Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze trochę o różnicach między Technicolor a ADB. Zrobiło się z tego wypracowanie, więc najważniejsze kwestie pogrubiłem.

 

W końcu zdecydowałem się na wymianę uszkodzonego 4K UltraBOX+ Technicolor związanego z dławieniem się dekodera na parę sekund co kilka przełączeń kanałów (przy dwukablowej instalacji HotBird+Astra na DiSEqC). Jako nowy dostałem już wersję od ADB (choć pudełko początkowo mnie zmyliło, gdyż podpisane było Technicolor jako producent).

 

Teraz dekoder przełącza się w końcu NORMALNIE. Niepotrzebne były te półroczne męki. Z tej radości "zappingując" dojechałem aż chyba do 500-tnego kanału.

 

Okazuje się, że od początku miałem dysk składany przez Humaxa, więc teraz w końcu idealnie wpasował się on w obudowę dekodera. Wcześniej dysk mocno latał i trzeba było uważać przy przesuwaniu, a szczególnie podnoszeniu dekodera.

 

I tutaj znów podkreślę, iż żałuję, że nie wymieniłem go wcześniej, gdyż dostałbym wtedy jeszcze wersję od Technicolor. Nie wiem jak wygląda prawidłowa szybkość przełączania przy Technicolor, zakładam że jest podobna jak przy ADB. Jednakże to przycinanie obrazu w pierwszej sekundzie w ADB rzeczywiście występuje. Mało tego, co któreś przełączenie dźwięk pojawia się dopiero po krótkiej chwili albo obraz jest na moment cały zielony lub widać obraz z poprzedniego kanału. Czasem obraz jest na początku lekko poszatkowany (za pewne w pierwszym momencie dekoder nie wylicza poprawnie korekty błędów).

 

Szukając analogii wygląda to tak, jakby w teatrze kurtyna odsłaniała się zbyt szybko, zanim aktorzy ustawiliby się we właściwych pozycjach. W Technicolor obraz i dźwięk pojawiał się w jednym momencie bez żadnych błędów. Być może ADB nie potrafił uzyskać tak dobrych wyników w szybkości przełączania, dlatego ratuje się tym, że pokazuje obraz jeszcze nie do końca gotowy. Zbadać to może jedynie jakiś dystrybutor, który posiada obie wersje i w jednym czasie przełączałby te same kanały, mając dwa telewizory obok siebie.

 

Dekoder od ADB w niektórych miejscach jest wolniejszy. W menu instalacyjnym w okolicy diagnostyki wolniej reaguje na komendy pilota, jakby z opóźnieniem o sekundę. Przy sprawdzaniu siły/jakości sygnału użytkownik za każdym razem doświadcza tego opóźnienia. Tutaj uwaga ogólna do obu wersji tego dekodera: w mediaBOX+ dekoder miał osobne wejście do menu instalacyjnego oraz zapamiętywał ostatnio wybrany dział, więc sprawdzanie siły sygnału na kilku kanałach z rzędu było znacznie prostsze i szybsze.

 

Ponadto przewijanie nagrań jest z jednej strony poprawione, gdyż można zrobić skok o 5 min. w tył/w przód, a z drugiej kompletnie schrzanione jest zwykłe przewijanie, które trwa duuużo dłużej. Może to kwestia przeniesienia dysku od poprzedniego dekodera, ale moim zdaniem to jest wina dekodera.

 

Nagrania niby się przeniosły, ale na każdym jest tylko czarny ekran.

 

Nie jest to może wielkie odkrycie, ale moim zdaniem po prostu PC+ obniżyło koszty zmieniając importowany z centrali stosunkowo drogi jak na nasz rynek dekoder na tańszy w produkcji łudząco przypominający poprzednika. Nie było tutaj celem cokolwiek poprawić, chyba że przy okazji. Teraz za pewne operator będzie mógł oferować ten dekoder każdemu klientowi za 0-5 zł/mc. Mimo identycznego oprogramowania, niemal identycznego wyglądu podczas użytkowania wyczuwa się, że to jest inny dekoder. Trochę jak przy jeździe samochodem, każdy model prowadzi się inaczej.

