Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

testowałem Clarke-tech'a (5000 combo) przez kilka dni, ostatecznie kupił go kolega, mnie przypadło Technomate 6900 (jak byłem zdecydowany na kupno, to C-T już u polskiego sprzedawcy nie było, a TM 6900 to model bliźniaczy). ani ja, ani kolega nie mieliśmy żadnych problemów z kartą cyfry, bo w tym modelu (w innych chyba też, o ile się orientuję) jest czytnik wielosystemowy (tak jak w TM).

są to świetne tunery pod względem jakości dźwięku i obrazu, głowica wydaje mi się nieco bardziej czuła w TM niż w C-T, ale różnice są nieznaczne, objawiają się na egzotycznych, trudno dostępnych kanałach - w codziennym użytkowaniu niezauważalne.

z tego co zauważyłem, to na niemieckim ebay'u są różne modele C-T, trzeba się zorientować, czy te tańsze mają też wielosystemowy czytnik (TM tańsze mają!). ale HD jest tylko ten 5000 combo.

myślę, że żadne euro wydane na ten tuner (C-T 5000 hd combo) nie jest wydane daremnie.

 

ps. wymiana softu w C-T (jak też w TM) to absolutnie prosta sprawa: przez usb (soft z netu na pena, rozpakować z zipa, włożyć pena do tunera, nacisnąć konkretny klawisz na pilocie - i po zabawie; wszystko zresztą w instrukcji opisane, jak dla przedszkolaka). prościej się nie da - menu prowadzi przez tę banalną operację, trwającą raptem około minuty. więc bez obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Zastanawiam sie nad zmiana pakietow i opcji dodatkowych na te z programami HD tylko nie chce placic za dekoder od Cyfry. Jaki zatem polecacie do cyfry+? Ogladac bede tylko cyfre wiec nie musi miec wiecej niz jedno wejscie na karte a i na nagrywaniu i przewijaniu bardzo mi nie zalezy (nie znaczy ze nie moze byc PVR). Oczywiscie podstawa jest cena (jak najtaniej) oraz zeby sam sprzet nie byl awaryjny i zeby byly w miare dobre aktualizacje softu.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zależy Ci na własnej liście kanałów, a na bezproblemowym odbiorze kanałów to dla laików polecam Philipsa. Tam nic nie będziesz musiał robić.

W Opticum musisz mieć moduł Cyfry, aby oglądać kanały (inaczej musisz wgrać nowe oprogramowanie , aby karta działała w czytniku). Arivy nie polecam, bo ma krytyczne opinie od użytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opticum powinien sprawić mniej problemów, bo ma bardzo dobre wsparcie techniczne (jedna osoba z działu technicznego sama pomaga na tym forum w wątku opticuma i naprawiają problemy na bieżąco) Jak będziesz miał samą kartę cyfry w czytniku to powinieneś być zadowolony z zakupu.

 

Co do Philipsa to sam kupiłem jednego do domu i naprawdę sprzęt jest niezawodny. Oczywiście dużym minusem dekodera jest brak możliwości podłączenia własnego dysku twardego, ułożenia własnej listy kanałów oraz to, iż dekoder działa tylko na aktywnej karcie cyfry+. (w przyszłości innych kart nie podłączysz).

 

Z dekoderów do 500zł to nic lepszego nie znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opticum powinien sprawić mniej problemów, bo ma bardzo dobre wsparcie techniczne (jedna osoba z działu technicznego sama pomaga na tym forum w wątku opticuma i naprawiają problemy na bieżąco) Jak będziesz miał samą kartę cyfry w czytniku to powinieneś być zadowolony z zakupu.

 

Co do Philipsa to sam kupiłem jednego do domu i naprawdę sprzęt jest niezawodny. Oczywiście dużym minusem dekodera jest brak możliwości podłączenia własnego dysku twardego, ułożenia własnej listy kanałów oraz to, iż dekoder działa tylko na aktywnej karcie cyfry+. (w przyszłości innych kart nie podłączysz).

 

Z dekoderów do 500zł to nic lepszego nie znajdziesz

 

No i o to mi chodzilo. Poszukam co znajde taniej i ten kupie. Co do minusow Philipsa to mi nie przeszkasza, bo na dysku mi bardzo nie zalezy, a lista kanalow z C+ tez dla mnie jest ok. Co do Philipsa to jakbys mogl jeszcze tylko npisac jaki jest z niego obraz w HD i SD? I czy orientujesz sie moze czy na Opticum bedzie lepszy?

 

 

Wydaje sie ze lepszy jest X560 niz X402/403 bo ma nieco lepszy procesor i ladniejsze menu a skoro cena ta sama...

 

A jak z Jego wsparciem i jakoscia obrazu HD i SD? I czy nie jest zawodny za bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X560 jest starszym typem dekodera. Jak już kupować to najnowszy sprzęt bo będzie dłużej wsparcie techniczne. Po drugie najnowsze oprogramowanie X402/403 posiada już menu HD z klona lemontree i ładnie to wygląda.

 

P.S. Po drugie ze wsparciem technicznym Opticum X550-560 jest coraz gorzej , bo od września 2010 nie było nowego oprogramowania MCAS. Jak będziesz chciał mieć w czytniku kartę Cyfry to zapomnij w przyszłości o module TNK HD bo będzie zacinać

 

No i o to mi chodzilo. Poszukam co znajde taniej i ten kupie. Co do minusow Philipsa to mi nie przeszkasza, bo na dysku mi bardzo nie zalezy, a lista kanalow z C+ tez dla mnie jest ok. Co do Philipsa to jakbys mogl jeszcze tylko npisac jaki jest z niego obraz w HD i SD? I czy orientujesz sie moze czy na Opticum bedzie lepszy?

