Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam do domu, odpalam mecz - 70. minuta, 2:2. No mowie dobra - przynajmniej gole sie udaje strzelac.

No ale 3 minuty minely i znowu to samo co zawsze - Milik ma sam na sam i marnuje, nie trafiajac w bramke nawet. To jest naprawde niemozliwe. Czy on w koncu cos zmieni czy bedzie dalej marnowal wszystko po kolei nie trafiajac w bramke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ktokolwiek przywiązuje wagę do gry i wyników meczów towarzyskich?

Co do samego spotkania to klasycznie pierwsza połowa bardzo konkretna szczególnie w ofensywie, druga całościowo beznadziejna. Wyróżnić warto Bednarka, który zagrał dobre spotkanie tak jak się spodziewałem, dużo bardziej martwi mnie bardzo słaba forma Pazdana, który momentami nie wie co się dzieje na boisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawa naszych w sparingu sama w sobie optymistyczna. Pamiętam czasy choćby Engela kiedy nasi w tych sparingach ruszali się jak muchy w smole. Mieli nogi z kamienia. Zupełne przeciwieństwo tego jak wyglądali dziś chłopcy Nawałki. Wiadomo, że jakieś mankamenty były, głównie w defensywie. Druga połowa słabsza, ale pozytywy też były. Przede wszystkim właśnie to jak Biało-Czerwoni się dziś poruszali. Było widać świeżość, swobodne ruchy naszych kadrowiczów pomimo intensywnych przygotowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do domu, odpalam mecz - 70. minuta, 2:2. No mowie dobra - przynajmniej gole sie udaje strzelac.

No ale 3 minuty minely i znowu to samo co zawsze - Milik ma sam na sam i marnuje, nie trafiajac w bramke nawet. To jest naprawde niemozliwe. Czy on w koncu cos zmieni czy bedzie dalej marnowal wszystko po kolei nie trafiajac w bramke?

Jak czytam wypowiedzi takich Januszy, to naprawdę mam wrażenie ze 98 % ludzi w tym kraju ogląda mecze tylko podczas EURO albo Mundialu.

Milik w ostatnich tygodniach pomimo dwóch fatalnych kontuzji był jednym z najlepszych piłkarzy drugiej drużyny Serie A. Ale co tam, lepiej napisać ze najdroższy polski piłkarz nie nadaje się do gry bo zdarza mu się marnować sytuacje sam na sam (któremu napastnikowi udaje sie nie marnować żadnej ?). Dziwne ze nikt nie zwraca uwagi na to, ile Robercik marnuje sytuacji.

Dobrze że Nawałka jest zupełnie inny niż Fornalik, bo tamten właśnie sluchal takich januszowych gadek i pewnie już zamiast Zielińskiego mielibysmy Mierzejewskiego, a Milik po EURO nie zagrałby wiecej w kadrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie na tle takiego rywala reprezentacja mogła się pokazać z dobrej strony. Było kilka błędów, które Adam Nawałka już pewnie analizuje np. przy asekuracji w wyprowadzaniu piłki. Bardzo dobrze pokazali się Krychowiak, Bereszyński, Kownacki czy Rybus. 

Szczęsny potrzebuje wychodzić od początku bo wtedy ma większą koncentrację. To on będzie pierwszym bramkarzem na MŚ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zresztą też nie po to był taki rywal aby wyciągać wnioski. Mnie martwi coś innego po raz kolejny ani PZPN ani ochrona nie reagowała na profanowanie Polskiej Flagi. Ci ludzie powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej i dostać zakazy stadionowe. Ile można oglądać Polską Flagę z napisem Foto Higiena Gać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nazwa klubu.

Ja wiem, to po prostu skrajny przykład. Wcześniej przecież też były jakieś reklamy.

