Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

W Wielkopolsce...w ramach projektu WSS.

 

Dodałbym jeszcze, ze dotyczy abonentow inei, informacja typowa dla inei o wszystkim i o niczym,

jeszcze dodatkowo obciazaja konsultanow na boa, wyjaśnianiem sprawy, smiechu warte.

 

Trzeba by satkurier naglosnil to w informacjach z sieci kablowej i caly swiat będzie o tym wiedział, co za skok technologiczny w inei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na standardowym kablu w większości przypadków możesz mieć 250 Mbit/s.

WSS jest poza Poznaniem i w ogóle poza większymi miejscowościami. W miastach powiatowych itp. też będzie dostęp do światłowodów WSS, ale operatorzy sami będą musieli sobie wybudować infrastrukturę ostatniej mili, czyli od węzła do działek abonentów. W tych mniejszych miejscowościach ceny są niższe, po to, żeby nałapać abonentów, bo nie są to łącza na wyłączność Inei. Każdy chętny operator będzie mógł się podłączyć pod tę sieć, podobnie jak teraz można się podpiąć pod sieć miedzianą Orange, gdzie jednak swoje usługi poza właścicielem świadczy głównie Netia.

 

Inea pierwsza podłącza się pod WSS (i pewnie żadnego związku nie ma fakt, że siedziba WSS znajduje się pod tym samym adresem co siedziba Inei, tylko na innym piętrze ;)) i tak naprawdę te sieci szerokopasmowe dopiero raczkują, więc ciężko stwierdzić, czy w praktyce będzie z nich korzystał ktoś inny na masową skalę. Na wszelki wypadek jednak Inea walczy tam o abonenta zacieklej niż gdzie indziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inea pierwsza podłącza się pod WSS (i pewnie żadnego związku nie ma fakt, że siedziba WSS znajduje się pod tym samym adresem co siedziba Inei, tylko na innym piętrze ;)) i tak naprawdę te sieci szerokopasmowe dopiero raczkują, więc ciężko stwierdzić, czy w praktyce będzie z nich korzystał ktoś inny na masową skalę. Na wszelki wypadek jednak Inea walczy tam o abonenta zacieklej niż gdzie indziej :)

 

Oprócz Inei podłącza się kilka innych firm. Większość jednak związana jest z Ineą :)

 

Generalnie jest tak, że za "wszystko" płaci woj. wielkopolskie.

Ogłosili oni przetarg na obszary. W linku jest zestawienie, które firmy wygrały poszczególne obszary:

http://www.strategor.pl/Image/files/lis ... 281%29.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, to INEA ma 74% udziałów w WSS. Żeby było jeszcze ciekawiej, to Anna Streżyńska była w WSS przewodniczącą rady nadzorczej i prezesem. Tak, to ta sama osoba, która wcześniej była prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej i m.in. walczyła z monopolistami w tej branży.

 

A jeśli chodzi o samą sieć - w ostatnich miesiącach w okolicach Swarzędza polami i lasami kładli światłowody i np. w Bogucinie jest postawiona skrzynka, do której mogą podłączać się lokalni operatorzy. Oczywiście "lokalni operatorzy" to zapewne też Inea zakamuflowana poprzez swoje udziały pod nazwami innych operatorów.

 

Monopolista "pełną gębą"...

 

Jeszcze wcześniej od Kobylnicy do Wierzenicy przez las też był kładziony kabel, ale jeśli to nie WSS, to zapewne Kundzewicz (epoznan i WTK), którego rodzina zakupiła i wyremontowała dworek Cieszkowskiego w tej wsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, to INEA ma 74% udziałów w WSS.

 

Nawet więcej. 85,60%. http://www.szerokopasmowawielkopolska.p ... jonariusze

 

 

A jeśli chodzi o samą sieć - w ostatnich miesiącach w okolicach Swarzędza polami i lasami kładli światłowody i np. w Bogucinie jest postawiona skrzynka, do której mogą podłączać się lokalni operatorzy. Oczywiście "lokalni operatorzy" to zapewne też Inea zakamuflowana poprzez swoje udziały pod nazwami innych operatorów.

