Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest legalna, sprawa MCAS nie jest dostatecznie uregulowana i sytuacja jest generalnie taka, że kto eksportuje na zachód - nie ryzykuje, a kto nie... :] Jak kupuje się licencję od Nagry (właściciel Seca), to jest zapis, że czytnika nie można łączyć z niczym innym, więc już karty Cyfry+ działać nie powinny, jeśli cokolwiek innego działa, gdyby licencja była przestrzegana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To i ja pozwolę sobie zapytać o radę :)

 

Panowie i Panie, z aktualnie oferowanych na rynku tunerów potrzebuję sprzęcik, który zadziała z kartą clone+, będzie stabilny z cyfrą i będzie pozwalał na oglądanie kanałów w HD, oraz słuchanie radia cyfry :)

 

Polecicie coś prostego, taniego i bez żadnych bajerów?

Sprzęt używany również biorę pod uwagę, a kwota im niższa, tym lepsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a jaki tuner HD (najlepiej z PVR) byscie polecili

ale pod wzgledem uzytecznosci EPG

tzn zeby bylo wiele kanalow naraz i program kazdego widoczny

bo ori cyfry odpadaja

Opti 7300 ktory dokupilem jako SD PVR beznadzieja pod tym wzgledem

a zeby sprwadzic jakie ktory tuner ma EPG trzeba kazdego instrukcji szukac po necie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Panowie, jakis miesiac temu znajomy kupil Opticuma X403P. Ale nagrywanie w nim jest duzo gorsze, niz w Philipsie PVR. Ten od Cyfry (podlaczony tylko przez jeden kabel sat) jak nagrywal jakis kanał to mozna bylo ogladac inne kanaly ale z tej samej polaryzacji albo V albo H. Opticum jak nagrywa jakis kanal, to ogladac mozna cos innego, ale tylko z danego transpondera, co jest mega uciazliwe. Na co zwrocic uwage przy zakupie tunera, aby tuner z jedna glowica nagrywal jakis kanal i dalo sie ogladac inne z tej samej polaryzacji a nie tylko z transpondera na ktorym jest nagrywany kanal ?

 

 

 

jeśli chcesz oglądać kanał z innej częstotliwości to niestety musisz mieć zakupiony tuner z dwiema głowicami sat i na antenie założony twin konwerter i podwójna instalacje sat prowadzona do anteny oraz dekodera

 

możliwość jaka opisujesz w opticumie jest możliwa tylko nagrywanie i oglądanie z jednego TP na tunerach x4 czy x7

 

np http://www.karel.pl/ferguson-ariva-tt-h ... b-p-6.html ten ma dwie głowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np http://www.karel.pl/ferguson-ariva-tt-h ... b-p-6.html ten ma dwie głowice

 

Nie bawcie się w Fergusona ...

Wypuścili tuner Ferguson 8900HF, a 2 lata później już go nie wspierali. Tłumacząc się brakiem dostępu do człowieka, który zajmował się softem.

Po 2 miesiącach w końcu zaktualizowali oprogramowanie (już zakupiłem moduł). Ale co z tego, teraz przy drobnych zmianach w ustawieniach na stace ciagle trzeba nowe oprogramowanie wgrywać. Inne dekodery w tym samym czasie pracują bez przerwy.

 

Tak więc się zastanówcie nad zakupem Fergusona. Ja osobiście już nic od nich nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję 2 tunera do cyfry posiadam Spliter Small 1 interesuje mnie tuner PACE 2221 lub PACE 2231, który wybrać a może jakiś inny tuner musi mieć obsługę diseq, io ma być prosty bo to do teściowej, aby nie było problemu z wyszukiwaniem kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja się przymierzałem do tego http://www.profan.com.pl/sklep/k1,1/k2, ... ready.html dodatkowo ciekawe są testy tego dekodera zamieszczone w http://www.tvsat.pl/index.php?url=3 /szukać od num.czerwiec 2009 do września/ lecz z braku wtedy gotówki wybrałem Pace PVR 500 w promocji prestiżu HD.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soft orginalny

 

Opticuma nie wymieniłem, bo musisz zmienić soft na multiCAS, a standardowe oprogramowanie obsługuje tylko Conax. :P

 

Ale jak jesteś w stanie to zrobić (prościzna, niektórzy sprzedawcy od razu to oferują, albo oferują dekoder z tym oprogramowaniem), to np Opticum x402p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy soft MCAS będzie dobrze współpracował z dekoderem? Jest on często aktualizowany?

Z dekoderów Opticuma zastanawiam się nad X560 lub 9600.

Chciałbym aby w tunerze dobrze działały takie funkcje jak:EPG,nagrywanie na dysk zewnętrzny,żeby nie było żadnych problemów z funkcjami. W wielu tunerach kiepsko działa EPG, a mi bardzo zależy na tym aby to działało.

Kanały HD też żeby dobrze działały.Po prostu chodzi mi o stabilny sprzęt i oprogramowanie.

I co w takiej sytuacji najlepiej wybrać?(cena do 500 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje dekodera HD z czytnikiem SECA - soft orginalny - żeby nie trzeba było używać modułu.

Chciałbym włożyć od razu kartę CYFRY do czytnika i oglądać kanały SD i HD. Jest coś takiego?

Odsyłam do swojego postu strona 11 o SRADIX HD,który ma między innymi możliwość wgrania oryginalnej listy C+jak się komuś nie chce samemu wgrywać i podstawowe dane
Szybka instalacja listy kanałów CYFRA+, CYFROWY POLSAT

Rozszerzone EPG na 7-dni (CYFRA+, CYFROWY POLSAT i inne )

Pamięć 6000 kanałów telewizyjnych i radiowych

2 gniazda Common Interface dla modułów CAM

1 czytnik kart systemu Conax ™ kompatybilny z CYFRA+

cyfrowe wyjście audio SPDiF ( optyczne i koaksjalne)

funkcja PVR ( nagrywania) poprzez podłączenie zewnętrznego dysku twardego lub pamięci za pomocą USB

funkcja „Time Shift” (przesunięcia czasowego), pozwalająca zatrzymać program na żywo

odtwarzanie plików z dysku lub pamięci USB: video Divix, audio MP3, zdjęć JPEG

fluorescencyjny wyświetlacz ( nazwa kanału)

funkcja teletekstu i napisy (subtitles) DVB

sterowanie DISEqC 1.0, 1.2, 1.3, (USALS), a także UNI-CABLE

Reszta z instrukcji która jest do pobrania ze str. http://www.profan.com.pl/sklep/k1,1/k2, ... ready.html Spełni chyba tez problem bladego@.Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...