Skocz do zawartości

Hot Bird 13F/13G - Nowe elektryczne satelity


Rekomendowane odpowiedzi

13F wraz z Eutelsatem 10B pomału się przesuwają na swoje docelowe pozycje , jak wspomnieli dziś na czeskiej stronie.

Tu chyba też coś idzie podejrzeć..

https://www.n2yo.com/?s=54048&live=1

Za jakieś dwa tygodnie powinny zacząć się chyba jakieś pierwsze przełączenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam 11,158 jak go przełączyli, nagle podskoczył o ok 1.5 dB. Potem spadł ale jak napisałem w tym wątku naprawili go miesiąc temu.

Od ok tygodnia jest dramat. Chodzi to jak nieprzełączone jeszcze TVP2.

Nikt nic z tym nie robi.

Technicy z Polsat Box to Świat wg. Kiepskich, nie widzą różnicy, albo akurat są trzeźwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście słabo z tym wszystkim.

Dzisiaj ustawiając nową antenę w okolicy Zielonej Góry na 11158V miałem MER max ok 11,7 dB. 12265 V MER ok 13,7 dB. 11449 H MER ok 14,7 dB.

 

Poczekajmy i zobaczymy jak będzie, gdy wszystkie przenosiny zostaną ukończone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tom1980 napisał(a):

Bo kombinują z tą pozycja że ręce opadaja stabilnie jej nie utrzymują na orbićie geostacjonarnej teraz jest na pozycji 12.99E a była na 13,2E

inklinuje ta pozycja bo pewnie miejsce robią na 2 ptaszka

 

Inklinacja miała by wpływ na wszystkie transpondery a problem jest tylko z jednym na całym terenie odbioru. W praktyce różnica nawet  +/- o 0.5 stopnia nie wpływa w ogóle na odbiór z transpondera.

 

Jak by były oddalone od siebie satelity o 2-3 m to bym się zgodził że robią miejsce ale przy setkach kilometrów realnych odległości pomiędzy sąsiednimi  satelitami  to raczej miejsca nie szukają bo mają go na dziesiątki innych  satelit jak by było to możliwe je tam wcisnąć. 

 

Jak już to mają jakiś problem techniczny  z samym transponderem albo zestrojeniem anteny transpondera a takimi problemami oficjalnie się nie pochwalą aż naprawią.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zauważyłem, że w dekoderze na 11158 podskoczyły mi "procenty" na belce info. Podpiąłem miernik i pokazał MER 14.5 dB. Niebo jest zachmurzone bo nadchodzi burza, więc jest nieźle. A jeszcze przed południem było słabo, czyli niewiele pomad 12 dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może komercyjnie uruchomiono satelitę HB 13F, ale na pewno nie było migracji transponderów naszych platform.

Nie ma pośpiechu tak jak wcześniej gdzie przełączano satelitę, który już od dawna "był pod tlenem". :)

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...