Skocz do zawartości

Music Box Polska


Tomo21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli kanał muzyczny z dźwiękiem 128kbit/s? Szkoda słów. Ja już bym sugerował, aby było chociaż 192kbit/s. Rozpikselowane HD jakoś da się przejść, ale w muzyce chyba chodzi o jakość audio. 

 

I jeszcze reklama, że klipy w najlepszej jakości "HD". Przy takim HD to chyba lepiej pozostać przy strategii bycia w sieci. Bardzo doceniam ten kanał, uwielbiam Kapsułę Czasu, mam nadzieję że się z czasem emisja poprawi jak będą fundusze. Ale ewidentnie satelita jest za droga, aby kanał w dobrej jakości był. 

Edytowane przez IDTH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jest 12,520 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/5, DVB-S2/8PSK, roll-off 0.35, piloty S2 nieaktywne.

Natomiast spora część sprzętu konsumenckiego w dzisiejszych czasach ma Auto FEC, więc STB często cokolwiek się nie ustawi, i tak to ignorują, gdyż "wiedzą lepiej" :)

 

Audio nadal 128 kbit/s z lekkim metalicznym pogłosem spowodowanym dużą kompresją i odcięciem na 12 kHz. Chyba nic nie ruszano w jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz Wójcicki napisał(a):

Ale jest HD? Jest. A w STARS.TV nie ma dziady jedne 😜

A poważnie mówiąc to ja w Polsacie nawet gdybym chciał to takiego "HD" nie puszczę. Tam po prostu mogę wykupić HD i mnie wrzucą w statystykę HD i tyle. I to by mnie ubiło finansowo :)

A ile ma HD a'la Polsat? Bo przecież nie 7-8 MBit/s. Pytam bez złośliwości, tylko z czystej ciekawości, jakie jest minimalne pasmo do wykupienia dla HD z transponderów Polsatu, a jakie w Canal+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tłumaczę, że w Polsacie nie mogę sobie wykupić konkretnej wartości Mbit/s. Mogę sobie wykupić SD co kosztuje kwotę x i wpada w statystykę SD lub HD za kwotę y co wpada w statystykę HD. Tyle. A w innych miejscach możesz sobie wykupić np do 3Mbit/s i robić super HD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal oglądam w aplikacji na smart tv i mam w jakości HD i dobra jakość dźwięku. Na sat jakość kiepska - nie wygląda to dobrze. No proszę, ale jednak mimo wszystko kanał wrócił na sat, a pewien ekspert tutaj już zapowiedział jego zamknięcie niedługo...no cóż... Myślę, że dla niektórych, zwłaszcza dla konkurencji gdyby ten kanał nadawał na sat w takiej jakości jak w internecie i był dostępny na platformach cyfrowych i tak byłoby narzekanie i czepianie się. Teraz leci kapsula czasu - wydanie klubowe i takich klipów żadna stacją w PL nie gra! 

  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z komunikatem nadawcy kanału Music Box Polska:

"Najlepsze teledyski taneczne i popowe, wywiady i programy z największymi gwiazdami, aktualności ze świata showbiznesu i kina, a także ekscytujące akcje i konkursy kanału, są od teraz dostępne dla widzów satelitarnych.

„We wrześniu przygotowaliśmy wiele niespodzianek dla naszych widzów. Powrót na satelitę to tylko pierwsza z nich. Zapowiada się naprawdę gorąca jesień. Na przykład, do grona prezenterów stacji dołączy niesamowita Natalia Capelik-Muianga, a Tomasz Nakielski powróci na antenę. Pojawi się też wiele innych gwiazd, na przykład Viki Gabor, Natalia Nykiel, i Blanka, ale na razie nie chcę zdradzać wszystkiego. Chciałbym jedynie zaprosić widzów satelitarnych do zapoznania się z naszym kanałem” – mówi dyrektor ds. marketingu stacji, Antoni Kudrewicz.