 

 

W dniu 28.09.2019 o 17:10, lotus napisał:

Mnie też by denerwowało używanie oryginalnego pilota od ultraboxa. Ja bym ci polecił pilot Logitech Harmony 350. Już poniżej 100 zł można znaleźć na allegro. Taki zwykły klasyczny pilot bez wodotrysków typu wyświetlacze albo ładowanie przez kabel. Zwykły na baterie paluszki. Mam go już z 5 - 6 lat i naprawdę daje radę. Duży zapas klawiszy, można sobie wszystko przyporządkować jak się chce, bardzo ergonomiczny, wszystkie najczęściej używane klawisze są w zasięgu jednego palca. Dobrze leży w dłoni. 

 

Używam tego pilota od wielu lat i potwierdzam, że jest on niemal idealny. Jak dochodzi np. jakiś amplituner, to jest on niemal niezbędny. Ma on jednak jedną wadę, której nie wiem do końca jak rozwiązać: gumki pod przyciskami stosunkowo szybko się wycierają i po jakimś czasie najczęściej używane co raz trudniej się naciskają, aż w końcu stają się martwe. O punktach naprawy pilotów szkoda gadać, chyba że ktoś trafi na kogoś normalnego, niezblazowanego, który nie uszkodzi go dodatkowo przy próbie naprawy.

 

Też właśnie uważam, że model z wyświetlaczem wprowadza niepotrzebne komplikacje, ale właśnie podobno te droższe modele mają przyciski z lepszego materiału, choć nie mam potwierdzanie tych informacji.

 

8 godzin temu, Electrix napisał:

Miał ktoś taki przypadek, że dekoder pokazuje czasami bez powodu komunikat na sekundę, Brak sygnału na wejściu Ant 2?  Dekoder od ADB, podłączony dwoma kablami z konwertera Quad. Instalacja jest w porządku, nie ma problemów z odbiorem, wskazania dekodera Siła 98%, jakość 100%,  BER 1.0E-9.

 

Mi tak pokazuje jak ustawie jakiś kanał, który ma niezaktualizowane parametry i przełączę kanał w górę. Wtedy prawdopodobnie drugie wejście zostaje na tamtym kanale i sygnalizuje, że nie ma sygnału. Ale nie wiem czy w tym przypadku to ten sam powód.

 

8 godzin temu, mazak02 napisał:

Co do mojego problemu z przycinaniem się kanałów przy przełączaniu, wymieniłem wczoraj dekoder na nowy. Niestety nic się nie zmieniło. Dla testu poszedłem do sąsiada ze swoim dekoderem i podpięliśmy pod jego tv i  jego kabel HDMI. Te sam efekt przycinania....... widocznie ADB tak na razie musi mieć. Zaraz napiszę maila do NC+ i załączę film, ciekawe co mi odpowiedzą. Na wcześniejszym mediabox takiego efektu nie było.

 

Co do Fast Zapping nie widzę nadal żadnej różnicy po podłączeniu unicable z 8 głowicami. Miałem wcześniej instalację 2-kablową i zmieniał podobnie. Jeżeli komuś nie zależy na nagrywaniu kilku kanałów jednocześnie to IHMO nie ma sensu wyrzucać pieniędzy na unicable.

 

mediaBOX+ był jak dotąd najlepszym dekoderem ze wszystkich oferowanych przez wszystkie wcielenia tego operatora, jeżeli chodzi o jakość, komfort użytkowania, bezproblemowość, bezawaryjność itp. Prawdopodobnie n-ka mocno inwestowała w tę sferę (mimo że premiera była przy debiucie nc+, to gdyby nie połączenie prawdopodobnie byłby to kolejny dekoder n-ki). Aż szkoda, że go nie produkują i brakuje mu tych paru nowych funkcjonalności z 4K ultraBOX+, przez co trzeba się z nim żegnać.

 

Z tego, co pamiętam na swoim filmie sprawdzałeś kilka pierwszych kanałów, głównie z transpondera TVN-u. One będą się zawsze szybko przełączały, nawet na zwykłym jednym kablu. Fajnie jakbyś porównał np. przy kanałach filmowych albo dziecięcych, bo tam są często inne ćwiartki sygnału. Do 45. oprócz TVP2 HD wszystkie kanały są w dolnym paśmie, więc mając instalację dwukablową dekoder ma całe potrzebne pasmo, trochę tak jakby był podłączony jeden wtyk wideband. Szkoda, że Cyfrowy Polsat zaczął wynajmować transpondery w górnym paśmie. Jeżeli się nie mylę, to gdyby te 4 transpondery przeniósł do dolnego oraz przeniesiono by kanały BBC, to dla polskojęzycznych kanałów w ogóle nie byłby potrzebny konwerter Unicable, mając twina. Jeżeli dobrze liczę 14 "polskich" transponderów jest dolnym paśmie, 4+wybrane BBC w górnym.

