Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, wislok napisał:

To też mit. Oczywiście na TVP składamy się w postaci abonamentu czy z naszych podatków jest finansowana rekompensaty . W przypadku TVN24 to nie jest tak,że ludzie za to nie płacą. Przecież mając platformę satelitarną czy kablową płacimy tym podmiotom,a oni płacą TVN24 opłatę od gniazdka. Wątpię by każdy mający kablówkę czy satelitę był zwolennikiem rzeczywistości przedstawianej w TVN-ie 24. Pakietyzacja sprawia, że często chcąc oglądać inny kanał jestem zmuszony abonować także te kanały, które nie oglądam i za nie płacić.

Ale tak samo jest TV Republika, która jest płatna, a jest w pakietach podstawowych. To żaden argument. Nie masz chęci finansować, masz alternatywy w postaci pakietów streamingowych, gdzie możesz wybrać sport, czy film, bez pakietu Info.

Zgadzam się z @Sebek00 Masz mylne pojęcie dotyczące dziennikarstwa. Telewizja prywatna może sympatyzować z kim chce i promować co chce, ważne żeby w tym co robi była w miarę obiektywna.

W USA są wprost media republikańskie i demokratyczne. Nikt z tym nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dvbtowiec napisał:

Ale tak samo jest TV Republika, która jest płatna, a jest w pakietach podstawowych. To żaden argument. Nie masz chęci finansować, masz alternatywy w postaci pakietów streamingowych, gdzie możesz wybrać sport, czy film, bez pakietu Info.

Zgadzam się z @Sebek00 Masz mylne pojęcie dotyczące dziennikarstwa. Telewizja prywatna może sympatyzować z kim chce i promować co chce, ważne żeby w tym co robi była w miarę obiektywna.

W USA są wprost media republikańskie i demokratyczne. Nikt z tym nie ma problemu.

Nie wszystko co Amerykańskie oznacza,że jest dobre. 

Skąd wiesz,że mam alternatywę streamingową,że w mojej okolicy jest odpowiedni internet , a może wolę oglądać przez satelitę? Ty bedziesz mi narzucał w jaki sposób mam odbierać treści? Przecież to o czym pisałem nie dotyczy jedynie TVN24. Marzy mi się oferta, kiedy to o każdym kanale , który abonuję decyduję samodzielnie. Oferta streamingowa to też pakiety, może mnie interesować kanały Canal+ sport, ale bez Eleven,a w playerze kupując Canal+sport kupuję też Eleveny. Nie pisz mrzonek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między TVN24 a TVP Info jest taka, że podczas wywiadów są dwie strony konfliku. Tyczy się to zarówno polityków jak i komentatorów. Macie to w TVP Info? W TVN 24 pojawia się komentator który np otwarcie mówi, że nie popiera WOŚP. Wczoraj wiadomości pokazały jak działa TVN. Szkoda tylko, że były to tylko tzw hity internetu jak: rurki.... 

Zero merytoryki, tylko hejt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, wislok napisał:

Nie do końca, nie ujawniam żadnej tajemnicy, nie posiadam telemetru. To co oglądam nie ma znaczenia.

Ok. Dalsza dyskusja na temat czegoś co jest bezpłatne a jednak płatne nie ma sensu. Możemy dyskutować bez końca. 

Dla mnie pieniądze publiczne a pieniądze prywatne to inna bajka. 

 

Podobno w TVPINFO pokazywali debatę "lextvn" na żywo jak przemawiał ktoś z PiS, jak przemawiał ktoś z opozycji to przerywali i nadawali coś innego jak Pana dziennikarza Kłeczke. 

W TVN24 szło podobno wszystko jak "leci".

Jeśli tak to, to jest ta różnica w rzetelności obu stacji którą ja widzę a niektórzy nie.🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wislok napisał:

Ty bedziesz mi narzucał w jaki sposób mam odbierać treści?

Manipulacja moimi słowami, niczego takiego nie napisałem, napisałem że są alternatywy, Ty decydujesz :)

 

Godzinę temu, wislok napisał:

Oczywiście,że politycy opozycji są obecni w programach TVP INFO - ":Minęła 8, Minęła 20, Forum itp. 

Politycy do niedawna jeszcze koalicji nie byli zapraszani - bynajmniej tak twierdzili na antenie TVN24 :)

 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wislok napisał:

Oczywiście,że politycy opozycji są obecni w programach TVP INFO - ":Minęła 8, Minęła 20, Forum itp. 