 

@Alex1234 nie wszyscy, Flaga Państwowa ma proporcje 5:8 i na tym pisać nie można o czym mówi art 137 § 1 który też mówi, że grozi za to kara grzywny albo kara pozbawienia wolności. Co za problem zrobić flagę w innych proporcjach i zrobić sobie tam napis ? Oczywiście to nie dotyczy tych z piłki ale siatki czy innych sportów też, bo ten przepis jest łamany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zresztą też nie po to był taki rywal aby wyciągać wnioski. Mnie martwi coś innego po raz kolejny ani PZPN ani ochrona nie reagowała na profanowanie Polskiej Flagi. Ci ludzie powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej i dostać zakazy stadionowe. Ile można oglądać Polską Flagę z napisem Foto Higiena Gać ?

 

Większym prolemem są kibice, którzy te flagi zapinają w trakcie meczu, albo tak nieudaolnie że przy podmuchach wiatru flaga zasłania widoczność. Powinni albo tego zakazać, albo zrobić coś by te flagi były pewne.

problemem są też ci, którzy non stop się kręcą, albo szukają miejsc w trakcie meczu bo 3 cyferki dla nich to za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes Boniek dziś mówił, że wszystko zależy od nas jeszcze. Ale gdyby Polacy wygrali nawet oba mecze to może się przecież wydarzyć sytuacja, że i tak nie awansują. Wystarczy, że Japonia wygra z Senegalem wyżej niż Polska swój mecz, a Senegal wygra z Kolumbią w III kolejce wyżej niż Polska swój mecz i możemy nie awansować. Bo w tej sytuacji i Polska, i Senegal i Japonia by miały po 6 punktów i bilans bramkowy byłby ważny. Trochę mało realny scenariusz, ale nigdy nie wiadomo, tym bardziej na tych MŚ.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak mądry po szkodzie, ale ja przed meczem naprawdę nie widziałem Błaszczykowskiego i Milika w pierwszym składzie:

 

https://forum.satkurier.pl/topic/2935-piłka-nożna-reprezentacja-polski/?p=1371567

 

Jeden i drugi leczyli w sezonie dłuuuugie kontuzje i było wiadomo, że w takim meczu nie będą gotowi na 100%. Zwłaszcza z takim przeciwnikiem, gdzie liczy się: motoryka, kilogramy, wzrost, skoczność, sprinty, wyprzedzenia.  

 

Dziwi mnie natomiast jak Nawałka potraktował Linetty'ego. Chłopak byłby idealny na Senegal, bo to jest piłkarz świetny w odbiorze, pracuś i walczak. Podobnie jak Góralski, którego wiele osób awizowało na ten mecz. Dziwne, że żaden z nich nie zagrał od pierwszej minuty. 

 

Przed meczem wszyscy pisali o atletycznie wyglądających i grających piłkarzach Senegalu i to rzeczywiście się sprawdziło, ale wielu zapomniało, że Senegal słynie przede wszystkim ze skrzydłowych: Mane, Keita, Niang... i w tym układzie wypadało niejako zabetonować boczne sektory, skrzydła, tamtejsze korytarze. Szczególnie, że każdego z tych skrzydłowych których wymieniłem najbardziej ciągnie do tej lewej flanki, gdyż każdy z nich lubi zbiegać do środka na prawą nogę. Tak właśnie straciliśmy pierwszego gola. Jeden błąd Piszczka i Niang miał już autostradę (co jak wiemy zakończyło się niefortunnym samobójem Cionka). Dlatego dałem pomysł, że na tej flance biegał Piszczek w roli skrzydłowego i zabezpieczający go Bereszyński, który we Włoszech był bardzo chwalony za grę w defensywie. Nie w ofensywie, tylko właśnie w defensywie. Jego powołanie na mecz z reprezentacją Senegalu nie byłoby żadną kontrowersją, bo chłopak GRAŁ cały sezon, a nie to co Błaszczykowski czy Milik. Zresztą wszyscy piłkarze, których awizowałem do mojej jedenastki przed meczem mieli za sobą dość udany sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłkarze przed powołaniami ostro w nocy pobalowali wink.png. Glik grając w siatkonoge nie był w 100% trzeźwy. W szatni nie jest tak pięknie jak opisują to dziennikarze, a żaden nie ośmieli się nawet tego negować, bo PZPN odciąłby go od razu od informacji.

 

Ciekawe czy to prawda. Jesli tak to czy to szambo sie wyleje czy zdolaja to ukryc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...