Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No i sprawa Durczoka trafiła w końcu do prokuratury (był nawet o tym news przed chwilą w radiowej Jedynce):

 

Sprawa Durczoka w prokuraturze

 

Prokuratura z urzędu zbada molestowanie seksualne w TVN - dowiedziała się "Rzeczpospolita"

 

Warszawska prokuratura poprosi TVN o raport komisji, która badała sprawę mobbingu i molestowania seksualnego w "Faktach" TVN.

 

- Będzie to postępowanie sprawdzające. Od jej wyników uzależniamy czy śledztwo zostanie wszczęte - mówi prok. Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Sprawę będzie badać Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów.

 

Prokuratura chce zbadać czy ujawnione przypadki molestowania wypełniają znamiona przestępstwa.

 

Od stycznia ubiegłego roku, dzięki nowelizacji kodeksu karnego i kodeksu postępowania karnego wszczynanie śledztw o przestępstwa przeciwko wolności seksualnej jest wszczynane z urzędu, a nie jak dotychczas na wniosek ofiary. Dotyczy to m.in. przestępstw zgwałcenia, nadużycia stosunku zależności (w tym służbowej) lub wykorzystania krytycznego położenia. ?Nie chodzi tylko o gwałt, ale także o inne czynności seksualne np. obmacywanie.?Ściganie przestępstwa przeciwko wolności seksualnej z urzędu było jednym z wymogów podpisanej przez Polskę w grudniu 2012 r. konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet.

 

Specjalna niezależna Komisja w TVN S.A. zakończyła dochodzenie w sprawie domniemanych przypadków mobbingu, molestowania i molestowania seksualnego w redakcji programu „Fakty TVN" w sobotę a wczoraj ujawniła jej wyniki. Przepytano 37 byłych i obecnych pracowników TVN. Komisja ustaliła, że trzy osoby zostały narażone na niepożądane zachowania włącznie z mobbingiem i molestowaniem seksualnym. To efekt publikacji "Wprost", który opisał przypadki rzekomego molestowania i mobbingu w redakcji.

 

Z Kamilem Durczokiem, szefem „Faktów", rozwiązano umowę.

 

Emilia Ordon, rzeczniczka TVN odmawia odpowiedzi na pytanie czy stacja przekaże raport prokuraturze. - Nie udzielamy w tej sprawie żadnego komentarza - ucina Ordon.

 

Ciekawe, co będzie jeśli prokuratora nie wszcznie śledztwa w tej sprawie? :D Ja mam nadzieję, że jednak ukarzą szowinistę. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma być. Komisja nie jest sądem i nie miała przeprowadzać postępowania dowodowego i wydawać wyroki. Miała na celu zbadanie co działo się w TVN-ie , uznali,że to co się działo wykraczało poza normy relacji szef-pracownik i zapadła decyzja władz TVN,że lepiej dla nich rozwiązać umowę aniżeli narażać na szwank firmę, która jest w fazie negocjacji sprzedaży. No cóż- w korporacji nie ma sentymentów, niekiedy ofiary są niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym aby prokuratura zajęła się sprawą Durczoka.

Już mi śmierdziało to jak wybiegł z mieszkania i został spisany przez policję. Również biały proszek, filmy niedozwolone polskim prawem, itd. Nie rozumiem jak taki człowiek jak Durczok oglądał filmy zoofiliczne? Przecież to gorzej niż dwoje kobiet/facetów. Jakim trzeba być na bani by coś takiego oglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komisja działała jak widać rzetelnie - w co tutaj wielu już z góry wątpiło. Sprawdziła jak było i nie miała litości. Co do Durczoka, to trudno powiedzieć czy molestował, bo po łóżkiem nie siedziałem - a wielu by tu pewnie z was to zrobiło, sprawa filmów to już mi się wydaje całkiem dęta. Natomiast to że się zachowywał skandalicznie w stosunku do podwładnych pokazał film "rurka". To było dla niego ostrzeżenie, jeśli nie wyciągnął wniosków to sam sobie założył sznur. Widać już ktoś wtedy to upublicznił, bo nie mógł znieść jego zachowania. Trochę mu jak widać kariera odbiła. Durczok myślał, że bezkarnie może pomiatać ludźmi i to mu nie zaszkodzi. Ba, może myślał, że to jest normalne zachowanie każdego szefa w stosunku do podwładnych? Że tak się wszędzie robi. Ten sam mechanizm co u polityków. Wejdzie taki naturszczyk do sejmu, a potem jest wielkim panem posłem i niestety przeważnie żadnej konsekwencji skandalicznego zachowania nie ponosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komisja działała jak widać rzetelnie - w co tutaj wielu już z góry wątpiło. Sprawdziła jak było i nie miała litości. Co do Durczoka, to trudno powiedzieć czy molestował, bo po łóżkiem nie siedziałem - a wielu by tu pewnie z was to zrobiło, sprawa filmów to już mi się wydaje całkiem dęta. Natomiast to że się zachowywał skandalicznie w stosunku do podwładnych pokazał film "rurka". To było dla niego ostrzeżenie, jeśli nie wyciągnął wniosków to sam sobie założył sznur. Widać już ktoś wtedy to upublicznił, bo nie mógł znieść jego zachowania. Trochę mu jak widać kariera odbiła. Durczok myślał, że bezkarnie może pomiatać ludźmi i to mu nie zaszkodzi. Ba, może myślał, że to jest normalne zachowanie każdego szefa w stosunku do podwładnych? Że tak się wszędzie robi. Ten sam mechanizm co u polityków. Wejdzie taki naturszczyk do sejmu, a potem jest wielkim panem posłem i niestety przeważnie żadnej konsekwencji skandalicznego zachowania nie ponosi.

