Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@kocik89 aktualizacje na JADA idą partiami raz w tygodniu https://satkurier.pl/news/224846/4k-ultrabox-z-aktualizacja-oprogramowania.html

@hruszcz u mnie to samo z długim czasem włączenia, jak czegoś nie sknocą w każdym nowym sofcie to są chorzy 😂

Edytowane przez sławek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2023 o 02:08, joshuaa napisał(a):

Wchodzisz w EPG wybierasz program do nagrania, klikasz ok i tam wybierasz według czasu. Wtedy pojawią się dodatkowe opcje. Zmiana czasu, ilość powtórzeń itd.


Nie widzę żadnych takich opcji. Mam soft pobrany 25.01.2023, wersja 0X73EB 0X79.

 

W ogóle nie rozumiem co znaczy "wybierasz program do nagrania". Przecież jak na jakimś kanale nie ma EPG to nie ma żadnych nazw kanałów.

Co konkretnie nacisnąć, będąc na kanale, z którego chcemy coś nagrać, aby pojawiało się menu, w którym podaje się godzinę i minutę startu, i godzinę i minutę zakończenia nagrania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacek3

 

jezeli nagrywasz z EPG to wybierasz pozychę którą chcesz nagrać i zamiast klikać czerwony przycisk „REC” dajesz OK. Wtedy masz pełny opis audycji. Następnie pod obrazkiem masz 4 opcje w tym „Nagraj” ze strzałką. Wybierasz ją i klikasz ponownie OK i masz tam do wyboru dodatkową opcję „Wg. czasu”. I tuwtj masz już wszystkie opcje gdzie możesz zmienić godzinę jak i ustawić powtórzenie nagrań. 

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem trochę i dla kanałów, które mają EPG nagrywanie wg czasu działa.
Jak dany kanał nie ma EPG, nie da się nic nagrać.


Aby skorzystać trzeba wejść na jakąkolwiek audycję aktualnie trwającą lub przyszłą i wybrać sobie dowolny przedział czasowy mieszczący się w przedziale od początku aktualnej zawartości bufora timeshifting do 14 dni naprzód. Jeśli zlecimy nagranie zaczynające się wcześniej niż to, co jest aktualnie w buforze timeshiftingu nagranie będzie oznaczone jako "Nagrano x%- Zawartość nie została znaleziona". Będzie się zaczynać od momentu gdy zaczyna się zawartość bufora.
 

Nagrania mają zawsze nazwę audycji, przez którą jej zlecano. Nagrywanie różnych fragmentów tej samej audycji trzeba zlecać wchodząc na inną audycję, bo dekoder nie przyjmuje drugiego nagrania zlecanego z tej samej audycji. 

Jak widać, gdy jest EPG da się z tego korzystać.

Teraz jeszcze bardzo przydałaby się uzupełniająca funkcja, jaka od dawna była  dostępna w turboboxie pozwalająca na nadanie takim nagraniom własnej nazwy. 



 

W bieżącej aktualizacji usunięto też błąd uniemożliwiający usunięcie ze stopklatki przysłaniających ją elementów graficznych.

Lista uwag do nowego oprogramowania się skraca :


1. chaos w menu, nieczytelne informacje (zbyt małe literki, wyśrodkowanie tekstów jak dla dzieci); pod klawiszem info w starym sofcie można się było przede wszystkim dowiedzieć kto wyreżyserował film, kiedy film powstał i jaka jest jego obsada; teraz jest tylko streszczenie jego fabuły; bardzo to infantylne,
2. brak możliwości odtwarzania w zwolnionym tempie (bardzo przydatne przy transmisjach sportowych),
3. brak możliwości zrobienia stopklatki (aby czemuś się przyglądnąć lub zrobić czemuś fotkę) bez zaśmiecających ją elementów graficznych,
4. brak możliwości robienia nagrań wg czasu: chodzi o możliwość nagrywania fragmentów audycji, lub w ogóle nagrywania programów z kanałów mających problem z EPG, brak możliwości nagrywania kanałów nie mających EPG
5. brak możliwości zlecenia nagrywania seriali (audycji cyklicznych),
6. brak funkcji "znajdź podobne", która umożliwiała szybkie znalezienie ponownej emisji programu lub jego kolejnego odcinka i zlecenia jego nagrania,
7. brak możliwości nadawania nagraniom własnych nazw,
8. nieczytelny ekran nagrań własnych, brak sensownego sposobu ich sortowania,
9. kasowanie się bufora timeshiftingu gdy wejdzie się do listy nagrań (np. po to by zrobić miejsce na nagranie) i choć na moment uruchomi jakieś nagranie,
10. możliwość utworzenia tylko jednej listy ulubionych; a co z preferencjami innych domowników?
11. bardzo mała liczba kanałów obsługujących Replay TV; z kanałów o numerach od 1 do 21 tylko dwa (TVN24 i C+) obsługują tę funkcję,
12. brak możliwości w Replay TV odtwarzania audycji jedna za drugą; funkcja ta jest dostępna w Live TV w serwisie C+ Online; jest bardzo przydatna przy oglądaniu kanałów informacyjnych,
13. brak możliwości zgrania na dysk audycji, która jest jeszcze dostępna w Replay TV; 8 godzin to bardzo krótki czas na oglądnięcie czegoś; nie ma tej funkcji też w UPC Replay TV, ale UPC udostępnia audycje przez 7 dni, a nie tylko 8 godzin,
14. klawisze PLAY i PAUZA działają identycznie; jeden z nich się marnuje,
15. oglądając jakąś audycję z opóźnieniem (z bufora timeshiftingu) nie ma jak sprawdzić jakie mamy opóźnienie w stosunku do programu live.