Edytowane przez WebMat
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie jest to może wielkie odkrycie, ale moim zdaniem po prostu PC+ obniżyło koszty zmieniając importowany z centrali stosunkowo drogi jak na nasz rynek dekoder na tańszy w produkcji łudząco przypominający poprzednika. Nie było tutaj celem cokolwiek poprawić, chyba że przy okazji. Teraz za pewne operator będzie mógł oferować ten dekoder każdemu klientowi za 0-5 zł/mc. Mimo identycznego oprogramowania, niemal identycznego wyglądu podczas użytkowania wyczuwa się, że to jest inny dekoder. Trochę jak przy jeździe samochodem, każdy model prowadzi się inaczej.


Może coś w tym jest. Ostatnio dużo chętniej rabatują dekoder 4k do 0-5zł/m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, WebMat napisał:

...

 

mediaBOX+ był jak dotąd najlepszym dekoderem ze wszystkich oferowanych przez wszystkie wcielenia tego operatora, jeżeli chodzi o jakość, komfort użytkowania, bezproblemowość, bezawaryjność itp. Prawdopodobnie n-ka mocno inwestowała w tę sferę (mimo że premiera była przy debiucie nc+, to gdyby nie połączenie prawdopodobnie byłby to kolejny dekoder n-ki). ....

Swego był bardzo krytykowany jeśli chodzi o generowany obraz, więc nie był taki idealny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WebMat, jeśli chodzi o klawisze w tym pilocie Logitech harmony to po kilku latach używania zakupiłem zestaw do regeneracji pilotów (małe wycięte gumki + klej). Lepiej od razu wszystkie stare gumki odciąć tapeciakiem i przykleić nowe, spokój na lata i działa jak nowy. Godzina zabawy ale warto.

Wracając do dekodera to faktycznie największe opóźnienia w przełączaniu kanałów występują u mnie na kanałach dziecięcych. Czasem naprawdę trzeba czekać dłużej niż np. na Pace 500gb. Z TVP2 zwykle jest szybciej, czasem bardzo szybko i właśnie się zastanawiałem od czego to zależy. Może od jakiegoś pobierania VOD? Myślałem też o unicable ale szkoda mi astry. 

Co do dziwnych komunikatów podczas przełączania to aktualnie nie narzekam, w zasadzie problemy nie występują wcale, kanały wyskakują od razu poprawnie w całości. Choć przypominam sobie że rok temu na początku jak nabyłem ten dekoder to musiałem zrobić małą korektę anteny, paski sygnału skoczyły bardzo do góry, powymieniałem przełączniki diseqc na axing, wszystkie końcówki przewodów F kompresyjnie zaciśnięte i od tamtej chwili już żadnych problemów. Aczkolwiek astrę mam niedopieszczoną i jak latam po niej intensywnie to zdarza się dość często tabelka brak sygnału przez pół sekundy lub klatkowanie na starcie, po chwili jest już ok (np. przełączanie z kanału 800 Das Erste HD na 801 ZDF HD. Ale tak jak mówię, do ustawienia hotbirda się przyłożyłem, a zez na Astrę jest raczej średnio ustawiony, wszystko odbiera stabilnie nawet podczas niepogody ale nie jest to lux zapas sygnału. Tak że może w tym jest problem, może BER zły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shevchenko1987 napisał:

Czyli ten sam, ale nie taki sam.

 

A jak z jakością obrazu? Lepiej, gorzej czy tak samo? 

 

Jakość obrazu jest moim zdaniem taka sama, ale to na kanałach SD/HD. Jeżeli chodzi o HDR/4K, to nie jestem w stanie nic powiedzieć, gdyż mój telewizor obsługuje max Full HD.

 

Z kolei być może mylnie, ale wydaje mi się, że jest nieco lepszy dźwięk, jakby bardziej krystaliczny. W teorii różnica powinna dotyczyć jedynie dźwięku w MPEG'u, bo AC3 zdaje się nie jest przetwarzane przez dekoder, tylko idzie bitstream bezpośrednio do amplitunera.

