Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś zastanawiał się nad tym, dlaczego Eleveny wchodzą tylko do małych, niszowych kablówek? ESN nie ma (i chyba zanosi się na to, że już w tym roku nie będzie) u żadnego z największych operatorów kablowych w PL (UPC, Multimedia, Vectra, Inea). Wyjątkiem jest Netia, która ma w tej chwili najlepszą ofertę na rynku (paczka C+ za 40 zł., ESN w pakiecie sportowym, który łącznie kosztuje 15 zł., ponadto BBC Earth w HD, Paramount i Cinemaxy bez oddzielnych opłat).

 

Chciałem się przenieść do Netii, ale na moim adresie nie mają możliwości technicznych (mogliby świadczyć usługi tylko za pośrednictwem Orange, co jest mało korzystne i opłacalne).

 

Ostatnim dobrym ruchem Inei było dodanie AXN-ów (których sam nie oglądam, ale wiem że to dość prestiżowe kanały). Bo tak, to dodają jakieś żałosne disco-polowe stacje.

 

Powinni dawno wrzucić Discovery Science HD i BBC Earth HD.

 

Ok, dosyć tych narzekań. Żeby nie było, że jestem naganiaczem z Netii - ma ona swoje poważne minusy. Np. wszystko idzie z ok. minutowym opóźnieniem (najlepiej to widać na transmisjach sportowych - gola zobaczycie o minutę później niż np. abonenci Inei).

 

W filmach nie ma możliwości włączenia oryginalnych napisów (mimo, że wiele stacji tę opcję udostępnia).

 

Z fajniejszych kanałów, które są w Inei brakuje tam - Nsport i English Club. A za paczkę Filmbox trzeba płacić oddzielnie (20 zł.).

 

Z dobrych wieści - Inea usunęła TVR, więc można bezkarnie wypowiadać umowy:) :)

Edytowane przez vojtee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radier, masz rację i mało kto to podważy.

Jednak jest to modem lubiany przez wąskie grono userów wielkiej Inea. Większość oczekuje wypasionego sprzętu i wsparcia technicznego Inea. Usługa dodatkowa jak odpowiedzieli slepyszifo, ale pożądana i (nie)zawodna w sprzęcie Inea.

Z drugiej strony na tym 3212 ile wyciągasz w porywach? Z tego co ja słyszałem to do 70 Mbps spoko, powyżej wymieniają na wypasione wszystko w jednym i (nie) wzrasta zadowolenie usera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony na tym 3212 ile wyciągasz w porywach? Z tego co ja słyszałem to do 70 Mbps spoko, powyżej wymieniają na wypasione wszystko w jednym i (nie) wzrasta zadowolenie usera.

 

Bez przesady z tym 70 Mbit...

EPC3212, za nim własny router, test z wczoraj:

 

4824454298.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem konsultant nie sprawdził co masz na lini tylko tak z kartki wylosował odpowiedź?

Co to za call center do którego trzeba dzwonić wmawiać im "usługa (dodatkowa) za którą odpowiadacie". :sciana:

 

Też dostaliście taki mail reklamowy na niepłatną skrzynkę od Interii lub innych:

"INEA - dostarczone przez Interię"

http://mailing.interia.pl/ver?u=152921edf01919&m=a25e7bec

 

Czyli pompują kasę poza sieć, a obsługa sieci po najtańszej linii oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dostaliście taki mail reklamowy na niepłatną skrzynkę od Interii lub innych:

"INEA - dostarczone przez Interię"

http://mailing.inter...1919&m=a25e7bec

 

Czyli pompują kasę poza sieć, a obsługa sieci po najtańszej linii oporu.

 

 

#_v, na zalaczonym zrzucie masz informacje /??/

 

 

Na zlecenie:
INEA S.A. z siedzibą w Poznaniu, ul. Klaudyny Potockiej 25, 60-211 Poznań, adres do korespondencji Wysogotowo, ul. Wierzbowa 84, 62-081 Przeźmierowo, REGON 630239680, NIP 779-10-02-618, Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy KRS 0000056936, kapitał zakładowy- 679.600,00 zł, w całości wpłacony, GIOŚ: E0011196WZBW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, doczytałem to, że Inea dofinansowała Interię. :ph34r:

Chociaż jak przeczytać to na wspak, wychodzi, że któraś firma na "I" może już wchłania drugie "I". Dość modny przecież rozwój firmy ... na zlecenie akcjonariuszy. :mrgreen:

Miałem na myśli, że wcześniej nie było akcji na większą skalę (ja pierwszy raz coś takiego dostałem), a przecież mają własne bezpłatne skrzynki i serwer rozsyłający spam.

Po plakatowaniu tablicy ogłoszeń, drzwi wejściowych do budynku i ulotek w skrzynce oraz lokalnej reklamy billboardowej & stadionowej nastaje era ogólnopolskiej reklamy. Zgoda, kierują do studentów, ale co dla nas weteranów Inea?

Tworzyć kolejną markę ogólnokrajową która nie dociera tak jak i Vectra, UPC itp.? Szkoda kasy. Student (być może) na etacie call center piszczy przez niedofinansowanie, a oni chcą na nich zarabiać? :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślisz?

Też chciałbym w to wierzyć, bo byłoby taniej dla Inea.

W Interi założyłem konto lata temu i do dziś nie ma lokalizacji. Gdyby więc filtrowali po IP to po ki grzyba rozesłano do abonentów Inea i jeśli studiują to co najmniej doktorat (zakładając, że mają poprawny wiek).

