Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

JohnyCage czekając na handlowca przejrzyj oferty ogólnodostępne, może wówczas coś ugrasz zaskakując go "można taniej".

W czerwcu asy z Inea na internet miały jeszcze "Oferta dla Ciebie v1.0" to umowa na 18 miesięcy np. 50Mbps za 39,90. Na wiele od Inei nie licz, bez odgórnego zarządzenia nie zejdą z ceny.

Wiem, że wielu woli pakiety wszystko w jednym, ale może oferta składana na internet i TV nawet od dwóch dostawców wyszłaby lepiej - cenowo może tak sobie, ale programowo może lepiej co kto woli. Jeden minus to dwa kable (zależy jak już to wprowadzono do mieszkania) i sprzęt oraz "księgowość".

Nie wiem jak dziś Maverick, ale zanim dogadali się z Inea to wchodząc na blok nie pukali do drzwi tylko "śmiecili" na zmianę z Inea na tablicy ogłoszeń i w skrzynkach ulotkami. Cena wtedy była jak w standardowej ofercie (warunki dobre), bez zniżki lokalnej - nie słyszałem aby komuś u nich coś udało się ugrać.

 

Oby za miesiąc pojawili się handlowcy, a nie "handlowcy".

W Inea niedawno przerabiałem błąd (podobno) handlowca i wiem, że ciężko prostować uwalone warunki umowy ... strach myśleć o "handlowcach" cudotwórcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych blokach często nie da się mieć telewizji i Internetu od dwóch różnych dostawców, bo instalacja kablowa jest już zrobiona i do mieszkania idzie jeden kabel, tylko jest podłączany do innej skrzynki. Maverick i Inea będą działały na bank na tych samych kablach (światłowód, FTTH), natomiast Echostar chyba wciąż wchodzi do mieszkania po koncentryku (HFC). W związku z tym kombinacja Internet od Mavericka i TV od Inei może w tym przypadku nie przejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#michalx1974, wysiadają, kto dlugo wytrzyma pisać, maskując niedoskonalosci całej inei. Wietrzenie zlaczy, restarty, wizty technikow w domu, to wszystko by skierować usterke na abonenta. Tak się zastanawiam po co maja te szafki rozdzielcze, wizyta w domu winna być dopiero po stwierdzeniu ze sygnal w szafce jest ok! Ale 50 zl /dojazd technika, na ulicy nie lezy. Prowadzenie wpisow na fb na temat usterek to wybor inei, ale to tylko dla wybranych, a pozostali abonenci, którzy nie sa członkami spolecznosci fb?

Zgrzeszylbym gdybym nie napisał o pozytywach, inea prowadzi ze mna ozywiana korespondencje sms, ...... na początku miesiąca informuje mnie o czekającej mnie platnosci, a następnie .... o tym ze mam fakturę do odbioru. Może znaczna czesc pracownikow została tam skierowana, bo korespondencja jest regularna.

Drugi pozytyw to bedac za nat mam mniej spamu, ale to prawdopodobnie za sprawa dodatkowej translacji, mniej, choć zdarza się ze admin puszcza gume w g.. i leca do mnie baki.

Transfer pod psem, max 30% tego za co place.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam internet od marca z inea wcześniej Netia max 20 Mb/s dziś w inea mam 46-48 Mb/s (spidtest )po WiFi 41mb/s płace za 50 Mb /S jeśli chodzi.o ściąganie to 6,7 Mb/s idzie. Ani jednego dnia przerwy internet cały dzień jest. Mamy lipiec a inea mnie pozytywnie zaskoczyła płace z WiFi 50 zl umowa na 18 mc. Czasem dziwią mnie komentarze ludzi na fb że 2 bloki dalej internet cały czas zrywa i więcej go nie ma jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leckow, będąc za NATem mniej spamu :?::shock:

Jakieś cuda czy co, na AjPi można słać maile?

Nie kumam, jak mnie tym uszczęśliwiono to z konta Inei faktycznie nic nie wychodziło, ale kto do siebie spamuje? :twisted:

Jak dla mnie to CGNAT to nieporozumienie, ale co kto lubi.

Ostatnio coś grzebią od nastu dni i w centrali na Oświecenia dziś przywrócili u mnie IP z zakresu 62.21.X.X czyli identyk jak IP kiedyś i DNS'ów. Od roku był 77.65.X.X.