Zachęcamy do dodania naszego kanału na dekoderze, korzystając z następujących parametrów:

Satelita: HotBird 13F

Częstotliwość: 12.520 GHz
Polaryzacja: V-pionowa
SR: 27,500
FEC: 3/5

Prosimy wziąć pod uwagę: obecna transmisja jest nadal transmisją testową, o dostępności kanału na cyfrowych platformach będziemy informować dodatkowo.

Dystrybutor Music Box Polska: Pasjatv"

https://musicboxtv.pl/music-box-tv-dostepna-na-satelicie-hotbird-w-jakosci-hd/?fbclid=IwAR0rAg6xz7eO2-XK_t7dWcvp3d5fxbrwoLIe0NkjpDyhO2nKxM7wuhYsGu8

 

Parametry jakości mają się jeszcze zmienić i nadal testują na sat. Jeszcze wszystko na dniach może się zmienić. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w tym tygodniu nie zmienią ramówki, bo w aplikacji megogo jakoś od połowy tyg w programie było już pasmo ''same hity''. Pewnie wyłączą już wtedy te letnie logo i wróci normalne półprzeźroczyste. Ogólnie zauważyłem, że najbardziej ramówka się sprawdza na megogo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2023 o 23:07, satmaniak2000 napisał(a):

Ja nadal oglądam w aplikacji na smart tv i mam w jakości HD i dobra jakość dźwięku. Na sat jakość kiepska - nie wygląda to dobrze. No proszę, ale jednak mimo wszystko kanał wrócił na sat, a pewien ekspert tutaj już zapowiedział jego zamknięcie niedługo...no cóż... Myślę, że dla niektórych, zwłaszcza dla konkurencji gdyby ten kanał nadawał na sat w takiej jakości jak w internecie i był dostępny na platformach cyfrowych i tak byłoby narzekanie i czepianie się. Teraz leci kapsula czasu - wydanie klubowe i takich klipów żadna stacją w PL nie gra! 

Ktoś tu widzę ma problem z czytaniem ze zrozumieniem  😁 Myślisz, że dlaczego wrócili z przekazem na satelitę? Nie dogadali się z Canal+, zniknęli z satelity i zaczęli szorować jeszcze bardziej o dno. Za transmisję tylko w necie reklamodawcy nie płacą. Gdyby nie powrót na satelitę, to myślę, że ich los byłby przesądzony. Tym bardziej, że wcześniej dzięki satelicie mieli jakąś tam oglądalność. Jeszcze tylko pytanie, czy Canal+ i Polsat Box będą chcieli wciągnąć ich na swoją listę kanałów w dekoderach, bo jak nie, to bez tego samo nadawanie w formie FTA z satelity też mija się z celem.

Edytowane przez Bloo411
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Bloo411 napisał(a):

Ktoś tu widzę ma problem z czytaniem ze zrozumieniem  😁 Myślisz, że dlaczego wrócili z przekazem na satelitę? Nie dogadali się z Canal+, zniknęli z satelity i zaczęli szorować jeszcze bardziej o dno. Za transmisję tylko w necie reklamodawcy nie płacą. Gdyby nie powrót na satelitę, to myślę, że ich los byłby przesądzony. Tym bardziej, że wcześniej dzięki satelicie mieli jakąś tam oglądalność. Jeszcze tylko pytanie, czy Canal+ i Polsat Box będą chcieli wciągnąć ich na swoją listę kanałów w dekoderach, bo jak nie, to bez tego samo nadawanie w formie FTA z satelity też mija się z celem.

No już mieli się zamykać, prawda? Dziwne dla Ciebie, że jeszcze nadają. Polsat Box jak nie widzi w tym interesu to nigdy Music Box PL nie doda do oficjalnej listy kanałów muzycznych, bo to konkurencja dla ich beznadziejnej Eski TV. Canal+ może dodać, ale powinni poprawić trochę bitrate video i audio, bo w necie lepiej się ogląda, jeżeli chodzi o jakość techniczną! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...