 

Godzinę temu, Pawel napisał:

Swego był bardzo krytykowany jeśli chodzi o generowany obraz, więc nie był taki idealny ;)

 

Dlatego właśnie podkreśliłem, że najlepszy jeżeli chodzi o jakość, komfort użytkowania, bezproblemowość, bezawaryjność. :) Jakość w sensie jakość wykonania. Miałem go prawie 5 lat i działał idealnie, chyba nigdy się nawet nie zawiesił. Obraz rzeczywiście był na nim jakby gorszy, nawet pocyfrowy Pace miał lepszy.

 

To są wszystko subiektywne wrażenia konsumenckie. Nie robię jakieś głębokiej analizy porównawczej. I tak zarówno mediaBOX+ jak i 4K ultraBOX+ są sto razy lepsze niż dekodery za czasów Cyfry+, które były zacinające się, resetujące, z padającymi dyskami, z lataniem po kilka razy z wymianą na inny używany i też zepsuty u kogoś innego...

 

Z tym przełączaniem można się przyzwyczaić, ale martwi mnie w zasadzie tylko to wolne przewijanie nagrań. Jeszcze 1,5x, 2x idzie sprawnie, ale przy 4x i wyżej KOSZMAR. Nie wiem czy może potrzebny jest jakiś format dysku.

 

Godzinę temu, lotus napisał:

@WebMat, jeśli chodzi o klawisze w tym pilocie Logitech harmony to po kilku latach używania zakupiłem zestaw do regeneracji pilotów (małe wycięte gumki + klej). Lepiej od razu wszystkie stare gumki odciąć tapeciakiem i przykleić nowe, spokój na lata i działa jak nowy. Godzina zabawy ale warto.

Wracając do dekodera to faktycznie największe opóźnienia w przełączaniu kanałów występują u mnie na kanałach dziecięcych. Czasem naprawdę trzeba czekać dłużej niż np. na Pace 500gb. Z TVP2 zwykle jest szybciej, czasem bardzo szybko i właśnie się zastanawiałem od czego to zależy. Może od jakiegoś pobierania VOD? Myślałem też o unicable ale szkoda mi astry. 

Co do dziwnych komunikatów podczas przełączania to aktualnie nie narzekam, w zasadzie problemy nie występują wcale, kanały wyskakują od razu poprawnie w całości. Choć przypominam sobie że rok temu na początku jak nabyłem ten dekoder to musiałem zrobić małą korektę anteny, paski sygnału skoczyły bardzo do góry, powymieniałem przełączniki diseqc na axing, wszystkie końcówki przewodów F kompresyjnie zaciśnięte i od tamtej chwili już żadnych problemów. Aczkolwiek astrę mam niedopieszczoną i jak latam po niej intensywnie to zdarza się dość często tabelka brak sygnału przez pół sekundy lub klatkowanie na starcie, po chwili jest już ok (np. przełączanie z kanału 800 Das Erste HD na 801 ZDF HD. Ale tak jak mówię, do ustawienia hotbirda się przyłożyłem, a zez na Astrę jest raczej średnio ustawiony, wszystko odbiera stabilnie nawet podczas niepogody ale nie jest to lux zapas sygnału. Tak że może w tym jest problem, może BER zły. 

 

To muszę pomyśleć o tym zestawie do regeneracji, bałem się eksperymentować na żywym organizmie, ale przy niektórych przyciskach chyba nie ma już nic do stracenia. Dzięki za podpowiedź!

 

Mam podobnie, odkąd musiałem zamienić miejscami konwertery mam trochę spiepsz0ną Astrę, bo trzeba było rozmontować cały zestaw zez. A niestety ją można ustawić na miliony różnych sposobów względem głównego konwertera na HB. I też właśnie przy okazji założyłem kompresyjne, ale tylko przy konwerterze. Zagnieździł się tam jakiś wosk i jeden z kabli był w środku zżółkły, ale na szczęście tylko na samym końcu odcinka, dlatego nakręcane F-ki poszły do kosza.

 

A jak masz na ekranie instalacyjnym anteny (po wyborze, że dwukablowa), jak przechodzisz między pozycjami Hotbird i Astra, gdzie wybiera się nr LNB? Bo u mnie właśnie tak było, że trwało to ok. 2 sekund, a na antenie 2 ok. 4 sekundy. I takie same zacięcie było przy co którymś przełączeniu kanału. Teraz na tym egzemplarzu od ADB przechodzi między nimi praktycznie od razu (czyli tak jakby komunikacja z przełącznikiem była już prawidłowa), podobnie jak to jest na dodatkowej mydelniczce BOX+.

