Skocz do zawartości

Hot Bird 13F/13G - Nowe elektryczne satelity


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.07.2023 o 09:34, Mr. Orbita napisał(a):

Wygląda, że 13F doleciał.

Ok. 12,447 GHz, pol. H aktualnie bardzo mocna nośna, wyróżniająca się poziomem sygnału (pozytywnie) od reszty na 13°E

Przy okazji z 12,437 GHz, pol. H wyłączono (przynajmniej na tą chwilę) testy Polsat Box.

capture-001-01082023-182823.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo21 napisał(a):

Ale przełączeniu tego drugiego nowego satelity miało nastąpić pod koniec lipca 2023. Takie były plany wg. komunikatu Eutelsatu. Jednak zmiana planów i jeszcze go nie zamierzają przełączyć? :-(

 

Przeniesiono na wrzesień i to prawdopodobnie na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie są jakieś kłopoty i nie dociągnięcia. Najdziwniejsze, że startował jako pierwszy w październiku ,a tu G uruchomili wcześniej z niemałymi kłopotami, zaniżono decybele na jakości sygnału Polsatu, później TVN-u. To i tak udało się poprawić przy obecnie nie stabilnej pogodzie.

Edytowane przez Kiler
Poprawiono pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, daw7 napisał(a):

Widocznie są jakieś kłopoty i nie dociągnięcia. Najdziwniejsze, że startował jako pierwszy w październiku ,a tu G uruchomili wcześniej z niemałymi kłopotami, zaniżono decybele na jakości sygnału Polsatu, później TVN-u. To i tak udało się poprawić przy obecnie nie stabilnej pogodzie.

 

Polecam korektę skrętu konwertera, to znacznie poprawia sygnał po uruchomieniu HB 13G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Anita Kaźmierska
Ten post został doceniony przez Anita Kaźmierska!

"Informacje z postu zostały wykorzystane w artykule na satkurier.pl."

mati384 otrzymał(a) 1 punktów.

Nic nie leci dalej i nie patrz na strony które pokazują bzdury tylko poczytaj ludzi co sami namierzają tego satelitę jak np:

tu https://www.satellites.co.uk/forums/threads/eutelsat-hot-bird-13f.178728/page-17 

lub tu https://www.digital-forum.it/showthread.php?48884-Movimenti-transponder-di-HOT-BIRD-13-est/page356 

itd. tego jest pełno w sieci wystarczy poszukać jak chcesz się dowiedzieć prawdy

Edytowane przez Kiler
Grzeczniej proszę.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprostowanie.

Nie nabijam postów, tylko w ostatnim - jak widać - wyraziłem zdziwienie. W sieci jest sporo sprzecznych informacji. Nie zawsze można trafić na tą właściwą - nawet na serwisach branżowych. Na forum satellites.co.uk byłem przed kilkoma dniami, gdy 13F był jeszcze przemieszczany. Jakoś wypadło mi z głowy by zajrzeć tam ponownie.

A w serwisie który zacytowałem wcześniej, wszystko zostało już sprostowane.

Screenshot-2023-08-25-at-09-55-37-Satell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, support458 napisał(a):

Możecie się nastawiać na 7.09: 12015, 12188, 12264, 12284. To tylko kilka przykładowych tp.. które będą migrowane tego dnia.

Że co nawet przy słonecznej pogodzie jest bez zmian...

Poza tym prosiłem o pomoc na pw w te wakacje do dziś nie ma odpowiedzi...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mati06 napisał(a):

po przełączanu w maju pierwszego satelity miałem jakość sygnału na 11.508.v i 111.158.v 88% teraz jest to 82%...?

Dzisiaj w Limanowej jest pochmurno i leci mżawka. Mimo to, u mnie MER na 11508 i 11158 nie jest gorszy niż w dniu przełączenia pod koniec maja (niebo było bezchmurne). 11508 ma dzisiaj 15.8 dB (było 15.4 dB), 11508 ma 15.5 dB - tyle samo co 31 maja.

W ciągu ostatnich trzech miesiecy 11158 miewał okresowe pogorszenie jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy jakie zmiany wykonuje operator satelity. Trzeba czekać na cały proces zakończenia podmiany satelitów i to co najmniej dwa tygodnie po ostatnim przełączeniu. Operator może dokonywać korekt mocy tp. w oparciu o pomiary naziemne odbioru sygnału przez rozmieszone w regionie stacje pomiarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to żeś ślepy...  nie potrafisz przeczytać opisu DLACZEGO w poście ponad Twoim. 

 

Na pogorszenie odbioru wpływa wiele czynników niezależnych od samego satelity i nadawcy.

Pomijamy to że obydwa Hot Birdy będą w fazie testów przynajmniej w okresie półrocznym od uruchomienia należy pamiętać też że Polska nie znajduje się w obszarze wiązki o najsilniejszym sygnale. Sygnał z satelity w obszarach centrum wiązki jest jeszcze lepszy przynajmniej o 1-2 dB na porównywalnej antenie i to głownie on podlega korekcji.

krLLO7B.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...