Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy odtwarzaniu niektórych nagrań pojawia mi się komunikat w górnym prawym rogu że część nagrania jest niedostępna, nagranie jednak jest odtwarzane poprawnie w całości. Też pojawia się u kogoś podobny komunikat czy mam odosobniony przypadek? 

Edytowane przez Ozzy666
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Ozzy666 napisał:

Przy odtwarzaniu niektórych nagrań pojawia mi się komunikat w górnym prawym rogu że część nagrania jest niedostępna, nagranie jednak jest odtwarzane poprawnie w całości. Też pojawia się u kogoś podobny komunikat czy mam odosobniony przypadek? 

 

Też się u mnie to pojawiało.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie po wymianie itca na jada pozytywne: mocno zwiększyła się jakość sygnału na obu kablach, brak błędu na kanałach event który uniemożliwiał ich oglądanie. Są jednak tez pewne niedogodności z którymi nie do końca jeszcze umiem sobie poradzić: najwyraźniej jada gryzie się z soundbarem sonos beam bo wyskakiwał ciągle komunikat w appce sonos że konfiguracja dźwięku tv jest niepoprawna i brakowało dźwięku- dopiero zmiana opcji w deku "hdmi-cec" z "nie" na "tak" póki co ogarnęła temat iż dźwięk jest... natomiast i tak po właczeniu deka dźwięk leci przez sekundę z tv by dopiero wtedy skoczyć po hdmi earc na soundbar. Dodatkowo przy zmianie kanału obraz lekko freezuje na minisekundę
Żeby było śmieszniej- w międzyczasie ponownie zmieniłem hdmi cec i teraz działa już w obu opcjach, a po drodze jeszcze zaliczył mocną zwiechą i sam odpalił hard reset :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mrożenie obrazu po przełączeniu kanału widać ten typ tak ma, bo to zjawisko istnieje od momentu pojawienia się tego modelu.  Był tu na forum kiedyś jeden typ który zaklinał rzeczywistość i twierdził, że błąd dawno temu został skorygowany. Widać pisał nieprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, utede napisał:

Pierwsze wrażenie po wymianie itca na jada pozytywne: mocno zwiększyła się jakość sygnału na obu kablach, brak błędu na kanałach event który uniemożliwiał ich oglądanie. Są jednak tez pewne niedogodności z którymi nie do końca jeszcze umiem sobie poradzić: najwyraźniej jada gryzie się z soundbarem sonos beam bo wyskakiwał ciągle komunikat w appce sonos że konfiguracja dźwięku tv jest niepoprawna i brakowało dźwięku- dopiero zmiana opcji w deku "hdmi-cec" z "nie" na "tak" póki co ogarnęła temat iż dźwięk jest... natomiast i tak po właczeniu deka dźwięk leci przez sekundę z tv by dopiero wtedy skoczyć po hdmi earc na soundbar. Dodatkowo przy zmianie kanału obraz lekko freezuje na minisekundę
Żeby było śmieszniej- w międzyczasie ponownie zmieniłem hdmi cec i teraz działa już w obu opcjach, a po drodze jeszcze zaliczył mocną zwiechą i sam odpalił hard reset :D

wszystko co napisałeś mogę potwierdzić bo też jestem świeżo po wymianie najbardziej  dziwi mnie ten wzrost jakości sygnału ;D
co do zamrożonej klatki "ten typ tak ma";D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Artek_ heh, myślałem że to pokłosie problemów z soundbarem. Czyli jednak nowsze bebechy w deku nie zawsze oznaczają lepszy efekt. No nic, tyle przeżyje na ten moment- skoro niedługo nowe modele mają wyjść to wtedy pomyślę o kolejnej zmianie.
Ważniejsze było naprawienie kaszany z event channelami
Co do jakości to też się zdziwiłem, ale jest minimum o 15 punktów więcej niż było na obu wejściach sat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby szybko  wyszły nowe.....bo po co ;D tak jak pisałem znaczących różnic nie ma ale jeśli miałbym wybór wróciłbym do itca :D
Też zauważyłeś różnicę w kolorach? są jakby bardziej "nasycone" przy tych samych ustawieniach tv niż te w itca. 

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, utede napisał:

@_Artek_ heh, myślałem że to pokłosie problemów z soundbarem. Czyli jednak nowsze bebechy w deku nie zawsze oznaczają lepszy efekt. No nic, tyle przeżyje na ten moment- skoro niedługo nowe modele mają wyjść to wtedy pomyślę o kolejnej zmianie.
Ważniejsze było naprawienie kaszany z event channelami
Co do jakości to też się zdziwiłem, ale jest minimum o 15 punktów więcej niż było na obu wejściach sat

 

Model JADA posiada problemy z kompatybilnością z amplitunerami niektórych czołowych producentów, a co za tym idzie również z soundbarami. W ITCA nie uświadczyłem takich problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mikizncplus said:

 

Model JADA posiada problemy z kompatybilnością z amplitunerami niektórych czołowych producentów, a co za tym idzie również z soundbarami. W ITCA nie uświadczyłem takich problemów. 