Edytowane przez WebMat
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, NobelM napisał:

 


Może coś w tym jest. Ostatnio dużo chętniej rabatują dekoder 4k do 0-5zł/m.

 

Rabatują tak jak z każdym innym dekoderem, gdy już jest dość sporo wypchnietych do abonentów. Jest to tani sprzęt. Zapewne dysk jest droższy od całego tego chińskiego pudła.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Forum.

Jestem tu nowy więc liczę na wyrozumiałość.

Jestem (byłem ) abonentem n-ki od samego jej początku. 

Obecnie przedłużyłem umowę wraz z wymianą TurboBox'a na Ultrabox 4K.

Dekoder wymieniłem kilka dni temu i po chwilowym zachwycie nowym sprzętem mam kilka uwag.

 

1.Mimo podłączenia dekodera do sieci kablem przy próbie uruchomienia usługi NC+ GO TV Internet (niebieskim przyciskiem) cały czas od kilku dni mam komunikat "Brak dostępu do serwisu nc+ GO TV" . Przy uruchomieniu z pozycji MENU można korzystać ale tylko z nc+ GO TV (czyli tej zawartości , która pobrała się na dysk) ,przy wybraniu opcji Internet wyskakuje taki sam komunikat o braku dostępu.

 

2.Poważniejszy problem mam z odbiorem kanałów a dokładnie z obrazem.

Posiadam tv OLED 65B7V  (z najnowszym sofetm) podpięty do dekodera kablem HDMI 2.0 Premium , treści 4K przesyła bez problemu ale przy ogladaniu jakiegokolwiek programu występuje nagłe chwilowe ściemnienie i po chwili rozjaśnienie obrazu - i tak cały czas w nieregularnych odstępach czasu.

Początkowo myślałem ,że problem jest związany z funkcją ECO w TV ale wszystkie te opcje są wyłączone . Przy oglądaniu z innych źródeł ( BluRay  , dysk USB w TV ) problem nie występuje. Zamieniałem również złącza HDMI w TV i na każdym ten sam problem z przyciemnianiem i rozjaśnianiem obrazu.

Dodam jeszcze ,że taki sam problem jest z odtwarzaniem nagrań z dysku w dekoderze  (Lista Nagrań).

Próbowałem również zmiany rozdzielczości wyjściowej dekodera czy to 1080p ,1080i , 720p zawsze ten problem występuje.

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie mogące pomóc w rozwiązaniu problemu.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te ściemnienie jest mocne??? Ja też mam oleda 55c7v i jak włączam tv to na początku kilka minut zauważam lekkie ściemnianie i rozjaśnianie jakby ktoś zwiększał kontrast. Natomiast to nie są duże skoki ściemniania. Nagraj jak to jest u ciebie i pokaż wtedy porównamy. Coś mi się zdaję że nowy dekoder o ADB nie chce za dobrze współpracować z oledami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Pozdrawiam wszystkich użytkowników Forum.
Jestem tu nowy więc liczę na wyrozumiałość.
Jestem (byłem ) abonentem n-ki od samego jej początku. 
Obecnie przedłużyłem umowę wraz z wymianą TurboBox'a na Ultrabox 4K.
Dekoder wymieniłem kilka dni temu i po chwilowym zachwycie nowym sprzętem mam kilka uwag.
 
1.Mimo podłączenia dekodera do sieci kablem przy próbie uruchomienia usługi NC+ GO TV Internet (niebieskim przyciskiem) cały czas od kilku dni mam komunikat "Brak dostępu do serwisu nc+ GO TV" . Przy uruchomieniu z pozycji MENU można korzystać ale tylko z nc+ GO TV (czyli tej zawartości , która pobrała się na dysk) ,przy wybraniu opcji Internet wyskakuje taki sam komunikat o braku dostępu.
 
2.Poważniejszy problem mam z odbiorem kanałów a dokładnie z obrazem.
Posiadam tv OLED 65B7V  (z najnowszym sofetm) podpięty do dekodera kablem HDMI 2.0 Premium , treści 4K przesyła bez problemu ale przy ogladaniu jakiegokolwiek programu występuje nagłe chwilowe ściemnienie i po chwili rozjaśnienie obrazu - i tak cały czas w nieregularnych odstępach czasu.
Początkowo myślałem ,że problem jest związany z funkcją ECO w TV ale wszystkie te opcje są wyłączone . Przy oglądaniu z innych źródeł ( BluRay  , dysk USB w TV ) problem nie występuje. Zamieniałem również złącza HDMI w TV i na każdym ten sam problem z przyciemnianiem i rozjaśnianiem obrazu.
Dodam jeszcze ,że taki sam problem jest z odtwarzaniem nagrań z dysku w dekoderze  (Lista Nagrań).
Próbowałem również zmiany rozdzielczości wyjściowej dekodera czy to 1080p ,1080i , 720p zawsze ten problem występuje.
 
