Skocz do zawartości

nc+ GO zmienia się w myCANAL


nieczęstygość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Emil.1603 Tak, to prawda. Zresztą cała nka miała świetną identyfikację wizualną.

Ale sam kanał to był przerost formy nad treścią i wstęp do tego co potem działo się w NC+, czyli tworzenia kolejnych kanałów i przenoszenia między nimi praw, żeby abo płacili więcej, choć kontentu starczyłoby na połowę tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Emil.1603 napisał:

Jednak coś tam z marki n pozostało. Czy to obecność samej literki w nazwie platformy, czy pozostałość nSport+ (równie dobrze mogli zrobić z tego SPORT+), dekodery z oprogramowaniem od ADB lub wzorującym się na nim. Sama spółka operująca platformą również do dzisiaj się nazywa ITI Neovision i to ona wchłonęła majątek CANAL+ Cyfrowego, mimo że to Groupe CANAL+ przejęło n od Grupy TVN. Sam zarząd oraz prowadzenie biznesu ostało się już z typowymi dla CYFRY+ i Francji metodami.

No właśnie "coś" pozostało.  

A głównym akcjonariuszem i tak wciąż jest Vivendi. I co z tego skoro nie o tym była mowa.

Ja pisałem o tym,  że marka KANAŁÓW CANAL+ wciąż jest na rynku,  a kanałów nPremium czy ich wcześniejszych odpowiedników - nFilm już nie.  

15 minut temu, bugmenot napisał:

 

Tak, to, że cały brandbook NC+ - od kolorystyki, przez czcionki po grafikę dekoderów to jest obecnie to co mieli abonenci Nki to pewnie przypadek.

No ale jeśli uważasz, że nSport był kanałem premium, a nPremium istniały od 2009 roku to możesz tego nie wiedzieć.

Ty tak na serio?  Co ma utrzymanie marki kanałów Canal+ do kolorystyki nc+?!

Nie ma to jak z jednego tematu przejść do innego bez związku.  

 

Co do nPremium napisałem już wcześniej,  że jego odpowiednikiem był nFilm.

nSport kanałem premium oczywiście nie był,  ale część meczów Ligi Mistrzów powędrowała właśnie na kanały nPremium.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na serio?  Co ma utrzymanie marki kanałów Canal+ do kolorystyki nc+?!



Nie ma to jak z jednego tematu przejść do innego bez związku.   

 

No ma mniej więcej taki sam związek jak Canal+ z platformą "IPTV" myCanal ;).

Ma też taki związek, że co prawda nPremium się nie ostały, ale z marki n po fuzji zostało znacznie więcej, co wytknąłem Ci nie tylko ja.

Najpierw od czapy wspominasz o nPremium, a jak ktoś chce doprecyzować temat to się oburzasz i zarzucasz zbaczanie z tematu. Jaki to ma sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym zobaczył oprawę kanału nTalk, ale to już pewnie jest nie do znalezienia ?

 

1 minutę temu, kamil2505 napisał:

A głównym akcjonariuszem i tak wciąż jest Vivendi.

Jak już chcesz być taki precyzyjny, z czym jednak masz problem, to głównym udziałowcem jest Groupe CANAL+. Z pozostałością marki n to taki był warunek też strategicznej współpracy Francuzów z Grupą TVN podczas tworzenia wspólnej platformy.

 

Ze współpracy, jak wiadomo, niewiele wyszło. Jednak najwidoczniej wciąż mogli się posługiwać pewnymi znakami charakterystycznymi. Teraz zamierzają się już tego pozbyć najwidoczniej w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bugmenot napisał:

 

 

 

No ma mniej więcej taki sam związek jak Canal+ z platformą "IPTV" myCanal ;).

Ma też taki związek, że co prawda nPremium się nie ostały, ale z marki n po fuzji zostało znacznie więcej, co wytknąłem Ci nie tylko ja.

Najpierw od czapy wspominasz o nPremium, a jak ktoś chce doprecyzować temat to się oburzasz i zarzucasz zbaczanie z tematu. Jaki to ma sens...

Ale co ma do rzeczy co pozostało po "n" do mojego postu? 

Ja pisałem,  że marki nPremium już nie ma (bo nie ma), a Canal+ jest. Do tego odnosiłem się do stanu sprzed fuzji,  kiedy to uważano, że kanały Premium "n" mogą być zagrożeniem dla Canal+.

No, ale skoro ja o kanałach,  a Ty nawiązujesz do czcionki,  która pozostała po "n" to faktycznie - związek "niesamowity". 

12 minut temu, Emil.1603 napisał:

Chętnie bym zobaczył oprawę kanału nTalk, ale to już pewnie jest nie do znalezienia ?

 

Jak już chcesz być taki precyzyjny, z czym jednak masz problem, to głównym udziałowcem jest Groupe CANAL+. Z pozostałością marki n to taki był warunek też strategicznej współpracy Francuzów z Grupą TVN podczas tworzenia wspólnej platformy.

 

Ze współpracy, jak wiadomo, niewiele wyszło. Jednak najwidoczniej wciąż mogli się posługiwać pewnymi znakami charakterystycznymi. Teraz zamierzają się już tego pozbyć najwidoczniej w całości.

