Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku telewizorów, które dedykowane są formatowi 16:9 nie ma to raczej znaczenia. :) Tak czy inaczej mamy pillarbox, bo zniekształcania czy powiększania formatu 4:3 sobie nie wyobrażam. :)

 

To dlatego, że prawie wszystko leciało w "kopercie".

O znaczku słyszałem, ale o kopercie to jeszcze. :) Ciekawe co będzie następne? Listonosz, a może torba listonosza? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co będzie następne? Listonosz, a może torba listonosza? :lol2:

Rower listonosza :jupi:

 

Ja wolę oglądać wszystko w pillarobxie, dlatego w swoim dekoderze taką funkcję odpalam, nawet w odbiornikach CRT. Tak, czy inaczej nie mamy innego wyboru oglądania kanałów nadających w HD, prawidłowe proporcje - tylko 16:9 i pillarobox. Dla mnie lepiej było jak KP nadawała na sztywno, bo teraz będę musiał ręcznie zmieniać format.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chyba, że był błąd w EPG w UPC, bo jak patrzę teraz w archiwalny program tv, to na Filmoxie i KP na telemanie jest wpisane w nocy Mango, ale dałbym sobie rękę uciąć, że u mnie w EPG było telezakupy erotyczne czy coś w ten deseń przez jakiś czas. Teraz mam tylko Erotyka na KPM, na KP Mango a na Filmboxie filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Przeniesiono. Kontynuuję dyskusję w odpowiednim wątku.

Kino Polska coraz więcej zrekonstruowała filmów ,choćby "Zabij mnie glino, Wyjście awaryjne ,Deja-vu ,Nie ma róży bez ognia "

A także ,,Skąpani w ogniu" (1963), ,,Ewa chce spać" (1957), ,,Szwadron" (1992), ,,Ocalić miasto" (1976), ,,Szatan z siódmej klasy" (1960), ,,Stajnia na Salvatorze" (1967) i wiele innych. Tak na marginesie - filmy rekonstruuje Kino RP, a nie Kino Polska. Niektóre filmy mimo rekonstrukcji nadal są nadawane w 4:3. W 16:9 są nawet nadawane filmy w kaszecie z tym, że kaszetę obcinają i wychodzi 16:9 w gorszej jakości - przyk. ,,Torowisko" (1999).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem na Kino Polska komedię "Wyjście awaryjne" i byłem pozytywnie zaskoczony jakością, rekonstrukcja daje widzowi "frajdę wizualną" i bardzo mnie cieszy że coraz więcej rodzimych filmów jest przywracanych do życia w ten sposób.

Jednak w tej beczce miodu jest łyżka dziegciu- film nadawany był w 16:9 więc niby fajnie bo milej się taki obraz ogląda jednak wdać było na niektórych scenach(zwłaszcza kręconych z bliska) że obraz jest ucięty/dostosowany do formatu panoramicznego.

No ale cóż, coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny kanał, który wyświetlał najwięcej polskich zapomnianych klasyków psuje się w mgnieniu oka. Najpierw wydłużano bloki reklamowe pomiędzy pozycjami, zaś wprowadzono nocne pasma "Młode kadry" i "ABC animacji", następnie prawie 3 h "Mango" dziennie, a teraz chcą przerywać audycje reklamami. Co może oznaczać to zdanie "Jednocześnie nadawca zaznacza, że nie wszystkie audycje będą przerywane blokami reklamowymi."? Ano może ono oznaczać, że nie będą przerywać tylko programów własnych, kilkunastominutowych. Jak dobrze, że Ale kino+ potwierdziła, że póki co w planach nie mają przerywania filmów blokami reklamowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie, to kanałami, które nie będą przerywały audycji reklamami pozostaną jedynie kanały TVP i kanały premium. :(

Dziwna decyzja Kino Polska. Najpierw wycofują się z nadawania w bezpłatnym DVB-T bo chcą kasę od operatorów, a teraz jeszcze im mało i będą dodatkowo przerywać programy reklamami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...