Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

To że dosył zmienił się z MPEG-2 na MPEG-4 dla kanałów SD nie znaczy że taki stan rzeczy będziemy mieli też na dekoderach. Kanały SD dosyłane w MPEG-4 są na stacji czołowej przekonwertowywane na MPEG-2 między innymi dlatego że użytkownicy niektórych pakietów straciliby do nich dostęp jeżeli posiadają dekodery SD a nie HD.

Masz zapewne w 100% rację, co oznacza, że dopóki inea nie wprowadzi kampanii wymiany dekoderów z SD na HD ilosc kanałów w dekoderze a tym bardziej klonow kanalow bedzie rosnąć..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka kara w inei za uszkodzenie obudowy pilota adb? rozwiązałem umowę w przyszłym tygodniu zwracam sprzęt i chcę się dowiedzieć jakie są kary umowne bo nie chcaiłbym otrzymać faktury na 200-500zł za głupiego pilota jak na allegro można kupić za 30zł z wysyłką

Ze 20-30 złotych chyba, o ile w ogóle to zauważą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka kara w inei za uszkodzenie obudowy pilota adb? rozwiązałem umowę w przyszłym tygodniu zwracam sprzęt i chcę się dowiedzieć jakie są kary umowne bo nie chcaiłbym otrzymać faktury na 200-500zł za głupiego pilota jak na allegro można kupić za 30zł z wysyłką

 

Nie naliczają już opłat za pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem fakturę do zapłaty, gdy w marcu przedłużałem umowę dostałem Canal+ za 1 zł na 6 mc. później miało być 40 zł co miesiąc. A dziś niespodzianka kwota naliczona za Canal+ to 69,9 zł. Konsultant na infolini mi powiedział że powstał błąd i za 2 dni przedstawia mi nową ofertę Canal+. 

Pytanie czy mogą mi zmienić  ofertę premium czy walczyć o cenę jaką miałem wcześniej zagwarantowaną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale w INEI jest to nie do zrozumienia. Tylko tłumaczą się że nie wszyscy posiadają telewizory które mogą odbierać sygnał w HD - tak się tłumaczą i nic im nie dociera że jest możliwość podłączenia dekodera HD który poprzez EURO do TV :evil:

 

Nic pozostaje tylko czekać aż zmądrzeją, albo przejść na platformę cyfrową lub inną kablówkę o ile jest możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik nie oczekuje od razu, że wszystko podmienią na MPEG-4/SD. Brakuje mi działań z ich strony, np. komunikatów, że chcą z tym coś zrobić, podać jakis przykladowy termin podmiany z MPEG-2/SD na MPEG-4/SD wybranych kanałów, cyklicznie, a nie wymagam od razu na hu-ra. Warto przy tej okazji przetasować pakiety kanałów, kto bedzie chcial to wymieni dekoder, kto nie pozostanie przy tym co ma. Dobra cena za pakiet przyciągnie kazdego, a dzieki temu mozna wykonać tego typu zmianę formatu J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

mam prośbę, czy możecie sprawdzić, czy poprawnie otwierają się strony: runkeeper.com i buffer.com?

Od kilku dni obie strony otwierają mi się z błędami. Moja znajoma również nie może otworzyć tych stron.

Chodzi oczywiście o internet dostarczany przez INEA.

Przez inną sieć, Orange LTE, otwierają się poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w INEI jest to nie do zrozumienia. Tylko tłumaczą się że nie wszyscy posiadają telewizory które mogą odbierać sygnał w HD - tak się tłumaczą i nic im nie dociera że jest możliwość podłączenia dekodera HD który poprzez EURO do TV :evil:

Żyją w Matrixie. :mrgreen:

Pewnie też nie zrozumieją i stąd opieszałość, HbbTV nawet do kineskopowego da się podłączyć (czytelność to inna sprawa).

Tak jak piszesz dekoder wspierający ich sieć i zarazem z uniwersalny sygnał na wyjściu, a to możliwe. Nawet przez HDMI, w starszych wystarczy, że TV ma HD Ready co otwiera furtkę do odbioru HD. Zresztą praktycznie czy są jakieś dekodery które nie mają opcji przełączania rozdzielczości na wyjściu? Może tylko na zamówienie Inea. :crazy:

 

 

 

Jako użytkownik nie oczekuje od razu, że wszystko podmienią na MPEG-4/SD. Brakuje mi działań z ich strony, np. komunikatów, że chcą z tym coś zrobić, podać jakis przykladowy termin podmiany z MPEG-2/SD na MPEG-4/SD wybranych kanałów, cyklicznie, a nie wymagam od razu na hu-ra.

Najwyraźniej nie chcą, wolą marazm. :roll:

Gdyby podjęli podobne działania jak 2-3 lata temu z przejściem na DOCSIS 3.0, to mogliby zyskać na tej zmianie/wymianie więcej niż z modemami. Chodzi o wzrost zadowolenia abonenta, płaci tyle samo, coś mu zmienią i widzi poprawę. TV ma przecież bardziej widoczny efekt zmian, bo wymiana modemów nie wiązała się z poprawą usługi, bo kogo obchodziło, że sieć dostała przyspieszenia jak odpowiednie pakiety były wtedy drogie.

Poza tym owe stare dekodery SD nierzadko są podłączone do już nowszych TV, ale abonenci żyją w świadomości, że skoro Inea nie wymienia, to BOA nie ma co odwiedzać.

Powinni podsumować ile tego sprzętu mają i zweryfikować oczekiwania tej części abonentów, bo może w wielu przypadkach zamiast dekodera wystarczy moduł CAM. Myślę, że taniej i wizerunkowo lepiej dla nich wyszłoby promowanie CAM u abonentów z nowszymi TV, a dla bardziej wymagających odbiorców "wypasione" dekodery.

Edytowane przez @_v
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale nie wydaje ci się że nie wszyscy przyjdą wymienić dekodery SD na HD. Wydaje mi się że jest ich trochę jeszcze na sieci.

Przecież to można zrobić bez wychodzenia z domu, za te kasę co płacimy w Inei to mogą wymienić dekodery poprzez pracowników - kurierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...