A z kolei w itca występują problemy z obecnymi kanałami event. I tak zle i tak niedobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam itca i nie mam problemów z kanałami 981-987 czasem jakiś komunikat wyświetla w prawym górnym roku ale transmisje działają, za to ci w canal+ mnie wkur.... Bo piszą mi że aplikacje player mam na dekoderze po wciśnięciu menu w zakładce start i aplikacje lub na kanale 223 a ja im pisze że nie ma u mnie tej aplikacji a kanał 223 nie istnieje tylko 222 Netflix jest a oni jak zwykle swoje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, utede napisał:

Pierwsze wrażenie po wymianie itca na jada pozytywne: mocno zwiększyła się jakość sygnału na obu kablach, brak błędu na kanałach event który uniemożliwiał ich oglądanie. Są jednak tez pewne niedogodności z którymi nie do końca jeszcze umiem sobie poradzić: najwyraźniej jada gryzie się z soundbarem sonos beam bo wyskakiwał ciągle komunikat w appce sonos że konfiguracja dźwięku tv jest niepoprawna i brakowało dźwięku- dopiero zmiana opcji w deku "hdmi-cec" z "nie" na "tak" póki co ogarnęła temat iż dźwięk jest... natomiast i tak po właczeniu deka dźwięk leci przez sekundę z tv by dopiero wtedy skoczyć po hdmi earc na soundbar. Dodatkowo przy zmianie kanału obraz lekko freezuje na minisekundę
Żeby było śmieszniej- w międzyczasie ponownie zmieniłem hdmi cec i teraz działa już w obu opcjach, a po drodze jeszcze zaliczył mocną zwiechą i sam odpalił hard reset :D

 

Jeszcze się przeprosisz z ITCA. :) Choć po tych wszystkich zmianach jest już znacznie lepiej niż na początku.

 

Jakości sygnału nie jesteś w stanie dokładnie sprawdzić przez dekoder C+, bo żaden z nich nie pokazuje wskazania w skali bezwzględnej (jak dB). Dekoder pokazuje tylko procenty i jeżeli masz ten sam egzemplarz, to za jego pomocą możesz jedynie stwierdzić czy sygnał jest lepszy czy gorszy (jak wzrastają lub spadają wskazania). Przykładowo dla 14,5 dB MER jeden dekoder pokaże 100% jakości, inny 94%, a jeszcze inny np. 82%. Właśnie ze względu na te niedokładności stosowane są wskazania procentowe, aby nie doszło do sytuacji, że na profesjonalnym mierniku jest 13 dB MER, a na dekoderze np. 11,5 dB.

 

Problem z eventowymi kanałami jest rzeczywiście wkurzający, bo nie jest dużym problemem sam komunikat, ale to że wyświetlają się wszystkie możliwe belki, napisy, logo C+ itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jednak kolega miał rację u mnie teraz też nie działają te kanały chociaż do wczoraj działały bez problemu i dziś popołudniu jak nie było transmisji też działały 

A ma ktoś już playera na tym ultraboxach? Bo w C+ twierdzą że jest...

Edytowane przez Bunio Bunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie prawdopodobnie jutro.

 
Jeszcze się przeprosisz z ITCA.  Choć po tych wszystkich zmianach jest już znacznie lepiej niż na początku.
 
Jakości sygnału nie jesteś w stanie dokładnie sprawdzić przez dekoder C+, bo żaden z nich nie pokazuje wskazania w skali bezwzględnej (jak dB). Dekoder pokazuje tylko procenty i jeżeli masz ten sam egzemplarz, to za jego pomocą możesz jedynie stwierdzić czy sygnał jest lepszy czy gorszy (jak wzrastają lub spadają wskazania). Przykładowo dla 14,5 dB MER jeden dekoder pokaże 100% jakości, inny 94%, a jeszcze inny np. 82%. Właśnie ze względu na te niedokładności stosowane są wskazania procentowe, aby nie doszło do sytuacji, że na profesjonalnym mierniku jest 13 dB MER, a na dekoderze np. 11,5 dB.
 
Problem z eventowymi kanałami jest rzeczywiście wkurzający, bo nie jest dużym problemem sam komunikat, ale to że wyświetlają się wszystkie możliwe belki, napisy, logo C+ itp.

Co do jakości sygnału dB faktycznie nie sprawdzi ale jeśli itca pokazywał 60 a jada pokazuje 10-15% więcej jakości to znaczy że dekoder ma lepszą głowice i większa rezerwę pogodową nawet jeśli nie pokazuje konkretnej wartości dB czy SNR

Co do kanałów eventowych jeśli ich nie macie wystarczy reset dekodera i ponowne pobranie listy kanałów czasem tą operacje trzeba powtórzyć dwukrotnie ale jak już są to działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, _Artek_ napisał:

Co do jakości sygnału dB faktycznie nie sprawdzi ale jeśli itca pokazywał 60 a jada pokazuje 10-15% więcej jakości to znaczy że dekoder ma lepszą głowice i większa rezerwę pogodową nawet 

Dekoder nie jest miernikiem sygnału, jeden pokazuje tak drugi inaczej. Nie ma co ufać tym wskazaniom.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...