Skocz do zawartości

#MediaBezWyboru


matjot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie bzdura że wielkie firmy nie płacą podatków to już w Polsce tradycja i łatwo tym argumentem ludzi przekonać do każdego nowego podatku.

To samo jest z marketami, nie płacą podatków to im dowalimy nowy. Ale nikt już tam nie dodaje że nie płacą dlatego że na to im pozwala prawo, np. mogą sobie odliczyć więcej kosztów niż małe podmioty. Czy to jest ich wina?

Na koniec zagadka: TVP też ma kanały za granicą: Biełsat i TVP Polonia. Ile podatków płaci TVP za granicą?

Niech im każe państwo dowali taki podatek jak chcą u nas wprowadzić to im tych 2mld nie starczy i będą się wycofywać.

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytycy i komentatorzy z TVP zapominają też, że jedna rzecz to podatki, które płacą te podmioty samodzielnie od dochodu, a druga to np. pensje pracowników (na które przykładowo Polsat wydaje ponad 200 mln. złotych rocznie) i podatki dochodowe, ZUS itd, które są od tego odprowadzane na rzecz każdego z nich (a potem też VAT, który już każdy zatrudniony zostawia np. w sklepach).

Pieniądze się magicznie nie rozmnożą. Jeśli media już zwalniają i tracą dochody przez pandemię to jak jeszcze zapłacą 10 czy 15% od reklam to pracownicy zostaną zwolnieni, zarobią odpowiednio mniej itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-media-bez-wyboru-swiatowa-prasa-o-bezprecedensowym-protescie,nId,5043465#iwa_source=special

 

Cytat

Akcja "Media bez wyboru" odbiła się szerokim echem na całym świecie. O "czarnych ekranach" polskich mediów informują m.in. BBC, "Guardian", Politico, ABC News czy Reuters.

 

 

Ciekawe liczby:

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-02-11/ile-podatku-placa-spolki-medialne-najwiecej-grupa-polsat/?ref=slider

Cytat

Za 2019 roku Cyfrowy Polsat miał ponad 96 milionów podatków należnych, a Telewizja Polsat ponad 91 milionów . Dla porównania TVN i TVN Media zapłaciły prawie 33 miliony zł. (...)

 

Dla porównania Telewizja Polska zapłaciła ponad 7 milionów, a Polskie Radio... 25 tysięcy złotych.

 

Jestem ciekawy komentarza osób które przekonywały nas o uciekaniu od płacenia podatków przez grupy medialne. Będzie cienko z odpowiedzią chyba :D

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, k.stefan napisał:

Witam zgadzam się z bartek2lp2 Jak wczoraj wróciłem z pracy i zamiast oglądać siatkę zobaczyłem plansze to gul mało mnie nie udusił.

Powinni  z polsatem zerwać umowę na transmisie i wykluczyć ich z przetargu na nową umowę.  Mieszanie sportu do polityki to powrót do komuny.Nawoływanie do protestów to zwykłe  za "wolnymi mediami" od czego są wolne od rozumu. Niech wezmą transparenty i protestują pod R.M.

Za te wyłączone programy wzieli kasę. Jedyne co cieszy że przez te godziny nie oglądałem czopków, kremów intymnych czy klejów do protez zębowych . pozdrawiam !!!

I dalej nic nie zrozumiałeś. Może czytać nie potrafisz? Policjantem jesteś i kogoś masz od czytania, a ty od pisania jesteś? 🤣 Tam było przecież napisane, że dzięki nowemu podatkowi sobie możesz w przyszłości oglądać wielkie G*, a nie np. siatkówkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty o czym teraz piszesz?

PS. Parę postów wyżej napisałem TVPiS specjalnie i jeśli już ktoś z moderacji to "poprawia" (z jakiej racji?) to niech się dopisze, że to zrobił, a nie się wstydzi ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brtk To nazywasz trafionymi argumentami? 😂

5 godzin temu, bartek2lp2 napisał:

Czas na mój głos: Tak. Popieram PiS, Tak. Popieram ten podatek: Niech najwięksi nadawcy płacą, bo dlaczegóż by nie? Kim są by byli jakimś wyjątkiem? Z resztą jak upadnie WP, Onet, TVN płakać nie będę! 

Tak popieram podatek, niech wszyscy poupadają, płakał nie będę. No a potem oburzenie i rzekome klepanie po pleckach przez kółeczko wzajemnej adoracji.

Pewnie w TVP ci nie powiedzieli ale wymienieni przez ciebie płacą w Polsce wiele podatków, samego podatku dochodowego Polsat zapłacił w 2019 roku ponad 90 milionów. Wcale nie są wyjątkowi jak próbujesz nieudolnie przekazać.

 

Na twitterze Ministerstwa Finansów też ładnie się bawią robiąc piękne tabelki o zapłaconym przez wybrane spółki podatku CIT w relacji do... przychodu. Bo nazwa podatek dochodowy to pewnie przypadek :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, the cable guy napisał:

Tam było przecież napisane, że dzięki nowemu podatkowi sobie możesz w przyszłości oglądać wielkie G*, a nie np. siatkówkę. 

I bardzo dobrze jak nie kupią prywaciarze to może kupić to TVP za dużo niższe pieniądze i będzie pokazywać za darmo . Pchają się by kupić Euro 2024 i 2028 i komu to jest potrzebne niech kupi TVP a nie jakiś Polsat się pcha by wyciągać od ludzi dodatkową kasę .

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak ostatnio z piłką ręczną, "źli prywaciarze" nie chcieli kupić to pierwszy mecz Polaków trzeba było na youtubie oglądać bo TVP nagle przypomniała sobie, że wydaje publiczne pieniądze i nie będzie przepłacać.