 

Transfer faktycznie tylko w max na papierze, wyciągam jednak spokojnie 2 z hakiem razy tyle %. Najgłupsze to ich zachwalanie i można rzec brak zrozumienia, że dla niektórych większa przepustowość to tak odczuwalna nie jest. Jak dla mnie 25 - 50Mbps to obecnie spoko, powyżej to wzrost frustracji, że max nieosiągalne i źródła niewydolne. Oczywiście rura kaliber nawet 500Mbps nie jest zła, a nuż trafi się dzień że spłynie na klik ... czasy zapuszczania na nockę odeszły w zapomnienie, ale czy np. pobierając dystrybucję Linuxa aż tak wymagającym trzeba dziś być? Co innego gdy w rodzince więcej sprzętu zaczyna pobierać równocześnie i transfer rozkłada się.

 

Puuceek, rozstania bywają ciężkie, Inea potrafi zaskoczyć pomysłowością, a raczej Najwyższym Poziomem Obsługi całkowicie zniechęcającym klienta.

Twój plus, że nie czekając na zimne dni postawiłeś Inee w sytuacji bez wyjścia ... pa pa.

Sezon dla Inea dość ciekawy się zaczął, ciekawe jak trend statystyki u nich. W najbliższej okolicy (1 blok) widzę spadkowy bez szansy załapania się po wakacjach, dwa talerze w przeciągu miesiąca, z tego co wiem już trzy umowy stracili.

 

Polinik18, może i się dziwisz, ale taka sytuacja może być dwa bloki dalej. U mnie niedawno coś gdzieś reperowali zapewne (szafki rozdzielcze lub kable na wejściu) bo było lepiej jak słyszałem (TV), a obecnie słyszę, że coś znów wraca do stanu poprzedniego. Samo naprawa, a może ktoś wtedy wezwał magika i znów się luzuje ... eFka. Z internetem na WiFi to też tłok może czynić cuda, u mnie z uporem maniaka okupują kanały 1 i 6 ... raz naliczyłem więcej sieci niż mieszkań - odliczając nawet 3 mieszkania na bank "wykluczone cyfrowo".

A z usterek jak pamiętam to miałem dziś w nocy po 0:00 coś z IP'ekiem grzebali o czym nie raczyli uprzedzić, poza tym faktycznie hula spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbierałem klucze do mieszkanie i natrafiłem na handlowca Inei, dał mi cennik "promocji wiosennej".

 

Pakiet super HD + net 140Mb/s za 110 zł, umowa na 18 miesięcy + 3 miechy za darmo, więc średniomiesięczna stawka w czasie trwania umowy wychodzi 91,66 zł.

 

Chyba to całkiem niezła propozycja. Poczekam jeszcze co zaproponuje mi Echostar i Maverick, bo ulotki w skrzynce już miałem, może uda się coś jeszcze ugrać :)

 

A standard HD + net 140 Mbs za 90 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji bardzo bliskiej w czasie przeprowadzki na ulicę Sowińskiego w Poznaniu poszukuje informacji o tym jacy dostawcy internetu i telewizji docierają do tej lokalizacji (oprócz Ineii i Netii). Przeczuwam, ze jednak nic ciekawego na okres 1 roku (studia) i tak nie uda mi się zdziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków miesięczny ze skutkiem na koniec miesiąca. Czyli jak wypowiedzenie dojdzie do końca lipca to umowa będzie trwała do końca sierpnia. Przez pewien czas umowy miały 2-miesięczny okres wypowiedzenia, sprawdź w regulaminie promocji dołączonym do umowy, czy czasem tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje, czy muszę zwrócić (rezygnacja z TV) dekoder Technisat MF4-K? W ulotce z biura obsługi jest lista urządzeń, których zwrot nie jest wymagany (nie naliczają kary umownej) i jest tam wyszczególniony dekoder TECHNISAT_MF4_K_T. Cz to ten sam dekoder co mój? Jeżeli zwrot nie był by wymagany, to czy mam oddać samą kartę? W sumie dekoder pewnie do niczego mi się nie przyda (stara technologia i DVB-C tylko), ale miałbym jakąś "pamiątkę" po Inei :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...