycznie dziś, ale praktycznie nic nie robią, aby nikt nie odczuł skutków tego. Z przejściem na DVB-T nie było łatwo, ale nikt kogo znam, a ma tylko TV naziemną, nie odczuł tego boleśnie. W Inea raczej tak łagodnie nie będzie, jeżeli wymuszą ostatecznie też kartę z logo Inea.

Jak wielu tu, nie mam pojęcia co przyświecało prezesowi na zgodę realizacji projektu zakodowania podstawowych programów, jeśli kasa to się przeliczył, jeśli łatanie systemu to spora ta luka jest.

Edytowane przez @_v
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja nadepnąłem inei na odcisk. Tak się rozwścieczyli, że zgłosili moje na konto na FB, jako konto fałszywe :mrgreen:

Cóż reklamacji i zgłoszeń awarii nie potrafią rozpatrzyć, więc chwytają się [beep]iarskich zachowań.

A mój internet 100/4 wciąż wygląda tak :)

I znikąd pomocy...

4657859445.png

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuś udało się obniżyć opłatę za pakiet Canal+? Jest w ogóle na to szansa, czy pozostaje droga sądowa? W odpowiedzi na reklamacje odpowiedzieli mi, że przecież dodali jeszcze Canal+Sport 2, czyli że mam więcej programów za tę samą cenę.

Edytowane przez Dziumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...