Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest tak, że zostaje Ci tylko karta. Jest taki standard narzucony m.in. przez UE o nazwie ROHS. Narzuca on, żeby sprzęty w trybie czuwania nie zużywały więcej niż 1W. Jeżeli używasz tego dekodera, którego zdjęcie zamieściłeś to używasz sprzętu nie spełniającego tych wymagań. Nowsze sprzęty od ADB proponowane przez Ineę spełniają już te warunki, ale nie wymienią Ci dekodera ot tak. Jeśli już miałbyś taki sprzęt to po włączeniu trybu oszczędzanie energii dekoder dłużej by się uruchamiał, ale nie pobierałby takich ilości prądu jak teraz. Wyjątkiem byłyby zaplanowane nagrania, podczas których dekoder również pobierałby standardową ilość prądu. W Internecie możesz pewnie wyczytać, że dekodery z dyskiem i tak się same włączają, ale Ciebie ta sytuacja nie będzie dotyczyła, bo w kablówkach nie ma VOD działających w oparciu o ściąganie materiałów na dysk. Ten problem dotyczy w tej chwili jedynie nc+ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bez dysku, nie nagrywam programów dekoderem. Jak wygląda przełączenie dekodera w tryb czuwania zużywającego 1W? Normalnie z pilota "czerwonym przyciskiem" do wyłączania, czy jakoś inaczej.

 

Tak używam tego ze zdjęcia ADB HD (bez pvr), wymieniałem / odbierałem go w INEA jak dobrze kojarzę w 2010 roku, wcześniej miałem SD.

 

Odnośnie uruchamiania, to przy włączeniu z pilota uruchamia się "natychmiastowo", nie wiem - może kilka s (1 / 2)? natomiast jak odłącze zasilanie przyciskiem na listwie to długo - kilka minut, programuje się / ustawia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Panowie tak, że jeśli sama INEA będzie mogła zarobić na dodaniu Eleven i Eleven Sports to zrobią wszystko by szybko pojawił się on w ofercie. Jeśli natomiast zarobek miałby być mały to będzie nas ściemniać, że rozmowy trwają, że mocno negocjują itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie techniczne do znawców, jaki dekoder z sieci inea bo obecny ADB doprowadza mnie do szaleństwa strasznie muli, z bardzo dużym opóźnieniem działają funkcje z pilota (zmiana programów, głośności o menu nie wspomnę) pomaga tylko odłączenie od sieci i ponowne załączenie ale to też na krótki czas a zatem co z obecnie dostępnych dekoderów wybrać zanim wywalę to srebrne pudełko za okno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Panowie tak, że jeśli sama INEA będzie mogła zarobić na dodaniu Eleven i Eleven Sports to zrobią wszystko by szybko pojawił się on w ofercie. Jeśli natomiast zarobek miałby być mały to będzie nas ściemniać, że rozmowy trwają, że mocno negocjują itd.

Coś w tym jest.

 

Proponuję wszystkim zainteresowanym mocno naciskać Ineę, żeby jak najszybciej dołączyła Eleveny. Dziś dzwoniłem do nich w tej sprawie i konsultant z utrzymaniówki powiedział, że nic na razie nie wiadomo, ale jeśli wprowadzą te kanały, to włączą je do pakietu Sport Extra HD.

A zatem pojawia się szansa mieć trzy wielkie europejskie ligi za 20 zł. miesięcznie (tyle ten pakiet obecnie kosztuje).

 

Oczywiście, znając [beep]ość Inei, ta cena może być wyższa (wraz z dodaniem Elevenów - mogą zażądać więcej za pakiet Sport Extra HD), natomiast nie wydaje się, żeby sprzedawali dwa Eleveny w oddzielnym pakiecie.

 

To oznacza, że wszyscy abonenci, którzy mają Sport Extra HD w ramach obowiązującej umowy - dostaną ekskluzywny piłkarski kontent bez dodatkowych opłat.

 

Teraz oczywiście pozostaje czekać na dołączenie kanałów. Nie wierzę, żeby nie zrobili tego w miarę szybko. Czynnikiem decydującym powinna być tu liga hiszpańska. Jak bowiem mają się czuć ci, którzy kupili w Inei paczkę Canal Plus, i właśnie zostali La Ligi pozbawieni?

 

Myślę, że oni w szczególności powinni wywierać presję na naszym operatorze.

 

Przy okazji pytałem, czy w związku z okrojeniem oferty sportowej Canal Plus, zmaleje cena za pakiety C+ (Select, Prestige). Otrzymałem odpowiedź, że na nic takiego się nie zanosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli włącza do tego pakietu również będzie w Super HD. Wszystkie kanały tego pakietu są w najwyższym pakiecie, wtedy cenowo wygląda lepiej. Co i tak w INEI jest drogo.

