Skocz do zawartości

Czy po wdrożeniu DVB-T2 planujesz zrezygnować z telewizji satelitarnej?


Adam.kaslewicz
 Udostępnij

Czy po wdrożeniu DVB-T2 planujesz zrezygnować z telewizji satelitarnej?  

28 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrezygnujesz z telewizji satelitarnej po wdrożeniu DVB-T2?

    • Tak
    • Nie
    • Nie wiem
    • Jestem w trakcie podejmowania decyzji
      0
    • Już zrezygnowałem z telewizji satelitarnej

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 06/30/22 o 21:59

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę, aby tą ankietę wypełnili tylko ci, którzy regularnie korzystają lub korzystali z telewizji satelitarnej (płatnych platform lub darmowych kanałów FTA na satelicie). To jest ważne - chcę wiedzieć, czy planujecie dalej korzystać z telewizji satelitarnej po 27.06.2022r. - tego dnia będzie ostatni etap wdrażania DVB-T2.

 

Moje zdanie na ten temat:

Ja jeszcze nie wiem, czy zrezygnuję z telewizji satelitarnej. Po pierwsze - w DVB-T2 będą prawdopodobnie same odgrzewane kotlety (jak obecnie). Po drugie - wraz z zamontowaniem u mnie w domu fotowoltaiki problem kosztów przymusowego pozostawiania telewizorów w trybie czuwania zniknie (mam taki nakaz). Po trzecie - ma być w przyszłości must carry/must offer dla wszystkich naziemnych kanałów (włączając w to 16 ośrodków regionalnych TVP).

 

Zachęcam do wzięcia udziału w ankiecie. Na wypełnienie ankiety macie czas do końca czerwca przyszłego roku.

Edytowane przez Adam.kaslewicz
poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zrezygnowalem. Oferta DVB-T jest dość rozbudowana obecnie.

Uzupełniam ją ofertą VOD z sieci.

Współczesne telewizory dają ogromne możliwości korzystania z rozwiązań OTT i VOD przez internet i to mi na dziś w zupełności wystarcza.

Zaletą tych rozwiązań jest brak umów i możliwość ich zawieszenia jak się nie chce korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankieta jakaś niepełna. Z płatnych platform zrezygnowałem, bo nie stać mnie (żal mi kasy). Mam ważniejsze priorytety, niż płatne treści. A z satelity zwyczajnie nie mam zamiaru rezygnować. Mam tam niekodowane stacje muzyczne, jest TVP Polonia, Red Carpet. To dlaczego mam sobie ograniczać? ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2021 o 12:37, Adam.kaslewicz napisał:

Proszę, aby tą ankietę wypełnili tylko ci, którzy regularnie korzystają lub korzystali z telewizji satelitarnej (Cyfrowego Polsatu lub Platformy CANAL+). To jest ważne - chcę wiedzieć, czy planujecie dalej korzystać z telewizji satelitarnej po 27.06.2022r. - tego dnia będzie ostatni etap wdrażania DVB-T2.

Że tak powiem, "co ma piernik do wiatraka"? Po raz kolejny powtarzam, że telewizja satelitarna to nie jest tylko Eutelsat HotBird 13*E i kanały kodowane tych dwóch w/w platform. Satelitów na orbicie jest pełno, a treści tam można znaleźć naprawdę interesujące. Trzeba tylko i aż załadować antenę na obrotnicę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam tak gdzieś z 20 kanałów. Z nudów czasem skaczę też po innych, ale mam grupę kanałów, które oglądam regularnie. Na 99% żaden z nich nie pojawi się w NTC. I dlaczego dopiero po wdrożeniu DVB-T2 miałby ktoś rezygnować z TV-SAT? Przecież oferta NTC znacząco się nie wzbogaci. Kanały SD przejdą na HD i tyle. Jak zwolni się miejsce to dla kanałów, gdzie dominować będą kabarety albo n-te powtórki polskich seriali komediowych. Jeśli ktoś miałby rezygnować z TV-SAT to bardziej na rzecz streamingu, bo tam będzie to samo, tyle że ciut taniej i wygodniej.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2021 o 08:02, G2000 napisał:

Jeśli ktoś miałby rezygnować z TV-SAT to bardziej na rzecz streamingu, bo tam będzie to samo, tyle że ciut taniej i wygodniej.

Do tego dodać telewizje kablowe , IPTV/ OTT i każde rozwiązanie jest lepsze, niż korzystanie tylko z telewizji satelitarnej, która jest w odwrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lakiman napisał:

Do tego dodać telewizje kablowe , IPTV/ OTT i każde rozwiązanie jest lepsze niż korzystanie tylko z telewizji satelitarnej , która jest w odwrocie

Z tym się zgodzę. Pozostanie przy telewizji satelitarnej czy kablowej jest w dużej mierze siłą przyzwyczajenia naszego pokolenia.

Posiadałem długo kablówkę i pakiety satelitarne. Wygodnie rozwiązanie, poszerzające ofertę.

Ale z upływem lat zdecydowana większość kanałów przeszła metamorfozę na gorsze. Dużo programów niszowych, jeszcze więcej reklam i powtórki powtórek.

Osobiście wolę opłacić serwis VOD i oglądać wygodnie kiedy chcę, co chcę i bez dodatkowych reklam. Sądzę że z biegiem czasu młodsze pokolenia będą coraz chętniej sięgać po tą formę dystrybucji.

Wiedzą to już operatorzy którzy tworzą oferty OTT bez abonamentów, zatem już odczuwają ten trend na rynku.

Dodać jeszcze należy że oferty OTT dają większe możliwości pakietyzacji, o co trudno w obecnych rozwiązaniach u operatorów kablowych czy satelitarnych.

Zatem jak dla mnie baza w DVB-T/T2 absolutnie tak, gdyż na tą chwilę żadna oferta OTT nie ma pełnego pakietu telewizji naziemnej, a ta forma dystrybucji ułatwia oglądanie. OTT lub VOD jako uzupełnienie oferty, co daje razem spore oszczędności na miesięcznym abonamencie.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko tutaj  chodzi o zagłosowanie portfelem i   wygodę,  ale na razie  poza PSP i C+ 4K operatorzy satelitarni oszczędzają coraz bardziej  na czym się tylko da.

Na jakości kanałów,  ofercie  (część nadawców uważa z ekonomicznego punktu widzenia , że nie opłaca  wchodzić na sat. lub  oferują tragiczną jakość ) i na sprzęcie.

*Jeśli chodzi o Canal+.

Najpierw zrezygnowali z transpondera 11258 (został przejęty przez Arabów).Część transpondera 10892 oddali  kanałom belgijskim. Pozbywają się pojemności, którą dałoby się wykorzystać pod nowe kanały 4K, lepszą jakość obecnych kanałów HD.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z pewnością nie zrezygnuję z telewizji satelitarnej! A już absolutnie nie na rzecz telewizji naziemnej!

Musiałbym chyba na głowę upaść, aby pogarszać sobie ofertą programową i tracić dostęp do kanałów, które najczęściej oglądam i których nie ma i raczej nigdy nie będzie w polskim DVB-T(2)... :crazy:

Ja prędzej całkowicie zrezygnuję z oglądania telewizji, niż miałbym rezygnować z talerza satelitarnego na rzecz znacznie uboższej oferty telewizji naziemnej. :wacko:

Serwisy streamingowe i telewizja typu IPTV nie interesują mnie.

Tak więc, mój głos oddany w niniejszej ankiecie brzmi definitywnie "Nie". :D

  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...