Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może nas zaskoczy jak Nawałka tyle, że za Nawałką coś tam przemawiało, a za Brzęczkiem już nie bardzo. 

 

Rozczarowanie wynika z tego, że mówiło się faktycznie o ciekawych nazwiskach z zagranicy jak Katanec, Prandelli, Mihajlovic, Bilic, De Biasi, a przychodzi Brzęczek.

 

Cóż, Brzęczek brzmi tak jakoś... nieekskluzywnie  :wink:

 

PS. Jurek powodzenia! 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska piłka idzie na dno....zamiast wziąć jakiegoś np. Włocha, jakiegoś znanego coacha oni biorą Brzęczka :D Jaja jak berety, widzę, że już kompletnie chcą naszą piłkę pogrzebać, a szkoda, bo Lewy może dociągnie do następnego mundialu, a my znów stracimy czas....No to o EURO można już zapomnieć.

 

Pewnie chodzi o oszczędzanie kasy, ale mają sponsorów, taki duży kraj, a oni zatrudniają trenera Wisły...Płock :D zamiast jakiegoś znanego nazwiska...bez komentarza. Chciałem Bilica czy ideał Prandellego...co za dno, strasznie mnie to wkurzyło.

Edytowane przez TVManiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mówił o ciekawych nazwiskach? Chyba tylko dziennikarze żeby mieć o czym. Wiadomo od początku kadencji Bońka, że nie zapłaci wystarczająco dużo za trenera z topu. Polak zawsze będzie tańszy i znów jest wybrana opcja oszczędnościowo-znajomościowa.

To też, ale wydaje mi się, że Boniek jest typem prezesa-człowieka-pracodawcy, który woli mieć pełną kontrolę nad osobą, którą zatrudnia. 

 

Przy wspomnianych nazwiskach takiej kontroli by nie miał, bo większość z nich to twarde charaktery i osobowości, które na żadną smycz by sobie nie pozwoliły.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zwrócę jedną uwagę, kim jest Zlatko Dalic a co zrobił z kadrą Chorwacji. Oczywiście taki De Blasi nikomu by nie przeszkadzał mimo faktu, że u ostatniego pracodawcy nie wytrzymał nawet miesiąca albo Bilic, Prandelli czy Mihajolovic którzy którym w ostatnich latach zaliczali ostre zjazdy, O Katencu nie wspominając bo ta kandydatura od początku była niepoważna.

 

Generalnie to dobry wybór, bo potrzebujemy selekcjonera który nie będzie musiał uczyć się polskiej piłki, polskiej mentalności.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Generalnie to dobry wybór, bo potrzebujemy selekcjonera który nie będzie musiał uczyć się polskiej piłki, polskiej mentalności.

 

 

Dokładnie, polska myśl szkoleniowa już dziś pokaże co potrafi w UEFA Europa League :P

 

A jaka to mentalność? Piwko po treningu i piłkarze to nie zakonnice? W korpo nikt sie nie pyta jaką Polacy mają mentalność tylko wdraża się wzorce zachodnie i nie rozumiem dlaczego w piłce tak nie możemy, tymbardziej, że 90% kadry nie gra w Polsce...Już sie przejechaliśmy na Fornaliku, który w naszej lidze robił furorę. Nawałce wyszło EURO, bo są tam 24 drużyny i mogliśmy wygrać z Irlandią Północną, gdyby nie to to pewnie skończyłoby się jak na MŚ. My potrzebujemy porządnego znanego nazwiska z zagranicy, bo nasza liga to końcówka Europy i niedługo będziemy wygrywać z Luksemburgiem w bólach. Dla mnie ta decyzja to kompletna porażka, z resztą poczytaj cały internet jest w zasadzie niezadowolony, takie zgodności to już chyba nie widziałem od kilku lat...Inne były oczekiwania.

 

Chyba, że zabieg jest inny i trener będzie fasadowy, a drużynę ustawią Lewandowski z Błaszczykowskim...może o to Bońkowi chodziło ? Tylko, że takie coś się chyba jeszcze nigdy nikomu nie udało...

Edytowane przez TVManiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bo przegrywający Włoch będzie zbawcą.  Jakie wzorce zachodnie, co za bzdury. Po raz kolejny trzeba odwołać się do Probierza, że u nas ludzie mają obsesje na punkcie zachodu, wszystko co tam oceniają za lepsze co też widać w polityce. Już takiego zbawce z zachodu mieliśmy, dostał lanie i pojechał inkasując przy tym dużą wypłatę.

 

 

Zresztą patrząc nawet z perspektywy mundialu to tylko 1 trener miał sukcesy w piłce klubowej, pracował w czołowych klubach w krajach w których był.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musi być w Brzęczku skoro nawet Legia się nim interesowała. :) A tak poważnie to wolę Polaka niż trenera z zagranicy. Wypada życzyć powodzenia, choć dopóki naprawdę nie zainwestujemy w pracę u podstaw to nawet Klopp z Guardiolą nie spowodują, że Polska będzie liczącą się reprezentacją. Powinniśmy wziąć przykład choćby z Belgii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musi być w Brzęczku skoro nawet Legia się nim interesowała. :) A tak poważnie to wolę Polaka niż trenera z zagranicy. Wypada życzyć powodzenia, choć dopóki naprawdę nie zainwestujemy w pracę u podstaw to nawet Klopp z Guardiolą nie spowodują, że Polska będzie liczącą się reprezentacją. Powinniśmy wziąć przykład choćby z Belgii.

