Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Od Niedzieli 7 Sierpnia 2011r. o godzinie 23:50 pojawi się po raz kolejny serial Tulipan z 1987r., choć mam już dość oglądania tego serialu, gdyż był już powtarzany w Marcu i w Czerwcu, wole aby Kino Polska wyemitowała takie seriale jak: Spółka Rodzinna, Radio Romans, Alternatywy 4, Zmiennicy, Bank nie z tej ziemi, Stacyjka i Marzenia do Spełnienia, też informuję że Kino Polska wyemituje również serial Boża Podszewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frontowiec

"Spółka rodzinna"; "Radio romans"; "Alternatywy 4"; "Zmiennicy"; "Stacyjka"; - te seriale są/były (nie dawno) powtarzane w kanałach TVP, to nie wystarczy?

 

@arczi1280

Dosłownie miesiąc temu "Ballada o Januszku" był powtarzany w TVP Polonia.

 

@neo_patryk

"których chyba w ogóle nie ma" - stwierdzić "nie ma" - to grzech, stopniowo są emitowane premiery filmów pełnometrażowych i nie tylko, aczkolwiek nowsze produkcje nie są tanie, żeby "sypać" nimi codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie na Kino Polska nowych produkcji jest bardzo mało, przeważają te wyprodukowane w latach 80-tych i 90-tych. Dziś o 21.35 Kino Polska pokaże film "Łza księcia ciemności" z 1992 r. tytuł wskazuje na horror, ale nie mogę tego potwierdzić bo nie widziałem tego filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Polacy nie potrafią kręcić horrorów z dreszczykiem. Na palcach obu rąk mogę policzyć dobre, polskie horrory.

Za to najlepiej sobie radzą (wg mnie, rzecz jasna) z filmami fabularnymi.

A horror to co to jest dokument? :D

 

Kino Polskie to najlepiej wypada wg. mnie w filmach obyczajowych i dramatach. Dla przykładu dobre produkcje ostatnich lat wg. mnie: Skazany na bluesa, Komornik, Plac Zbawiciela itp. Natomiast komedie to były dobre 30-40 lat temu szczególnie Stanisława Bareja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Polacy nie potrafią kręcić horrorów z dreszczykiem. Na palcach obu rąk mogę policzyć dobre, polskie horrory.

Za to najlepiej sobie radzą (wg mnie, rzecz jasna) z filmami fabularnymi.

A horror to co to jest dokument? :D

 

Kino Polskie to najlepiej wypada wg. mnie w filmach obyczajowych i dramatach. Dla przykładu dobre produkcje ostatnich lat wg. mnie: Skazany na bluesa, Komornik, Plac Zbawiciela itp. Natomiast komedie to były dobre 30-40 lat temu szczególnie Stanisława Bareja.

Właśnie, dzisiaj Polacy już nie potrafią kręcić dobrych komedii (mam na myśli lata 2007-dziś), dramaty/senasycyjne/psychologiczne/obyczajowe/przygodow - najlepiej im teraz wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość Anonymous

KP jeśli zainwestuje duże a nawet ogromne pieniądze to może zrobić super kanał z HD. Oni grają głównie klasykę, całość leży sobie na taśmach filmowych. Dzisiejsza technika pozwala na skanowanie taśmy filmowej i poprawianie jakości obrazu. TVP ostatnio przerobiła na HD Hansa Klossa - efekt świetny. Tyle, że to poprawianie jest bardzo czasochłonne i bardzo kosztowne. Ale całość technicznie do ogarnięcia :)

 

Dokładnie odwrotnie niż u nas, nawet gdybyśmy mieli miliony złotych i chcieli przeznaczyć je na upiększanie starych teledysków to nie ma czego upiększać :( Tzn jest co upiększać ale nie da się..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał byłby ciekawą propozycją jeśli technicznie przypominałby MGM HD który ma podobny profil tylko zamiast na kinematografii jednego kraju skupia się na filmach z jednej wytwórni. Wszystkie filmy w 16:9, dużo materiałów w HD i dobra jakość techniczna. Ale jak wspominasz na to potrzeba pieniędzy i dużo czasu by zapewnić odpowiednią ilość materiału. Mimo że widać w ostatnim czasie na TVP HD czy TVN coraz więcej przeskalowanych materiałów wątpię by KP było w stanie szybko odpowiednio zapewnić sobie dostateczną ilość materiału by ten kanał sensownie wyglądał. Tym bardziej że SPI jakoś nie słynie z częstego emitowania nowych materiałów na swoich kanałach. A kanał z okazjonalnym materiałem w HD jakoś nie jest tym na co czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...