Akurat tu będę za Durczokiem. On użył języka może niekulturalnego, ale przecież to jeszcze nie zbrodnia, zresztą nie słyszymy odpowiedzi "Rurka", ja się wcale nie dziwiłem reakcji Durczoka, bo to ma być jednak poważny program,a tu stół ubrudzony nie wiem czym i nikomu nie przyjdzie prosta myśl by po prostu ten stół umyć.., Bedę kombinować na 10 sosobów, wymyślać kadrowanie i inne.. Inna sprawa,że to było o prostu nielojalne zachowanie jakiegoś pracownika, gdyby filmik przedstawiał nie wiem sytuacje mobbingu, czy molestowania seksualnego to by były motywy nie do upublicznienia,a do zaniesienia tego materiału do prokuratury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednego.

Durczoka powinni wywalić na zbity pysk jak to się robi w innych krajach, a nie "za porozumieniem stron" i jeszcze mu dadzą 6 miesięczne wynagrodzenie. Co to ma być? To jest chore. Takich ludzie inne firmy/korporacje wywalają na bruk nagich, na zbity pysk, a dlaczego w Polsce jest inaczej? Dlaczego TVN zrobił inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak z ciekawości zapytam w czym był dobry Durczok? W jednym z artykułów Wprost była opisana praca w Faktach. 80% każdego materiału do Faktów robią researcherzy. Osoba podpisana na belce jako autor materiału daje tylko twarz i komentarz. Durczok tylko coś zatwierdzał albo nie. Był dobry w rozmowach w FPF? Cytat z Newsweeka z rozmowy z jakimś profesorem

Dziennikarze za bardzo wykreowali się na nauczycieli społeczeństwa. W kółko się mądrzą. Pani Pochanke kogoś pyta i wygłasza swoje myśli, to samo Pan Durczok tyle że jeszcze przewracając oczami, co mnie doprowadza do szału. Kiedyś zmierzyłem mówił 60% czasu, a jego rozmówca - 40. Mają swoje zdanie które chcą przekazać odbiorcom. A dziennikarz nie jest od posiadania zdania. Ewentualnie publicysta ma prawo mieć zdanie, ale powinien napisać długi tekst, przedstawić argumenty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała prawda, całą dobę.

 

Norweżka Therese Johaug nie ukrywa, że pozazdrościła Justynie Kowalczyk zwycięstwa w Biegu Wazów i postanowiła wystartować w sobotę w drugim skandynawskim maratonie narciarskim, norweskim 54-kilometrowym Birkebeinerrennet. W nim planuje wystąpić również Polka.

http://sport.tvn24.pl/sporty-zimowe,130 ... 25234.html

 

Nigdy nie był nawet brany pod uwagę. Wiem, wiem ze pisali:))) Wiele już głupot pisali i mi w usta wkładali.

https://www.facebook.com/kibicujjustyni ... 5258061161

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie koniec afery z Durczokiem:

Kamil Durczok może wrócić do "Faktów" TVN?

 

Kamil Durczok, były szef "Faktów" telewizji TVN rozpoczyna sądową batalię o dobre imię i oczyszczenie się z zarzutów o mobbing i molestowanie. Okazuje się jednak, że dla popularnego dziennikarza drzwi do TVN nie są zamknięte.

(...)

"To będzie zależało od decyzji lokalnych władz stacji. Jeżeli uznają, że jego powrót jest właściwy i uzasadniony, to na pewno o tym porozmawiamy. I poprzemy to, co zaproponują. Na pewno nie będziemy o tym decydowali z dystansu" - mówi w rozmowie z Super Expressem Joseph NeCastro, dyrektor do spraw rozwoju spółki Scripps Networks Interactive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa juz widzę jak wraca. Nowy właściciel nie będzie chciał przyjmować z powrotem faceta wokół którego tyle g.. i niedomówień. Choćby został uniewinniony ludzie i tak będą wiedzieli swoje - niezależnie od wszystkiego Durczok jest już skończony w mainstreamowych mediach. Ale nie żal mi go - bo TVN 24 obrzucał często błotem bez powodu i ferował wyroki szukając sensacji - niech się ten Pan przekona jak to jest po drugiej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie sądzę, żeby Durczok był definitywnie skończony. Hofman też miał być, miał przekręty finansowe - na które podobno opinia publiczna jest uczulona , wyrzucony z partii i jakoby skończony w polityce. A po roku już będzie ponownie w partii, może wróci na stanowisko rzecznika. Niecały rok i wróci całkowicie w to miejsce, w którym był przedtem. Ludzie szybko zapominają. Durczok oczywiście takiego szczęścia mieć nie będzie, nie wróci na szefa Faktów, do TVN, ale gdzieś tam ma szansę się zaczepić. Po jakimś czasie jego sytuacja się poprawi. Za dużo było przykładów z przeszłości, żeby myśleć że człowiek jest definitywnie skończony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa się nie skończyła a następna "gwiazda" daje popis.

http://natemat.pl/137229,jaroslaw-kuzni ... y-oddajemy

Aż tak marnie płacą w TVN-ie że musi tak biedować? :D

 

Biedaczeky sobie podróżuje i nawet nie wie jak jest teraz popularny w Polsce :lol:

http://wpolityce.pl/gwiazdy/237980-skap ... cwaniactwa

http://niezalezna.pl/65310-szyderstwa-z ... oszczedzic

http://niezalezna.pl/65286-jaroslaw-kuz ... za-granica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...