Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, RemDan napisał:

Witam serdecznie wszystkich. Od dwóch czy trzech dni mam to samo. Myślałem, że może być to problem z wymienionym niedawno na Unicable konwerterem, ale teraz widzę, że nie jest to tylko sprawa mojego dekodera. Dokładnie, dotyczy to zaplanowanych nagrań z kanałów TVN. Nie nagrywają się nawet wtedy, kiedy równolegle ogląda się nagrywany program. Zrobiłem natomiast eksperyment i kiedy w trakcie trwania zaplanowanego nagrania zatrzymałem je, usunąłem (bo oczywiście nic innego nie dało się zrobić) i włączyłem nagrywanie przyciskiem na pilocie, program zaczął się normalnie nagrywać od momentu włączenia nagrywania i można było go normalnie odtworzyć.

Potwierdzam ten 'eksperyment' - u mnie też działa w ten sposób. Ale nie po to się planuje nagrania żeby czekać np do 1:30 żeby kliknąć nagrywanie. Problem ten pojawił się u mnie po raz pierwszy w czwartek. Reset dekodera nie pomaga. Inne kanały np. Polsat, TVP nagrywają się poprawnie. Czy ktoś zna przyczynę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2022 o 12:04, Saturn45 napisał:

Mam wrażenie że po aktualizacji softu jest gorszy obraz, też macie takie wrażenie?

Mam podobne wrażenie, ale mógłbyś doprecyzować, jakie konkretne parametry obrazu wydają ci się gorsze, niż na poprzednim firmware ?

 

Wg. mnie w nowym firmware zaingerowano w kolor z widoczną szkodą dla obrazu, choć może to być subiektywne odczucie, jako że aby porównać, mus byłoby zmierzyć parametry koloru na wyświetlaczu wzorcowym (kalibrowany monitor), tablic testowych np. firmy Burosch.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Joca napisał:

Mam podobne wrażenie, ale mógłbyś doprecyzować, jakie konkretne parametry obrazu wydają ci się gorsze, niż na poprzednim firmware ?

 

Wg. mnie w nowym firmware zaingerowano w kolor z widoczną szkodą dla obrazu, choć może to być subiektywne odczucie, jako że aby porównać, mus byłoby zmierzyć parametry koloru na wyświetlaczu wzorcowym (kalibrowany monitor), tablic testowych np. firmy Burosch.

 

Dokładnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj święto. Dobre kilka miesięcy miałem dekoder 4k, z którego obrazu na flagowym kanale 29 nie dało się oglądać. Ciemno, kolory wyprane, czy film czy sport. Aż tu dzisiaj po pracy patrzę i widzę, że dekoder sam zmienił ustawienia rozdzielczości na gorsze. Po zmianie na 4k włączyłem canal + 4k i się mocno zdziwiłem - kolory żywe, obraz jasny, nieporównywalnie lepiej niż do tej pory. W końcu to daje się oglądać. Telewizor teraz wyświetla, że obraz jest w hdr. Do tej pory w tym samym miejscu wyświetlało się "kino dzienne". Musiała być jakaś aktualizacja. Teraz powstaje pytanie: czy tak już będzie, czy za chwilę znów coś sknocą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Trochę dziwne, żeby poprawili obraz na C+4K trzeba było poczekać na pełną aktualizację dekoderów od ADB.

Mogę się mylić i nie ma to z tym związku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 8.05.2022 o 23:20, RemDan napisał:

Witam serdecznie wszystkich. Od dwóch czy trzech dni mam to samo. Myślałem, że może być to problem z wymienionym niedawno na Unicable konwerterem, ale teraz widzę, że nie jest to tylko sprawa mojego dekodera. Dokładnie, dotyczy to zaplanowanych nagrań z kanałów TVN. Nie nagrywają się nawet wtedy, kiedy równolegle ogląda się nagrywany program. Zrobiłem natomiast eksperyment i kiedy w trakcie trwania zaplanowanego nagrania zatrzymałem je, usunąłem (bo oczywiście nic innego nie dało się zrobić) i włączyłem nagrywanie przyciskiem na pilocie, program zaczął się normalnie nagrywać od momentu włączenia nagrywania i można było go normalnie odtworzyć.

 

Mam to samo I w ten sam sposob testowalem. Zaplanowane nagrywanie kanalow tvn nie dziala poprawnie/wcale

Dodam ze konplet ie nic nie bylo zmieniane, dodawane, przestawiane itp/itd. Po prostu od chyba 4 maja 2022 nagle nie moglismy ogladac zaplanowanych nagran a zawsze dzialalo normalnie. 

Czy ktos juz rozwiazal ten problem? Pytam tu zanim spedze "ze 2 dni na sluchawce sluchajac melodyjek" by mi powiedzieli wylacz dekoder z pradu na 1-5min I uruchom ponownie. (Juz tak robilem I nic nie pomoglo) pomoc  pls :-(

Edytowane przez Kiler
Poprawiono pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Joca napisał:

Mam podobne wrażenie, ale mógłbyś doprecyzować, jakie konkretne parametry obrazu wydają ci się gorsze, niż na poprzednim firmware ?

 

Wg. mnie w nowym firmware zaingerowano w kolor z widoczną szkodą dla obrazu, choć może to być subiektywne odczucie, jako że aby porównać, mus byłoby zmierzyć parametry koloru na wyświetlaczu wzorcowym (kalibrowany monitor), tablic testowych np. firmy Burosch.

 

Co do koloru, to sprobojcie pobawić sie ustawieniami w telewizorze. Na moim TCL z Android TV wyłaczenie opcji "zaawansowany standard hdmi" (lub cos podobnego - mowie teraz z pamieci) znacznie poprawilo - wg mnie - kolorystyke. Gdy ta opcja jest włączona, to zeby to jakoś wygladało, to musze podkręcić nasycenie z 50 do tak 80 procent, lub zmienic sposób reprodukcji obrazu z "przysyłany" na np "aktywny". Wszystko oczywiscie w ustawieniach telewizora. Jak macie Android TV, to sprobojcie pokombinowac.

 

Dodam tez ze mam także Canal+ Box i tam ten zaawansowany standard HDMI musi byc wlaczony, a przy tym nic nie trzeba kombinować z opcjami w telewizorze. Kolory już na starcie są ładne.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...