No popatrz Pan, prywatny nadawca wydaje prywatne pieniądze na prawa i chce na tym zarabiać. No jak oni tak mogą. Ja wiem, że wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy i jest to bardzo przykre, lecz TVP nie pokazuje tego co nadaje za darmo. Płacisz za to tylko w trochę inny sposób niż Polsatowi.

  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Przemolo napisał:

I bardzo dobrze jak nie kupią prywaciarze to może kupić to TVP za dużo niższe pieniądze i będzie pokazywać za darmo . Pchają się by kupić Euro 2024 i 2028 i komu to jest potrzebne niech kupi TVP a nie jakiś Polsat się pcha by wyciągać od ludzi dodatkową kasę .

I będziesz miał wszędzie swoją ukochaną propagandę. Najważniejsze, że za darmo! G*wno też byś zeżarł, bo za darmo? 😍

 

Logicznie o sytuacji mediów: 

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bartek2lp2 napisał:

Czas na mój głos: Tak. Popieram PiS, Tak. Popieram ten podatek: Niech najwięksi nadawcy płacą, bo dlaczegóż by nie? Kim są by byli jakimś wyjątkiem? Z resztą jak upadnie WP, Onet, TVN płakać nie będę! Płakać tylko będę jak upadnie Przegląd Sportowy, ale oni też poparli protest i tym u mnie trochę stracili zaufania. Sportowe stacje, gazety, portale też protestowały, zamiast relacjonować wydarzenia, informacje, itp. Żenada... A już zachowanie ES wobec pana Filipa Wiśniewskiego i innych "skokowych" kanałów YT, to już totalny skandal, ale to już temat na inny wątek

 

 

Rząd nakłada nowy podatek na prywatne media -->  np taki  TVN mając więcej kosztów podnosi ceny za reklamy na swojej antenie --> w związku z podniesieniem ceny za reklamę , reklamodawca podnosi cenę swojego produktu , który chce reklamować --> przeciętny śmiertelnik kupuje ten sam produkt po wyższej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych kanałach już jest wielkie G*wno tylko sport i muzykę można oglądać a tak to same powtórki i reklamy albo małowartościowe programy jak nie zauważyłeś . Jak Polsat kupi Euro 2024 i 2028 to na czas turniejów uruchomi dodatkowo płatne kanały i będzie od ludzi wyciągał dodatkowe pieniądze mimo że ma całą masę kanałów już istniejących bo taki jest Polsat , a jak nabędzie je TVP każdy będzie mógł oglądać za darmo wszystkie mecze . Oni wielce zbiednieją przecież większość tych kanałów jest dodatkowo płatnych, Polsat ma tyle kasy że na pewno nie upadnie a jak mniej kupią praw sportowych to tym lepiej , oni bez przerwy wywalają jakieś numery tak jak z Ligą Mistrzów mają tyle kanałów ale na LM trzeba było zrobić nowe dodatkowo płatne byleby kasę nabijać .

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania nie są w pełni wiarygodne, ale innych nie ma.

Działają tak, że wystarczyło, że kilku telemetrycznych miało włączony TVN24 i już się taki wynik kilkunastu tysięcy widzów "statystycznie" wykręcił. Podobnie w przypadku Polsatu, TVN itd.

I ogólnie, jeśli coś możemy wywnioskować z tych wyników, to tyle, że zawyżają oglądalność, a nie w drugą stronę, jak chciałby np. Kurski.

I jest duża szansa, że gdy jakiś kanał typu W Polsce, Republika czy inne Home TV ogląda jedna osoba "telemetryczna", to jest ona w rzeczywistości jedną z kilku bez telemetrów w całym kraju która to robi, a nie jest tak, że podobnych ludzi jest w kraju 3 czy 4 tysiące jakby chciał przeliczyć to Nielsen.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przez jakiś czas oglądałem te plansze. Robiły wrażenie i dawały do myślenia. Takie coś trafia raz na dziesiątki lat. Warto było poświęcić trochę czasu na obejrzenie :)

 

O 19:30 przełączyłem na wiadomy kanał i sukces gonił sukces. 

Jak to świetnie wyjdziemy z kryzysu od innych gospodarek w Unii, jak to świetnie szczepimy, jakie to mamy niskie wskaźniki ubóstwa wśród dzieci, jeśli dobrze usłyszałem, bo już odpływałem z tych pochwał, jesteśmy w tym lepsi od Szwedów. 

I tak w dobrym nastroju spędziłem 20 minut :D

Potem zjazd w dół TVN jest be bo nie chce płacić podatku od reklam. 

 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Przemolo napisał:

jak nabędzie je TVP każdy będzie mógł oglądać za darmo wszystkie mecze . 

Za darmo , czyli z naszych podatkow. 

Dostali pieniądze,  co miały być na szpitale to teraz maja z czego kupic 😁 

Takie to za darmo 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatne media mają swoje fundacje wspierające służbę zdrowia i wspierają WOŚP. Polsat zakupił zdaje się też z własnych środków maseczki na pewno. 

Prywatne media płacą też na wszelakiej maści stworzyszenia za emisję oraz na jakiś fundusz związany z kulturą. 

 

@Falcon zapoznaj się.

Może przytoczysz w jakich akcjach i ile swoich pieniędzy przeznaczyły media sprzyjające rządzącym. 

Możesz pominąć wsparcie w formie wycinania serduszek - o tym wiedzą wszyscy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemolo wyraził opinię. Ja napisałem fakt. 

Ty nie podałeś żadnego na moje pytanie. Chętnie się dowiem, bo może o czymś nie słyszałem. 

Media prywatne te największe robią to na codzień prowadząc fundacje - i to jest odpowiedź na Twoje

Cytat

A chcą?

 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...