Ale z tego co widzę to nigdy nie są tam sami w tych programach, zawsze z kimś z partii rządzącej, żeby zawsze wyszło na nich, jakby nawet prowadzący za mało zaatakował kogoś z opozycji.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, dvbtowiec napisał:

Politycy do niedawna jeszcze koalicji nie byli zapraszani - bynajmniej tak twierdzili na antenie TVN24 :)

To raczej było w drugą stronę - dziennikarze zapraszali polityków Koalicji Obywatelskiej, ale oni odmawiali przyjścia do programu

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bartosz10 napisał:

dziennikarze zapraszali polityków koalicji ale oni odmawiali przyjścia do programu

Aha, czyli politycy ówczesnej koalicji kłamali, bo słyszałem tą wersję od kilku, że nie są zapraszani, to wszystko jasne, skoro Ty wiesz lepiej :)

 

Cytuję jedną wypowiedź, która pasuje także tematycznie do tego wątku. W materiale filmowym pada pytanie

Cytat

"Nie są zapraszani, czy nie chcą przychodzić"

, odpowiedź

Cytat

"Nie są w ogóle zapraszani"

 

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/anna-kornecka-od-wielu-miesiecy-politycy-porozumienia-nie-sa-zapraszani-do-tvp/0wvlt38

Cytat

- W naszym szeroko pojętym interesie jest to, żebyśmy mieli dostęp do informacji z wielu źródeł. Wiemy, co się stało z TVP. Jest ona dzisiaj telewizją partyjną. Politycy Porozumienia od wielu miesięcy nie są tam zapraszani — dodała była wiceminister rozwoju, pracy i technologii.

 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, fan tv napisał:

Ale z tego co widzę to nigdy nie są tam sami w tych programach, zawsze z kimś z partii rządzącej, żeby zawsze wyszło na nich, jakby nawet prowadzący za mało zaatakował kogoś z opozycji.

Nieraz w programie kwadrans polityczny widzialem rozmowe 1 na 1 z politykiem opozycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Sebek00 napisał:
 
 

Discovery uważa, że powinna zostać im przedłużona koncesja dla TVN24 tu w Polsce przez KRRiTV bo ta instytucja nie ma podstaw jej nie przyznania. A ubieganie się teraz powiedzmy o koncesję Czeską czy tym bardziej pokazywanie że właściwie to możecie sobie tą koncesje "wsadzić" bo mamy milion alternatyw było by poprostu głupotą wizerunkową z ich strony.🙂

Discovery publicznie uważa to, co jest w ich interesie, żeby ludzie słyszeli, że uważają. Nieracjonalne natomiast byłoby z ich strony bezczynnie czekać na wygaśnięcie koncesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wislok napisał:

Nieraz w programie kwadrans polityczny widzialem rozmowe 1 na 1 z politykiem opozycji. 

Widziałeś u nich innego komentatora niż tych z sieci, niezależnej i tygodnika niedziela? Bo ja nie. Mówisz, że wysoko cenisz TVP. Taaa, koncerty disco polo czy motel polska z radnymi PiSu jako zwykli ludzie. Nie bądź śmieszny.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na tych demonstracjach "Anty-Lex TVN" praktycznie nie było młodych osób? Widzę bardzo duże przedstawicielstwo Klubu Seniora 60+. 

 

Seniorzy płaczą na wiecach jakby jedynym źródłem informacji był dla nich TVN24. Przecież mediów na świecie jest sporo i niekoniecznie telewizyjnych.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rotalplus napisał:

 Posłowie myślą, że zablokują krytykę blokując TVN24. Myślenie rodem z XIX wieku.

Problem w tym że od tego się zacznie. Wypowiedź prezesa Kaczyńskiego była jednoznaczna

Cytat

Jarosław Kaczyński na kongresie swojej partii stwierdził, że opozycja ma przewagę w internecie, a przejęcie tej przewagi jest jednym z priorytetów PiS

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/analiza-ibims-slaba-pozycja-pis-w-internecie/3t5spef

Kierunek jest taki sam jak na Węgrzech, kontrola informacji przez "zaprzyjaźnionych".

Najważniejsze że tzw. Zjednoczona Prawica, właśnie straciła większość w sejmie i teraz każdy wynik głosowań jest realny.

W tym dla tego najważniejszego głosowania w sprawie próby ograniczenia wolności mediów.

 

 

Świetne podsumowanie rzetelności dziennikarskiej TVP Info w sprawie Lex TVN

https://www.o2.pl/informacje/tego-widzowie-tvp-nie-zobaczyli-transmisja-przerwana-6671104374278656a

Cytat

TVP Info nie pokazało całej debaty na swojej antenie. Transmisję przerwano w momencie, gdy swoje wystąpienie miał rozpocząć Borys Budka z KO. Wówczas stacja nagle włączyła podsumowanie ostatnich kilkunastu godzin w polityce.