Nie do końca się z tobą zgodzę, bo to nie jest tak, że nie inwestujemy szkolenie nie jest aż tak źle problem polega, że w większości ci młodzi jednak potem nie grają a jak nie grają to mając 19,20,21 lat to się nie rozwijają. Największym problemem są prezesi klubów o ile te czołowe kluby mające ambicje pucharowe można zrozumieć, że szukają obcokrajowców którzy podniosą jakość to jednak do ligi trafią tony słabych zaczęło to się zmieniać m.i w Śląsku i oby ten trend się tylko rozwijał. Bo czasem trafi się jaki Carlitos czy Angulo ale ile tych obcokrajowców w Wiśle było trafionych ? 

 

Dziwi mnie też nagłe przekonanie, że zagraniczny trener to będzie zbawca, nie nie będzie bo to nie trener jest problemem polskiej piłki a niestety zbyt mała liczba wartościowych zawodników do kadry a jeśli młodzi nie będą grać w lidze, to nie będą się rozwijać, wyjeżdżać do lepszych klubów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z Tobą zgodzę- nawet w Legii grało dwóch utalentowanych Polaków(Niezgoda i Szymański), nie zapominajmy o Wietesce czy Michalaku, którzy ogrywali się w mniejszych klubach, że o Lechu Poznań nie wspomnę, który od dawna nawet kosztem wyników stawia na młodzież. Reca, Piątek, wcześniej Kapustka wyjechali za granicę. Problem polega na tym, że żaden z nich(może z wyjątkiem Szymańskiego), to nie jest jakiś zawodnik, który za kilka lat osiągnie poziom Lewego(choć akurat on nie jest najlepszym przykładem, bo jako młodzieżowiec był totalnym no namem). Szwankuje przygotowanie techniczne i rozwojowe. Bo albo jest atletą bez techniki jak Reca, albo technikiem bez mięśni jak Szymański, albo mający ciągłe problemy ze zdrowiem Niezgoda. Tu jest problem. Zresztą ja widzę jak u mojej córki wygląda WF- zamiast ogólnorozwojówki, dostają piłkę i tyle. Jakby nie moje starania, to byłaby garbata i nie umiała pływać jak Jarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Lewy miał 20 lat to nikt poza Andrzejem Blachom nie wierzył, że osiągnie ten poziom i takie mówienie jest bez sensu. W Legii byli zdolniejsi od Szymańskiego a grają dziś w II i I lidze, Trąbka i Tomasiewicz. Chorwacji mają najmłodsza ligę na przestrzeni ostatnich 8 lat, podobnie Belgowie są w 4 na świecie. Czym więcej młodych będzie grać, tym lepiej, dziś grają ci co mają szczęście i to dość późno. 

 

Oczywiście masz racje, ze są braki w sprawności ale to kwestia trudna i to sprawa szkoły, rodziców, edukacji, państwa i na to potrzeba lat, ja twierdzę że mogłoby być lepiej niż dziś gdyby jednak nasza liga wyglądała inaczej, nie gralibyśmy o mistrzostwo świata ale nasza kadra byłby na pewno lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dajmy mu popracować, a nie zaczynajmy od podcinania skrzydeł jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Tyle w ostatnim czasie chwali się u nas takiego Zlatko Dalicia, ale mam wrażenie że nikt nawet nie spojrzał w jego CV. On też nie prowadził żadnego poważnego klubu, a jak widać z reprezentacją idzie mu bardzo dobrze. Najzwyczajniej w świecie są trenerzy, którzy w klubach dają mniej niż w reprezentacjach i kto wie czy takim przypadkiem nie będzie Brzęczek.

Nie powiem, że jestem super optymistycznie nastawiony do Brzęczka, ale daje mu pełny kredyt zaufania, bo nie mam powodu do krytyki jego osoby skoro reprezentacja nie zagrała pod jego wodzą żadnego meczu. Pamiętajcie, że trener klubowy =/= selekcjoner w kadrze, to dwa zupełnie różne światy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocenianie człowieka jakim będzie selekcjonerem, po tym co osiągnął w klubie, jest jak wybieranie kota do domu ze schroniska, po tym jak szczeka. Przecież to 2 inne zawody.

Oceniać wybór będzie po zakończonych eliminacjach do ME. Teraz to wróżenie z fusów. Finalnie się cieszę, że Polak, bo to jednak serducho dla kadry będzie bardziej biło, niż najemnika za 10x większa gażę, a do tego dzięki Bońkowi i jego wyborowi siadł kursik 30 na Brzęczka... co prawda za drobne, ale zawsze. :mrgreen:

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nas zaskoczy jak Nawałka tyle, że za Nawałką coś tam przemawiało, a za Brzęczkiem już nie bardzo. 

 

Rozczarowanie wynika z tego, że mówiło się faktycznie o ciekawych nazwiskach z zagranicy jak Katanec, Prandelli, Mihajlovic, Bilic, De Biasi, a przychodzi Brzęczek.

 

Cóż, Brzęczek brzmi tak jakoś... nieekskluzywnie  :wink:

 

PS. Jurek powodzenia! 

Jak przychodził w ciężkim momencie do Wisły P też wielu wątpiło a proszę żeby nie pomyłka sędziów w ostatniej kolejce mogło być 4 miejsce.Więc trochę więcej wiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...