Nie chciałem być precyzyjny tylko chciałem powiedzieć,  że zupełnie nie ma to nic do rzeczy o tym o czym rozmawiamy.  Tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale skoro ja o kanałach,  a Ty nawiązujesz do czcionki,  która pozostała po "n" to faktycznie - związek "niesamowity". 

Nie, po prostu logiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieudolnie się strasz połączyć mój post dotyczący kanałów z platformą cyfrową. 

 

Odniosłem się do kanałów w kontekście sytuacji sprzed lat.  Gdy były kanały premium platformy "n" i Canal+ pojawiały się opinie,  że te pierwsze mogą zagrozic tym drugim.  Szczególnie,  gdy podebrali im kilka praw filmowych. Ostatecznie jednak do tego nie doszło.  Marka Canal+ oczywiście była silniejsza niż kanałów premium "n" i ją pozostawiono po fuzji.  I jak się okazało historie o końcu Canal+ były bajkami. Logiczne i proste.  Czcionka platformy "nc+" nie ma tu nic do rzeczy.

 

Masz racje - starczy już naprawdę. 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zagroziły, bo miały prawa do czołowych wytwórni i LM.  Ale nikt kto ma minimum zdrowego rozsądku nie spodziewał się ani nie twierdził, że nPremium zastąpią w połączonej platformie Canal+.

Natomiast marka N wpłynęła na kilka innych rzeczy w nowej platformie. Jeśli nie widzisz między tymi dwoma rzeczami związku, to naprawdę mi przykro ;).

Jeśli będzie fuzja CP i NC+ (czy tam "Canalu") to pewnie kanały C+ dalej będą istnieć, ale raczej sukcesu w tym połączeniu bym nie widział (zresztą połączenie Nki i Cyfry+ nie wynikało z tego, że obie platformy miały super sytuację ;)).

Natomiast jeśli przyjdzie taki SKY, to nikt nie będzie się tym przejmował, tak jak było w przypadku Włoch, Niemiec i innych rynków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zagroziły i pomimo to nic z tego nie wyniknęło prócz "zagrożenia". Bo dziś marka Canal+ jest, a w wyniku "zagrożenia" miało wkrótce jej nie być. 

A o kanałach "premium" "n" już prawie nikt nie pamięta. 

W 2009 roku raczej o fuzji nie myślano.  Więc tylko na gadaniu się skończyło. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wielu pamięta, bo to w dużej mierze dzięki nce, Canal+ wyszedł z ery analogowej dystrybucji w kablu, SD i czarnoczerwonych prostokątów w Mediasatach ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kamil2505 napisał:

No zagroziły i pomimo to nic z tego nie wyniknęło prócz "zagrożenia". Bo dziś marka Canal+ jest, a w wyniku "zagrożenia" miało wkrótce jej nie być. 

A o kanałach "premium" "n" już prawie nikt nie pamięta. 

W 2009 roku raczej o fuzji nie myślano.  Więc tylko na gadaniu się skończyło. 

Nikt nie pamięta bo kanały nie istnieją. Trochę "wcześniej" Canal+ podobnie przejął markę FilmNet.Niewątpliwie silniejszą niż nPremium.Ktoś to dzisiaj pamięta ?Pasjonaci tvsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
4 godziny temu, kamil2505 napisał:

 

A o kanałach "premium" "n" już prawie nikt nie pamięta. 

 

 

7 minut temu, Pawel napisał:

Nikt nie pamięta bo kanały nie istnieją.

 

 

Jeszcze rok temu miałem na swoim Turbodekoderze nagranie bajki "Rio" z NPremium 1

Więc, niektórzy pamiętają :D

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieńcie nazwę wątku na "wspominki u cioci na imieninach",  bo obecnie panuje tu taki bajzel, że próżno szukać sensownych wpisów dotyczących pierwotnego tematu. Głównie przez typa, który się "nie może doczekać" i bez przerwy podbija wątek do góry tak dla zasady, wypisując jakieś bzdury.

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
1 minutę temu, śmiechu warte napisał:

 Głównie przez typa, który się "nie może doczekać" i bez przerwy podbija wątek tak dla zasady, wypisując jakieś bzdury.

Kto to taki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, emirates napisał:

Ja mam jeszcze magnesy na lodówce z nFilmem ?

 

A w Warszawie na Pasażu Wiecha cały czas jest nFilmowa chodnikowa "aleja gwiazd" z autografami znanych osobistości ze świata filmu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2019 o 11:34, kingofsouth napisał:

To ty czytaj między wierszami. default_wink.png Wyłączność to skansen, przeszłość minionych czasów.  Jak się ktoś z tym nie pogodzi to będzie pisał [beep]oły emoji4.png

 Platformy będą się dzieliły tym co mogą, a reszta ich tzw. perełek będzie na wyłączność w CP lub NC+.

Tak to wygląda i będzie wyglądać. :)

 

 

 

 

 

Brak wyłączności znaczy że weźmiesz tam gdzie taniej.

Nic ponadto a to znaczy pogorszenie jakości bo inaczej się nie da zaoferować taniej. Wic wyłączności będą zawsze a Ekstraklase im dali bo zwyczajnie szukają pieniędzy. To może skończyć się dla nich bardzo źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był tu już na forum screen z nazwą ncanal+ wyświetlającą się na stronie NC+, choć wydaje się mało prawodpodobna.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...