Skocz do zawartości

Music Box Polska


Tomo21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie potwierdza? A wpisy widzów, choćby na tym forum?

 

Kolejny mit - nadawcy nie chcą nadawać w HD, ponieważ im się nie opłaca:

 

A to kto powiedział, ja?

 

"(...) Nadawcom zależy też na emisji w jakości HD, a nie w SD, jak ma to miejsce w przypadku MUX-8 (...)"

 

A propos kosztów:

 

"(...) Nadawanie naziemne  jest bardzo drogie , taniej wynająć transponder na satelicie niż nadawać naziemne (...)"

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr. Orbita napisał(a):

Widzę, że magia rozdzielczości "HD" nadal działa, przynajmniej na niektórych ;)

1920x1080 to jest jedno. Jeśli bitrate będzie zbyt mały, aby to przepchnąć, to efekt jest taki:

https://ibb.co/CVjMHCS

https://ibb.co/PwG50r2

A tak się składa, że to akurat przepływność kosztuje ;)

Teraz idą 50p, audio skręcone do 128 kbit/s, także nadal są zmiany i pewnie jeszcze szukają najlepszego ustawienia. Nie ma już efektu z przeplotem z poprzednich zdjęć - jest postęp.

Obecnie bitrate wideo średnio 1,39 Mbit/s, co też tłumaczy efekty wyraźnych makrobloków z fotek wyżej.

Zobaczymy na jakich ustawieniach zostaną, ale bez podniesienia przepływności dla wideo wiele z tego się nie wyciśnie. STARS.TV dla SD ma więcej.

HD ma zastosowanie dla tego akurat kanału, bo nadają sporo nowszych teledysków, oczywiście przepływność musi być odpowiednia, jeśli zatrzymają się na tej obecnie, takie HD nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, A&G napisał(a):

Nic nie potwierdza? A wpisy widzów, choćby na tym forum?

 

Kolejny mit - nadawcy nie chcą nadawać w HD, ponieważ im się nie opłaca:

 

A to kto powiedział, ja?

 

"(...) Nadawcom zależy też na emisji w jakości HD, a nie w SD, jak ma to miejsce w przypadku MUX-8 (...)"

 

A propos kosztów:

 

"(...) Nadawanie naziemne  jest bardzo drogie , taniej wynająć transponder na satelicie niż nadawać naziemne (...)"

Za wpisy widzów na tym forum reklamodawcy nie płacą. Reklamodawcy płacą tylko za wyniki w Nielsenie a te nie pokazują, że komukolwiek urosło tylko z powodu zmiany SD na HD :)

 

Tak, małym nadawcom FTA nie opłaca się nadawać w HD bo koszty są duże. Mówię o prawdziwym HD a nie poniżej 2Mbit/s.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to my - między innymi forumowicze - w ostateczności składamy się na widzów, wyniki i oglądalność, za którą płacą reklamodawcy. A tak, jak napisałem w innym wątku - kanały nadające w SD w zasadzie oglądalność u mnie - 0%.

 

"Zauważyłem, iż w zasadzie nie oglądam (nawet nie sprawdzam, co mają w ofercie) kanałów nadających w SD. Zawsze mając do wyboru film, program na kanale nadającym w HD lub SD, wybieram propozycję tego pierwszego."

 

I o ile dobrze pamiętam historię wpisów, nie jestem jedyny.

 

Więc summa summarum - cieszę się z wersji HD Music Box'a.

Edytowane przez A&G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spora grupa osób nie zwraca uwagi, czy to SD czy HD, a bardziej na zawartość. Sukces Stars.TV nadającego w SD z satelity tylko potwierdza tą teorię. Kolejna kwestia, nawet jak Music Box Polska z satelity będzie w HD, a nie będzie go na liście kanałów w dekoderach polskich platform sat, to i tak to nic im nie da, bo najpewniej w Nielsenie wyjdzie zero. Także nie zarobią z reklam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze zmiany:

Obecnie 1920x1080 25p, przepływność wideo wróciła do wczorajszych granic (średnie 2,69 Mbit/s; min. 1,83 Mbit/s, maks. 2,93 Mbit/s), audio nadal 128 kbit/s - wygląda, że górna granica statystyki razem z audio to 3 Mbit/s.

Makrobloki w miarę się zredukowały, całkiem może nie zniknęły, ale skala jest mniej dokuczliwa, w trakcie i bezpośrednio po dynamicznych ujęciach.

https://ibb.co/GV6PvVv

 

Umknęło, że w nocy transponder przepięto z Hot Bird-a 13B na 13F, zmieniła się modulacja z QPSK na 8PSK i FEC z 5/6 na 3/5 - nie wpływa na jakość kanału, ale gdyby komuś od wczoraj zgasło, to może to ta przyczyna ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bloo411 napisał(a):

Spora grupa osób nie zwraca uwagi, czy to SD czy HD, a bardziej na zawartość. Sukces Stars.TV nadającego w SD z satelity tylko potwierdza tą teorię. Kolejna kwestia, nawet jak Music Box Polska z satelity będzie w HD, a nie będzie go na liście kanałów w dekoderach polskich platform sat, to i tak to nic im nie da, bo najpewniej w Nielsenie wyjdzie zero. Także nie zarobią z reklam.

Myślę że najprędzej Music Box Polska dołączy Canal+ choć z drugiej strony perspektywa kolejnego kanału w HD może być kusząca także dla Polsatu Box.

7 minut temu, IDTH napisał(a):

Bardzo szkoda, że pogorszyli jakość dźwięku. Oby były to tylko testy, jednak 128kbit/s to trochę kiepsko.

Kanał cały czas prowadzi emisję testową (wczoraj przez pewien czas nie było go w ogóle) a zakończyć się ona ma z chwilą oficjalnego ogłoszenia w social mediach kanału Music Box Polska powrotu na satelitę.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2023 o 14:49, Zuzia napisał(a):

Myślałam, że Music Box Polska się kończy, a oni wskakują na satelitę i to w HD. Pięknie, choć jestem fanką tylko ich Kapsuły czasu, reszta mi jakoś nie podchodzi.

Oprócz Kapsuły jedynie VIVA Planet przyciąga uwagę. Zwykłe pasmo totalnie znika pośrod reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, canton napisał(a):

Ciekawe kiedy odkryją, że tylko 1280x720 daje akceptowalną jakość dynamicznych scen przy obecnej przepływności 🙂

Broń Cię Panie Boże obniżać jakość na HD 720i. :-( Ma zostać Full HD 1920x1080i25. :-)

Jest dobrze tylko niech dokupią przepływności na przesył obrazu do 3,5 Mb/s i będzie wszystko ok. :-)

Audio 192 KB/s i też będzie ok. Już 256 KB/s nie wymagam. :-)

Edytowane przez pablo21
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...