Cytat

Następnie studio TVP Info połączyło się z redaktorem naczelnym skrajnie prawicowego pisma "Gazeta Polska" Tomaszem Sakiewiczem. Sakiewicz wypowiadał się na temat ustawy w momencie, gdy na sejmowej mównicy stały posłanki opozycji Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Senyszyn.

Cytat

Gdy przyszedł czas na wystąpienie Marka Suskiego z PiS-u, TVP Info na chwilę wróciło do transmisji obrad Sejmu, by za moment z powrotem przełączyć się do studia. Ostatecznie na antenie Telewizji Polskiej nie ukazano wypowiedzi żadnego polityka opozycji.

 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawelgor napisał:

Mówisz, że wysoko cenisz TVP. Taaa, koncerty disco polo czy motel polska z radnymi PiSu jako zwykli ludzie. Nie bądź śmieszny.

Zrobię tu drobną reklamę, jak dobrze pamiętam, to gdy rozmawiałem z @wislokw ramach Medialnych, szczególnie przy na przykład podsumowaniu 4-lecia rządów Kurskiego (jedno z pierwszych wydań w 2020), to akurat o disco polo nie mówił, że ceni, tylko o innych aspektach, to tak na marginesie i trochę biorąc w obronę kolegę, bo jednak można łatwo wyczytać z postów opinię, nie trzeba tu niczego wmawiać.

 

Zaś co do oglądania stacji informacyjnych - wiem że to pewnie statystyka była przytoczona, ale na przykład ja albo moi koledzy z dawnych studiów oglądamy często te kanały. Tak, wiem, to nie jest reprezentatywne, ale przytaczam dlatego, żeby nie było wrażenia, iż tylko ludzie po czterdziestce śledzą TVN24, TVP Info czy Polsat News.
A sam ten kanał, którego wątek bezpośrednio dotyczy, oglądam od prawie 18 lat, tak jak wcześniej mówiłem, z dużą dozą krytycyzmu. Inna sprawa, że zarówno z racji bycia politologiem z wykształcenia, jak i dziennikarzem z zawodu, zerkanie na każdy kanał jest moim obowiązkiem... ale nie znaczy to, że nie mogę wybierać, które programy wolę bardziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wislok napisał:

Oczywiście,że politycy opozycji są obecni w programach TVP INFO - ":Minęła 8, Minęła 20, Forum itp. 

Tak są,ale większość nie chce pojawiać się w studiu. Pewnie wynika to z faktu zadawania nie wygodnych pytań. TVP pytała jakiegoś posła PO dlaczego na zaproszenia się nie zjawiają to nie wiedział co ma odpowiedzieć.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdzie się pochowali teraz wszyscy od "Tego na pewno nie przegłosują, to taka wrzutka"? Nadal myślicie, że dalej nie pójdą? Że nie wezmą się za Internet? Że nie zaczną zamykać portali metodą Orbana? Wolne żarty... Polska już dawno nie jest krajem demokratycznym, PRL v2.0 wita serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mu kazali to się nie stawia :-) Ma zakaz partyjny od Don Tuskobara :-)

Panowie nie ma sensu się tym ekscytować. W Polityce zawsze było jesti będzie jedna wielka hipokryzja.

Kolejna [beep]oburza za nami. Będą kolejne bo polityka bez tego nie istnieje.

TVN będzie nadawać a TVN 24 to nie dotyczy więc też będzie nadawać.

Ustawa wprowadzona 30 lat za późno ale lepiej późno niż wcale.

Teraz senat będzie to "męczył 30 dni" a my będziemy codziennie o tym słuchać że zamach na wolne media itp bzdury...

Senat odrzuci, sejm przyjmie a w grudniu nikt o sprawie nie będzie już pamiętał bo będa nowe "lex".

 

Edytowane przez Robert03
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert03Właścicielem TVN jest Discovery, które będzie musiało sprzedać udziały, zatem czy będzie nadawać tego nie możesz wiedzieć.

Jeśli dla Ciebie bzdurą w rzekomo demokratycznym kraju jest pisanie ustawy pod konkretny podmiot gospodarczy, to gratuluję dobrego samopoczucia.

Wariant węgierski o krok bliżej. Ale faktycznie co się przejmować wolnością słowa, przecież to bzdury.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...