Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

No i wszystko jasne:

https://www.inea.pl/o-inea/o-inea/komun ... -cyfrowych

 

Powiem tak, SKANDAL !!! Nie ma to jak być monopolistą, przecież skoro dociera do mnie sygnał INEI do gniazdka, to oznacza, że płacę za niego, to dlaczego pozbywa mnie INEA przyjemności oglądania go w wersji cyfrowej na drugim TV z opcją DVB-C bez dekodera czy modułu CAM.

Wiadomo dlaczego, bo chcą wyciągnąć kasę za multiroomy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie rodzice maja kablowke z inei nie wiem jaki dokladnie pakiet, ale ponad sto kanałów wiec to pewnie jakis nie podstawowy, i chcieliby załozyc sobie multi room,i moje pytanie czy wiaze sie to z jakimis wiekszymi kosztami ? tzn wiem ze jest oplata 14,99 za multi room, ale chodzi mi o to czy za zmiane usługi z pojedynczego na multi room sie cos płaci, czy potrzebny nowy dekoder i co za tym idzie tez jest jakas opłata itp ?? jak to wyglada bo na stronie ineii nic na te konkretne pytania nie moge znalezc, z góry dziekuje za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdko możesz zamontować sobie sam. Rozdzielacz sygnału i dobry kabel załatwia sprawę.

Mam w domu trzy multiroomy i za montaż żadnego tym zdziercom nie płaciłem.

Możesz, ale wtedy mogą Ci odmówić przyjazdu na usterkę, bo będą mieli w systemie informację, że sam sobie modyfikowałeś instalację antenową.

Nie wiem jak to jest w praktyce respektowane, zresztą mi zrobili byle jak drugie gniazdo i i tak musiałem sobie zrobić je drugi raz sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem problemu z reklamacjami. Raz tylko chcieli mnie naciągnąć twierdząc, że użyłem złego rozdzielacza. Teraz mam taki, jaki wg nich jest odpowiedni - na dowód tego mam zachowaną kartkę, na której pseudotechnik wypisał model i jest OK. Nigdzie, w żadnym regulaminie nie ma mowy o konieczności posiadania okablowania założonego przez ineę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności należy sprawdzić okablowanie biegnące od rozgałęźnika do dekodera.

Jeżeli zakłócenia nadal występują, to problem związany jest z instalacją od rozgałęźnika do dekodera (sam rozgałęźnik i/lub przestarzałe kable koncentryczne). W takim przypadku:

1.jeżeli instalacja wykonana została przez INEA, należy skontaktować się z Działem Technicznym w celu zlecenia naprawy dodatkowego gniazda;

2.jeżeli instalacja wykonana została indywidualnie przez Abonenta, należy dokonać naprawy instalacji we własnym zakresie. Jeżeli nie jest to możliwe, INEA, jako Operator, daje możliwość zamówienia tzw. montażu dodatkowego gniazda abonenckiego. Plusem takiego rozwiązania jest profesjonalnie wykonana usługa, przy wykorzystaniu sprawdzonego sprzętu (rozgałęźniki, okablowanie). Jednocześnie po wykonaniu takiej usługi, INEA bierze odpowiedzialność w przypadku powstałych w przyszłości zakłóceń. Koszt wykonania usługi to 70 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jednocześnie po wykonaniu takiej usługi, INEA bierze odpowiedzialność w przypadku powstałych w przyszłości zakłóceń.

Która to odpowiedzialność polega na tym, że gdy sygnał się tnie technik inei stwierdza, że odbiornik jest za daleko od gniazda wejściowego i konieczny jest wzmacniacz sygnału kupiony we własnym zakresie. Przerabiała to znajoma na początku tego roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

mam problem, od piątku (tj 4 wrzesnia) mam problem z telewizją Inea - darmowe kanały cyfrowe takie jak np TVP1, TVP2, WTK, TVN i Polsat zostały zakodowane - co najdziwniejsze inne kanały w tym np Polonia, TVN Siedem , Puls itd są dalej dostępne tak jak wcześniej. Czy ktoś się już kiedyś z takim czymś spotkał? jak można ten problem rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...