Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, roberttosat napisał:

@andrzejgratis @damio jakie macie oszczędzanie energii włączone?

 

@Pawel jeszcze wracając do ampli. Możesz podać nazwę/producenta sprzętu, nie miałeś problemów z HDCP 2.2 ?

Amplituner Pioneer VSX830.Miałem początkowo problemy z HDCP o czym wspominałem w tym wątku.Nie zawsze pojawiał się obraz.Przepiąłem dekoder pod inne wejście w amplitunerze i problem zniknął.Dlatego sugerowałem podobne rozwiązanie @WebMat

Jeszcze kwestia telewizora.Ja mam podpięty tv FHD.Nie wiem jak będzie po ewentualnej wymianie na 4K.

@WebMat po testuj z pominięciem amplitunera. Zobaczysz czy dekoder bezpośrednio wpięty pod telewizor będzie się zachowywał tak samo czy będzie dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam prośbę do osób którym przycinają się kanały przy przełączeniu aby zadzwonić do działu technicznego i to zgłosić. Czym więcej osób to zrobi tym szybciej poprawią soft tego dekodera. Ja już dzisiaj to zrobiłem, mają w systemie że taki problem się pojawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mazak02 napisał:

Słuchajcie, mam prośbę do osób którym przycinają się kanały przy przełączeniu aby zadzwonić do działu technicznego i to zgłosić. Czym więcej osób to zrobi tym szybciej poprawią soft tego dekodera. Ja już dzisiaj to zrobiłem, mają w systemie że taki problem się pojawia. 

 

Ja bym do tego dołożył tragiczne przewijanie z tempem 4x i wyższym. Szczerze pisząc nie mam nadziei, że cokolwiek naprawią z tego, o czym pisaliśmy. Jak będę miał okazję, to sprawdzę w rodzinie jak sprawuje się Evobox PVR od CP. Niby też produkcja ADB, ale może tam się bardziej postarali.

 

W dniu 3.10.2019 o 16:11, Pawel napisał:

Amplituner Pioneer VSX830.Miałem początkowo problemy z HDCP o czym wspominałem w tym wątku.Nie zawsze pojawiał się obraz.Przepiąłem dekoder pod inne wejście w amplitunerze i problem zniknął.Dlatego sugerowałem podobne rozwiązanie @WebMat

Jeszcze kwestia telewizora.Ja mam podpięty tv FHD.Nie wiem jak będzie po ewentualnej wymianie na 4K.

@WebMat po testuj z pominięciem amplitunera. Zobaczysz czy dekoder bezpośrednio wpięty pod telewizor będzie się zachowywał tak samo czy będzie dobrze.

 

Włączyłem w amplitunerze funkcję Standby Through i problem zniknął, dekoder włącza się normalnie. Jednakże jak dla mnie jest to połowiczny sukces, gdyż teraz wyłączony amplituner tak naprawdę chodzi na okrągło. Funkcja ta służy przekazywaniu nie tylko obrazu, a też dźwięku do telewizora, gdy amplituner jest wyłączony. Nie jest to końca fajne rozwiązanie, gdyż wtedy amplituner udaje, że jest wyłączony, a tak naprawdę cały czas chodzi w tle, zużywa prąd, zużywa siebie itp.

 

Za pewne dlatego, że cały czas chodzi, od początku negocjuje odpowiednią wersję HDCP z dekoderem i dlatego obraz pojawia się za każdym włączeniem dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dekoder wpięty pod amplituner to funkcja Standby Through  musi być aktywna.Skąd apmituner ma wiedzieć na które wyjście przekazywać sygnał gdy jest wyłączony.W trybie standby każde urządzenie pobiera jakiś prąd.Nie sądzę aby właczenie opcji Through powodowało dodatkowe zużycie prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ta funkcja była wyłączona. No właśnie nie ma potrzeby przekazywać sygnałów w standby, bo TV nigdy nie jest uruchamiany bez amplitunera. Ale niech już tak będzie, ważne że dekoder się normalnie uruchamia.

 

Do listy skarg i zażaleń warto dopisać brak możliwości wyłączenia napisów przy "oryginalnym" dźwięku. Dotyczy to obu wersji dekodera. Przykładowo TVP1 nadaje w DD wyłącznie dźwięk oryginalny, jednakże przy okazji pokazują się niepotrzebne napisy dla niesłyszących w programach po polsku.

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja amplituner włączam sporadycznie dlatego w moim przypadku funkcja przekazywania sygnału jest istotna. Gdybym ją wyłączył po włączeniu samego dekodera i telewizora nie miałbym sygnału.Podobnie działało z dekoderem turbo.To raczej normalne zachowanie.

 

Brak możliwości wyłączenia napisów miały już stare mediasaty z czasów Cyfry+.Dekodery N nie miały tej przypadłości i dopiero wróciła ona ponownie wraz z wifipremium czy ultraboxem 4K. Dziwny zbieg okoliczności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2019 o 19:20, WebMat napisał:

I jeszcze jedna kwestia: raz na jakiś czas nie załącza się w ogóle dźwięk po przełączeniu kanału, trzeba wtedy przełączyć np. jeden kanał w górę i z powrotem jeden w dół.

