Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, samiel2009 napisał:

PawleTSW, a czy od tego nie popsuje się Ultrabox? Przykładowo pobiera sobie jakieś VOD a tu nagle pyk, odłączam go od zasilania .... 

 

Nie jest to zalecana metoda. Komputer pewnie wyłączasz przez zamknij system a nie bezpośrednio z gniazdka ;), a dekoder to przecież swego rodzaju komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder jest bardziej jak router, niż "komputer". "Komputer" cały czas ma coś otwarte do zapisu na dysku, nazwijmy go, systemowym. A dekoder, czy tam router, uruchomił się, załadował do RAM i tylko sobie coś tam pisze do logów. No i wyświetla obraz :-)

 

Zamknięcie "z listwy" nie ma na niego żadnego wpływu. Po włączeniu znów się po prostu uruchomi. To nie lodówka, w której w niesprzyjających warunkach można "zawiesić" sprężarkę, zwłaszcza przy krótkich przerwach w dostawie prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Mruczek napisał:

Dekoder jest bardziej jak router, niż "komputer". "Komputer" cały czas ma coś otwarte do zapisu na dysku, nazwijmy go, systemowym. A dekoder, czy tam router, uruchomił się, załadował do RAM i tylko sobie coś tam pisze do logów. No i wyświetla obraz :-)

Nie tylko tworzy logi. Zapamiętuje przecież zmiany na liście ulubionej, EPG czy konfigurację. W modelach z dyskiem pobiera w tle VOD.Mniejsza o to. Decyzja czy wyłączać należy do użytkownika. Na niego tez spadnie ewentualne "bujanie" się z wymianą w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gość napisał:

Ja korzystam poprzez sterowanie HDMI z TV, nawet spoko się integruje ze smart tv w szajsungu, ten dekoder (jak lista kanałów, nagrywanie, menu, etc.). Działa to o niebo lepiej od pilota oryginalnego, no i nie trzeba celować w dekoder. Nie wiem kto to wymyślił że w takim dekoderze jeszcze piloty na podczerwień...  

 

Zawsze zamiast oryginalnego pilota możesz użyć aplikacji Pilot enka 2. Jak dobrze ją skonfigurujesz to wszystkimi funkcjami dekodera będziesz mógł sterować nie tylko z innego pokoju, niż ten w którym stoi dekodera, ale nawet z innego kraju.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałeś baterie w pilocie ?U mnie też trzeba było celować w dekoder. Nawet miernik pokazywał, że baterie nie są w takim złym stanie. Wymieniłem na nowe pastylki i jak ręką odjął. Widać niewielki spadek napięcie powoduje gorsze działanie pilota.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprawdzałem i baterie i piloty.. problem mam że w salonie dekoder jest bardzo nisko w komodzie, po drodze przysłonięty ławą.. fotelami... i to dla tego pilota już wyczyn... a w sypialni schowany, to już w ogóle.. ale dzięki sterowaniu przez HDMI działa idealnie z pilota od TV i jest tylko jeden pilot i menu integruje się ze smart TV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kombinować, tylko po co takie komplikacje, daliby jak normalni BT i nie byłoby problemu.. ale i tak teraz już wszyscy przyzwyczajenie u mnie do jednego pilota + menu dekodera w TV Smart wcale nie jest złe, bardzo intuicyjnie to się integruje i nawet dobrze się to obsługuję, więc raczej nie będzie kombinowania aby powrócić do pilota na podczerwień.. 

Edytowane przez gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na Samsung masz normalnie takie uproszczone menu, gdzie masz rozszerzonego smart TV np. o możliwość nagrania, EPG, menu, ostatnio wybierane kanały i standardowe sterowanie dekoderem po uruchumieniu funkcjonalności uniwersalnego pilota i po wykryciu dekodera przez TV.

Edytowane przez Sentence
Nie ma czegoś takiego, jak "szajsung". Następnym razem będzie kosz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel napisał:

Tez sporadycznie steruję pilotem od Oleda LG ultraboxem ale tam nie ma żadnej integracji z telewizorem. Po prostu dekoder reaguje na część przycisków jak bym oryginalnym pilotem sterował. Do przełączania kanałów się nadaje, ale coś więcej korzystam z oryginalnego.