Ostatnio Inea przysłała mi maila o okienku HBO w weekend. Ok, jestem ich abonentem, ale internetu ... oOo IPTV? Rozsyłają po adresie, tj. bo inny z domowników ma (może) TV? Od Interii, WP, Onetu itp. nie ma co wymagać trafiania do zainteresowanego, gdy bez zbędnej inwigilacji Inea składa oferty jak popadnie. Spam i tyle, a kasa leci poza sieć.

 

Bardziej interesujące jest, co taka nowa strategia może oznaczać dla nas. Epoka zmian na lepsze, czy przyspieszenie w stronę "lepsze jutro było wczoraj".

Koniec roku idzie, w sklepach powiało już gwiazdką, a na noworoczną petardę też czas. Chyba Inea nie zapadła w sen zimowy?  :huh:

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas by powstała taka kablówka która zaoferuje 

 

jedno pudelko zwane dekoderem , duza pojemnosc dysku albo nagrywanie sieciowe , multiroom PVR , aplikacje np jak NC+GO lub coś nowego , i pelna oferta NC+ i CP , czy cos takiego ktos w koncu zaoferuje , nie ma chyba takiego gracza ktory zgromadzi to w jednym miejscu zaoferuje " jakąś " cene oferte by mozna cieszyc sie pelna oferta HD , premium z obydwu platform ... jestem wtedy sklonny nawet placic i 300 zl wraz z internetem od takiej kablowki 

 

za marzenia nie karają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papryk, o czym Ty marzysz?

Sprzętowo masz to w zasięgu ręki. Pytanie tylko czy musisz płacić na raty Inei, czy komu innemu za sprzęt.

Praktycznie każdy TV od średniej pułki (sprzęt tanieje) podchodzi pod Twoje oczekiwania w DVB-C, a jedyne co potrzeba od Inei to moduł CAM. Pomyśl co masz teraz w TV i dekoderze PVR … dwa piloty, a tak jeden i swobodę. Pojemność HDD jak już ogranicza producent TV, albo cena HDD, ale masz sporą elastyczność. Jedyny minus to tak jak w dekoderze, dysk z zawartością przyklejony do TV, ale zapewne są wyjątki.

Mnie dziwi, że sporo osób oczekuje kina w domu, gdy nawet 60” robi nie za TV, a za multimedialny monitor (z głośnikami). Jakie extra funkcje oferują te dekodery? Chyba tylko VOD. Sorry, nie miałem większej styczności z tm sprzętem Inea, ale jak czytam i widziałem dekoder w działaniu, to korzyści nie dostrzegłem.

Co do aplikacji, wystarczy dobry rozwój HbbTV, a producenci i tak starają się zwykle o coś do swych SmartTV pozyskać, więc każdy coś znajdzie.

 

Marzenie o ofercie programowej jak najbardziej na miejscu.

Edytowane przez @_v
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas by powstała taka kablówka która zaoferuje 

 

jedno pudelko zwane dekoderem , duza pojemnosc dysku albo nagrywanie sieciowe , multiroom PVR , aplikacje np jak NC+GO lub coś nowego , i pelna oferta NC+ i CP , czy cos takiego ktos w koncu zaoferuje , nie ma chyba takiego gracza ktory zgromadzi to w jednym miejscu zaoferuje " jakąś " cene oferte by mozna cieszyc sie pelna oferta HD , premium z obydwu platform ... jestem wtedy sklonny nawet placic i 300 zl wraz z internetem od takiej kablowki 

 

za marzenia nie karają :)

Słyszałeś o Jambox ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papryk, o czym Ty marzysz?

Sprzętowo masz to w zasięgu ręki. Pytanie tylko czy musisz płacić na raty Inei, czy komu innemu za sprzęt.

Praktycznie każdy TV od średniej pułki (sprzęt tanieje) podchodzi pod Twoje oczekiwania w DVB-C, a jedyne co potrzeba od Inei to moduł CAM. Pomyśl co masz teraz w TV i dekoderze PVR … dwa piloty, a tak jeden i swobodę. Pojemność HDD jak już ogranicza producent TV, albo cena HDD, ale masz sporą elastyczność. Jedyny minus to tak jak w dekoderze, dysk z zawartością przyklejony do TV, ale zapewne są wyjątki.

Mnie dziwi, że sporo osób oczekuje kina w domu, gdy nawet 60” robi nie za TV, a za multimedialny monitor (z głośnikami). Jakie extra funkcje oferują te dekodery? Chyba tylko VOD. Sorry, nie miałem większej styczności z tm sprzętem Inea, ale jak czytam i widziałem dekoder w działaniu, to korzyści nie dostrzegłem.

Co do aplikacji, wystarczy dobry rozwój HbbTV, a producenci i tak starają się zwykle o coś do swych SmartTV pozyskać, więc każdy coś znajdzie.

 

Marzenie o ofercie programowej jak najbardziej na miejscu.

 

Hmm, po pierwsze telewizor ze średniej półki nie będzie miał podwójnej głowicy pozwalającej na oglądanie i nagrywanie dwóch różnych rzeczy, po drugie nawet jak już kupisz sprzęt z wyższej półki to nie znam takiej kablówki, która daje dwustrumieniowe moduły. Mniejsze kablówki nie parują modułów z kartami, więc inwestując kupę pieniędzy możemy coś z tego mieć. Tyle, że z tego co się orientuję np. w telewizorach od Sony nie ma timeshiftu, samsungi ze średniej półki mają timeshift, ale trzeba go za każdym razem ręcznie włączyć. Telewizorom daleko nawet do upośledzonych dekoderów z PVR pod tym względem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...