Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wysyłać powinni zaproszenia do wszystkich. Ale też prawie wszyscy potrafią się w programach normalnie zachowywać. Ciekawe, że problemy ma zawsze tylko jedna partia - bo ci politycy przychodzą tam nie na rozmowę, tylko na wojnę z prowadzącymi. Jak polityk przychodzi i na dzień dobry insynuuje prowadzącemu, obraża, to trudno żeby było wszystko porządku. Ja bym wołał, żeby oni sami z siebie tam nie chodzili, skoro to takie siedlisko wszelakiego zła. Nie udawaj tu wisłok naiwniaka, że gdyby ktoś z innej partii przyszedł do Republiki, Trwam i insynuował prowadzącemu jakieś powiązania, mówił że go wykończy, to ten by bardzo grzecznie, spokojnie się zgadzał i potakiwał. Problemem jest, że nigdy taka symetria, przykład nie wystąpiła, więc łatwo jest krytykować zachowanie np. Olejnik, bo z drugiej strony taka sytuacja się nie zdarzyła i nie wiesz jaka by była reakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, Monika Olejnik to wciąż najbardziej wpływowa dziennikarka w tzw. środowisku prawicowym. Świadczy o tym, że każdy jej mało znaczący gest (przerwanie programu, rzucanie długopisem) wywołuje podniecenie, nawet na tym forum. To świadczy o jej wielkości. A pyskówka z "politykiem", który nie ma nic ciekawego do powiedzenia oprócz obrażania, jedynie podniesie jej notowania :)

 

Szkoda, że zapominacie o rzeczy najważniejszej - bezczelności polityków. Którzy lecą przed kamery i gadają co im ślina na język przyniesie, szczególnie ci po prawej stronie (jak np. Kurski/Brudziński) uwielbiają oskarżać bez pokazywania dowodów. To chyba najbardziej boli, bo psuje debatę publiczną. A dziennikarze boją się krytykować.

 

Ostatnio mam ubaw po pachy, gdy widzę w mediach Wiplera. Poseł, który po pijaku lata po mieście i zaczepia policjantów, jest dzisiaj wielkim "ekspertem" w we wszystkich mediach i wśród gimbazy. Teraz czekam jak zaproszą Durczoka, jako eksperta od zarządzania ludźmi. Heheheh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audycja szła w najlepsze kiedy pani bawiła się gościem. Gość ripostował a pani nie wytrzymując ciśnienia zakończyła audycję.

 

Bardzo celnie zachowanie dziennikarki scharakteryzowała natomiast sama KRRiT, która w ogólnej opinii wystawionej czołowym prezenterom, o prowadzącej „Kropkę” napisała: „(…) w sytuacji konfrontacji poglądów zaczyna wyraźnie krytykować gościa, często przerywa, zadaje pytania retoryczne, wchodzi w polemikę z gościem (wyraźne sympatie i antypatie). Czasami stara się narzucić pozycję dominującą w interakcji z gościem. Warto przy tej okazji odnotować, że szczególnie nasilone zachowania nacechowane są istotnym dystraktorem odbioru, który utrudnia rozumienie treści wypowiadanych w studiu”.

 

Zamiast dziennikarza – celebryta, zamiast debaty – talk show, zamiast dialogu – wyreżyserowany konflikt. Tak w dużym skrócie wyglądają nasze współczesne media. Mam wrażanie, że niektórzy doszli w tym fachu do takiej wprawy, że lada moment przestaną zapraszać gości.

I co tu jeszcze dodać...