Mam to samo, czyli brak dźwięku. Po przełączeniu kanału jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2019 o 11:53, nevellan napisał:

Miałem tak samo jak Ty. Też mam Oleda. Nie wiem co się stało, ale po kilku dniach obraz się poprawił tj. już nie widzę fluktuacji jasności.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Niestety u mnie mimo odczekania kilku dni nic się nie zmieniło ,czy nikt nie ma takiego problemu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hdcwaniak napisał:

Niestety u mnie mimo odczekania kilku dni nic się nie zmieniło ,czy nikt nie ma takiego problemu ??

Małe sprostowanie. Zmiana jasności występowała u mnie praktycznie non stop. Zgłosiłem to do Canal + .

Nie dostałem żadnych konkretnych informacji, tylko porady typu restart dekodera itd.

Fakt jednak jest taki, że obraz od tego czasu jest normalny.

Zauważam jednak czasami zmianę w jasności, tzn ekran jest stosunkowo ciemny i nagle po przejściu do innej sceny widzę, że ekran się rozjaśnia.

Wydaje mi się, że to jest jednak urok OLED-ów czyli ABSL i ABL.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, nevellan napisał:

Małe sprostowanie. Zmiana jasności występowała u mnie praktycznie non stop. Zgłosiłem to do Canal + .

Nie dostałem żadnych konkretnych informacji, tylko porady typu restart dekodera itd.

Fakt jednak jest taki, że obraz od tego czasu jest normalny.

Zauważam jednak czasami zmianę w jasności, tzn ekran jest stosunkowo ciemny i nagle po przejściu do innej sceny widzę, że ekran się rozjaśnia.

Wydaje mi się, że to jest jednak urok OLED-ów czyli ABSL i ABL.

 

 

Ja mam aktualnie podpięty pod plazmę, ostatnia seria Panasonica, wiem że to nie 4k i nie oled ale również występuje takie zjawisko. Przedtem miałem pejsa i nic takiego nie miało miejsca. Kable zmieniałem, nic nie dało. Resety, srety i nic. Teraz myślę o zmianie zasilacza. Z innych źródeł wszystko dobrze, brak zmian jasności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie na czacie z konsultantem technicznym i zgłosiłem problem samoczynnego rozjaśnianiem i ściemnianiem obrazu. Oczywiście wszystkie zalecenia nic nie wniosły do sprawy (jaki mam konwerter, jaki jest kabel HDMI, musiałem zrobić reset dekodera tracąc ustawienia listy ulubionych i nagrania z dysku). 

W TV (OLED 65B7V) oczywiście na samym początku zresetowałem  ustawienia dla danego wejścia HDMI i  wyłączyłem wszystkie ulepszacze obrazu i oszczędzanie energii, wyłączyłem też obsługę DeepColor na tym wejściu HDMI  - bez rezultatu . Celem próby przełączyłem rozdzielczość wyjściową dekodera z 2160p na 1080p i jakby trochę rzadziej następowało to przyciemnianie , ale może to tylko wrażenie.

 

Kolega wspomniał ,że nie wyłącza dekodera od prądu przez długi czas i po kilku dniach problem zniknął - tutaj muszę się przyznać że zasilanie dekodera wyłączam ( jak i innych sprzętów ) z gniazdka na noc i jak wychodzę do pracy - więc może tutaj jest jeszcze jakieś pole manewru.

Spróbuję nie wyłączać zasilania dekodera przez kilka dni i wtedy zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany jasności - skokowe u mnie też występują, zgłosiłem i wymieniłem nawet dekoder, niestety ciągle to samo w punkcie na ich sprzęcie wykazałem że jest taki problem więc ustawienia TV w moim przypadku nic do tego nie mają. Czekam na nowy soft i jak nic nie pomoże to będę reklamował ponownie. Myślę że problem dotyczy nowej wersji 4K UltraBoxów.

Edytowane przez Walkul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest ze u mnie na dekoderze produkcji ADB podczas tego niby szybkiego zmieniania kanałów trwa to dłużej i występuje jak by efekt zamrożenie obrazu a u mojego taty na tym samym dekoderze ale produkcji technicolor (starsza wersja) ten sam konwerter Opticum i u niego to przełączanie jest na prawdę szybkie. Widać duża różnice z moim dekoder em pomimo że to niby te same. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrekj66 napisał:

Jak to jest ze u mnie na dekoderze produkcji ADB podczas tego niby szybkiego zmieniania kanałów trwa to dłużej i występuje jak by efekt zamrożenie obrazu a u mojego taty na tym samym dekoderze ale produkcji technicolor (starsza wersja) ten sam konwerter Opticum i u niego to przełączanie jest na prawdę szybkie. Widać duża różnice z moim dekoder em pomimo że to niby te same. 

Może tą kwestię jeszcze dopracują. Ja użytkuję model technicolor i na standardowych konwerterach twin przełączanie jest naprawdę bardzo szybkie.Wiadomo,przy zmianie transpondera jest wolniej niż przy kanałach z tej samej częstotliwości ale to raczej zrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...