Skocz do zawartości

Nowy dekoder CANAL+?


kozaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem, na co czekacie. Można kupić zwykłego boxa. Będzie wasz na własność, zamiast dopłacać miesięczną ratę za urządzenie. Ponadto można skonfigurować auto włączanie aplikacji, że po uruchomieniu od razu będzie Canal+ OTT. Naciskając przycisk dedykowany na pilocie - Netflix. Natomiast pozostałą masę niepotrzebnych aplikacji też można dograć, w tym cp go i nc+ go w kodi i mieć setki kanałów i treści vod, na których nie będziecie mieli czasu.

 

Dla wyjątkowych maniaków polecam na mi boxa nakleić logo canal+. Będzie jak oryginał a może nawet i lepszy a jak się znudzi, to można nakleić logo dowolnego innego operatora albo nawet ugryzione jabłko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. zdjęć i informacji sprzed roku ten dekoder mógł/może mieć głowicę sat. Wtedy można by wziąć taki dekoder zamiast jakiegoś Ultraboxa czy CI. To byłoby przydatne dla osób z tv bez smart tv czy użytkowników Samsungów czy LG, gdzie nie ma Androida. Tylko ta głowica sat jest mało prawdopodobna. Raz że nie ma na jej temat wzmianki na ww. stronach. A dwa że z tego co widzę jest jakiś box na tym SoC z głowicą sat ale nie ma gniazda CI. Pewnie Kudelski ma jakieś rozwiązanie by słać uprawnienia przez net i w taki sposób dekodować obraz ale byłoby to chyba pierwsze rozwiązanie tego typu na świecie. Wystarczyłby jakiś przecie kontrolowany od C+ który uchyliłby rąbka tajemnicy nt. tego box-a. Nie wiem skąd ten brak informacji przez ponad rok, skąd te tajemnice. Przecież to nie będzie się niczym różniło od box-ów Play, Vectry czy innych tego typu sprzętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja DVB-T2 istnieje na pewno, bo są zdjęcia + specyfikacje.
Wersja DVB-S2X nie jest do końca pewna, bo jedyna rzecz, która może na to wskazywać to screen paska siły i jakości sygnału Hotbirda w interfejsie tego boxa.
Tymczasem dogrzebałem się do aplikacji dla tego boxa: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.canal.box

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, nawet gdyby taka wersja z DVB-S2 wyszła, miałaby zapewne 1 wejście / 1 wątek oraz obsługę OTT. W efekcie byłby to WiFi Box z nowym nc+ go w postaci Canal+ TPI. 

 

A nawet, jeśli jakimś cudem miałby 2 wejścia lub unicable, który nie każdy ma i nie każdy może mieć (np. ja mam instalację zbiorczą w bloku i z trudem wyprosiłem administratora instalacji aby za opłatą przepiął mi drugi sygnał z multiswitcha kosztem nieużywanej kablówki) to i tak byłby to "ultrabox" z nową aplikacją wbudowaną w dekoder. 

 

Obawiam się, że będzie to dokładnie to samo, co już dawno oferuje konkurencja tj. cp, play itp czyli Android BOX OTT+DVB-T.

 

Co do samej usługi OTT to nie zastąpi na razie satelity czy nc+ go. Brak kanałów z grupy Discovery/TVN, brak kanałów z DVB-T. Gdyby jeszcze wspomniane kanały pojawiły się w ofercie, różnice na niekorzyść nowej usługi nie byłyby widoczne na pierwszy rzut oka. A tak, to jest to taka alternatywa. To tak jak z Huaweiem bez usług Googla. Tak jak większość osób korzystających z TV chce mieć kanały dvb-t nawet jeśli ich nie ogląda to większość użytkowników z androidem również będzie uważała brak aplikacji Google jako brak "czegoś podstawowego co zawsze było" i będzie chciała to mieć nawet "na wszelki wypadek" albo dla własnego komfortu psychicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, G2000 napisał:

Wg. zdjęć i informacji sprzed roku ten dekoder mógł/może mieć głowicę sat. Wtedy można by wziąć taki dekoder zamiast jakiegoś Ultraboxa czy CI. ....

Piszemy o tym od miesięcy, że będzie sat w nim i oferta ma być na podobę Orangutana IPTV. Hallo...Pobudka

 

13 godzin temu, regedit32 napisał:

W sumie, nawet gdyby taka wersja z DVB-S2 wyszła, miałaby zapewne 1 wejście / 1 wątek oraz obsługę OTT. W efekcie byłby to WiFi Box z nowym nc+ go w postaci Canal+ TPI. 

 

 

Co za porównanie.  " Taki Wifibox" :-D

Chyba jak już to taki Wifipremiumbox.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2020 o 07:59, G2000 napisał:

Wg. zdjęć i informacji sprzed roku ten dekoder mógł/może mieć głowicę sat. Wtedy można by wziąć taki dekoder zamiast jakiegoś Ultraboxa czy CI. 

Właśnie na taki dekoder czekałem i myślałem że wprowadzą taki 2w1 lecz niestety wprowadzili Skyworth'a więc przy przedłużaniu będę musiał się zadowolić wymianą na Ultraboxa 4k.

Edytowane przez sławek72
błąd pisowni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...