Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o opinię może ktoś ma taki zestaw i podzieli się wrażeniami jak to działa - chciałbym kupić tuner OPTICUM XTS 703 do wykorzystania ze spliterem bezprzewodowym rflink 600; czy ten spliter dobrze działa z tym tunerem, czy są zwiechy....(wcześniej sprawdzałem arive 100 i czesto były zacięcia obrazu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz porównywalny, może na plus dla Opticuma. Na arivie raczej nie oglądam gdyż mam ją u córki w pokoju.

Osobiście korzystam z Opticuma, w którym siedzi karta klijencka od splitera i moduł z kartą Polsatu i zostaje jeszcze wolne miejsce na 2 karty. Opticum mam podłączony do Hot Birda, Astry, Astry 2, i Syriusza i wszystko w jak najlepszym porządku. Zauważyłem jedynie, że EPG działa mi na wszyskich kanałach Cyfry+, czego nie mogę powiedzieć o Arivie np: brak na TCM i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dylemat przy wyborze tunera do CYFRY+. Przeczytałem prawie wszystkie posty na forum i drogą eliminacji wybrałem kilka modeli, i proszę o pomoc o informacje który wybrać. Chodzi mi głownie o:

-cena do 350zł,

-SD+HD

-aby działała cyfra+ bez żadnych kombinacji, nie zawieszało się nic, wszystkie programy z danego pakietu,

-możliwośc nagrywania na jakiś pendrive lub dysk,

-oczywiście jak najlepszy obraz i dzwięk do KD, wyjścia min HDMI, coaxial,

-polskie menu.

 

Moje typy to :

-Sagemcom DSI 87 HD

-OPTICUM - HD X560 (z wgranym softem, dostępny na jakieś aukcji)

-OPTICUM HD X402

-Ferguson Ariva 200 HD

 

A może ktoś poleciłby mi jakiś inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Sagemcom DSI 87 HD - możesz już wykreślić bo:

"możliwośc nagrywania na jakiś pendrive lub dysk," - nie ma takiej możliwości :)

 

ja osobiście polecam 402, a jak dodatkowo dołożysz kilka złoty to możesz zakupić 403 i będziesz mieć LAN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ wojryb

 

Sagecoma tez odradzam. Soft jeszcze ma wiele do poprawienia i tak jak kolega wyzej napisal nie mozna nagrywac na dysk lub USB.

 

Ariva 200 - z tego co pisales to czytales watki o dekoderach wiec pewnie sam juz wiesz ze obecne Fergusony to nie to samo co kiedys.

 

Osobiscie tez polecam x402 (x560 to starszy tunek) lub x403 jesli by Ci bylo potrzebne polaczenie LAN. Dodatkowy plus tego tunera jest taki ze na tym forum pomaga osoba z supportu Opticuma (w dziale tego tunera).

 

Mysle wiec ze jesli kupisz x402 lub x403 to bedziesz w pelni zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie tak, w praktyce jak oddasz tuner z wgranym oryginalnym softem to nie ma problemu, gorzej jak padnie Ci tuner z softem alternatywnym i nie będzie możliwości powrotu to serwis może nie uznać reklamacji w ramach gwarancji i będziesz musiał płacić za naprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakis miesiac temu znajomy kupil Opticuma X403P. Ale nagrywanie w nim jest duzo gorsze, niz w Philipsie PVR. Ten od Cyfry (podlaczony tylko przez jeden kabel sat) jak nagrywal jakis kanał to mozna bylo ogladac inne kanaly ale z tej samej polaryzacji albo V albo H. Opticum jak nagrywa jakis kanal, to ogladac mozna cos innego, ale tylko z danego transpondera, co jest mega uciazliwe. Na co zwrocic uwage przy zakupie tunera, aby tuner z jedna glowica nagrywal jakis kanal i dalo sie ogladac inne z tej samej polaryzacji a nie tylko z transpondera na ktorym jest nagrywany kanal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego. Nieoficjalne oprogramowanie jest wydawane przez producenta? To czym się różni od oficjalnego? I jaki jest w ogóle sens czegoś takiego?

 

Odpowiedź jest bardzo prosta. :)

 

Licencja na posiadanie czytnika wielosystemowego jest bardzo droga i jeżeli Globo posiadałoby wszystkie licencje na wszelkie systemy to pewnie odbiornik musiałby kosztować ze 100-200zł drożej. Dlatego oficjalnie Globo posiada wyłącznie system Conax , a nieoficjalne oprogramowanie (także wydawane przez Globo) zwane MCAS różni się tylko zamianą czytnika Conax na wielosystemowy. :) Mam nadzieję, że wytłumaczyłem zrozumiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio: nie można (tj. nie ma sensu) kupić licencji na wszystkie systemy, bo zapisy licencyjne są sprzeczne i mimo zakupu nie można by zrobić oprogramowania MCAS. MCAS jest zawsze u każdego producenta śliskim tematem, a osobną sprawą jest kto się nie boi i ładuje fabrycznie, a kto nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...