 

Widzę , że obecnie masz dekoder Pace 2221 więc w Philipsie obraz jest lekko lepszy. W moim przypadku za wyborem Philipsa przeważyła opcja "pilot" z możliwością sprawdzania EPG bez konieczności przełączania kanałów oraz wygodny pilot, który możemy zaprogramować także jako pilot do TV i będziemy mieć 2w1 :smile:

 

Co do Opticuma to widziałem go tylko kilka razy ale dla mnie nie było większej różnicy w porównaniu do Philipsa. Podobno w Opticum obraz jest bardziej "kontrastowy" , ale ja tego nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa zapomnialem jeszcze zapytac. Jeszcze chwile Cie pomecze jak masz czas :) Czy jesli kupie ktorys z tych tunerow to musze zmienic antene na wieksza (obecnie mam 60 po Cp, a slyszalem ze One sa akurat niezle ale nie wiem ile w tym prawdy) i czy musze zmieniac konwerter i podciagac drugi kabel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starszy czy mlodszy to sprawa drugorzedna ( roznica niewielka ) ale X560 nieco lepsza maszyna jest i nie ma co sie klocic. Wsparcie jak najbardziej zapodawane i to regularnie. Jak bedzie dla X402/403 to i bedzie dla X560.

Zarzut odnosnie TNK HD dotyczy calej grupy a nie tylko X560.

 

Co do cen: X402 - 329 PLN, X560 - 345 PLN, X403 - 355 PLN.

No i do HD czasza minimum 80-85 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cardinale Sprawa TNK HD nie dotyczy Opticuma X402/403 i X7 bo tam dalej są wrzucane oprogramowania do MCAS, a w przypadku X550/560 i 9600 HD trzeba mieć moduł, bo oprogramowanie nowe jest tylko dla Conax. (poczytaj trochę opinie) Wolę wziąć nowszą maszynę i nie mieć problemu z oprogramowaniem niż za 1,5 roku martwić się co dalej.

 

Aaaa zapomnialem jeszcze zapytac. Jeszcze chwile Cie pomecze jak masz czas :) Czy jesli kupie ktorys z tych tunerow to musze zmienic antene na wieksza (obecnie mam 60 po Cp, a slyszalem ze One sa akurat niezle ale nie wiem ile w tym prawdy) i czy musze zmieniac konwerter i podciagac drugi kabel?

 

Drugiego kabla nie musisz bo dalej masz dekoder bez dysku :) A co do anteny to kanały SD będą chodzić bez problemu, a jedynie z HD podczas opadów deszczu może być lekki problem. Jak masz dobrze ustawioną antenę to nie musisz wymieniać (sam miałem przez ponad rok 60cm) , a jak będzie zarywać na HD to wtedy wymień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. No ot teraz ostatnie pytanie. Nie powiem jednak coraz bardziej spogladam w strone Philipsa (najwieksza pewnosc ze wszystko bedzie dzialac i nie trzeba nic kombinowac). Czy orientujesz sie czy tylko na pewnym znanym portalu mozna go dostac czy na przyklad w APS tez? Jak tak to ile taka impreza w APS bedzie kosztowac?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Feniks1983 w APS dostaniesz najtaniej. W przypadku przedłużania umowy cena wynosi 99zł (umowa na 25 miesięcy) lub 149zł (na 19 miesięcy).

Jeżeli bierzesz multiroom to cena dekodera wynosi 198zł. W przypadku zakupu do aktualnej umowy cena wynosi 249zł

 

P.S. Ale uprzedzam iż dekoderów jest coraz mniej w APS i coraz trudniej go znaleźć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Ale uprzedzam iż dekoderów jest coraz mniej w APS i coraz trudniej go znaleźć :/

 

Ehh masz niestety racje. Wszedzie mowia ze ich juz nie ma (zadzwonilem chyba do 15 punktow) bo na ich miejsce weszly Sagemy. Za to w jednym Vobisie mialem ciekawe info ze przed tm weekendem oddali wiekszosc tunerow do cyfry poniewaz u nich schodzilo slabo a w APS'ach braukuje. Tyle ze w samych APS'ach mowia ze Cyfra zwykle monitorowala stany i dosylala a teraz juz tylko Sagemy przychodza. Wiec chyba sam sie problem rozwiazal i bedzie Opticum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cardinale Mi na antenie 60cm przez ponad rok chodziły wszystkie kanały i tylko podczas opadów deszczu lub śniegu miałem problem z niektórymi kanałami HD. Zmieniłem tylko dlatego , że robiłem nową instalacje w domu.

 

@Feniks1983 Niestety dekodery nie są już produkowane, a jest bardzo duży popyt na nie i dlatego taka kiszka :/

Najlepiej szukać właśnie po Vobisach lub podobnych punktach , bo tam można jeszcze je spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy tez w jakiej czesci Polski jestes. U mnie na polnocy ( powiat pucki, polwysep Helski ) musi byc minimum 80cm i takie sa ogolne zalecenia techniczne bez wzgledu na polozenie geograficzne. Wplyw na caloksztalt ma rowniez jakosc tunera ( glowica ). Zawsze lepiej miec to wymagane minimum. U siebie na wiosne wymienie 80 na 100-tke bo mam lekkie klopoty z niektorymi transponderami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję zakupić własny niedrogi tuner HD combo do Cyfry+. Biorę pod uwagę dwa, mianowicie: Opticum HD X7 COMBO (od 469 zł) oraz FERGUSON ARIVA HD COMBO (od 535 zł). Zależy Mi aby bezproblemowo działał ze splitterem przewodowym, oraz nagrywał na zewnętrzny twardy dysk. Czy któryś z tych dwóch tunerów to dobry wybór? Chyba że polecacie coś innego w podobnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...