Niebieski przycisk i pilotem Magic wszędzie wchodzisz. Gorzej z cofnięciem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sprawdzę ;)

Cofnięcie działa. Trzeba dłużej przytrzymać.

No tak. Niebieski wchodzi do Menu. Jednak z Menu nie wejdziesz w EPG w które wchodziło się poprzez klawisz "kropek". Rozwija się wtedy dodatkowe podmenu i tam sa klawisze numeryczne, MENU, Przewodnik TV. Na starym sofcie szło tak wejść do EPG. Na nowym wywołuje pasek info.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tego dekodera dochodzę do wniosku że głośność dźwieku (program) jest niższy aniżeli w PACE 500 GB. W obydwu dekoderach miałem ustawienie na maxa, a korzystając z tego samego telewizora przy Ultraboxie muszę ustawiać poziom głośności w nim zdecydowanie wyżej.

Edytowane przez samiel2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mając póki co telewizor Sony Full HD z 2016 roku muszę wymienić kabel HDMI zakupiony także w tym czasie? Gość w punkcie powiedział że należy to zrobić aby była dobra współpraca z ich dekoderem 4K nawet gdy nie posiada się telewizora 4K. Pokazywał mi od nich kabel HDMI 4K Opticum. Będąc w galerii poszedłem jeszcze do salonu Sony i sklepu Euro a tam powiedzieli mi że nie ma takiej potrzeby. Drugie pytanie to czy obecnie z dekoderem ADB 4K nie występują już problemy z działaniem po zmianach które niedawno miały miejsce. Już nie chodzi mi o epg czy nagrywanie ale o po prostu moralne oglądanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem coś wstecz aż do początku czerwca i coś się przewinęło np. ktoś miał problem  synchronizacji obrazu z dźwiękiem czy zniknęły z listy Eurosporty a jeszcze ktoś inny miał na ekranie informacje o braku sygnału mimo jego posiadania. 

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ircios napisał:

Jak ktoś ma ustawienia na 2 sat, a używa jednego wejścia, to ma problemy z sygnałem. Dekoder działa dobrze. Jednemu nie odpowiada, a drugiemu odpowiada nowy soft.

OK dzięki za odpowiedź. Zobaczę sam niedługo 😁 A ktoś może się jeszcze wypowiedzieć czy używa tego dekodera z kilkuletnim kablem HDMI w telewizorze Full HD? Boje się że przyniosę dekoder do domu i będą jakieś właśnie problemy przez kabel i będę musiał zasuwać do sklepu po nowy. A kupić odrazu co może okazać się niepotrzebne to wydanie pieniędzy tylko. Dlatego zwracam się z takim pytaniem do osób które takie rozwiązanie posiadają u siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel kablowi nie równy. To że u kogoś działa to nie znaczy, że u ciebie będzie.

Masz dwa wyjścia. 

1. Kupujesz nowy kabel i zapominasz o sprawie.

2. Przychodzisz do domu i sprawdzasz. Uda się albo gonisz kupować kabel jeśli nie działa.

Edytowane przez Dr.STech
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emarti

Miałem podobne rozterki dwa lata temu gdy brałem ten dekoder, myślałem że problemem będzie mój nie najnowszy już telewizor (zgodność HDCP). Jednak żadnych problemów nie było i nie ma, wszystko działa w najlepsze. Kabel HDMI miałem taki za 10 zł z marketu i również dekoder na nim działał ale wymieniłem go na lepszy tak profilaktycznie. Możesz brać ten dekoder bez obaw ;)

Edytowane przez Ozzy666
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emarti powiem tak, na przykładzie mojej siostry, u niej Sony Bravia full hd 40 cali z grudnia 2007 i kabel hdmi firmy Arcas z tegoż też roku pod to podłączony od 3 lat Ultrabox+ 4k (JADA) i wszystko śmiga bez zarzutów.

Edytowane przez sławek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...