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie mogące pomóc w rozwiązaniu problemu.   
Miałem tak samo jak Ty. Też mam Oleda. Nie wiem co się stało, ale po kilku dniach obraz się poprawił tj. już nie widzę fluktuacji jasności.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze kolejny kamyczek do ogródka, jakim w tym porównaniu jest dekoder od ADB. W pierwszym momencie tego nie zauważyłem, a wyszło to po czasie. Włączając dekoder wraz z telewizorem i amplitunerem jest dźwięk oraz... czarny ekran. Kanały normalnie się przełączają, pojawiają się wszystkie komunikaty dekodera (belki, informacje o programach, menu itp.), ale obrazu z danego kanału nie ma. Trzeba wtedy wyłączyć sam dekoder i włączyć go jeszcze raz i obraz się pojawia. Po wyłączeniu całego zestawu TV, amplituner, dekoder i włączeniu ponownie wszystkiego problem cały czas występuje, znów trzeba wyłączyć i włączyć sam dekoder. Wyjęcie z gniazdka i ponowne podłączenie całej listwy urządzeń nie pomaga.

 

Moim zdaniem jest to jakiś błąd z komunikacją/zabezpieczeniami HDMI. Kto ma sprawny Technicolor niech się go nie pozbywa...

 

Nawiązując jeszcze do wcześniejszej wypowiedzi czy u was (posiadaczy dekodera ADB) też tak wolno się przewijają nagrania/timeshift przy tempie 4x i szybszym? Niestety domownicy mnie o to męczą, ja już trochę mam dosyć tego tematu, zawsze coś musi nie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli funkcję HDMI CEC pisząc o włączaniu dekodera,telewizora i amplitunera ?Próbowałeś zmieniać porty w amplitunerze ?

Na początku mnie ucieszyło, że można jednym klawiszem włączyć wszystkie sprzęty HDMI CEC). Ale po kilku dniach to wyłączyłem, bo oprócz dekodera używam też odtwarzacza BR czy od niedawna mi boxa i każde wyłączenie dekodera wyłączało mi też telewizor.A nie zawsze chciałem go wyłączyć używając innych źródeł. Niestety nie ma rozdzielenia czy ma tylko włączać po hdmi dlatego wolałem z niej zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Pawel napisał:

Masz na myśli funkcję HDMI CEC pisząc o włączaniu dekodera,telewizora i amplitunera ?Próbowałeś zmieniać porty w amplitunerze ?

Na początku mnie ucieszyło, że można jednym klawiszem włączyć wszystkie sprzęty HDMI CEC). Ale po kilku dniach to wyłączyłem, bo oprócz dekodera używam też odtwarzacza BR czy od niedawna mi boxa i każde wyłączenie dekodera wyłączało mi też telewizor.A nie zawsze chciałem go wyłączyć używając innych źródeł. Niestety nie ma rozdzielenia czy ma tylko włączać po hdmi dlatego wolałem z niej zrezygnować.

 

No właśnie cały ambaras w tym, że ta funkcja nie jest włączona. Tak jak pisałem wcześniej także używam pilota Harmony 350 i on ma guzik, który po kolei włącza/wyłącza wszystkie urządzania (TV, dekoder, amplituner).

 

I jeszcze jedna kwestia: raz na jakiś czas nie załącza się w ogóle dźwięk po przełączeniu kanału, trzeba wtedy przełączyć np. jeden kanał w górę i z powrotem jeden w dół.

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pawel napisał:

To jeszcze pozostaje kwestia jak to masz wszystko podłączone.Dekoder jest wpięty do telewizora czy do amplitunera ?Próbowałeś zmienić kabel HDMI ?

 

Dekoder do amplitunera przez HDMI oraz amplituner do TV wyjściem HDMI OUT.

 

Sprawdziłem połączenie innym kablem do tego samego oraz innego złącza i jest tak samo.

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...