 

Czemu to forum nie pozwala na edycją czegoś wysłanego minutę temu, tylko dlatego, że scaliło automatycznie to coś z postem sprzed 30 minut? Chciałem zedytować punkt 11.

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jacek3 napisał(a):

Potestowałem trochę i dla kanałów, które mają EPG nagrywanie wg czasu działa.
Jak dany kanał nie ma EPG, nie da się nic nagrać.

 

Coś słabo testowałeś. Przed chwilą sprawdziłem na Fashion TV. Kanał nie ma EPG. Bez problemu udaje się ustawić nagrywanie. Po wybraniu kanału wciskasz OK. Następnie przechodzisz na Nagraj i wciskasz OK. Wybierasz wg czasu i ustawiasz parametry nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel napisał(a):

Coś słabo testowałeś. Przed chwilą sprawdziłem na Fashion TV. Kanał nie ma EPG. Bez problemu udaje się ustawić nagrywanie. Po wybraniu kanału wciskasz OK. Następnie przechodzisz na Nagraj i wciskasz OK. Wybierasz wg czasu i ustawiasz parametry nagrania.

 

Dzięki za podpowiedź. Czyli tu nie robi się nagrań z EPG tylko inaczej. Szkoda, że operator nie udostępnia na swej stronie na bieżąco aktualizowanej instrukcji w której byłyby takie informacje.

Jaką nazwę przyjmuje takie nagranie? Jaką nazwę przyjmuje  kolejne nagranie z tego samego kanału, o ile się da zrobić kolejne nagranie?

 

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów miałem przed chwilą kilka minut, aby sprawdzić jak działa to nagrywanie wg czasu i muszę przyznać, że zlecanie nagrań wywoływane przez EPG+OK (dla kanałów z EPG) i przez OK (dla kanałów bez EPG) działa całkiem nieźle.

W czasie zlecania nagrania da się nawet nadać nagraniu własną nazwę.  

Przydałoby się jeszcze aby można było zmieniać nazwy nagrań już wykonanych. 

Wypada uaktualnić uwwagi:

 

1. chaos w menu, nieczytelne informacje (zbyt małe literki, wyśrodkowanie tekstów jak dla dzieci); pod klawiszem info w starym sofcie można się było przede wszystkim dowiedzieć kto wyreżyserował film, kiedy film powstał i jaka jest jego obsada; teraz jest tylko streszczenie jego fabuły; bardzo to infantylne,
2. brak możliwości odtwarzania w zwolnionym tempie (bardzo przydatne przy transmisjach sportowych),
3. brak możliwości zrobienia stopklatki (aby czemuś się przyglądnąć lub zrobić czemuś fotkę) bez zaśmiecających ją elementów graficznych,
4. brak możliwości robienia nagrań wg czasu: chodzi o możliwość nagrywania fragmentów audycji, lub w ogóle nagrywania programów z kanałów mających problem z EPG, brak możliwości nagrywania kanałów nie mających EPG
5. brak możliwości zlecenia nagrywania seriali (audycji cyklicznych),

6. brak funkcji "znajdź podobne", która umożliwiała szybkie znalezienie ponownej emisji programu lub jego kolejnego odcinka i zlecenia jego nagrania,
7. brak możliwości nadawania nagraniom własnych nazw,
8. nieczytelny ekran nagrań własnych, brak sensownego sposobu ich sortowania,
9. kasowanie się bufora timeshiftingu gdy wejdzie się do listy nagrań (np. po to by zrobić miejsce na nagranie) i choć na moment uruchomi jakieś nagranie,
10. możliwość utworzenia tylko jednej listy ulubionych; a co z preferencjami innych domowników?
11. mała liczba kanałów obsługujących Replay TV; z kanałów o numerach od 1 do 21 tylko dwa (TVN24 i C+) obsługują tę funkcję,
12. brak możliwości w Replay TV odtwarzania audycji jedna za drugą; funkcja ta jest dostępna w Live TV w serwisie C+ Online; jest bardzo przydatna przy oglądaniu kanałów informacyjnych,
13. brak możliwości zgrania na dysk audycji, która jest jeszcze dostępna w Replay TV; 8 godzin to bardzo krótki czas na oglądnięcie czegoś; nie ma tej funkcji też w UPC Replay TV, ale UPC udostępnia audycje przez 7 dni, a nie tylko 8 godzin,
14. klawisze PLAY i PAUZA działają identycznie; jeden z nich się marnuje,
15. oglądając jakąś audycję z opóźnieniem (z bufora timeshiftingu) nie ma jak sprawdzić jakie mamy opóźnienie w stosunku do programu live.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szalejmy...... mi brakuje już tylko automatycznego przełączania na kanał z ustawionym przypomnieniem w EPG, no i bardziej dopracowanych aplikacji (viaplay, player, HBO MAX)
Gdzieś w marzeniach mam też możliwość ustawienia dekodera jako IPTV Only 

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _Artek_ napisał(a):

U mnie też w nocy pojawiła się aktualizacja wszystko jest ok i szału też nie ma :D

Ja miałem problem mam sandbara JBL bar 3.1 jak właczałem tv musiałem HDMI od dekodera w tv odłączyć jak nie odłączyłem to nie było dzięki z sandbara teraz już problemu nie mam bo najpierw włączyłem sterownie jak właczałem dekoder właczał odrazu się tv a teraz tą funkcję wyłączyłem i jest wyłączona i teraz mam czały czasz dźwięk z sandbara problemu nie ma już nawet jak dekodera nie włacze też jest dźwięk ja już na 4kultrabox+ miałem aktualizacje w nocy 25 stycznia a kiedy na 4kdualbox+ bo mam dwa egzemplarze w multi rum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...