 

WSS skończył kłaść światłowodowy w zeszłym roku - http://www.telko.in/wss-podsumowala-kol ... inwestycji

Teraz chyba czekają na dostawę aktywnych DWDMów.

 

To co się teraz dzieje w Wielkopolsce związane jest z projektem 2.8, o którym pisałem wyżej. Praktycznie pracują Ci sami ludzie, tylko inwestor jest inny (a w sumie tan sam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inea pierwsza podłącza się pod WSS (i pewnie żadnego związku nie ma fakt, że siedziba WSS znajduje się pod tym samym adresem co siedziba Inei, tylko na innym piętrze ;)) i tak naprawdę te sieci szerokopasmowe dopiero raczkują, więc ciężko stwierdzić, czy w praktyce będzie z nich korzystał ktoś inny na masową skalę. Na wszelki wypadek jednak Inea walczy tam o abonenta zacieklej niż gdzie indziej :)

 

Oprócz Inei podłącza się kilka innych firm. Większość jednak związana jest z Ineą :)

 

Generalnie jest tak, że za "wszystko" płaci woj. wielkopolskie.

Ogłosili oni przetarg na obszary. W linku jest zestawienie, które firmy wygrały poszczególne obszary:

http://www.strategor.pl/Image/files/lis ... 281%29.pdf

Większość? Wydaje mi się, że wszystkie. Te firmy będą miały obowiązek udostępnić łącza każdemu chętnemu. Jak gniazda są gotowe to gotowa jest też oferta dla operatorów. Przygotowanie się do świadczenia usług na tych gniazdach trwa ładnych parę miesięcy, chyba, że ktoś ma wysokie umiejętności przewidywania i celnie przewiduje wszystkie plany budowy. W Inei pracują chyba najwięksi wizjonerzy, bo na większości gniazd jest w stanie świadczyć usługi jako pierwsza ;) Ale przecież nie można mówić o monopolu, bo w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim jako pierwszy świadczył swoje usługi Asta-Net i Inea do dzisiaj się tam nie podłączyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam dodanie AXN`ów w jabliższym czasie.

Tymi kanałami chciał mnie zachęcić konsultant od utrzymania klienta do pozostania w INEA ;-) Poza tym chiał zwiększyć Internet i obniżyć abonament o ok 10 zł.

Na nic moje tłumaczenia, że oglądam tylko może z 10 kanałów i nie chcę płacić 200zł/miesiąc, no po obniżce 190 ;-)

Widać walczą o każdego klienta ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio zakupiłem watomierz i sprawdziłem między innymi zużycie prądu przez dekoder INEA firmy ADB

 

hd_adb.png

 

W trakcie czuwania zużywa 15.5W (czyli kiedy świeci się zegar) :shock::shock::shock:

W trakcie ogldądanie zużywa około 17.6W. Może jest "wadliwy" ??? Ale nie mam z nim innych problemów, od czasu do czasu muszę zresetować, bo się zacina (raz na miesiąc, albo i rzadziej). Chyba, że w tryb standby przechodzi po "dłuższym czasie", a nie od razu po wyłączeniu??? :? Sprawdzę dziś...

 

Dlaczego na czuwaniu, aż tak wysoko, praktycznie tak samo jakby "pracował" - czy to jest standard dla tego dekodera?

Czy inea ma dekoder, który w trybie czuwania zużywa ~1W lub mniej.

XBOX ONE w trybie czuwania zużywa -> 0.1W, z dodatkowym zewnętrznym dyskiem 1TB -> 1W (w tym samym trybie), a jest to nie porównywalnie bardziej skomplikowane urządzenie.

 

Watomierz działa poprawnie - sprawdzalem na różnych urządzeniach i żarówkach w lampach stojących.

 

Wcześniej nie chciałem zmieniać dekodera na kartę, z racji mniejszej mozliwości różnego typu ustawień, ale teraz zacząłem się nad tm zastanawiać. Czy z kartą są "jakieś" problemy, typu brak łączności, gubienie kanałów, itd - nie wiem. Czy też bez problemowo się jej używa?

 

 

PS. odnośnie dekodera - poczytałem trochę i jak za pewne juz wiecie jest to standard :? Czyli zostaje jedynie karta do TV???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...