Jeśli nie ma się szacunku dla gościa, to przynajmniej trzeba mieć dla widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdan425, "Kropka nad i" ma taką a nie inną formułę. Raport KRRiT jest nijaki, bo oni chcą by każdy dziennikarz był "święty". Szkoda, że przy okazji KRRiT nie oceniła zachowania polityków przed kamerami i ich odpowiedzi na pytania dziennikarzy :)

 

"Zamiast POLITYKA/DZIENNIKARZA – celebryta, zamiast debaty – talk show, zamiast dialogu – wyreżyserowany konflikt" :D

 

Jedno jest pewne, nie ma obowiązku bycia gościem, w programach u dziennikarzy których się nie lubi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, Monika Olejnik to wciąż najbardziej wpływowa dziennikarka w tzw. środowisku prawicowym. Świadczy o tym, że każdy jej mało znaczący gest (przerwanie programu, rzucanie długopisem) wywołuje podniecenie, nawet na tym forum. To świadczy o jej wielkości. A pyskówka z "politykiem", który nie ma nic ciekawego do powiedzenia oprócz obrażania, jedynie podniesie jej notowania :)

 

Szkoda, że zapominacie o rzeczy najważniejszej - bezczelności polityków. Którzy lecą przed kamery i gadają co im ślina na język przyniesie, szczególnie ci po prawej stronie (jak np. Kurski/Brudziński) uwielbiają oskarżać bez pokazywania dowodów. To chyba najbardziej boli, bo psuje debatę publiczną. A dziennikarze boją się krytykować.

 

Ostatnio mam ubaw po pachy, gdy widzę w mediach Wiplera. Poseł, który po pijaku lata po mieście i zaczepia policjantów, jest dzisiaj wielkim "ekspertem" w we wszystkich mediach i wśród gimbazy. Teraz czekam jak zaproszą Durczoka, jako eksperta od zarządzania ludźmi. Heheheh :)

O wielkości?? , raczej o tym jak ta wylansowana przez salon i wyniesiona na szczyt dziennikarka nie nadaje się do tego zawodu. Dziennikarz nie powinien dawać się prowokować i ulegać emocjom. Sam się dziwię mediom prawicowym,że tyle uwagi poświęcają takim osobom jak Olejnik sami podnosząc jej znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie.

Mnie nie interesuje, jaki to jest zaproszony polityk, czy też inna znana osoba lub celebryta, politolog, socjolog...

Nie interesuje mnie również, że podczas programu gestami jest stosowana własna autoprezentacja osób prowadzących i ich sposoby przeprowadzenia rozmów z zapraszanymi gośćmi. Tak gośćmi zapraszanymi.

Boli mnie, że takie programy są przecież robione dla widzów. Widzów, których nie powinno się lekceważyć. Nawet wtedy, kiedy prowadzącej lub prowadzącemu nie jest to na rękę. A wszelkie animozje należy powstrzymywać i nie czynić tego wprost demonstracyjnie kończąc audycję. O to jest sedno sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ bogdan Dla Ciebie w takim razie idealne byłyby programy w których pytania wyświetlałyby się z promptera.

 

Co do porównania tvn24 i typ info to polityki w godzinach wieczornych jest tyle samo, ja w sumie w tych godzinach najbardziej lubie czarno na białym a potem widzi mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://wpolityce.pl/smolensk/240731-cze ... t-w-sekcie

Swoją drogą to widać jak Ci niby cwolni, tolerancyjni dziennikarze są otwarci na inne zdanie niż ich własne?? Nie interesują ich argumenty Rymanowskiego- oni już wyrokują,że nie używa mózgu itp. Swoją drogą narracja tych dziennikarzy taka ewidetnie jednoznaczna z narracją obozu rządzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle tak krzyczycie na TVN, a teraz zobaczcie: czy z TV Republika i Trwam byłby taki dziennikarz, który waszym zdaniem nadawał by się do TVN24? Powiecie że nie. A tu proszę Rymanowski spokojnie mógłby pracować w Telewizji Republika czy w Telewizji Trwam bez żadnych problemów, protestów dziennikarzy tych stacji i widzów w/w telewizji. Czyli jednak TVN24 jest bardziej uniwersalną telewizją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo krytycznie odniósł się do wypowiedzi pani Gronkiewicz-Waltz z programu "Kropka nad i"

Myślę, że w ciągu dnia będzie o tym jeszcze głośno. Tyle tylko, czy przytaczana wypowiedź w przekazach będzie tak pełna, jak to było w programie "Jeden na jeden".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...