Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Pawel napisał:

No bez. Wciskasz pauzę i exit i masz  sam obraz.

 

Który klawisz nazywasz EXIT? Bo na moim pilocie nie ma klawisza z takim opisem.


Jeśli masz na myśli tę strzałkę "->" nad klawiszem PILOT/INFO, to w nowym sofcie dotknięcie jej na zapauzowanym obrazie przenosi do odtwarzania live.
 

W starym sofcie aby usunąć elementy OSD z zapauzowanego ekranu naciskało się przycisk COFNIJ. 


Teraz COFNIJ działa tak, że jak go krótko naciśniesz na zapauzowanym obrazie to przenosi do odbioru LIVE, czyli działa jak klawisz "->".
Jak dłużej go przytrzymasz, to szybko skacze pomiędzy aktualnie i poprzednio oglądanym kanałem.

 

 

Update: pobawiłem się dłużej klawiszami. Ten brak możliwości zrobienia czystej stopklatki wygląda na  niezamierzony błąd programisty piszącego ten soft. Znalazłem sposób na jej uzyskanie: po zapauzowaniu trzeba nacisnąć jakiś klawisz, który nie niszczy bufora timeshiftingu ale generuje na ekranie jakąś nową grafikę. Na przykład klawisz MENU, albo klawisz strzałki w górę. I jak pojawią się nowe elementy graficzne trzeba krótko nacisnąć klawisz COFNIJ (dłuższe naciśnięcie spowoduje skakanie między kanałami, co skasuje bufor timeshiftingu i już do tej stopklatki nie wrócisz). 

Edytowane przez Jacek3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc Exit miałem na myśli klawisz cofnij który w starym sofcie bez problemu usuwał grafikę z ekranu. No ale widać "mądre" głowy wymyśliły coś nowego :D

Zobaczycie, że w kolejnych update'ach wywalą kompletnie nagrywanie na dysk. To widać idzie w tym kierunku. Będzie padaka jak w Polsacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, inspektor Barnaby napisał:

Też po nowym sofcie  macie na liście tylko kanały tv?  Bo ja radiowych nie mam żadnych ani z HotBird ani z Astry. Cyba że przez aplikację Radio+.

Tak, przez listę kanałów radiowych. Naciśnij +, a następnie przełącz się z listy "Kanały TV" na "Kanały radiowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak wchodzicie do aplikacji MEDIA PLAYER na dekoderze to też zniknęła Wam możliwość odtwarzania z urządzeń dostępnych w sieci lokalnej?
U mnie pozostało tylko odtwarzanie z urządzenia podpiętego do złącza USB dekodera. Przedtem dekoder wykrywał wszystkie urządzenia dostępne przez sieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się, mój 4K UltraBox zassał nowe oprogramowanie. Pierwsze wrażenie jest pozytywne, menu jest lakoniczne i maksymalnie uproszczone co wg. mnie jest zaletą. Dekoder działa szybko i płynnie. Dużym plusem jest lista kanałów ze skróconym EPG pod klawiszem OK, funkcja podobna do tej z dekoderów Polsat Boxu. Funkcja na którą bardzo liczyłem i czekałem okazała się ogromnym niewypałem, chodzi mi o Replay TV. Funkcja działa ale na bardzo ograniczonej liczbie kanałów i w dodatku z limitem do 8 godzin, konkurencja i nie mam tu na myśli tylko PB ma opcję cofania się o 7 dni. W sekcji nagrania panuje bałagan, o wiele lepiej to wyglądało w postaci listy, brak też odtwarzania materiału w miniaturce obok nagrania. Może to nie była jakaś ważna funkcja ale przydawała się przy przeglądaniu większej ilości zgromadzonych nagrań. Podoba mi się duże i czytelne EPG, jest proste bez wodotrysków. Soft ma też wiele niedociągnięć, pierwsze jakie rzuciło mi się w oczy to żądanie kodu PIN na kanałach 18+. Na starym sofcie jak wiemy każda zmiana z kanału erotycznego na drugi wymagała potwierdzenia kodem PIN, na nowym nie zawsze jest on wymagany. Mogli albo zostawić jak było albo to dopracować i pozwolić zmieniać kanały 18+ bez podawania PINu. To samo tyczy się sekcji erotycznej w kolekcjach VOD, pomimo wpisania kodu PIN poszczególne filmy są tak jakby wyszarzone z kłódką na okładce, dopiero przy próbie wejścia w dany film i ponownym wpisaniu kodu dostępu i cofnięciu się do katalogu okładka staje się kolorowa i bez kłódki. 
 

Podsumowując te nowe oprogramowanie nie jest takie złe jak je tu niektórzy opisywali ale ma niedociągnięcia nad którymi mam nadzieję będą pracować. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z nowym softem wypadła niezbędna dla mnie opcja programowania nagrywania audycji cyklicznych. Jedynym sposobem jest przeklikanie się przez EPG i ustawienie nagrania z tego poziomu. 
Żenada, Canal+! Jeżeli to nie zostanie szybko poprawione, uciekam czym prędzej do konkurencji. Potrzebowałem tego do pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, finch_wwa napisał:

Wraz z nowym softem wypadła niezbędna dla mnie opcja programowania nagrywania audycji cyklicznych. Jedynym sposobem jest przeklikanie się przez EPG i ustawienie nagrania z tego poziomu. 
Żenada, Canal+! Jeżeli to nie zostanie szybko poprawione, uciekam czym prędzej do konkurencji. Potrzebowałem tego do pracy!

@finch_wwa W nowym oprogramowaniu ma być wdrożona możliwość "Nagrywania wg czasu" oraz wyszukiwania podobnych audycji "Znajdź podobne" w EPG. Taka informacja widnieje pod linkiem: https://pl.canalplus.com/pomoc/1nagrywanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukx95 napisał:

@finch_wwa W nowym oprogramowaniu ma być wdrożona możliwość "Nagrywania wg czasu" oraz wyszukiwania podobnych audycji "Znajdź podobne" w EPG. 

Dzięki za link, ja wiem, że oni wiedzą;) I nadal uważam to podejście za niepoważne, najdelikatniej mówiąc.

"W obecnej wersji softu nie ma możliwości nagrywania wg czasu oraz wyszukiwania podobnych transmisji "Znajdź podobne" w EPG. Prosimy o cierpliwość, pracujemy nad wdrożeniem tych funkcji.". 

Ciekawy jestem, jaką ilością cierpliwości mam się wykazać. Umowę kończę bodajże we wrześniu. Do tego czasu pozostaje mi przeklikiwanie się przez EPG dla kilku programów, każdego dnia. Żenua. 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...