Skocz do zawartości

Hot Bird 13F/13G - Nowe elektryczne satelity


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładnie to wygląda na tych pomiarach, dużo wzrostów.

Można powiedzieć, że Eutelsat stwarza dogodne warunki aby polska telewizja satelitarna nie zginęła 😊 Z jednej strony świeżutkie satelity zapewniają lepszy zasięg i sygnał na lata, z drugiej strony zachodnie platformy nastawione są na odchodzenie od satelity na rzecz streamingu (co przy obecnej inflacji i masowych rezygnacjach z subskrypcji wydaje się poronionym pomysłem) więc Eutelsat będzie się kurczowo trzymał 3 dużych polskich najemców (Polsat, Canal+ i TVN Warner Bros Discovery) stwarzając im dogodne warunki najmu. Wydaje się, że polskie platformy i WBD nawet nie mają w planach odchodzenia od satelity, co mnie lekko uspokaja, bo jakoś ciągle jestem przekonany o wyższości transmisji przez satelitę kanałów na żywo (zwłaszcza wydarzeń sportowych) nad streamingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jest część użytkowników która nigdy nie przejdzie na straming bo nie ogarnie ciagłego przełączania się między aplikacjami. także  tv sat zostanie z nami jeszcze na długo...... teraz po prostu łatwiej będzie ustawić antenę tak żeby zapewnić stabilny odbiór z jakąś rezerwą pogodową, no i zamiast 70-80cm wystarczy dobrze ustawiona 60cm.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Artek_ nie ma już takiej siły aby cofnąć obecny trend przechodzenia treści telewizyjnych,sportowych do  telewizji internetowej, na której są mniejsze ograniczenia choćby do urządzeń by z niej korzystać. 

Satelita: konieczność dekodera lub korzystania z modułu.

I oczywiście montaż anteny satelitarnej.  😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, _Artek_ napisał(a):

Niestety, jest część użytkowników która nigdy nie przejdzie na straming bo nie ogarnie ciagłego przełączania się między aplikacjami. także  tv sat zostanie z nami jeszcze na długo...... teraz po prostu łatwiej będzie ustawić antenę tak żeby zapewnić stabilny odbiór z jakąś rezerwą pogodową, no i zamiast 70-80cm wystarczy dobrze ustawiona 60cm.  

No nie wiem. Na poprzedniej stronie jest post z wykonanymi poniarami na antenie 58 cm i to na zachodzie kraju. Nadal jest przepaść między Astrą 19.2E a HB 13E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo się jeszcze nieźle buja pewnie. W początkowym okresie działania odchyły są możliwe aż zacznie popranie działać po wyskalowaniu  korekcja położenia satelity  :) 

 

Obok 13G ( ZÓŁTA orbita )  jest 13B , u góry 13A i 13C 

 

13F wisi sobie praktycznie nad południkiem 0... jeszcze. 

35a97affa2ba6.png

 

 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ wyciągniesz nawet więcej, tu nie siła sygnału w dB się liczy tylko jakość. Wzmacnianie sygnału wcale go nie polepsza ale powoduje spadki jakości. 

 

Możesz wyciągnąć bardzo dobry odbiór strojąc do  silnego transpondera z dobrym konwerterem  ( np. tuningowany konwerter  Inverto zwiększ ao 1 dB na spokojnie odbiór )  z małymi sumami faktycznymi a nie reklamowanymi bo praktycznie nigdy te z reklam tyle nie mają ! 
Hot Bird stary miał to do siebie ze należało  uśredniać ustawienia by odbierać stabilnie w całym zakresie. 

 

A ogólnie  co do warunków odbioru to zwykle sygnał  zawsze był lepszy we Francji, Niemczech czy nawet w centralnej Anglii niż na terenie Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2023 o 10:10, MatDX napisał(a):

Transponder 11158 (Polsat, TV4, i inne Polsaty) wczoraj zjechał z sygnałem i ubyło około 1dB

Wczoraj powrócił z sygnałem do nowej “normy” :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2023 o 13:59, بروك napisał(a):

Jakie jest słabe TP używane do konfiguracji hotbirda?

U mnie zazwyczaj konfigurowano na 11,508 GHz ale teraz chyba nie ma sensu tego robić. Najsłabszym transponderem obecnie jest chyba teraz 10,815 GHz ale nie jest on używany przez polskie stacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na muzeum 4k mam chyba 20% jakości przy idealnej pogodzie ale działa a ja i tak tego nie oglądam :D co do ustawiania pod konkretny transponder to przy tych nowych chyba najlepiej ustawiać pod najwyższą jakość kanałów które najczęściej się ogląda, choć i tak w razie czego zawsze zostaje iptv w dekoderze lub w aplikacji
Nie zmienia to jednak faktu że jeśli najwyższe wskazanie "jakości sygnału" ktoś będzie miał na tvn-ach to reszta raczej będzie działała bez problemu......  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

11158 Wygląda na przesterowany. Może dostaje za dużo mocy z uplinku CP? Dziwne by to było, bo Eutelsat zabrania takich działań. Może uszkodził się modulator CP? A może ktoś z zewnątrz zakłóca?..

Edytowane przez canton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u znajomego, który ma C+ i patrzyłem jednym okiem na mecz LN Polska - Słowenia w TVP 1 (11,449/H) i było sporo artefaktów podczas transmisji.

Mysłałem początkowo, że to dosył bo ogólnie jakościowo było tak średnio jeśli chodzi o ten mecz, ale po przeczytaniu ostatnich postów sprawdziłem jeszcze z catchupu Polsat Sport na PB OTT i nie widziałem takich problemów, więc chyba ogólnie coś tam sie na tym nowym HB dziwnego dzieje ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tom1980 napisał(a):

Witam może ktoś z was sprawdzić 11158 polsatowski  transponder widać tak jakby jakość spadła na  nim

 

Faktycznie, u mnie w w tej chwili poziom na tym tr. zbliżony do 12264V (czyli aktualnie jednego z najsłabszych "polskich" tr.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...