 

pytanie techniczne do znawców, jaki dekoder z sieci inea bo obecny ADB doprowadza mnie do szaleństwa strasznie muli, z bardzo dużym opóźnieniem działają funkcje z pilota (zmiana programów, głośności o menu nie wspomnę) pomaga tylko odłączenie od sieci i ponowne załączenie ale to też na krótki czas a zatem co z obecnie dostępnych dekoderów wybrać zanim wywalę to srebrne pudełko za okno

 

Postaraj się wymienić na Technisata HD nie będziesz miał dostępu do VOD ale nie będzie mulił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda - pakiet Sport Extra HD wchodzi w zakres SUPER HD, więc cenowo może wyjść korzystnie. Natomiast nikt nie wie czy i kiedy te Eleveny w ogóle się pojawią. Jak dotąd - włączyła je do swojej oferty jedynie Netia - jako pierwszy operator Tv w Pl.

 

Śledzę trochę tę całą historię z Eleven i najnowsze plotki są takie, że np. Vectra nie zamierza ich dodać, a z kolei UPC - bardzo o to zabiega.

 

Ciekawe jak zachowa się w tej sytuacja Inea. Czy będzie opieszała i [beep]a jak zwykle, czy może jednak sprawi nam miłą niespodziankę?

 

Im więcej abonentów wywrze na nich presję (telefony, warunkowanie umów etc.) - tym większa szansa na trzy wielkie ligi za sensowną cenę (bez potrzeby wykupywania mega drogich paczek Canal Plus).

 

Poniżej link do wywiadu z członkiem zarządu ESN. Wynika z niego, że chcą być szeroko i w miarę tanio dostępni.

 

http://www.sport.pl/pilka/1,65084,18635 ... ndeks_news

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z innej beczki,

Korzystał ktoś z Was z oferty działu utrzymania klienta? Po np.wypowiedzeniu obecnej umowy?

Co oferują? Na jaką znizke mozna liczyć? Gdzies czytalem, ze mozna u nich utargowac 2-3 multiroomy za darmo?

 

Jeszcze jedno czy net w opcji 250/10 dziala na starych kablach? Tzn na tych co dotychczas byl net 100/4 w standardzie DOCSIS 3.0? Czy modem Thomson TWG870 obsluguje 250? Czy dostane inny modem? Jesli oczywiscie bede mogl miec 250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie techniczne do znawców, jaki dekoder z sieci inea bo obecny ADB doprowadza mnie do szaleństwa strasznie muli, z bardzo dużym opóźnieniem działają funkcje z pilota (zmiana programów, głośności o menu nie wspomnę) pomaga tylko odłączenie od sieci i ponowne załączenie ale to też na krótki czas a zatem co z obecnie dostępnych dekoderów wybrać zanim wywalę to srebrne pudełko za okno

 

Na pewno nie bierz Arion ARC-1011YR. Zamula średnio co drugi dzień (oglądam rzadko więc może gdyby ktoś oglądał więcej tv miałby ten problem częściej) pomaga dopiero restart urządzenia.

Dekoder mam od 2-3 tygodni i już mam ochotę potraktować go młotkiem lub innym ciężkim/tępym narzędziem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie bierz Arion ARC-1011YR. Zamula średnio co drugi dzień (oglądam rzadko więc może gdyby ktoś oglądał więcej tv miałby ten problem częściej) pomaga dopiero restart urządzenia.

Dekoder mam od 2-3 tygodni i już mam ochotę potraktować go młotkiem lub innym ciężkim/tępym narzędziem.

 

Zobacz czy się na gwarancję nie kwalifikuje. Też mam dopiero 2 tygodnie, ale chodzi płynnie i nie sprawia problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dobrzy ludzie!

Mam dosc zlozony problem. Mialem Inotela i od jakiegos czasu jest to Inea. To wiecie, ale zmiana to calkowita fuszerka. Zostawili mnie ze starym dekoderem (Zyxel 1001) na starym oprogramowaniu Inotel.

Stad moje pytania:

1. Jest mozliwosc poproszenia o wymiane dekodera na ten z Inea?

2. Jesli nie, to czy jest mozliwosc aktualizacji oprogramowania? (albo moze wiecie o nadchodzacej z jakis informacji od Inea o ktorych ja nie wiem

3. Slyszalem ze w Inea jest mozliwosc zmiany jezyka dzwieku zeby np ogaldac FOX po angieslku, wiecie moze czy na sofcie Inotela da sie to zrobic?

 

Dzieki wielkie za jakiekolwiek odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...